Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem gdzies że Gothic 3 ma mieć większe wymagania od Obliviona :blink: jeśli tak to nasze karty pójdą w zapomnienie :? bo słyszałem że oblivion chodzi bardzo woolnoooooooooooooooooo (te shadery :-| )

Gothic3 bedzie na engine na ktorym jest Oblivion wiec najprawdopodobnie nie bedzie mial mniejszych wymagan niz poprzednik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Czytałem gdzies że Gothic 3 ma mieć większe wymagania od Obliviona :blink: jeśli tak to nasze karty pójdą w zapomnienie :? bo słyszałem że oblivion chodzi bardzo woolnoooooooooooooooooo (te shadery :-| )

No to kiepsko :cry: :cry: :cry: Czekam z niecierpliwością na część 3-cią a od qmpla wiem że obvilion na 66GT też cudownie wcale nie idzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat o 66gt więc jak chcesz to takie rzeczy pisz sobie we temacie o 66gt.

Poza tym słabe shaderki ma 59 a nie 66 więc o co Ci chodzi ?

 

A w G3 nawet na low będe musiał zagrać :) :D !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

To nie jest temat o 66gt więc jak chcesz to takie rzeczy pisz sobie we temacie o 66gt.

Poza tym słabe shaderki ma 59 a nie 66 więc o co Ci chodzi ?

 

A w G3 nawet na low będe musiał zagrać :) :D !!

Ale kikuś (przepraszam innych uczestników forum za to że podaję nick kogoś kogo tu nie ma) grał w Obviliona - a on też ma 1GB 400Mhz i 66GT (też podkręcał chyba do 530/1050) i mówił że na średnich nawet czasem chrupało. A G3 oczywiście chyba będzie wyglądać lepiej a co za tym idzie będzie miało wyższe wymagania :( Chyba sprzedam 66GT i kupię GF2 MX. I tak gram prawie cały czas w Jagged Alliance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

witam. Jest może jakiś programik który mi pokaże aktualną temp na GPU ? Bo w everescie mam wersje traial i nie wyswietla mi gpu temp.

Może home edition? Ma taką opcję, pewny nie jestem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kikuś (przepraszam innych uczestników forum za to że podaję nick kogoś kogo tu nie ma) grał w Obviliona - a on też ma 1GB 400Mhz i 66GT (też podkręcał chyba do 530/1050) i mówił że na średnich nawet czasem chrupało. A G3 oczywiście chyba będzie wyglądać lepiej a co za tym idzie będzie miało wyższe wymagania :( Chyba sprzedam 66GT i kupię GF2 MX. I tak gram prawie cały czas w Jagged Alliance.

Ja z podobnych przyczyn pozbywam się mojego gainwarda 6600. Gram mało .... tyle co nic, a nawet jesli już to zazwyczaj w starocie, więc ostatecznie doszedłem do wniosku że 6600 jest mi zbyteczne a tym bardziej że na AGP jest problem z założeniem WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Potrzebuje jakiegoś taniego chłodzenia na gpu poniważ to stare przestało działać :E. Możeci mi polecić jakieś ? nie musi być super wydajne. oby było chociaż tak wydajne jak moj standardowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Potrzebuje jakiegoś taniego chłodzenia na gpu poniważ to stare przestało działać :E. Możeci mi polecić jakieś ? nie musi być super wydajne. oby było chociaż tak wydajne jak moj standardowy.

Oczywiście silencer np....TU wydajny i za nówke tylko 20zł wiec sie opłaca :D Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Potrzebuje jakiegoś taniego chłodzenia na gpu poniważ to stare przestało działać :E. Możeci mi polecić jakieś ? nie musi być super wydajne. oby było chociaż tak wydajne jak moj standardowy.

Hej! Z tego co wiem, to Gainward GF5900XT nie ma pomiaru temperatury-ale na 100% nie jestem pewien. Najlepiej kup NV3 Silnecera za 20 zł :wink: Co do Gothica 3 to raczej na pewno bedzie mial nizsze wymagania niz Oblivion i nie uzywa raczej tego silnika co Oblivion-najwyzej SpeedTree i Havoka. Mylse, ze na low to spokojnie zagramy, chociaz jak pamietam to ta seria tez zawsze potrzebowala mocnego komputera. A co do Obliviona na GF59xx to yuucOm chyba gra :wink: Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście silencer np.2143523[/snapback]

Hej! Z tego co wiem, to Gainward GF5900XT nie ma pomiaru temperatury-ale na 100% nie jestem pewien. Najlepiej kup NV3 Silnecera za 20 zł :wink: Co do Gothica 3 to raczej na pewno bedzie mial nizsze wymagania niz Oblivion i nie uzywa raczej tego silnika co Oblivion-najwyzej SpeedTree i Havoka. Mylse, ze na low to spokojnie zagramy, chociaz jak pamietam to ta seria tez zawsze potrzebowala mocnego komputera. A co do Obliviona na GF59xx to yuucOm chyba gra :wink: Pozdrawiam!!
Tez sobie o tym przypomiałem. moja karta nie ma miernika tempy ;e a szkoda ;d. Co do silencera to dzięki Wam za linki i info ;).

