Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

Przed założeniem to nie wiem ... praktycznie od razu na dniach, tuż po kupnie przerobiłem tego silencera.

 

A temperatury kształtują się różnie, w zależności od tego co jest uruchumione. W pulpicie w totalnym idle jest od 29 do 31'C (tu też zalezy czy procesor nie jest obciążony, bo właśnie wodę z bloku CPU dziedziczy grafika). Z tego co obserwowałem w 3dmarku2003 to przy niektórych testach maksymalna temperatura oscylowała w okolic 46'C. Pewnie jeszcze jest potencjał ukryty pod blaszką kryjącą chip, ale aż na takie modyfikacje (zdjecie blaszki) to nie mam zapału.

 

Z tym 570 Mhz to niestety wykrakałem, bo owszem grafika chodzi ale doznaje nieprzyjemnych freezów, czyli niestety maks oc to jednak 560 za to pamięci faktycznie udało się podbić na 980 Mhz ... ale to też koniec ich możlwości, wiecej nie da rady.

560 i 980 to i tak bardzo dobrze, ile robisz w 03 i 05 na tych zegarach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX5950 ULTRA ZT :)

 

Nawet nie wiedzialem ze FX5950 ULTRA ZT jest szybszy od GF6800GT. Chyba cos przegapilem a moze to jakis super model :).

Karta posiada pełną magistralę 256-BIT, a nie jak

niektóre ekonomiczne modele - 128-BIT (!)

Nie wiedzialem ze byly FX59x0 z 128bit'owa szyna do pamieci ;).

I taka niska cena, nic tylko kupowac :wub: :mrgreen:

 

I dlaczego na allegro te karty sa takie drogie? Przeciez czesto za podobna cene mozna bez problemu kupic GF6600 lub R9800PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściema jakich mało!!!

Nawet Everest podaje, że ta karta ma 128MB Ramu.

To zwykły ZT ze zmienionym biosem, takim "ludziom" powinni z bani blokować konta.

BTW, też nie słyszałem o 59x0/xx ze 128-ową pamięcią.

 

OGÓLNIE LOL do kwadratu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIG LOOL dla tego nooba, daje się tylko na pośmiewisko "Bije na głowę większość kart 6800GT czy ATI 9800XT. Wszystkie najnowsze gry śmigają na niej bez problemu!" hahahahahahhahahahah :gitarzysta2: :gitarzysta2: :gitarzysta: trzeba by go dac na naruszenie zasad :rulez: :rulez: tacy ludzie sie zdarzają na allegro :zonk: :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zmienić chłodzenie u siebie bo przy tym mi łeb pęka :?

Zastanawiam się nad NV Silencer Rev.3

Czy to będzie dobry wybór ? Spodobało mi się że pamiątki będą okryte miedzią :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV3 na bank będzie najlepszy do tej karty i ładne będziesz miał temp. ja też sie przymierzam do niego :D tani i wydajny

 

Oj na pewno bardzo dobry wybór. Na allegro możesz dorwać takie chłodzenie za ok 20 zł, więc jak za taką kwotę to będzie rewelacja. Z moich obserwacji (nim nie przerobiłem silencera) to był on stosunkowo cichy. Szumu jako takiego to w zasadzie nie było słychać, jedynie co to delikatne terkotanie turbinki. Może dziś rozbiorę tę turbinkę co została mi z mojego nv3, więc zobacze czy nie da się tego terkotania wyeliminować.

 

PS.

 

Napisałem do tego hyper sprzedawcy super wydajnego fx 5900 ZT. Na prośbę o linka do 3d2003 (7000 pkt na niekręconej karcie !!!!) sprzedawca odpisał, że wyśle mi wieczorem screena, ale radził klikać w kup teraz, bo jest bardzo duże zainteresowanie a małolaty az pala się do kupna tej karty.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma się co za innym chłodzeniem oglądać tylko brać za te 19zł :D

ZOh1w2 - a ty kliknij te KUP TERAZ bo jeszcze Cię małolaty wyprzedzą :P :ploom:

 

Oj zdecydowanie tak. A i jeszcze jedno spostrzeżenie co do silencera, wtyczka nie zawsze pasuje do gniazda na kracie, przynajmniej było tak w przypadku mojego Winfast'a A350 TDH, ale myślę że można sobie z tym poradzić :).

