Skocz do zawartości
mechl!k

ATI Radeon 9700 cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni temat osiagnął już setke ;]- dlatego też otwieram jego kolejną czesc.

Cz. I zostaje zamknieta i staje sie pewnego rodzaju archiwum Waszej wiedzy - link do niej -> 716432[/snapback]

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

 

:arrow: Inne/starsze tematy o Radeonie 9700:

 

Radki 9700 za 950 zł

 

Radeon 9700@9800 i Omegi

 

Radeony 9700 'build by ATI' do niczego ?

 

Radeon 9700 - RATUNKU właśnie go kupiłem!!!!

 

RADEON 9700 128/256bit/8pot....... SIRIUS czy KOMPUTRONIK

 

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

 

:arrow: Jak wgrać BIOS Herculesa 9700pro?

Potrzebny będzie nam do tego program flasciach!ący, plik biosu oraz dyskietka.

 

1. Ściągamy program flasciach!ący atiflash :arrow:

http://www.3dchipset.com/files/bios/ati/fl...sh/atiflash.zip

2. Ściągamy potrzebny nam BIOS od herculesa 9700pro :arrow:

www.republika.pl/xor/hercules.bin

3. Program flasciach!ący oczywiście wypakowujemy, następnie wkładamy dyskietke do stacji A :lol: , formatujemy ją nie zapominając zaznaczyć "kopiuj pliki systemowe".

4. Po sformatowaniu dyskietki dorzucamy do plików systemowych program flasciach!ący wraz z resztą plików oraz plik biosu.

5. Uruchamiamy ponownie komputer, w BIOSie ustawiamy start z dyskietki, po przejściu procedur startujących powinniśmy dostać do ręki wiersz poleceń.

6. Wpisujemy

atiflash -f -p 0 hercules.bin

Możemy też zrobić backup starego BIOSu za pomocą komendy:

atiflash -s 0 nazwastaregobiosu.bin

(tam jest "zero" nie litera alfabetu O)

7. Czekamy, po wgraniu biosu restart i cieszymy się z radeona 9700pro w naszym systemie :lol:

 

Oczywiście całą tą operacje robicie na własną odpowiedzialność, nie odpowiadam za skutki niepoprawnego wgrania BIOSu, choć myśle że to nie może się nie udać 8)

 

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

 

:arrow: Gdzie znajdę BIOSy do "Radków"?

http://www.3dchipset.com/bios/ati/various/index.php

 

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

 

:arrow: Gdzie znajdę oryginalny BIOS do R9700 by Komputronik :-]?

TUTAJ

 

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Podziękowania dla xor'a

 

 

Zapraszam do dalszej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem. widocznie sie nie zrozumieliśmy :)

 

W każdym razie mam już pentagrama.

Mam kartę 9700 build by ATI na kościach samsunga 2.8ns

zegary udało mi się ustawić na max 346/641.

Czy jest to wartość w miarę ok czy żeby osiągnąć więcej powinienem wgrać inny bios?

 

Jeśli te ustawienia są w miarę standardowe przy tym chłodzeniu to kończę z pytaniami, jeśli jednak to sporo zamało to proszę napiszcie mi jaki dokładnie bios i skąd mam wgrać. Znalazłem już kilka, ale niestety nie bardzo wiem czy są dobre. Napiszcie też jakich programów używać, w nvidii miełem okazje zmieniać bios w ATI nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Mam pytanko. Mianowicie dostałem takie cudeńko wiem tylko, że jest to ATI 9700 PRO w "kanapce" ThermalTaka

post-128831-1144707584_thumb.jpg

Kumpel od którego to dostałem twierdzi ze karte przekrecił i sie spaliła czy jakoś tak, ale ja mam ja wpięto i wszystko działa. Czy jest taka możliwość ze jednak cos tam puscił z dymem, i teraz nie bedzie ona działać w 100% swojej możliwości? Jaki programik polecacie do pomiaru temperatur? (kumpel w 9550 costam ma fajny programik OC GURU) i jak wysoko moge ją podkręcić na tym chłodzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwość zawsze jest ale sądze że mała ;)

