Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie znalazłem na allegro Silencera NV3...za 25zł...wiem ze kiedys były po 19.90 ale 25zł to i tak lepiej niz 39zł od AAB lub 70-75zł w komputroniku.

Gadałem z kumplem który ma P4 2.6GHz z mozliwością kręcenia do 3GHz to może uda mi sie zrobić lepszy wynik.

A wczoraj bawiłem się jeszcze w testowanie i oto co zauwazyłem.

Ustawiłem proca na standard czyli XP1700+ (11x133) a grafe na 500/800 i puściłem 3DMarka2001 a wynik to 8230pkt....mało... buuu

Potem wlazłem do BIOSu i ustawiłem pamięci na 2-2-2-2 (poprzednio 2.5-3-3-4) i znowu puściłem 3D2001 na tych samych ustawieniach a wynik to 11190pkt...szkoda tylko że moje pamieci na FSB 166MHz śmigaja tylko 2.5-3-3-4

A ustawieniach pamięci zapomniałem ze tam też można kilka punktów wydusić.

 

Ale zauwazyłem też że jak gram w NWSMW to niezależnie czy procek jest na 1700+ czy 2600+ to na oko nie widac róznicy w płynności gry...tylko fraps pokazuje kilka fps mniej.A gram na 1024x768 z wyłączoną błyszczącą drogą,detale samochodu,otoczenia na połowe a w sterownikach ustawiłem filtrowanie x2 i anizo x2 i średnio jest około 30-35 fps

Wniosek jest taki ze karta jak na moje potrzeby jest wystarczająco wydajna i na codzień chodzi na ustawieniach 450/800 (chyba 5900 ultra tak mają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pietach

Nie wiem czy chcesz ale mozesz pobawic sie timingami pamieci. Nie wiem czy dla nVidi istnieje program do zmiany timingow spod windy ale istnieje przez edycje biosu. Wszsytko zalezy od tego czy chcesz zmieniac bios. Z tego co pamietam to w przypadku FX'ow zabawa timingami pamieci daje zauwazalny wzrost mimo ze wtedy pamieci miej sie kreca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę sie bawił w podmiane biosu karty i timingami ...potestuję tą kartę u kumpla na lepszym procku tylko z ciekawości ile pkt wyciągnie a na codzień i tak chodzi na zluzowanych ustawieniach...nie jestem maniakiem podkręcania...ewentualnie tylko do sprawdzenia mozliwości a potem to tak tylko troszke na podkręconych ustawieniach.

Kiedys miałem procka ustawionego na 10.5x200 przy napięciu 1.95V a teraz zluzowałem mu do fabrycznych 11x133 i napięcie obnizyłem z 1.65V na 1.5V i temperatura proca 5*C powyzej otoczenia.

I jakoś na oko przy uzytkowaniu kompa nie widze różnicy....dodatkowe MHz sa potrzebne przy ripowaniu i kompresji MPEG2 lub DivX a ja sie juz tym nie bawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze że też licytowałes tego silencera.....hehehhe 25 zeta jest dość kuszące a tymbardziej że u mnie na karcie pod "maską" jest 5950U !!

pytanie:

czy smarować pamięci tą pastą co jest dołączona czy upaćkać tym co mam czyli Arctic Silver 5...a jak gdzieś sie upaćka z boku i bedzie robic jakieś zwarcie?

 

A jeszcze jeden dobry patent znalazłem....pociąłem jakiś stary radiator no i jak go przykleić na pamięci...ano najlepiej taśmą termoprzewodzącą...a jak się jej nie ma...znalazłem dwustronną taśmę do dywanu.

Zły pomysł?

Pewnie niektórzy powiedzą że zły ale ja wam powiem ze dobry...pamięci ostro się grzały i jak przykleiłem radiatory to też są gorące czyli ciepło przechodzi i to dość dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze że też licytowałes tego silencera.....hehehhe 25 zeta jest dość kuszące a tymbardziej że u mnie na karcie pod "maską" jest 5950U !!

pytanie:

czy smarować pamięci tą pastą co jest dołączona czy upaćkać tym co mam czyli Arctic Silver 5...a jak gdzieś sie upaćka z boku i bedzie robic jakieś zwarcie?

 

A jeszcze jeden dobry patent znalazłem....pociąłem jakiś stary radiator no i jak go przykleić na pamięci...ano najlepiej taśmą termoprzewodzącą...a jak się jej nie ma...znalazłem dwustronną taśmę do dywanu.

Zły pomysł?

Pewnie niektórzy powiedzą że zły ale ja wam powiem ze dobry...pamięci ostro się grzały i jak przykleiłem radiatory to też są gorące czyli ciepło przechodzi i to dość dobrze.

