Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

W idle mam 50*C w stresie 73-75*C więc nie najgorzej :) , co do FAQ jeszcze dopisze tego Zalmana i może macie jakieś jeszcze ciekawe propzycje :rolleyes: :wink:

 

Przydał by się ktoś od BIOSu..... żeby to już całkowicie skompletować

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zrobiłem testy w 3dmarku 03 ponownie i jestem niemile zaskoczony :/. Otóż wynik na 390/700 był 5330 czy w normie ale za to wynik na 476/875 wynosił 5510 pkt :blink:. Czemu jest taka mała różnica ? Troche to dziwne, może macie jakieś sugestie :P ?

 

EDIT

FAQ jest imo swietne. Duzo roboty = duze brawa :P. Tylko mam takie pytanie. 5900xt to nie jest 8 potoków renderujących ? :P

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie jest 8 potoków :-|

Wyjaśnienie dlaczego shadery są tak słabe

 

Układ RADEON 9800 (PRO/XT) ma architekturę 8-potokową - to wszyscy wiemy. Każdy potok zawiera po jednej jednostce wykonawczej Pixel Shader. Każda jednostka wykonuje do 5 operacji w jednym cyklu zegara. Osiem jednostek wykonuje zatem 40 operacji na cykl zegara (5 × 8) lub 16,5 miliarda operacji w ciągu sekundy, zakładając taktowanie układu 412 MHz (412 mln × 40).Dla porównania, GeForce FX 5900 (Ultra) to układ o architekturze 4-potokowej. Na potok też przypada jedna jednostka wykonawcza PS, z tym że w przypadku chipu NVIDII potrafi ona wykonać już nie 5, a najwyżej 3 operacje na cykl. Cztery jednostki to 12 operacji na cykl, a przy taktowaniu układu GeForce FX 5900 Ultra na poziomie 450 MHz daje to 5,4 miliarda operacji na sekundę (450 mln × 12). Powyższe wyliczenia obowiązują dla operacji stałopozycyjnych. W przypadku operacji zmiennoprzecinkowych sytuacja wygląda jeszcze gorzej dla NVIDII: GeForce FX wykonuje wtedy tylko 8 operacji na cykl zegara (3,6 mld operacji na sekundę), zaś RADEON 9800 - nadal 40 operacji na takt.Jeśli przypomina się Wam analogia do wskaźnika IPC (Instructions Per Cycle) w przypadku procesorów Athlon oraz Pentium 4, to jest ona jak najbardziej słuszna. RADEON wykonuje po prostu więcej operacji na cykl zegara, niż GeForce FX. Stąd też przewaga RADEONa, mimo że pracuje on z niższymi częstotliwościami.

4x2 daje niby 8 ale to nie te samo co w przypadku organizacji potoków w strukturze 8x1 i dalatego w przypadku 4x2 łączy się z 3 cyklami 4x3=12 :sad: a wprzypadku 8x3 dawało by 24 więc 2 razy wiecej co można wywnioskować z powyższego tekstu :wink:

 

Co do wyniku to dziwne że taki mały wzrost jest....

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ta moja karta jest z deka dziwna ;). Poczekam chyba sobie jeszcze tydzien na testy w mniejszej temp bo w pokuju mam ze 30 stopni ;e. Oby te upały sie już skończyły ;).

 

A tak btw to jest możliwe zeby karta sama zmniejszała takty gdy jest jej za ciepło ? bo te moje wyniki naprawde bardzo sa dziwne ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilka na 100% wyrabia ;P. Jak pisałem juz wcześniej moj wspaniały gainward nie ma możliwosci zmierzenia tempy :/. Moim zdaniem jest za gorąco na dworze. Otworze obudowe i skieruje na gpu w odległości 10 cm pokojowy wiatrak o sr 30 cm :D. Dam full obroty i wtedy obacze co i jak :). Najwyżej bede musiał poczekać az upały przejdą.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kilka ? Z 60-70c na 90-96c to jest kilka stopni ? :blurp:

Czego używasz do mierzenia temperatury ? WinFox'a czy loga z Rivy ?

A może cos innego ? Ja WinFox'a.

Macie dziwnie wysokie temp. :blink: ja używam everesta i czasami winfoxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak normalnie jak się bawiłem nią (oc) to miałem 75c stress max.

Teraz mam 96c max grając w ( :oops: ) nfsmw.

W pokoju coś ok. 25c :-| Mam nadzieję że mi coś ten zalman pomoże bo jestem przerażony temp. ;P

A może to wina mojej wspaniałej obudowy ? Wstyd się przyznać w czym ja kompa trzymam :D

 

Edit = tak, nie mylicie się - literówka.

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Upały dają się strasznie we znaki, cały komp zrobił się dużo cieplejszy :? Trzeba jakoś wepchać do kompa agregat :lol2: może coś to da.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zrobiłem testy. Pomęczyłem kartę ok. 25 minut. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony ;)

Z poprzednich 96c zrobiło się nagle 64c. A to znaczy że zalman z DOŁĄCZONĄ PASTĄ poprawiły tempoerature

o ok. 32c. Jeszcze trochę jąpomęczę kiedy będzie południe ale myślę że wynik 28-30c się utrzyma.

