Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczalem robic opis modyfikacji biosu-to bedzie wersja uproszczona, opisze krok po kroku jak najszybciej zmodowac bios. Jutro jade na kilka dni poza Wroclaw...przemysle cala sprawe a jak wroce to dokoncze opis. Pozdrawiam!!!

 

PS.

topiQ W sygnaturce to jest twoj prawdziwy sprzet..? Moglbys zrobic jakies fotki..? B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh szkoda ale u mnie też sie działo ;). A mianowicie ukruszyłem jedną kość pamieci w swoim Fx :P. Chciałem tym razem "posmoarować" też pamieci as5 no i podczas zdejmowania jedna pamieć pękła (minimalnie ale jest to widoczne :P). Przestraszyłem sie ale komp działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie sie ochłodziło i mam normalną temp w pokoju ;). Zrobiłem pare testów w tym jeden na 470/850 w 3dmark03 i oto wynik: 6167. Całkiem całkiem imo ;d. Zaraz dam inne testy po wiekszym oc póki pogoda mi sprzyja :P.

 

Tutaj macie skrin:

Dołączona grafika

 

Na 470/900 miałem wynik 6269 ale w tescie nature było widać małe arty :/. Nie wiem ale chyba pamieci juz nie wyrabjają ;/.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie są to kropki ale trudno to wytłumaczyć co to ;). Są to taki kreski ale w kolorze danej textury. Może mi sie uda skrnia zrobić ;). Co do gpu problem w tym ze jak biore na 488 to mam zwiecha w 3dmarku03 zawsze w tym samym miejscu w teście battle of proxycon ;d. Jutro wróce do testów bo dzis już sił nie mam.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ze post pod postem ale mam problem z moim FX'em. Mianowicie ta karta jak jest zaciepła zwalnia do normalnych taktków sama albo nie wiem co już :?. Przykład to 3dmark03 czy chodźby CS:S. Na ustawieniach 470/850 jak komp jest jeszcze zimny i zrobie testa to mam ponad 6100 pkt. Problem w tym ze jak zrobie jeszcze raz to pkt spada mi do 5500 pkt :o. Nie wiem dlaczego sie tak dzieje :/. To samo mam z CS:S. Jak zrobie stress test przed grą to mam ponad 120 fps a ja zrobie po np 2 godzinach gry to mam mniej niz 100 fps wtf ?!. Nie wiem o co chodzi. Może mam jakąś blokade na to aby karta sie nie przegrzała ? nie wiem. HELP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po I sprawdź jaka temp. jak nie masz czujnika dotknij radiatorów i subiekywnie oceń :-P jak z ciepłem i czy jestes pewien że ten modecom wytrzymuje, Venice + FX i reszta sprzetu to duże obciążenie a jeśli kręcisz to już wogóle...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotykałem palcem po 2 h gry w CS:S radiator był ciepły ale nie wrzący można spokojnie palec trzymać ;/. Modecom ten kosztował 200 zł i imo spokojnie wystarcza na ten sig. (procek jedzie na defie + jeszcze niskie napiecie 1.20 V). Zresztą koleś na tym samej zasilce jechał 7900gt + venice 2700ghz ;/. Imo to nie wina zasilki. Nie wiem o co chodzi 470/850 to imo mało jak na otwartą bude plus wentyl 30 cm. Jak zauważyłem mam nawet podobnie jak podkrece do standardu gainwarda (czyli 450/780) :/.

 

EDIT:

 

Poczekałem aż komp troche ochłodnie i znów ruszyłem 3dmarka03. Tym razem na 480Mhz Gpu i 890 Pamieci. Wynik to: 6342 :P. Pamieci do 900 mogą jeszcze dociągnąć ale gpu to 480 MHz to chyba max bo jak dałem 485 lub 488 to miałem zwieche w battle of proxycon zawsze :/. Oto skrin:

Dołączona grafika

EDIT2:

 

Chyba jednak znalazłem przyczyne tych spadków w 3dmarku i w ogole :/. Otóż podczas testu 480/890 zostawiłem właczony hardware monitoring w Rivatunerze. Po tescie zobaczyłem w ten monitoring i zobaczyłem bardzo dziwną rzecz a mianowicie pamieci pracowały z 891 Mhz czyli gut a GPU w stresie TYLKO 376 MHZ :blink:. Co jest do cholery ? PRzeciez w zakładce overclocking mam 480/890 :/. Kurde nie wiem co z tym zrobić już. Teraz mam tak samo jak wyłacze hardware oc czyli 390/700. W streesie i bez pamieci mam na 700 Mhz a Gpu bez stresu 300 czyli dobrze ale w stresie 376Mhz :? No naprawde nie wiem co to może być :/ HELP.

