Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kręciłem Fx-a, wynik to 6848 pkt. jest w rankingu, niestety wiecej nie wyciągne :-| spodziewałem sie lepszego kręcenia na rdzeniu gdybym miał te 510 to 7k bym przekroczył jest blisko ale nic więcej, przydał by się vmod bo widać freezy GPU na 500Mhz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet vmod nie pomoże :(. Lipna karta i tyle.

 

A tak btw testowałem sobie 3dmarka01se na ustawieniach cpu@2.4 i gpu@def i wynik to ponad 18k ;d.

AHA i lookałem cpu-score w 3dmarku03 i mam 916 na 2.4 Ghz. Moj blad ;p.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnoście kart fx serii 5900 czy warto je kupować ? Bo ja osobiście testowałem fx5200 i był mizerny ale jak sprawa się ma do 5900 ? Do jakiej kwoty warto kupić ? Wiem że w tej cenie jest radeon 9700PRO lub 9800PRO który jest lepszy ale obydwie te karty miałem a fx nie więc chciałem spróbować choćby ze względu na o/c tych kart. Jaką najlepiej karte kupic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo wiesz :lol2: znajdź średnio krętliwego 9550 i on będzie porównywalny z fx 5900 ultra xD

http://pclab.pl/art17356-28.html patrz na gry - fear, far cry na grafę podkręconą do 430/500 - prawie wszystkie tyle robią a niektóre -500/580 :)

a pobór prądu w radku mniejszy i można go kupić za nieco ponad 100 zł ..

 

@surix ja nie mówię że jest sens kupować 9550 czy 9700 - no jeszcze 9700 poniżej 200 jakiś jest :wink:

ja tylko pokazuję skalę porównawczą - 5900 jest rozwalany przez 9500pro i to dukumentnie i nawert OC na chłodzeniu azotem mu nie pomoże ( w grach oczywiście smarki to inna historia- specjalne sterowniki :) )

no offense :wink:

Edytowane przez lukaxz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz okazje to lepiej kupić 9700 niż męczyć sie z 5900 :? ale czy jest sens pakowac się w te zabytki 9700, 9550 ? Prawie każdy FX sie dobrze kreci, co do 5200 vs 5900 to są dwa różne światy :) a cena.. hmm napewno nie opłaca się wywalać tyle kasy ile na allegro, jeśli możesz kupic po bardzo okazyjnej cenie to bierz jeśli cena jest koło 230-250zł to wogóle nie opłacalny zakup.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnoście kart fx serii 5900 czy warto je kupować ? Bo ja osobiście testowałem fx5200 i był mizerny ale jak sprawa się ma do 5900 ? Do jakiej kwoty warto kupić ? Wiem że w tej cenie jest radeon 9700PRO lub 9800PRO który jest lepszy ale obydwie te karty miałem a fx nie więc chciałem spróbować choćby ze względu na o/c tych kart. Jaką najlepiej karte kupic ?

Za dużo masz pieniędzy że chcesz się pakować w FXa ? Bierz R9700Pro za tę cenę.

 

@ Nice score Surix ! Good work ! :D

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak swojej karty nie sprzedaje ;). Po kupnie nowej spróbuje zrobić vmoda (i opcje z OC w zime na dworze :D). Problem w tym ze nie moge znaleźć jak zbrobic vmoda dla mojego gainwarda ;(. Znacie jakieś linki ? (może FX'y innej firym tez maja takie same pcb ?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli się nie myle to gainward ma identyczne pcb jak reszta więc all mody będą pasować, TU masz bdb zdjecia a TU opis do czego łączyć :wink:

 

// Jeśli nie wiesz czegoś to zapytaj się suchego on napewno odpowie jak co i do czego :P

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm....na tych obrazkach jest maja karcioszka....ale obiecałem sobie że nie będę brał lutownicy do ręki.....

(ale Thortona przelutowałem na 512kb L2 hehehehehhe)

 

Niedługo będę zakładał wode na GPU ...będzie to Prison Pro V2 (został mi jak zrobiłem sobie nowy bloczek na CPU).

I zastanawiam się nad jedną sprawą?