 

Co do Obka to sie troszke pomyliłeś ;) bo juz nie gram :D. Tzn grałem w sumie 183 godzniny na large texturach, bloomie z drzewami i bez trawy i dało sie grać ;d (gram na 300 gpu i 700 mem bo mi sie cos spaliło ;))

 

Ps. Jeszcze tylko zapytam ile czy do montaży tego silencera potrzeba jakieś dodatkowe wkrety itp czy wszystko jest w opakowaniu z nim ? ;d I jeszcze małe pytko. Poniewaz ja mam radiatory na pamieciach to czy bede musiał je zdjąć przed instalko silencera ?:P

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest w zestawie

 

EDIT: tak będziesz musiał zdjąć ponieważ silencer pokrywa również pamięci

 

Tylko niech uważa przy zdejmowaniu tych radiatorków, żeby nie skończył tak jak ten nieszczesny uzytkownik radeona, który przy takiej operacji pozbawił kaertę jednej z kości BGA :D:D:D.

 

Co do samego mocowania to moim zdaniem jest to najlepsze mocowanie jakie widziałem ... nakrętki z gumowymi amortyzatorami ... przy takim mocowaniu plastykowe kołeczki mogą się jedynie spalić ze wstydu ... że są tak badziewne :).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do samych radiatorów to jak sie najlepiej ich pozbyć ? bo u mnie są przyklejone ale jakoś bardzo mocno.

są dwa sposoby:

 

Pierwszy na ciepło, załączysz sobie 3dmarka na godzinke i szybko wyłaczysz kompa i bierzesz się za zdejmowanie

 

Drugi na zimno, wkładasz w jakiś szczelny pojemnik i na jakąś godzinkę do zamrazalnika klej pod wpływem nisiej temp. robi się kruchy.

 

Pierwszego sposobu nie próbowałem, a drugim zdejmowałem niedawno przyklejone chłodzenie z GF2, dodatkowo posiłkowałem sie żyletką wsuwając ją między radiator a GPU, wszysko poszło gładko ;)

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są dwa sposoby:

 

Pierwszy na ciepło, załączysz sobie 3dmarka na godzinke i szybko wyłaczysz kompa i bierzesz się za zdejmowanie

 

Drugi na zimno, wkładasz w jakiś szczelny pojemnik i na jakąś godzinkę do zamrazalnika klej pod wpływem nisiej temp. robi się kruchy.

 

Pierwszego sposobu nie próbowałem, a drugim zdejmowałem niedawno przyklejone chłodzenie z GF2, dodatkowo posiłkowałem sie żyletką wsuwając ją między radiator a GPU, wszysko poszło gładko ;)

: D : D. Dobre pomyśły masz ;). Ok sprobuje tego 2 bo mam całkiem szczelny pojemnik tylko miejsce musze zrobic w zamrażarce (raczej chłodziarce ;)). Co do 1 sposobu to chyba nie bede zapuszczał 3dmarka bo all mi sie sfajczy beż wiatraka (cały czas od wczoraj jade bez wiatraka i radiator jest ciepły ale nie gorący; oczywisce gpu i mem na total low ;))

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a jak chcesz to możesz jeszcze z suszarką w ręce atakować radiatory ;)

O właśnie :D też dobry pomyśł. bede musiał troche poczekać na tego silencera wiec mam czas na wybor cipłego albo zimniego sposobu ;). Thx za rady ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a jak chcesz to możesz jeszcze z suszarką w ręce atakować radiatory ;)

 

Osobiście nie polecam, kiedyś polerowałem radiator papierem wodnym, chciałem go szybko wysuszyć bo w niektóre miejsca nie dostałem się szmatką, to zabrałem szuszarke i jazda, po 30s radiator był tak gorący, że nie szło go nawet dotknąc. Działa on podobnie jak w kompie tylko z tą różnica że ciepło przekazywane jest z żeber do do podstawy, a nie z podstawy do żeber i zamiast z mniejszej powierzchni oddawać ciepło na większą to jest zupełnie na odwrót wiec jak za długo będziesz "suszył" to możesz uszkodzić pamięci....

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

Nie pociagnąc tylko odkręcać inaczej zassane do powierzchni radiatory mogą doerwać kość i za najskuteczniejszą uważam właśnie suszarke na zawołanie masz 100*+ i robisz co chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem juz Silencera ;). Jutro montaż, zobaczymy co z tego wyjdzie (głownie chodzi mi o radki na memkach :P). Chyba suszarką to załatwie ofc ostrożnie bez przgięcia. Bede napewno blisko żeby przegiąć (na tym gainwardie te radiatory są cholernie mocno przyklejone) ale nie przegne :P

 

 

EDIT

 

Jeszcze takie małe pytko. Czy bede musiał nakładać paste na pamieci ? i jak tak to ile ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kupiłem silencera do 5900xt rev.1 . Pasta którą dołączają to silikon. Lepiej kupić lepszą np. AS5 lub AC czy w wypadku kart graficnzych niewiele się to przekłada na temperature niż w przypadku procków? Gdzieś czytałem że po nałożeniu pasty i chłodzenia należy potem zdjąc chłodzenie i zobaczyć czy pasta się dobrze odbiła na podstawie chłodzenia mam tak zrobić ? Prosze o wyrozumiałośc pierwszy raz zakładam jakiekolwiek chłodzenie... aha jeszcze jedno niewiem za bardzo w jakich ilościach nakładać paste jeżeli chodzi o rdzeń to jest duży i raczej rpoblemu nie będzie ale boje się ze na pamieciach moge przedobrzyć i potem wypłynie i zrobi zwarcie... Wiem mógłbym kupić AC ale w naszych sklepach jest to produkt "egzotyczny" a na alegro zapłące wiecej za wysyłke niż za tą paste <_< Jak np. nie daj Boże mi kapnie albo niewiem jakoś znajdzie się na laminacie w jaki sposób to usunąć żeby byc pewnym ze nie zrobi zwarcia po uruchomieniu?

Edytowane przez Vieri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...