 

Zauważyłem też ze ten hardware monitor w rt w stresie pokazuje mi napiecie gpu 2V a w idle 1V czy to dobrze ? (nie robiłem zadnego vmoda). Co prawda ten monitor pokazuje tylko napiecia cyframi całkowitymi czy 1,2,3 itp a nie 1,2 czy 1,4. HELP 2 pliz :(

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3D powinno być standard 390Mhz a ty masz 376 niby małe odchylenia ale jednak :? co do napięć na gpu szkoda że pokazuje całkowitymi liczbami, chciarz jeśli pokazuje 2V to żeby je pokazać musi je przekroczyć :blink: jeśli masz miernik zmierz napięcie rdzenia pod obciążeniem i bez bo progosy często przekłamują :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie jedna wporzo. Zauważyłem ze to 376/700 to są ustawiena low 3D :blink:. Może karta nie wie, jakie obciązenia to są low a jakie performence 3D ? wiem ze to brzmi głupio ale ja już nie wiem co zrobić ;(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co to jest :P ale znalazłem text na ten temat [ang.]

nV Strap allows you to change settings like Fast Writes and Side Band Addressing. it may also be responsible for overclocking with RT, but i'm not sure about that.to get maximum AF performance when using RT, first go to the AF settings and set it to Performance and not Quality. you will probably not notice any IQ loss and the speed will increase.next, install the AF booster patch for AF in OGL. i thought i gave a detailed explanation on how to enable it in the Driver Forum, but i can't find the thread right now. take a look if you want. you can optimize AF in D3D manually. this thread may be of more assistance.
Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Poprzednio miałem Radeona 9500 64MB/128bit która dawała odblokować dodatkowe potoki.

W 3D2003 wyciagała około 4200pkt (315/315)

Ale któregos dnia komputer włączył się a na ekranie kolorowe kwadraty i paski (padły pamięci).

Naprawa w www.mtec.com.pl kosztuje około 40-50zł za wymiane jednej kostki pamięci....

Narazie radeonik lezy sobie w kartoniku....za jakis czas wysle go do naprawy i dam siostrze (obecnie Radeon 9000)

I tak :

Umarł Król (Radeon 9500 R.I.P)

Niech żyje Król - GF FX 5900 XT

Dziś przyszła paczuszka a tam wielkie pudełko, płyta z grą ,ze sterownikami, kabetek TV oraz przejściówka DVI no i oczywiście GF FX 5900 XT Gigabyta.

Zapłaciłem za nią 237zł więc chyba aż tak bardzo nie wtopiłem...hehehhe

Z marszu na standardowym chłodzeniu (nie obejmuje ono pamięci) poszła narazie 460 GPU oraz 760 MEM (AF 28).

W sterownika jak dałem wykryj taktowania to pokazało że rdzeń na 446 a pamięci 860....

Pamiątki się troszke ostro grzały więc postawiłem pod kartą wentylator 80mm.

Wyniki to :

3D2001 : 13300

3D2003 : 5420.

Sterowniki chwilowo z serii 61.XX i Aquamark03 wyświetla jakieś bzdury.

Testowana narazie na NFS MW oraz MOHPA i zadnych problemów.

Nie będę sie bawił w podmianke BIOSu lub jego edycje bo zatwardziałym graczem nie jestem....ewentualnie tylko sprawdze ile da się max wydusić i lekko jej zluzuje takty.

Dam znać ile da sie max wyciągnąć na moim kompie (patrz podpis)

A teraz pytania:

-czy Arctic Silencer NV3 (dla GF 5900XT) jest dobrym rozwiązaniem jako zmiana oryginalnego chłodzenia?

-czy zaniżone taktowanie w trybie 2D do 250 MHz nie zaszkodzi? No bo internetu i innych drobiazgów nie potrzebna duża moc.

 

Niech żyje GF 5900 hehheheee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem za nią 237zł więc chyba aż tak bardzo nie wtopiłem...hehehhe

- Trochę dużo jak na te czasy, heh. Ja rok temu zapłaciłem 250zł bo się z gościem dogadałem :D

 

460 GPU oraz 760 MEM ||||| 3D2003 : 5420

- Trochę mało.....

 

[...] chwilowo z serii 61.XX

- Zmień na 81.85 WHQL albo XG podane w FAQ

 

Czy Arctic Silencer NV3 (dla GF 5900XT) jest dobrym rozwiązaniem jako zmiana oryginalnego chłodzenia?

- Jakbyś przeczytał FAQ to byś wiedział że to jedne z 2 najlepszych coolerów na tę kartę

 

Czy zaniżone taktowanie w trybie 2D do 250 MHz nie zaszkodzi? No bo internetu i innych drobiazgów nie potrzebna duża moc.

