Skocz do zawartości
mechl!k

ATI Radeon 9700 cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;).

Mam kilka pytań dotyczących R9700 PRO, a nie mam czasu na przeglądanie topicu oraz nie mam możliwości, bo mnie stasznie szyja [ciach!]la od rana. Będzie to moja 1sza ATI więc proszę o wyrozumiałość. :)

 

1) Jakie stery ? Fajnie by było jakbyście polecili jakieś orginalne. Może jakiś wybór pomiędzy markami a wydajnością w grach ?

2) Jak to się podkręca ? Wiem, że każdy się podkręca inaczej, ale tak teoretycznie ?

3) Jakie wyniki R97P osiąga w 3DM'ach na deflaucie ?

4) Czy powinienem przeinstalować windę ? Poprzednio miałem nV oczywiście.

Jeśli interesuje Cię wyższa wydajność w Doom 3 to zainteresuj się nowszymi sterownikami - ATI dość późno rozpoczęło optymalizacje pod tą grę. Ja używam najnowszych catalyst ( obecnie 6.10 ale zabieram się za 6.11 ) a jako panel sterowania do nich używam Ati Tray Tools ( catalyst control center proponowane przez ati uznaję za jakąś fatalną pomyłkę ew. żart )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIech mi ktoś powie co jest kurde grane że w każdej gierce po jakimś czasie mam freez i wszytko stoi ? Kiedyś tak miałem przy far cry to zainstalwoalem nowe stery i pomogło, ale teraz nie wiem co moze byc bo juz kilka wersji probowalem ( omegi i caty ) i to samo... Jakich sterów uzywacie do nowych gierek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie... Ustawilem w biosie aparature size na 256mb dalem fast writes off ( bylem pewien ze sterowniki to wyłaczają ) a w najnowszych omegach przestawiłem agp na x4 i opcje 3d nastawiłem na wydajność. Pograłem sobie prawie dwie godziny w CoJ i żadnej zawiechy nie było, więc podejrzewam że problem został rozwiązany. Moim zdaniem to chyba problem z agp x8, widać ta karta nie przepada za tym trybem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.Włączam kompa ale mi monitor nie reaguje.Wogóle nie drgnie.Zastanawiam sie czy czasem karta mi nie padła.Jedyna oznaką tego ze karta "chyba" działa jest jej grzanie sie i działający cooler który jest podpięty pod gniazdo na karcie.

 

Ale to że dostaje napięcie wcale nie znaczy ze jest sprawna prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.Włączam kompa ale mi monitor nie reaguje.Wogóle nie drgnie.Zastanawiam sie czy czasem karta mi nie padła.Jedyna oznaką tego ze karta "chyba" działa jest jej grzanie sie i działający cooler który jest podpięty pod gniazdo na karcie.

 

Ale to że dostaje napięcie wcale nie znaczy ze jest sprawna prawda?

Sprawdz u kogos innego karte / ew podlacz pod TV jak masz kabel, wtedy bedzie wiadomo ze to wina monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec żartów ;)

Otóż stałem posiadaczem radeonka 9700PRO 128mb/256bit 2,8ns Samsung kupionego za 183,5zł ;)

Po otrzymaniu przesłyki natychmiast wsadziłem grafike do pcta, instaluje catalisty 6.11 i odpalamy marka 2001

 

Dołączona grafika

 

Że tak powiem... ścięło mnie momentalnie z nóg.. CO JEST!?!?!

 

No nic... radka pokręciłem tak jak się dało (wida na screenach) a procka ustawiłem na 5Ghz (reszte parametrów - screeny).. i tak jakby dostrzegłem poprawe :D

 

Dołączona grafika

 

Jeżeli nie uwzględniac napiecia procesora - na takich ustawioeniach można grac całymi dniami ;)

Nie mam pojęcia czy ten wynik klasyfikuje się choc do kategorii - sredni... ale poczekajmy jeszcze ;)

Proxima na GPU kupiona, potki się pojawią... i będzie ciekawiej ;) Obecnie karta nie siedzi sobie w obudownie, bez żadnego nawiewu (w budzie 0 wiatraków ze względu na WC)...