 

Ps.

 

Z terkotaniem nie da się niestety nic zrobic. AC jak wiekszosc wentylatorów terkocze pracując w poszycji upside down.

 

A co do tego ZT to na razie poczekam na te magiczne 7k w 3dmarku 2003 :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tego ZT to na razie poczekam na te magiczne 7k w 3dmarku 2003 :D.

Haahahahahhaa nie moge z kolesia, wysłałem raport że manipuluje słowami kluczowymi w aukcji moze ktoś zareaguje, ciekawe jak spreparuje screena :D

 

 

p.s lepiej szybko klikam kup teraz! bo małolaty polują :D :lol: :lol: :razz:

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chcesz od kolesia. Wg mnie bardzo profesjonalnie podchodzi do sprawy,

co widac chociazby po opisach aukcji i komentarzach.

Widze że sprzedał już setki kart i wszyscy kupujący bez wyjątku są zadowoleni.

 

Jeśli towar wydaje się komuś drogi, to nikt go nie zmusza do kupna :)

 

Jeśli miałbym na kogoś najeżdzać, to prędzej na tych co robią wałki na Allegro.

Po wpłacie kasy wysyłają zrąbany sprzęt, lub nie wysyłaja go wcale, a ich konta

świecą od negatywów :-| Masz tu przykład:

http://www.allegro.pl/show_user.php?search=Chillout_cat

 

Tamten koles od Zeusa, to dla mnie solidny i uczciwy allegrowicz.

Jeśli będę kupował karte grafiki na allegro to poważnie zainteresuję się jego ofertą :-P

 

Pozdrawiam.

ewidentnie wciskasz kit ludziom, zadowoleni to moze są ci co sie nie znają bo jak ktoś sie zna to za takią kase FX'a nie kupi tylko coś o wiele lepszego...

 

P.S gdzie ty widziałeś 5900xt z 128bitową szyna pamieci?? w bajce o 19 na TVP?? aaa i taki zestaw chłodzenia nie kosztuje 100zł tylko 20zł...

 

Widze, że masz więcej "okazyjnych" aukcji lol nic tylko brać http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=1453526

 

http://www.allegro.pl/item102714118_pelny_...950_mhz_gw.html

Bije na głowę większość kart 6600 GT oraz Radeony 9800 XT !!!

Wszystkie najnowsze gry śmigają na niej bez problemu !!!

to sie nadaje tylko do topica "allegro lole" hahaha lol

 

kolejny kwiatek http://www.allegro.pl/item103335975_winfas..._bit_gwar_.html

 

WINFAST A350 THD FX5900 ULTRA XT

128 MB FAST DDR2/256-BIT + AGPX8 + TV + DVI + 8 POTOKÓW

chyba będzie trzeba zgłosic do allegro o naruszenie zasad....

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

no do mnie też misiek napisał ;d znaczy najpierw ja do niego później on do mnie pewnie ratuje interes ;)płonne nadzieje :mrgreen: teścik w którym widać że 5900=9550@stock:lol: w FEAR http://pclab.pl/art17356-28.html i pozamiatane IMO :D a za 300 równo można mieć 9800 "MSI robionego dla mediona"

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już zgłosiłem naruszenie zasad z tytułu manipulowania słowami kluczowymi takich ludzi trzeba tępić....

 

Wracając do tematu, ja swojego FX'a sprzedałem jednak został mi po nim silencer i pewnego dnia postanowiłem z szawy wyciągnać GF 2 i oto co z tego wyszło ;)

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

P.S tak szczerze to mi troche brakuje mojego 5900 teraz na 6100 mam marne 1k punktów w 3DM03....