- Jak Ci nie sypie artami to ok. Przy za dużym underclockingu widać efekty ;)

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem za nią 237zł więc chyba aż tak bardzo nie wtopiłem...hehehhe

- Trochę dużo jak na te czasy, heh. Ja rok temu zapłaciłem 250zł bo się z gościem dogadałem :D

 

460 GPU oraz 760 MEM ||||| 3D2003 : 5420

- Trochę mało.....

 

Czy Arctic Silencer NV3 (dla GF 5900XT) jest dobrym rozwiązaniem jako zmiana oryginalnego chłodzenia?

- Jakbyś przeczytał F.A.Q to byś wiedział że to jedne z 2 najlepszych coolerów na tę kartę

 

Czy zaniżone taktowanie w trybie 2D do 250 MHz nie zaszkodzi? No bo internetu i innych drobiazgów nie potrzebna duża moc.

- Jak Ci nie sypie artami to ok. Przy za dużym underclockingu widać efekty ;)

wiem ze 237 to nie jest mało ale wiekszośc jest w okolocach 3 stówek....a co tam będę sobie żałował.. kilka piwek mniej będę miał.

5420...wiem ze nie jest to dużo ale mam tą karte dopiero kilka godzin i jest na standardowyn chłodzeniu więc za bardzo nie szaleje z podkrecaniem no i sterowniki sa takie jakie były na płycie...jak ściągne kilka róznych detonatorów to potestuje

 

No własnie czytałem FAQ oraz około 70% postów w tym wątku i było napisane o Arctic Silencer i chyba Zalmanie.

Więc jak kupie sobie Arctica to będę dalej kręcił - ale tylko dla ciekawości...na codzień karta pewnie bedzie chodziła na standardowych ustawieniach lub tylko troszke podniesionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie na stocku miałem ok. 5700 pkt :) A co do Arctica to się zastanów.

Za 50zł można mieć Zalmana AlCu a za 65zł Cu na allegro. Trzeba się trochę poczaić :D

Wydajność baaaaardzo porównywalna a zalmana założysz na inne karty - bardziej przyszłościowe.

 

A widzę że masz WC to może wodę podarujesz FXowi ?

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha :] Czyli będzie Ci złośliwy wentylatorek dmuchał. :blurp:

Jak założysz lepsze chłodzenie to zdasz relkę z o/c, prawda ? :)

ja juz wiem jak zrobic zeby wentylatorek dmuchał i nie był złosliwy...

 

no pewnie ze zdam relacje z podkrecania.... po to dołaczyłem sie do tego wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik 3dmarka taki sobie bo proc nie jest tak silny wiec stąd ta różnica...

 

Jak AF-28 to chyba 2.8ns, zostaw rdzeń i pojedź troche z pamięciami i zobacz ile wytrzymają :) wtedy oszacujemy jaki to czas dostępu..

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam F-28 i chodzą do 916mhz :blurp:

 

Surix, myślisz ze Sempron 2800+ (754) zwiększy moje wyniki czy będą takie jak na P4 ?

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki dzisiejszego podkręcania:

przykleiłem radiatory na pamięci dałem nadmuch wentla 120mm od dołu.

rdzeń 520 MHz

pamięci 830 Mhz

Wyniki:

3D2003 : 5940 (chyba mało ale mam słabego proca)

Aquamark : 39.4 k

 

I zadnych artefaktów i freezów.

Co zrobic by kręcic dalej...bo jak dawałem (zakładka w sterownikach) 835 pamięć to zanim sie zrobi :zastosuj" to najpierw trzeba zrobic "test" no i ten test pokazuje ze nie udało się ustawic takich częstotliwości.W RivaTuner tak samo.

A jak dałem mniej na pamieciach a wiecej na rdzeniu to nie przełanczało się na performance 3D tylko to środkowe 3D...za mało mocy juz pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcaj przez WinFoxa tam nei masz praktycznie ograniczeń. Żadnych testów - ile ustawisz tyle będziesz miał :D A o/c core'a imponujące - ładna sztuka.

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle rdzeń poszedł :twisted: no jak byś miał lepszego proca to wtedy ładny wynik można by wykręcić

 

@v.e.n.o.m

Co do Semprona myśle że wyniki będą bardzo podobne i większych różnic nie będzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zluzowałem pamieci do 750 to rdzeń poszedł na 535...przy 540 juz zwiecha

 

 

gdyby tak utrzymac rdzeń na poziome 520 a pamieci dokręcic do 900...hmmmm

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za rankingiem :blurp: Jak tylko dostane Sempa :D

Bo jeszcze nawert Zalmana w 100% nie wykorzystałem.

Ale będzie ocowanie naszych FiXów :P Ale coś czuję że nie mamy szans z piertachem :D

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...