Ja użyłem as5 i jest gicik. NIe ma obawy imo o zwarcie ;). A przecież mam ukruszoną jedną pamięć :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że typ wystawił za 25zł, kiedyś były właśnie po 25zł ale znikneły a za 40zł od AAB nie opyla się brać :?

 

Pytanie do speców od biosu FXa

Czy za pomocą biosu można podnieść napięcie GPU??

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie loteria. Musisz poprostu sprawdzić jaki masz.

Na wczesnych modelach były te odpowiednie:) , nie pamiętam oznaczenia, ale jest to opisane w pierwszej części tematu.

 

Poza tym, co Ci szkodzi odpalić lutownicę, masz wtedy płynną regulację i ewentualnie możliwość wyłączenia moda - ja tak miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź do jakiegoś kumpla z tą kartą podskocz :]

No to podskoczyłem !!

Haaaa mam was!!

proszę o aktualizacje wyniku na pierwszej stronie !!

 

procesor P4 2.6 @ 2.8 GHz 1GB RAM a reszta bez zmian.

Dołączona grafika

Uffff....nareszcie !!

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tato wracając dzis z pracy kupi mi proca :blurp:

I może podskoczymy do ulubonego sklepu* gdzie mi na zamówienie płytę ściagają ;)

Możecie się bać :lol2: :lol: :lol:

 

* Record System, pozdrawiam Pana Andrzeja i Pana Darka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty nas tatą nie strasz !! heheheh

i co masz tego proca?

bo nie wiem czy iśc do kumpla znowu i jeszcze mocniej kręcic procka...

Eeeeee no co to za chodzenie po kolegach :P, albo wspieranie się ojcem :P. Skandal ... normalnie doping w OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy naprawde nik z was nie wycisnol z tej karty wiecej niz 7k pkt?? nie weim bo nie mialem czasu czytac wszystkich 21 stron tematu i sugeruje sie tylko adnotacja z pierwszego postu (tam jest tak na kolorowo napisane jakie sa rekordy w o/c na tej karcie^^). Tak czy owak pochwale sie wlasnym wynikiem ktory osiagnolem jkos tak rok temu... kiedy tak karta jeszcze zyla (tak jest.. niestety jakis czas temu szlag ja trafił :D) - dokladny wynik jest widoczny na screnie, natomiast robilem jszcze testy w 3dmarku 2k1 i tam osiagnolem 18k pkt ale tym nik sie tu nie chwali wiec screna dam jesli ktos poprosi:D

 

pozdrowinka

 

 

EDIT:

 

postanowilem jednak dorzucic tego screna z 3d marka 2k1 SE :D

post-140621-1155209322_thumb.jpg

post-140621-1155210982_thumb.jpg

Edytowane przez genonef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba czytać "aż" 21 stron, wystarczy pierwsze 3 aby się dowiedzieć, że byli tacy którzy mieli i więcej:)

...pozdro.

Masz racje :)

moj bład ze nichcialo mi sie czytac dalej niz do konca 1. strony ^^ any way- wynik 8k+ nawet jak na 5950Ultra jest zaskakujaco... wysoki :D Jestem pelen podziwu :rolleyes:

 

choc z drugiej z strony to mnie nie chcial sie robic v-moda a to moglo by dac jeszcze wyzsze wyniki :) w kardzym razie jeszcze raz dziki za wskazowke (a wiec link do strony z poprzednim rankingiem ).

 

 

Przeczytalem juz caly ten temat i jestem pod wrazeniem waszej pasji :D Normaline dziecinstwo mi sie przypomnialo ;) nie wiem czy jest sens dodawac moj wynik do tabelki w FAQ bo w sumie to ja juz tej karty od ponad roku nie mam ;P jesli jednak zaszla by taka sposobnosc to podaje parametry maszyny na ktorej byl y robione testy (wiekszosc z nich mozna wyczytac ze screna ^^):

P4 Northwood 2.4@3.455GHz

2x512 MB Geil Ultra (PC 4000)

MSI i865 PE NEO2

Geforce FX5900XT gainward GS (gpu:518 pamieci: 951) na sterownikach XG wersja chyba 84.20

 

Jest jeszcze jedna rzecz ktora nie daje mi spokoju....otoz nie moge ojac jakim sposobem pietach osiaga takmizerne wyniki w 3d marku 2k1... Wiem ze jest to benchmark ktory ocene koncowa w duzej mierze opiera na wydajnosci CPU ale nawet z swoim athlonem powinienes osiagnac 15k...

Edytowane przez genonef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas czekałem na kompa - jak jużgo mam to zrobiłem wynik na szybko - ot tak. Nie chciało mi się bawić :]

Wynik wstępny, oczywiście jeszczę troche powalczę :D

Tyle mi nastukało punktów :

 

Przy takim procku :

 

Dopisz to narazie do rankingu Surix, ok ?

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...