A tak poza tym... chciałem się poprostu pochwalic nowym nabytkiem, najmocniejszy od czasów gf 4mx 64/64 :D

 

Karty te są sprzedawane przez użytkownika 05_03_1992 - za tą cene są naprawde rewelacyjne ;)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@victor89

Cos dziwny ten twoj 9700PRO.

Taktowanie rdzenia jak w 9700PRO ale taktowanie pamieci jak w 9700nonPRO. Pelny 9700PRO ma taktowanie 325/310MHz(GPU/MEM).

I wynik jakis maly na stockowych zegarach, podbny wynik do twojego bez krecenia to ja uzyskiwalem na podkreconym obecnym CPU i starym radeonie 9100.

Podaj pelne dane np. z aidy lub everesta o tej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@victor89

Cos dziwny ten twoj 9700PRO.

Taktowanie rdzenia jak w 9700PRO ale taktowanie pamieci jak w 9700nonPRO. Pelny 9700PRO ma taktowanie 325/310MHz(GPU/MEM).

I wynik jakis maly na stockowych zegarach, podbny wynik do twojego bez krecenia to ja uzyskiwalem na podkreconym obecnym CPU i starym radeonie 9100.

Podaj pelne dane np. z aidy lub everesta o tej karcie.

taaa? wych*jali mnie? :D

 

Dołączona grafika

 

 

a 256mb ramu w singlu, z czego na starcie zżeranych jest 226mb nie robi różnicy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś formata po przesiadce na Radzia?? Pozatym te catalysty 6.11 to marka 01 to raczej za dobre nie są :wink:

 

p.s 18K to ja na stock 9700Pro robiłem więc coś musisz mieć grubo nie w porządku

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś formata po przesiadce na Radzia?? Pozatym te catalysty 6.11 to marka 01 to raczej za dobre nie są :wink:

 

p.s 18K to ja na stock 9700Pro robiłem więc coś musisz mieć grubo nie w porządku

nie robiłem formata - miałem sisa 6328 do którego stery windowsowskie tylko były instalowane

Które stery wybrać pod tego radka?

Daje sobie głowe uciąć że to przez ram ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem jest nastepujacy: wkladam grafe do agp, podlaczam dodatkowe zasilanie itd i gdy wciskam power wiatrak na procu i grafie przez chwile lekko sie kreca i tyle. Komp sie nie wlacza zadnych piskow itp. Gdy wyjalem dodatkowe zasilanie wciskam power, komp sie uruchamia i slysze pisk czyli tak jak powinno byc. Wiec czemu nie moge normalnie uruchomic grafy ? Chyba nie jest uszkodzona skoro uruchamia sie bez dodatkowego zasilania?

 

Zasilka Fortron 350W THA-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że moja grafa nie została jeszcze wymieniona, a niemogłem już dłużej wytrzymać z tym qrevskim boxowym wiatrakiem na radku - wrzuciłem WC (prison V2 gpu)

 

I teraz naprawde przekonałem sie jak strasznie ch*jowe jest to chłodzenie...

zresztą.. sami zobaczcie :)

 

Na BOXie (AS5 na gpu):

Dołączona grafika

 

 

Na WC (silikon na gpu):

Dołączona grafika

 

fajnie.. prawda? :D

Nie jest to chyba jakiś tragiczny wynik ^^

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 256 ram?

Wynik całkiem w normie.

Nie myślałem, że na 256mb ram można tyle wyciągnąć. :)

 

 

jauhis

Wszystko by wskazywało na to że zasiłka nie wyrabia, ale to dziwne bo do Fortron.

Sprawdź napięcia z grafą bez dodatkowego zasilania i z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam bardzo serdzecznie wszystkich posiadaczy radeona 9700 ;)

niedawno dolaczylem do Waszego zacnego grona i na dzien dobry mam jedno pytanie - jakie macie tamperatury rdzenia na waszych radkach?

ja zakupilem karte w wersji PRO i grzeje sie niemilosiernie - radiator doslownie parzy!!! czy to jest normalne w tych kartach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...