Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie ze temat sie rozkrecił, miło rozmawaić o fx-ach ponownie jak kiedys :D :twisted:

 

tak rdzeń ale odkręc pamieci wtedy masz max energi dla rdzenia i pamieci nie ciągną ale trzeba się liczyć jeżeli obie rzeczy będą podkrecone to mogą być mniejsze czestotliwości i wtedy tylko v-mod

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już w o/c się chyba jutro pobawię - cały dzień bez taty i wolna ręka :twisted:

Jutrzejszy plan:

1) Oglądać zapętlonego Marka na 30MINUT z o/cnymi pamięciami

2) Jeśli jest ok, dorzucić o/ckowany rdzeń

3) znowu pooglądać Proxycon i Samoloty :-P

4) Porobić testy - ciekawe ile będzie punktasów :D

 

Najgorsze będzie życie w niepewności 2,2ns czy 2,5ns :D

 

Jest to chyba dla mnie najbardziej wartościowy temat w jakim uczestniczyłem i będę uczestniczył :)

Heh w jednym temacie tylu wspaniałych ludzi może być.... hehehe

FXy nigdy nie zginą - znowu zrobimy 130stron i będzie cz. 3 :P :D

P.S. - żeby tylko zasiłka wytrzymała :P :twisted:

 

tez jak znajdziesz max taktowan na ktorych nie wystepuja artefakty to polecam od tych wartosci dac o 5 MHz mniej dla bezpieczenstwa

Wiem, bezpieczeństwo przede wszyastkim. Jeśli wszystko pujdzie na 120% to może jeszcze o 2 w nocy się wszystkiego dowiem o tej karcie :D

 

 

Jak myślicie z takimi taktami osiągne magiczne 6K punktasów w smarku ?

Aha później i tak mnie czeka instalacja DOOMA 3 i log tempy w rivie.

Jaka temperatura w stresie jest "normalna" dla karty 5900xt z o/c ??

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby znalezc artefakty to nie trzeba nawet zapetlonego marka... jesli na taktowaniach np. 835 (pamieci) nic nie ma - krecisz dalej, dajesz znowu pelny test marka (tylko testy potrzebne do wyniku) i po pewnym czasie (znajac zycie) zacznie sie cos sypac :) wtedy zmiejszasz takty o 5 MHz (pamietaj zwiekszales o 10 MHz) i testujesz marka :P jesli przejdzie bez artow to dopiero wtedy go zapetlasza na jakis czas

 

dokladnie tak samo robisz z rdzeniem

 

po uprzednim znalezieniu maxa dla rdzenia i pamieci - ustawiasz te wartosci za jednym razem (wtedy grafa ciagnie najwiecej pradu) (...) jesli test przejdzie bez artow to zapetlasz i baczeni obserwujesz

 

jesli na tych ustawieniach pojawia sie arty to zmiejszasz takty dla rdzenia i pamieci o 5 MHz itd. az znajdziesz max dla obu wartosci podkreconych jednoczesnie

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila przetestowałem na ustawieniach 490/900 :twisted: i pokazało ze pójdzie, jak I karta mi się zrąbała to miałem 2 jakby przechodzony od kogoś egzemplarz z serwisu i miałem w stresie 120 st. :mad: i robiłem 4900 pkt a nie jak przy I karcie 5300, później dostałem jakąś z serwisu zmmodowaną bios miała od 5900ultra i wogóle jej nie wykrywało lol a teraz mam tą i wygląda na zaj*** model, przebijesz na bank 6tyś pkt :) a taka normalna tem w stresie to 60-70 st miałem tak po podkręceniu czasami do 80 ale lepiej nie przekraczać jej

 

ktoś robi FAQ bo by sie przydał ja bym zrobił ale nigdy nie modowałem biosu wiec tu mam braki

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to panowie odswiezamy temat i walczymy znowu o kazdy MHz i pkt w marku :D

 

nie ma to jak sport :)

 

@surix

 

dokladnie ja biosu tez nie modowalem i nic w tej sprawie powiedziec nie moge lecz w innych sprawach pomoc robic FAQ moge

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoka tem to ok 80st. od dawna masz 5900XT?

 

 

@dark

Możemy napisać z pomocą udam_u FAQ i podzielić się zagadnieniami a później skompletować

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe nie ma to jak czysta rywalizacja prawda ?? :-)

Jak Wy zrobicie to FAQ to będzie to DOBRE faq... do biosu możecie zaprosić luks__pl'a....

FX'a mam od 4 miesięcy. kupiłem od gościa z Allegro za 250zł (wtedy reszta by ła za 320) i chodził u niego na WC :-)

Nie ma jak dobry handel. Aha, gościu mi powiedział w mailu 250, nei musiałem się targować :P :D :P

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FAQ powinna byc min. specyfikacja, opis kart i roznic, opis zmiany biosu, vmodow, opis zmiany chlodzenia, wybor najlepszego chlodzenia, jak podkrecac, jak pilnowac aby karta sie nie przegrzala, jakie timingi dobrze jest ustawic, jakie stery sa dobre np. do opdowiednich markow, ile srednio na roznych kompach mozna uzyskac pkt. w najpopularniejszych benchmarkach czyli min. 3Dmark01,03,05, Aqumark. Jak skonfigurowac karte aby dac jak najlepsza jakosc obrazu lub w miare dobra jakosc obrazu przy zwiekszonej wydajnosci.

