Skocz do zawartości
mechl!k

ATI Radeon 9700 cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam to Radki 9700 nie miały czujnikatemperatury...

z tego co pamietam, to nie wspominalem o zadnym czujniku temperatury poza tym, zlokalizowanym w moim wlasnym palcu_wskacujacym_slinom_z_legka_zwilzonym_bedac ;)

 

@rosolini R9700Pro to istne grzałki także nie martw sie :wink:

to mi sie o uszy obilo - no ale zeby az tak grzał!!!?

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam, to nie wspominalem o zadnym czujniku temperatury poza tym, zlokalizowanym w moim wlasnym palcu_wskacujacym_slinom_z_legka_zwilzonym_bedac ;)

 

 

to mi sie o uszy obilo - no ale zeby az tak grzał!!!?

radiator masz gorący mówisz... to pomacaj tył GPU :D

One poprostu tak mocno się grzeją- cóż na to poradzić :)

 

P.S

Niedługo może będę miał okazje zapiąć duala (2x256mb) i zobaczymy jaki wynik w smarku będzie - memki faktycznie - bardzo słabo polecialy... jak będę miał już nową sztuke, macham v-mody i bez 6,5k się nie pokazuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator masz gorący mówisz... to pomacaj tył GPU :D

One poprostu tak mocno się grzeją- cóż na to poradzić :)

juz dawno wymacany - bardzo dokladnie z kazdej strony ;)

dzisiaj zakladam nowe chlodzenie - jeden z tych czterech na dole musze tam wpasowac i zobacze na ile to pomoze?

 

 

 

 

post-12612-1166358263_thumb.jpg

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pojawil sie problem w postaci braku wiertarki a zadnego z tych wspanialych coolerow nie dalo sie zamocowac na opaski zaciskowe - za maly rozstaw dziur w PCB :(

Chcac nie chcac musialem sie zadowolic czyms mniejszym. Ale i tak poprawa jest znaczna :)

 

 

post-12612-1166382751_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie krecilem - mam nedznego modecoma 300W, ktory juz i tak ledwo zipie. Jak mu zaczne dokladac do pieca, to gotow ducha wyzionac ;)

Na linii 5V pod obciazeniem napiecie spada ponizej 4,7V. W idlu ledwo w normie sie trzyma. Tak wiec z kreceniem poczekam na lepszy zasilacz. Puki co pozbylem sie nadmiaru temperatury i moge spac spokojnie (pomijajac zasilacz).

Wczesniej mialem fx-a 5700 i przy minimalnych obrotach radiator byl ledwo cieply, dlatego przy tym radeonie doznalem istnego szoku termicznego :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update na radku - zmieniłem procka na pentiuma D 805... swoją drogą cudowny egz. mi się trafił - przeszedł marka na 1,425v z biosu na 4,1Ghz ;)

A jak wynik?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Przypominam - TYLKO 256MB ram i to w singlu... co na intelu jest wręcz przestępstwem :D

 

Kiedyś zapne duala, pogonie bardziej procka i pamięci... i 6,4k w 3dm03 moje :)

 

Pozdro

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie na 1 posta pod drugim - inaczej nikt nie zauważy moich wspaniałych wyników <lol>

 

A więc mam już wreszcie prawdziwego radeonka 9700PRO na memkach samsunga 2,86ns

I co karcioszka pokazała?

 

Dołączona grafika

 

Rameczka zdjęta, okolice rdzenia oblepione taśmą izo dla bezpieczeństwa - wynik? Ja jestem baardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie na 1 posta pod drugim - inaczej nikt nie zauważy moich wspaniałych wyników <lol>

 

A więc mam już wreszcie prawdziwego radeonka 9700PRO na memkach samsunga 2,86ns

I co karcioszka pokazała?

 

 

Rameczka zdjęta, okolice rdzenia oblepione taśmą izo dla bezpieczeństwa - wynik? Ja jestem baardzo zadowolony :)

Rdzen ladnie poszedl - dlatego pewnie taki wynik. A moglbys dla porownania podac na niekreconym procu? Chcialbym wiedziec w jakim stopniu procesor "pomaga" owej karcie? I czy te sterowniki - Omega 3.8.291 - sa najlepsze do tej karty? Mam obecnie te same omegi i sie zastanawiam, czy by nie poeksperymentowac z innymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzen ladnie poszedl - dlatego pewnie taki wynik. A moglbys dla porownania podac na niekreconym procu? Chcialbym wiedziec w jakim stopniu procesor "pomaga" owej karcie? I czy te sterowniki - Omega 3.8.291 - sa najlepsze do tej karty? Mam obecnie te same omegi i sie zastanawiam, czy by nie poeksperymentowac z innymi?