Jak narazie to mogę zdecydowanie zalmana polecić użytkownikom FXów ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zrobiłem testy. Pomęczyłem kartę ok. 25 minut. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony ;)

Z poprzednich 96c zrobiło się nagle 64c. A to znaczy że zalman z DOŁĄCZONĄ PASTĄ poprawiły tempoerature

o ok. 32c. Jeszcze trochę jąpomęczę kiedy będzie południe ale myślę że wynik 28-30c się utrzyma.

Jak narazie to mogę zdecydowanie zalmana polecić użytkownikom FXów ^_^

Jeśli miałbyś jakieś foty zarzuć to wrzuce do FAQ i troche opisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki :] To usuwam img z serva. A jaką msz neo ? Bo ja tylko 256 :{

No ja tesh :-| była burza i nie mogą się uporac co chwile rozłącza <_<

 

EDIT

Wszystko dodane :)

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie surix, ładnie ;) Tak sobie myślałem, czy nie warto by było zrobić w spoilerze Twoich wyników z o/c i standart - tak dla porównania dla innych, aby mieli jakoś przedstawione na co mogą liczyć przy danej konfiguracji.

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge podeslac fotke lekko przykurzonego zalmana VF 700 CU oraz Silencera@Mega Silencera do F.A.Q. ( chociaz moj Zalman to jest w sumie z wygladu identyczny z tym AL-CU ). Pozdrawiam!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge podeslac fotke lekko przykurzonego zalmana VF 700 CU oraz Silencera@Mega Silencera do F.A.Q. ( chociaz moj Zalman to jest w sumie z wygladu identyczny z tym AL-CU ). Pozdrawiam!! :wink:

@v.e.n.o.m

To nie jest głupi pomysł :) tylko jeszcze nie teraz, pomyśle nad tym w najbliższych dniach :wink:

 

@udam_u

Jeśli masz jakieś foty to możesz podesłać :wink: aha i jeszcze jedno napisał byś opis flashowania lub modyfikowania biosu? może być pokrótce aby był zrozumiały, ja nie mam w tym doświadczenia :-P :wink:

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Aha, dlaczego przy 480/850 mam freezy ? Temperatura GPU 64c :|

Nie jestem za bardzo w temacie ale to chyba przekręcenie - albo dowoltowanie karty albo zostaje ma mniejszej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu tą kartę tj 5900XT od GAINWARDA, moja szła 490/910. Ale na zmodyfikowanym BIOSie, nie żadnym syfie 5950. Własne chłodzenie, radiatorki na pamięciach i dodatkowy wentylator ztyłu karty, pobawcie się w robienie Volt Modów to pójdziecie powyżej 1000 na pamięciach. Ogólnie taktowania pamięci w tych kartach zależą od konkretech egzemplarzy, ja odesłałem do serwisu GAINWARD kartę mówiąc że generuje artefakty chociaż była sprawna, ta co wysłałem miała 2,8 ns a ta co dostałem miała pamiątki 2,2 ns :). I zaczęło się :P Fajna zabawa była. Ale miałem 14 lat :)) Teraz stuknęła mi 16 i przesiadam się na laptopa i "przestaję grać w gry" (laptop ma GF 6800 i 1024 ramu ale co tam :P)

 

Starajcie się nie "modować" kart na 5950 Ultra, poprzez zmiane BIOSu najczęściej to tylko spowalnia kartę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@v.e.n.o.m

Albo odkręć GPU albo pamięci innego sposobu nie ma [jest :razz: v-mod :wink: ] co do tych wyników to dość dobre pomyśle nad tym :)

 

@topiQ

 

Spox wiemy że syfu z 5950ultra nie warto flashować, szkoda że nie masz 5900 tylko 2x7900GT :D :P

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się mam teraz super sprzęt kupiony za jakieś 40% jego wartości :) GF 5900XT był moją ulubioną kartą :P Żadna inna się tak nie podkręcała/modowała w moim życiu :) Żegnałem z bólem ją i AGP i P4 na 478 :(

 

I różnego rodzaju 3Dmarki, niewyobrażam soooobie teraz formatu za każdym razem jak miałem nowe stery :) Ale ze mnie był maniak, teraz nie mam czasu :/

 

 

Aha, z tego co pamiętam - ustawicie soobie AGP na x4 a nie x8. Różnica w transferze to <1% ale napięcie można ustawić większe i chyba jest większe niż na 'szybszym' x8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie po dlugiej przerwie :)

 

jutro jak mi sie udda zdobyc aparat to zrobie zdjecie mojego MSI z Pentagramem XC-70 Cu i radiatorkami :)

 

mimo, ze juz w moim kompie nie siedzi FX to nadal go posiadam i sie z nim nie rozstane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@topiQ

 

Spox wiemy że syfu z 5950ultra nie warto flashować, szkoda że nie masz 5900 tylko 2x7900GT :D :P

Chodzi mi o to że lepiej użyć do flashowania FX 5900 XT zmodyfikowanego BIOSU a nie wgrywać BIOS który jest przeznaczony dla 5950 Ultra, to zreguły pogarsza osiągi zarówno standardowe jak i po o/c. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DarkArrow

Ten pentagram podobny do tego Zalmana :) dobrze że masz swojego FXa :P

 

@topiQ

Wiadomo że modyfikowany bios lepiej wyciska z karty, ostrzejsze timingi itp. dlatego ja nigdy nie brałem do flashu biosu z 5950U :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...