Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

tez myslalem, ze kable sie poluzowaly ale jednak w to watpie :) obstawiam bardziej, ze to wina dosyc dlugiej pracy kompa :P

 

@Corso

 

jak bede zmienial grafe to FX'a sobie zostawie - (ahh ten sentyment :P) odrazu co zrobie to zmoduje mu bios i poszukam na necie VMOD'ow, no i moze powalcze o jakis WR w markach :D

Witam! Jaki masz amperarz na zasilce na poszczegolnych liniach..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że zasiłka nie wytrzymuje. Karta pożera 12V ??

Aha, u mnie te komunikaty zdarzały sięlosowo : kilka razy po stacie systemu mi się pojawił, pare razy podczas gry w Silent Hill'a 3 itd. Nie ma do tego ŻADNEJ regóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mnie pamiec nie myli to jest chyba 25A na 2 liniach 12V (laczenie), 22A na 3.3V i 21A na 5V http://www.seasonic.com/product/pc_atx.jsp info w pdf'ie

 

no ale ten Seasonic nie jest slaby zasilaczem... on przewaznie moze ciagnac nawet 450W

 

@v.e.n.o.m

 

dlugosc chodzenia kompa ma duze znaczenie, poniewaz komp chodzi wlaczony caly czas, a jak wiadomo Polska to piekny kraj i w gniastach nie plynie idealny prad i skoki napiecia sie zdarzaja

 

jesli ty masz takie komunikaty juz po wlaczeniu kompa to twoja zasilka nie wytrzymuje, ja po oc wszystkiego (dzisiaj) i testowaniu 2 h w markach zero komunikatow, a komp troche sobie odpoczal w nocy

 

dodam tez, ze zdarzylo mi sie to dopiero pierwszy raz, a z kompem bylem juz na kilku lan party, a jak wiadomo gra sie tam dosyc dlugo i duzo :D

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nic, bo nie mam zadnych oznak nie stabilnosc, a to info o zasilce to mogl byc zwykly zbieg okolicznosci

 

zaznaczam, ze tez uzywam ster beta, a jak wiemy one nie sa idealne i moga sie mylic... moze to tez wynikac z C 'n' Q, ktory zmiejsza napiecie procka (moze zasilka sie zamotala) lub jak wczesniej napisalem z dlugosci chodzenia kompa i wiekszych lub mniejszych spadkow napiecia

 

jak pokaze mi sie takie info jeszcze raz to zaczne cos myslec... nie wykluczam, ze moze tez grafa siadac bo ma ona ponad 2 lata i nie byla jeszcze reklamowana

 

@EDIT

 

nie dawno zmienialem tez bios do mobo wiec moze tez poszlo male napiecie na agp (za sprawa biosu) :) nie wiem duzo moze byc tych gdyban :D

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mnie pamiec nie myli to jest chyba 25A na 2 liniach 12V (laczenie), 22A na 3.3V i 21A na 5V http://www.seasonic.com/product/pc_atx.jsp info w pdf'ie

 

no ale ten Seasonic nie jest slaby zasilaczem... on przewaznie moze ciagnac nawet 450W

Ogolnie pewnie zasilacz wystarcza ale liczy sie to jak sie sprawdzi w sytuacji najmniej korzystnej-np silne obciazenie kompa + jakies zaklucenia na linii. Zasilacz trzeba dobierac do kompa. Sam mialem juz kilka...wiadomo, ze starsze kompy z socket A potrzebuja silnej linii 5V natomiast nowsze 12V. Sam miałem Chifteca 410W-zwyciezca testow Chipa i nie tylko, ultra mocna linia 12V-ale co z tego skoro w moim kompie duzo wazniejsze jest 5V i zasilacz poszedl do piachu. Poza tym tylko w Antecach i nie kazdej serii jest osobny obwod zasilajacy dla kazdej linii- w innych zasilaczach, nierowne obciazenie jednej linii ma wplyw na inna. Z tym jest jak z glosnikami-zawsze kupuje sie takie, ktore moglyby dac z siebie wiecej niz wzmacniacz. Poza tym napiecia lepiej mierzyc miernikiem niz ufac tanim ukladom na plycie glownej. Z drugiej jednak strony Twoj komputer nie steruje elektrownia atomowa wiec jezeli cos takiego zdarzylo sie raz to nie ma sie jeszcze czym przejmowac-karta tez juz leciwa. Przylanczam sie do Swiatecznych Zyczen suchegojastrzebia. Pozdro!!

 

EDIT:

http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maluśki baranek ma złote nóżki,

pilnuje pisanek na trawie z rzeżuszki.

Gdy nikt nie widzi chorągiewką buja i głośno woła :

WESOŁEGO ALLELUJA !!!!!

 

pzdr. dla wszystkich Tw3akerów, życzę sukcesów w zabawie kompami !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bedzie wiecej chetnych to moge, tylko teraz bym zrobil jego lepsza ver. taka z prawdziwego zdarzenia

 

tylko nie jest to takie latwe bo trzeba wybrac gry, w ktorych bedziemy testowac bo marki to nie wszystko

 

btw czemu liczysz na tak slaby oc ?:P ja mam pamieci 2.86 ns i jestem zadowolony, ze tyle udalo mi sie wycisnac :] nie jest to moze 950, ale zawsze cos

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw czemu liczysz na tak slaby oc ?

To są moje minimalne oczekiwania :] Tyle chcę osiągnąć, a jak będzie lepiej czemu nie :]

 

Bawiłem się trochę zasiłkami i po mojej zabawie złożonej z 2 zasiłek uruchomiłem swojego kompa :]

Zacząłem testować ze sterami, taktowania oczywiście deflaut (póki nie będzie nowej zasiły).