jasne ze moge sprawdzić - ale to już juto po 17stej ;)

na 420/370 niestety pod koniec 3dmarka mnie już wywaliło - jutro naleje zimnej wody i zobaczymy czy uda mi się utrzymać te takty do końca marka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj radek doczekal sie wreszczie nowego chlodzenia:

post-12612-1169763054_thumb.jpg

radiator pochodzi od celerona 1200 na socket 370 - wentylator puszczony na 7V dzieki czemu jest niemal bezglosny - radiator w stresie delikatnie cieply, tak samo jak laminat na rewersie karty w okolicach GPU (i to mi sie podoba) - max OC w tych warunkach: 360MHz na rdzeniu... niewiele (a to juz mi sie nie podoba ;) ) - moze to wina kiepskiego zasilacza? albo uklad niedowoltowany? diabli wiedza?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę sie do tego tematu choć w zasadzie nie bardzo tu pasuję.

Przepychają mnie z tematu na temat.

Kreciłem (na kompie kumpla) karte Radeon 9500 128MB/256bit odblokowane 8potoków.

Pisałem juz w temacie Radeon 9500 ale ktos stwierdził że przez te 256bitów ta karta jest blizsza radeonowi 9700 niz 9500.

 

Pentium 4 2.8GHz HT podkrecony na 3.0GHz

512 RAM w singlu

Płyta Asrock vt88+ (czy jakos tak)

Radeon 9500 128MB/256bit rozblokowane 8 potoków(Radeon9700)

Karta taktowana:

rdzeń - 375MHz

pamięć - 330 MHz

Chłodzenie - aluminiowy pentagram

Zabrakło czasu na dalsze podkręcanie bo karta i CPU ma jeszcze zapas...niedługo nowe wyniki.

 

3DMark2005 - pękło 3k ale zapomniałem zgrac screena

 

Dołączona grafika

 

Karta słabiej podkręcona niż u victor89 no i na procku 1 GHz mniej a wynik tylko troszeczke mniejszy....

Niedługo powalczę o 7k !! tylko jak przykleje radiatorki na pamieci bo są gołe.

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepychają mnie z tematu na temat.

Pisałem juz w temacie Radeon 9500 ale ktos stwierdził że przez te 256bitów ta karta jest blizsza radeonowi 9700 niz 9500.

Protestuję :] Nikt Cię nie gonił z tematu 9500 tylko po prostu tak zaznaczylismy że te prawie 6k w 03 to wykręcamy na 9500pro (niektórzy nawet na 64MB wersji).

No i zapomniałes wspomnieć na jakich sterach tyle dojechałeś - omegi 38.330

pozdr :]

 

Update:

@Pietach - wszystko racja ;) ale przyznasz, że te stery kopią w smarkach i właściwie nie da sie porównać wyników na nich i na sterach sprzed nich.

@Qroń - średni wynik jak na tą kartę - zapodałeś w ATT D3d na Performance ?

 

Edytowałem żeby tematu nie zaśmiecać 8==c

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Cię nie gonił z tematu 9500

Nie napisałem że mnie wygonili tylko ze jestem tak po srodku miedzy 9500 a 9700 heheheh

 

No i zapomniałes wspomnieć na jakich sterach tyle dojechałeś - omegi 38.330

Nie musiałem wspominać - na screenie z marka widać jaka jest wersja sterowników.

 

 

Hmmmm....dziwne że jeszcze nikt nie pokazał wyników Radeona9700 własnie na tych sterach...skoro dają takiego kopa to pewnie i tutaj poprzeczka pójdzie w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujący problem: niedawno z allegro zakupiłem radeona 9700pro ,wszystko było dobrze do czasu odpalenia pierwszej gry po prostu wyłączył sie monitor jakby w stan wstrzymania przyszedł.Kiedyś pożyczyłem od kumpla 9600pro problem był ten sam ale pomogło przestawienie na agp razy 4.W tym przypadku to również pomogło jednak niezależnie czy na agp razy 4 czy 8 mam w 3 dmarku 2001: 9200ptk. Czy może spotkaliście sie z czymś takim . poprzednio miałem geforca zero problemów system po zmianie karty był reinstalowany.na 9700pro ponadto wynik w 3dmarku przekłada sie na wydajnośc w grach . np doom 3 klatki od 12 do 60 w innych też nie działa tak jak powinno choc nie jest to problem skaczacych klatek a nie mozliwosci np granie na full detail .