Co do temperatury to 9700 nie ma mozliwości pomiaru ;)

Nie polecam kręcić karty na takich chłodzeniu, oczywiście możesz sprawdzić jak bedzie szło OC jeżeli będzie sporo to przydałby się zmienić chłodznie. Tak na codzień z takim chłodzenim i OC to długo nie pochodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@papkorn

Ja na twoim miejscu bym wsio rozkręcił przyjrzał się dokładnie oczyścił ładnie rdzeń i ten radiator dał nową pastę i poskładał, a jak masz jakiś większy wiatrak 80x80 to przykręcił bym go w miejsce aktualnego i śmigał na nim na default testując wszystkim czym się da ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No karta jest chyba niestety coś uszkodzona, bo jakieś paski, kreski i ślaczki sie pokazują czasem na ekranie. Ale tak jagby po dłuższej pracy kompa to ustaje. Pewnie sie nie da tego jakos naprawic? Skąd mam wiedzieć, skoro nie mam wglądu do temperatur, kiedy osiągne ten górny próg podkrecenia GPU i pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej zawsze miałem geforcy i jak grałem w San A... to nie miałem problemu takiego jak na 9700 Herculesa, mianowicie jak wjeżdzam w jakies ciemnie miejsce to zamiast sie rozjaśnic ściemnia się jeszcze bardzie że prawe nic nie widzę, o ile dobrze pamiętam to na geforcach w takich przypadkach mi sie rozjaśniało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, ze mogę mieć wlniętą kartę :(

z pentagramie są 2 tryby silent i normal i co ciekawe tryb silent wyatarczy do chłodzenia 341/641 więc przy normal powinno lecieć wyżej, a tu kicha, i na silent i na normal moje maksymalne ustawienia to właście 341/641

 

Edit:

No to okazało sie, że mogę puścić rdzeń na 392mhz :), niestety pamięci przy wartosciach koło 350 juz nie dają rady, a szkoda

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jeszcze wczoraj karta chodziła fajnie, nic sie nie diało. A dzisiaj chciałem zobaczyc czy da sie ja troszke podkrecić, i włączeniu w ATI TOOL Find Max Mem wartość zamiast rosnąć zaczeła spadać w dół. I zaczeły wyskakiwać takie jakies esy floresy na ekranie.

 

 

post-128831-1144795631_thumb.jpg post-128831-1144795646_thumb.jpg

 

Kiedyś miałem podobny problem a RADKIEM 9200 jak kupiłem nowego kompa, i po zwrocie z reklamacji zostałem poinformowany iż (i tu o ile dobrze pamietam, i nic nie przekręciłem)

"Cefki kondensatorów na karcie nie dostawały odpowiednigo napięcia, przez co nie mogły sie wystarczająco nagrzać ..." jak to wtedy usłyszałem to czarna magia, teraz z reszta tez, ale czy jest taka właśnie możliwość ze zasilacz mam za słaby? Mam CODAZŁOMA 400W :mur: jak sprawdzić czy nie brakuje mocy że tak to ujme. Np. w SpeedFan`ie sa jakies wartości do każdego z napięc, lecz nie umiem tego zinterpretować. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc, czy coś jeszcze da sie wyciągnać z tej karty? Z chęcia bym ja wsadził na stałe do budy bo obecnie smigam na ATI 9600 ATLANTIS.

Pozdrawiam, czekam na podpowiedzi i wskazówki!

 

Do qura16

Chce w jaki kolwiek sposób sprawdzić czy karta jest sprawna, czy nadaje sie na potraktowanie palnikiem :P (narazie bliżej jej do tego drugiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zasilacza to nie masz od kogo pożyczyć czegos normalnego, a tak wogóle to nie polecam kręcenia na tym zsilaczu.... Co do napięć w speedfanie to nie zwracaj uwagi, programy zawsze źle odczytują wartości napięć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasami jest dziwna sytuacja. Raz na jakiś czas gdy włączam kompa to wyskakują mi arty przy ładowaniu systemu a jak się pokaże niebieski ekran powitalny to już wszystko jest OK. Gry tak samo chodzą. Powtórze że nie zdarza się to zawsze tylko co jakiś czas (mi zdarzyło się to już 3 raz). Nie wiem czy to karta już pada, czy to kondensatory muszą naładować ładunek, czy to może cewki :? Zasilam grafe Fortronem z podpisu także nie powinno być problemu :?