Jak ktoś chce wyniki z 3dm 01, 03, aquamark i screen z cpuz (mem+cpu) to niech poda maila to wyślę w załączniku, bo tutaj nie mogę dodać *rar'a ;)

Zgodnie z oczekiwaniami wyniki troche mniejsze niż na zwykłych forceware.

 

Gdzie jest ta opcja o której mówiłeś Surix ?

Ja w tym sterze znalazłem tylko zakładkę "Clock Frequency Setings" i jest opcja Auto Overcklocking.

Po zaznaczeniu nic się nie dzieję (suwaki się nie podnoszą) tylko wentyl zaczyna udawać że jest samolotem :D

Możesz mi krok po kroku napisać jak do tego dojść ??

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tej karty NIE MOGĘ uszkodzić, dlatego nie będe wyciskal jakiś tam potów z fix'a :)

Tak delikatnie go podkręcić i tyle. Poza tym nie wytrzymam wielkiego wycia standartowego coolera a nowy nie wchodzi w gre. A co się dziwicie że jestem ostrożny, to będzie 2ga karta którą zamierzam podkręcić !! Tą pierwszą była zabawka tzn. 2Ti od Leadteka :]

ASUS 4Ti 4200 - Wystarczająca wydajność - bez o/c

MSI 4Ti 4600 - jak powyżej

Leadtek A360 - chodzi w 2gim configu - również nigdy nie poddawany o/c

Leadtek A350XT - TO WSZYSTKO PRZEZ 1 CZĘŚĆ TEMATU - NIE DARUJE MU TEGO :D :D :D

 

P.S. - A nie mogę uszkodzić bo nie mam gwary :]

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez gwary nie mam :) ale mowi sie trudno :D

 

a co do podkrecania sterami to nie ma tam wielkiej filozofii, bierzesz Clock Frequency Settings, pozniej Manual overclocking, dajesz po przeczytaniu infa Yes i po wybraniu zakladki Performance (3D) krecisz rdzen i pamieci - najlepiej co 10 MHz (polecam tez szukac maxa osobno dla rdzenia i pamieci)

 

aby te ustawienia sie zachowaly, to po ustawieniu taktowania zawsze trzeba dac test taktowan... jesli on przejdzie to zastosuj i ok

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie o to chodzi :D

Surix mówił, o opcji która samo dostosowywuje takty i tym mozna sprawdzić pamięci.

Na 2 stronie tematu o tym pisze. A w moim przypadku uszkodzenie karty to katastrofa.

Tata mnie zabije :D Że też musi być elektronikiem i znać się na kompach :(

 

Edit//

Do o/c użyje "Overcklocking Speed Runner" w WinFox'ie :-)

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ta opcja o której mówiłeś Surix ?

Ja w tym sterze znalazłem tylko zakładkę "Clock Frequency Setings" i jest opcja Auto Overcklocking.

Po zaznaczeniu nic się nie dzieję (suwaki się nie podnoszą) tylko wentyl zaczyna udawać że jest samolotem :D

Możesz mi krok po kroku napisać jak do tego dojść ??

Klikasz na pusty pulpit prawym przyciskiem myszy ;) wybierasz własciwości -->ustawienia-->zaawansowane--->zakładaka z nazwą karty (5900XT)---->jest to rozsuwane menu--->wybierasz Closk frequency settings----->później manula overclocking---------->akceptyjesz licencje-------> i przycisk Detect optimal frequences i zaczyna testować, a z tym komunikatem że karta ma za mało pradu miałem to na chieftecu tym co mam w podpisie, to wina sterów szczególnie 66.xx lub karty która jest bardzo pradożerna :?

Dołączona grafika

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko z gory wam powiem, ze to autamatyczne wyszukiwanie taktowan to mozna o kant [gluteus maximus] rozbic :D

 

btw surix a ostatnio pojawialo Ci sie jakies info o tym zasilaniu czy cisza ?

cisza :D

Ale powiem ci że ty masz podkręconego proca i karte mocno może to tak robi u ciebie

 

@dark

dałem screnna gdzie to powinno być

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moi kochani - optymalne ustawienia wykryło 455/832. CO TO OZNACZA ???!!! :) :) :) :) :) :) :)

dałes jeszcze test tego tam jest przycisk, jesli przejdzie to myśle że pamieci 2,5 ns Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze twoje pamieci prawdopodobnie to 2.2 ns, ja na stokowym cooleru max na rdzeniu mialem 475 - wiec zobacz czy uda Ci sie podciagnac takty rdzenia, pamieci znajac zycie pojda spokojnie na 900

 

tylko jedna uwaga testuj w markach te ustawienia najlepiej w 03

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odkręć proca, rdeń na karcie i ustaw mem na 830 i zapóść jedną pętle 3dmarka jak przejdą to bank masz 2,5 albo 2,2 ns ja jak u siebie odkryłem to podwyższałem a nic raczej ci sie nie spali itp. :wink:

 

tak

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wykryl to zastosuj te ustawienia i odpal 3dmarka 03, jesli nie zauwazysz, latajacych kresek, kropek na podlodze lub zmieniajacych kolor tekstur to zwieksza takty rdzenia i pamieci o 10 MHz i tak w kolo

 

a najlepiej rob tak jak napisal surix - najpierw max dla pamieci pozniej odkrec pamieci i max dla rdzenia

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odkręć proca, rdeń na karcie i ustaw mem na 830 i zapóść jedną pętle 3dmarka jak przejdą to bank masz 2,5 albo 2,2 ns ja jak u siebie odkryłem to podwyższałem a nic raczej ci sie nie spali itp. :wink:

 

tak

NIE STRASZ MNIE TAK !!!! :-)

A jeżeli będzie ok to dać rdzeń i zobaczyć czy wtedy będzie ok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...