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby @haleakala wkasowal swoj post ;)

 

Takie aukcje wystawiane przez uczciwego wciskacza kitow. Pewnie jak karta nie sprzeda sie w tej aukcji to w nastepniej zdorzeje o koszt wystawienia aukcji poprzedniej i zamias GF6800GT bedzie napisane ze karta znacnzie lepsza od GF7800GT i radeona x800XT :).

 

Nie ma to jak wzorowe aukcje wciskaczy kitow. Ciagle powtarzanie jednego i tego samego. Super hiper ekstra chlodzenie ktore kosztowalo xxx zl. a u mnie dostajesz je za darmo. I dzieki super ekstra hiper chlodzeniu podkrecisz karte bez problemu i wtedy nawet GF6800GT nie ma szans ;)

Najgorsze ze czesto dzieciaki sie na to lapia :(.

 

Moze ktos podac wyniki 3Dmarka06 :)

Ciekawe jak ten FX sobie w nim radzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zobaczcie, co inny gośc napisał na temat GF4 TI:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=103306564

 

cytuję fragment:

Szybkościowo biją go dopiero takie karty graficzne jak:

GF 6800 i to dopiero w pełnej wersji

GF FX 5900 ale tylko najwyższe modele

Radeon 9800 tylko w pełnej wersji

Takie karty jak GF 6600 GT czy radeony 9600 XP są o ok 20% wolniejsze

Sam sprawdzałem

Dzieje się tak dlatego, że karta posiada 4x2 potoki renderujące. Podczas gdy inne karty mają 4x1 lub 8x1. Więcej potoków ma zatem dopiero GF6800. Dzielenie potoków wykorzystane zostało ponownie dopiero w najnowszej serii [ GF7900 ] i daje rewelacyjne efekty przyspieszające GPU

 

Hahahahahaha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wychodzi na to że jestem osłem .... bo jak sprzedawałem mojego herculesa 9100 to szczerze napisałem jakie osiąga ona wyniki w poszczególnych marka ... a co więcej dałem nawet linki do tych wyników.

 

A przecież mogłem napisać że karta jest super i w szybkości bija ją karty graficzne których jeszcze nie ma w sprzedaży.

 

PS.

Przy okazji mozna się dowiedzieć że mój leadtek to fx 5900 xt ULTRA ... a ponieważ podkreciłem go bardziej niże osoa opisująca go na tej aukcji więc mój winfast to chyba HYPERULTRA.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Wykasowałem.

Chciałem być jego adwokatem, a tymczasem widzę, że mu tylko zaszkodziłem swoim postem.

Przyznaj sie, ze ta obciachowa aukcja z FX'em jest twoja... :lol2: poza tym aukcja z 4Ti jest na tym samym poziomie :lol:

 

PS. W jakim celu przybyles na to forum..? Adwokat diabla..? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre ! ;) Też myślę że haleakala to właściciel tego cudownego fx'a :)

FX'ów bo z tego co widze to ma nie jednego i to 8 potokowe, jak by były na pci-e to bym sobie kupił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już zgłosiłem naruszenie zasad z tytułu manipulowania słowami kluczowymi takich ludzi trzeba tępić....

Tez zglosilem naruszenie zasad. Moze kogos ocali sie przed zakupem najwiekszego walka...w kategorii FX59xx!!! :wink: Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

To co dzieje się na aukcjach naprawdę jest godne.... śmiechu oczywiście ;) ale cóż czego to się nie wypisywało podczas sprzedawania 5200 - "pięknie chodzi wszystko: fear, nfsmw, hl2" :D nie uwzgledniało się że na VERY low oraz 640x480 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzies że Gothic 3 ma mieć większe wymagania od Obliviona :blink: jeśli tak to nasze karty pójdą w zapomnienie :? bo słyszałem że oblivion chodzi bardzo woolnoooooooooooooooooo (te shadery :-| )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...