Widziałem tu (tylko nie pamietam u kogo) jak zdemolował Silencera (oskalpował z blaszek alu) i zmontował z bloczkiem. Zastanawiam się nad taką demolką tylko szkoda mi tego Silencero (majątek nie kosztował - 25zł)

Mam przygotowane radiatorki na pamięci. I tak sobie myśle - a gdyby poświęcic silencera i zrobic hybrydę z WC i jeszcze dodatkowo na miedzianą część przykleić radiatorki. A może posunąć sie dalej i pod spód jakiś moduł Peltiera 89W dać ? Tylko z tym Peltierem nie wiem czy wyrobiła by chłodnica 1x120mm BlackWater Ultimate 121

 

OK.

Moduł odpada - za dużo prądu żre i trzeba izolować...choc tylko do samego testu OC mozna by sie skusic ale na stałe to raczej nie bardzo.

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tu (tylko nie pamietam u kogo) jak zdemolował Silencera (oskalpował z blaszek alu) i zmontował z bloczkiem. Zastanawiam się nad taką demolką tylko szkoda mi tego Silencero (majątek nie kosztował - 25zł)

Mam przygotowane radiatorki na pamięci. I tak sobie myśle - a gdyby poświęcic silencera i zrobic hybrydę z WC i jeszcze dodatkowo na miedzianą część przykleić radiatorki. A może posunąć sie dalej i pod spód jakiś moduł Peltiera 89W dać ? Tylko z tym Peltierem nie wiem czy wyrobiła by chłodnica 1x120mm BlackWater Ultimate 12.

Tak to ja. Metoda jak najbardziej skuteczna i sprawna. Radiatorki też mam przyklejone, choć w zasadzie to nie wiem czy ma to jakieś sensowne uzasadnienie, ale mniejsza z tym, czasem od przybytku głowa nie boli ;).

 

Czy szkoda silencer'a ... w sumie tak jak pisałeś koszt raptem 25 zł, więc jak za spód całkowicie przygotowany do zamocowania na karcie to całkiem mało, a tym bardziej że w zasadzie bardzo ciężko jest znaleźć bloki chłodzące pamięci na karcie oczywiście mówię tu o blokach w rozsądnej cenie.

 

Jakieś pytania to wal ...

 

W każdym razie czekam na efekty modyfikacji silencer'a moją metodą.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zrezygnuje z wody na moim GF 5900.

-po pierwsze - i tak już wiecej z niej nie wycisnę

-po drugie - mam chłodnice 1x120mm więc trzech bloków pewnie by nie pociągneła z wentylatorem na 5V

Przedam Silencera i kupie sobie cos takiego - http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=137375259 te nie mają takiego pyrkotania wentylatora (chyba nie mają - kto ma taki cooler niech się wypowie)

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi w gre tylko zamiana? Bo niedługo mam zamiar sprzedać karte.

wolalbym zamiane

 

no chyba ze znajdzie sie kupiec na mojego radzia

 

zamienic sie chce z dwoch wzgledow ....moje wlasne lenistwo :], oraz fakt ze wartosc rynkowa tego mojego AiW jest nieco wyzsza niz takiej 5900xt, a co za tym idzie jest szansa ze ktos na to pojdzie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item144375324_gigaby...5950_ultra.html

http://www.allegro.pl/item144426849_gainwa...5900_ultra.html

http://www.allegro.pl/item144307322_geforc...8mb_agp_x8.html

 

Ktos chyba na glowe upadl ;). Takich ludzi powinno sie banowac na allegro. NACIAGACZE!

A dopisek "Niecałe 2 lata temu karta kosztowała ponad 1.000zł a naprawde jest jescze w bardzo dobrym stanie 100% sprawna.Więc gorąco zapraszam do licytacji ." i "karta nie caly rok temu kosztowala prawie 850zl." jest wspanialy ;).

Co gorsze jeszcze jakis laik sie nabierze :mur: .

 

 

PS

To nie OT, moim zamiarem bylo pokazanie tych aukcji bo moze ktos sie zastanawia nad tymi kartami i moze sie nie znac i bedzie chcial je kupic i popelni ogromny blad.

Edytowane przez Loolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis patrzylem po allegro i np. 250zl to jest max. cenka jaka mozna dac za ladnego FX5900XT np. od Gainwarda

 

np. ta : http://www.allegro.pl/item144519880_geforc...5900_xt_pp.html

 

powyzej tej sumki to juz jest moim zdaniem przegiecie

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yuucOm

Myśle że z dobrym opisem to 270zł :)

 

@_Vip_

Za niedługo napewno opchne swojego FXa.. Więc jak coś to wal (rozumiem że chciałbyś kupić którąś z naszych kart :))

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...