 

specyfikacja:

athlon 2400

msikt4av

640 ram( 2 kości good ram ikingston wolniejsza od nich gdy wyjme kingstona przy uruchomieniu aplikacji 3d wyłcza sie komp)

fortron 350w

seagate 40gb

sterowniki :obecnie warcaty 6.7 choc probowałem róznych

winfast 2000expert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

sterowniki :obecnie warcaty 6.7 choc probowałem róznych

winfast 2000expert

Wywal te stery zainstaluj omegi 38330 następnie wejdź w smartgart i zrób test całości - powinieneś znaleźć i powinno pomóć.

 

Update:

Dzięki że wróciłeś na forum i powiedziałeś czy pomoglo czy nie ;]

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedługo będzie u mnie format... wtedy się pobawimy ;)

 

Jedno co mnie strasznie boli...

wg tego moda -> http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/57

 

Nie moge zrobić vmem bo u mnie.. NIE MA TAKIEGO UKŁADU!

Są może jakieś inne schematy? :(

PCB podobno standardowe - built by ati... a jednak nie do końca :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3Ghz mówicie....

mówisz masz ;)

 

Dołączona grafika

 

Formacik jesnak troszkę dał... tylko gdyby nie te 6 pkt.. ;]

 

Edytor:

Te 6 pkt siadło mi na ambicji ;) Powalczyłem raz jeszcze... i...

 

6789pkt :)

 

Dołączona grafika

 

@ -=Qroń=- - a jednak :P

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

zrobilem ponownie testy mojego ati9700(nie pro) na nowym zasilaczu. zdziwily mnie jednak wyniki. mozliwe ze przez to ze 3dmark03 ktorego uzylem jest "professional" ?

 

http://www.myspacestorage.com/out.php?i=66_3dm03hoohoo.JPG

http://www.myspacestorage.com/out.php?i=65_3dm036500.JPG

http://www.myspacestorage.com/out.php?i=64_3dm036400.JPG

 

pozdro

Edytowane przez lukas12p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 18k to chyba wkleiłeś tutaj jako ciekaweostkę :D

 

Ja już niestety nie pogodnie was w radkach 9700pro - karcioszka poszła sobie do innego własiciela, gdzie nie będzie tak męczona :)

Śledzić temacik będę ;)

Przerzuciłem się na X800GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..wkleilem jako ciekawostka, blad w obliczaniu punktow wystepuje u mnie gdy zalacze same testy GAME TEST. jak puszcze wszystko to (chyba) dobrze liczy :)

 

pozdro

 

ps @victor89 jak nowa karta sie sprawuje w porownaniu do 9700?

Edytowane przez lukas12p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem .Flashowałem bratu R9700PRO (noname).Flashowanie się udało,jednak komp nie chce się uruchomić.Miga sobie dioda twardego dysku (2 razy) i to wszystko.Wgrałem więc kopie starego biosu-efekt ten sam.Czy karta poszła w diabły czy jest może dla niej jakiś ratunek?Reszta konfigu:

 

Athlon64 3000+

Asrock Dual-Vsta

1.5gb ram

zasiłka Amacrox Warrior 450w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem .Flashowałem bratu R9700PRO (noname).Flashowanie się udało,jednak komp nie chce się uruchomić.Miga sobie dioda twardego dysku (2 razy) i to wszystko.Wgrałem więc kopie starego biosu-efekt ten sam.Czy karta poszła w diabły czy jest może dla niej jakiś ratunek?Reszta konfigu:

 

Athlon64 3000+

Asrock Dual-Vsta

1.5gb ram

zasiłka Amacrox Warrior 450w

a w jaki sposob wgrywales kopie starego biosu? przy pomocy karty PCI? czy moze odpalales kompa ze spreparowanej wczesniej dyskietki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z tymi komendami.I nic.I jeszcze ciekawostka.Jak odpalę Winde na karcie PCI,z Radkiem w slocie AGP i włączę Everesta,to ten wykrywa zarówno kartę graf.PCI jak i Radeona 9700

Edytowane przez biggos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym spróbował jeszcze scjagnac jakies biosy od R9700/pro i nimi poflashowac - jak to nie pomoze, to nie wiem czy jest jakis ratunek do owej karty?

tak na wszelki wypadek sprawdz karte w innym kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...