Mysle ze to by wystarczylo na FAQ. No i nie zapomniec o zdjeciach najpopularniejszych kart.

 

To co napisał sucker :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogę prosić o jeszcze jedna radę, tzn. zaczynać taktowaniami które pokazał czy o 15mhz mniejsze i powoli zwiększać ?? I czego użyć do o/c STEROWNIKa / WINFOXa / RIVATUNNERa ???

 

Ups.... a zasiłka :( :( :(

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Tylko np. jak będe miał resecik to wtedy będe miał problem - nie będe wiedział czy takty czy zasiłka :(

 

DarkArrow jaki masz maxymalny wynik w 03 ?? Taki jak w rankingu (58xx) ??

Co do restartów to na bank zawsze zasiłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@venom - zmniejsz liczbę linijek bo zaraz moder cie dorwie :legal: Kurde, w życiu nie sądziłem że temacik się rozkręci. Napewno czasem tu pozaglądam. Powodzenia !

widze ze nowego kompa sobie sprawiłeś :-P jak chodzi zestaw i w szczególnosci ten pentiak bo go masz a w markach rządzi sry za offtop :-P

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Tylko np. jak będe miał resecik to wtedy będe miał problem - nie będe wiedział czy takty czy zasiłka :(

 

DarkArrow jaki masz maxymalny wynik w 03 ?? Taki jak w rankingu (58xx) ??

moje maksymalne wyniki masz w sigu (na dzien dzisiejszy) - sa znaczeni lepsze niz te co robilem kiedys :) Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nowego kompa sobie sprawiłeś :-P jak chodzi zestaw i w szczególnosci ten pentiak bo go masz a w markach rządzi sry za offtop :-P

...że w markach rządzi to ironia :lol: w tym akurat beznedziejnie. Gry całkiem całkiem, pentiak oczywiście się grzeje, na 3.75 już nie chodzi bo ma w stresie za wysoka temperature i się zawiesza :sad: a prime95 przechodzi. Wkurza mnie oblivion, bo jakoś nie moge dostować gry do sprzetu, spadaja fpsy ponizej 20 :(

 

Tyle jesli chodzi o offtop.

 

Jesli chodzi o fx-y, to nie wiem jak jest z dzisiejszymi grami, ale jezeli mowia ze radki 9600pro, czy nawet niektorzy hardkorowcy mowia o 9550 jest szybsze od waszych fx to dla mnie to lol :lol: Miałem zarówno 5900, 5950ultre 256mb oraz radka 9800pro, i na tamte czasy (do jakiegos maja 05r) tylko NFS; U2 chodził gorzej na FX-ie, noi mark 05, poza tym obalam wszystkie mity, na dodatek karte porownje do 9800pro a nie do radkow 95500czy 9600 :twisted:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok temu ta wydajnosc nie ustepowala jeszcze radkowi 9800 pro, ale na dzien dzisiejszy fx imo jest slaba grafa (ale tylko w nowych grach)

 

tam gdzie jest wlasnie duzo PS 2.0 osiaga wydajnosc takiego 9550/9600

 

jednak przez tak dlugi czas fx dawal rade i nawet dzisiaj daje jesli ktos nie jest wymagajaca osoba

 

jednak w nowych grach taki 6600 LE (mimo slabszy osiagow w markach - lepsze tylko w 05/06 jest tez lepszy w nowych grach od fx'a, ale nie duzo)

 

odpowiednikiem 6600 LE jest tez 7300 gs - a jak wiemy 7300 gs kosztuej juz 230 zl :lol:

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że FX nie jest stworzony do nowych gier.

Radki 9xxx też nie i GF`y do 6600GT również nie, ale zabawa z FX`em daje więcej radości... no może dorównuje im zwykły 6600 albo modowalny 6200.

Mam prośbę - starajcie się nie wspominać tu o R9550 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc bawiłem się trochę (wczoraj o 23 i dziś o 7) i narazie osiągnąłem coś takiego : 456/816 = 5860pkt

Ale punkty są beznadziejne, ponieważ nie pokazują prawdziwego wzrostu wydajności.

Przy naturze z minimalnych 7-8fps skoczyło do 12/14fps.

Trochę się boję ( :oops: ) iść dalej bez radiatorów na kostkach i innego chłodzenia :D

Czeka mnie jeszcze test stabilności i....... znowu podkręcanie :D A dlaczego ??

OVERCKLOCKING STRASZNIE UZALEŻNIA

"A co mi tam, to tylko 5Mhz. Eee jeszcze 5 - co to jest" itd. to chyba najczęściej w myślach sobie powtarzałem...

WIECIE JAK CIĘŻKO SIĘ JEST POWSTRZYMAĆ ??

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy taktowaniach 460/824 wynik to 5578.

Przy bitwie o Proxycon jak wchodzili do sali z samolotem to mark stanął, 5sec nic się nie działo i ruszyło jak już wchodzili do samolotu.... co to oznacza ?

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mniej na GPU i trochę więcej na pamięci ??

Jakie takty zrobić ??

450/825 ??

Przy 456/816 jest stabilnie i bez freezów w 03 tylko przy takiej skale w 01.......................

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...