 

EDIT

 

Napięcia jakie dochodzą do grafy w windowsie jak już nie ma artów to 5.01V i 12.18V czyli jak najbardziej w normie. Może przy starcie kompa zasilacz ma za słabe napięcia :?

Edytowane przez Mr Smith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam czasem takie akcje ze np po przywroceniu defaultowych ustawien karty mi wyskakuja arty ze chu****a widac na ekranie ale zlewam na to, bede sie glupia karta przejmowal ( i nei mam wch**.. hajsu) - sie spali, trudno - sie wku...ie na bank ale nie zebym plakal.

pozdro i z dystansem ziomek do zycia podchodz.....ema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papkorn karta ewidentnie walnięta, ale możesz jeszcze zdjąć tą ,,kanapke,, i załorzyc to jeszcze raz na nowo, i daj może jakiś nawiew na karte :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłka raczej dobra, stery napewno dobre. Jak by to się działo zawsze to bym podejrzewał pamięci lub rdzeń ale to sie dzieje raz na jakiś czas. Gdyby pamięci były zrypane to bym nie mógł przed chwilą grać w Vietnama. Dlatego podejrzewam walnięte kondy lub cewki bo one się zajmują zasilaniem i przez to może być coś nie tak :?

Edytowane przez Mr Smith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Mr Smith

Miałem taki spam problem przy starej grafice Radku 9200, winny okazał się za słaby zasilacz. Miałem 300W a mi zamienili na 400W. Objawy zauważyłem na tej samej grze. Jesli startowałem z "zimnego kompa" (długo stał nie włączony) to ten problem sie nasilał, natomiast jeśli był nagrzany to problem ten przeważnie znikał. Czy u ciebie jest tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja u siebie wyłączam zasilacz i te arty pojawiają się zazwyczaj przy nierozgrzanym kompie ale czasami jest tak że nawet po 3 restartach arty dalej pojawiają się przy starcie (bo w grze arty miałem dopiero pierwszy raz). Napięcia na grafie sprawdzałem wcześniej. Zaraz jeszcze je zbadam (bo jeśli chodzi o napięcia w zasilaczu to są idealne). Myślę że ten mój Fortron jest wystarczający jak na mój sprzęt :? .

 

Ponownie sprawdziłem napięcia.

Z wtyczki zasilającej dochodzą napięcia 5.00V i 12.18V

A tu pozostałe napięcia

VDDQ - 2.82V

VDD - 2.96V

VREF - 1.41V

VGPU - 1.51V

czyli tak jak było wcześniej

Edytowane przez Mr Smith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam fortrona 350WAT. Czy starczy żeby radosława podkręcać czy raczej mało? jak na razie nie mam problemów przy podkręconym procku i grafice, ale pytanie jak długo ?

może braknąć ... ostatnio sporo ludzi narzeka na fortrony 300 i 350 co nie zmienia faktu że osobiście to ile fabryka bym go dusił no może na twoim miejscu odpuściłbym procowi troche ( i taknie będzie wąskim gardłęm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera przed chwilą wyskoczyły mi lekkie arty w windowsie (ledwo widoczne ale są) :mur: już sam nie wiem co z tą grafą :cry:

 

EDIT

 

Zapomniałem że zdjąłem wentylator z drugiej strony karty i lekko się przegrzewała to dlatego te arty. Teraz restartowałem winde to nie było artów

Edytowane przez Mr Smith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem że zdjąłem wentylator z drugiej strony karty i lekko się przegrzewała to dlatego te arty. Teraz restartowałem winde to nie było artów

To musisz mieć wentyl z drugiej strony karty?? To strasznie ci sie grzeje, może chłodzenie masz źle załorzone :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...