Skocz do zawartości
Linoge

ATI Radeon 9800 / Pro / XT cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

przede wszsystkim to nie denerwuje sie :) owszem producent czesto zostawia puste miejsca na uklady ktorych nie montuje ale miejsca lutownicze sa wtedy tylko ladnie i rowno pokryte cyna a na fotkach Vinoo widac ze sa powyrywane z cyna ;)

Sprawa oczywista.

vide. plyty glowne

 

a to jest roznica. moim zdaniem koles upierd@#!$ elementy przypadkiem pewnie i zobaczyl ze karta sypie artami i sprzedal ja :D a ze Vinoo mial szczescie w nieszczesciu to moze obnizyc takty i jest wszystko OK (teoretycznie)

Bedzie mial szczescie jak chodzi tu tylko o elementy elektroniczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawiduss - walilo ci artami nawet po obnizeniu zegarow na pamiatkach czy miales identyczna sytuacje jak ja?

 

Oby problem artow zniknal po uzupelnieniu elementow, pozostaje rozgladac sie na allegro za zdechlakiem :)

 

Jesli ktos posiada aparat to bardzo bym prosil o zrobienie szczegolowych zdjec radka, szczegolnie plecow, bo w dalszym ciagu nie jestem pewien niektorych lotow.

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawiduss - walilo ci artami nawet po obnizeniu zegarow na pamiatkach czy miales identyczna sytuacje jak ja?

Obniżenie zegaów nic nie pomagało.

Szczere kondolencje Vinoo , wiem co czujesz :sad: , ale głowa do góry :wink: !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Radeona 9800 Pro 128MB/256BIT (rdzeń R350) (chłodzenie:PentagramAlCu+radiatorki na pamięci).

 

Do tej pory nie interesowało mnie podkręcanie tej karty ponieważ wszystkie gry działały płynnie. Niestety nadszedł ten czas, że jestem zmuszony go podkręcić na czas grania w gry. W związku z tym mam do was dwa pytania:

 

1. Jaki program jest lepszy i wygodniejszy do kręcenia: ATI Tool czy ATI Tray Tools ?

 

2. Do ilu MHz mogę bezpiecznie rdzeń i pamięci podkręcić ?

Zależy mi żeby było to bezpieczne, bo nie chciałbym spalić/uszkodzić karty.

Fabryczne zegary tej karty to: rdzeń 378 MHz i pamięci 676 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie polecam krecic rdzenia na boxowym coolerze, poniewaz ledwo co daje sobie rade z defaultowym ustawieniem a co dopiero po OC... Na poprzednim 9800pro bez kreceenia po ok 0.5h gry fps poprostu zaczely spadac z powodu przegrzania sie rdzenia oO. Nawet sie nei zastanawialem od razu zamowilem zalmana vf700 i bylo po klopocie. Aha, radiatorkow z kompletu vf-700 tez nie poelcam zakladac :) wiekszego badziewia nigdy nie widzialem :D

 

@Adyan

Kup sobie zalmanka vf-700 AlCu (mozna naprawde za grosze wyrwac na allegro, ostatnio sam kupilem wersje Cu za 35zl w super stanie, nie ma roznicy w wydajnosci miedzy vf700 a vf900)i jesli chcesz zaoszczedzic na radiatorach na pamieci dorwij gdzies radaitor od PII, PIII ze slotu1 (cos takiego http://allegro.pl/item123216882_procesor_i..._rewelacja.html ), potnij go, zaluz na pamiatki i jedziesz z OC ;]. Linoge dal ci linka co i jak wiec wszytsko jasne, zycze ci wysokich Mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vinoo nie będę kupował Zalmana, bo już mam Pentagrama AlCu ( rdzeń przesmarowany ArcticSilver5) i radiatorki też mam (te co były w Pentagramie-żadna rewelacja ale lepsze takie niż żadne)

 

Przed chwilą kręciłem w ATIToolu i jest tak:

Max: rdzeń 405 MHz ; pamięci 730 MHz

Do grania ustawiłem: rdzeń 396 MHz ; pamięci 720 MHz

 

Napiszcie czy to dobry wynik w podkręcaniu Radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik niezaciekawy, ale ciesz sie bo sa i takie modele ktore ani drgna :) Na poprzednim 9800pro osiagnolem stabilnie 424/790 bez vmodow, na takim chlodzeniu:

http://img101.imageshack.us/img101/1680/1di1.jpg

http://img171.imageshack.us/img171/7771/22ie1.jpg

 

Pamiatki poszly ladnie bo rdzen to standard u wiekszosci tak sie kreci. Mialem pamieci hynixa 2.8ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo "kręcą" się Wam te Radki. Mój bez żadnych v-modów osiąga max taktowania 450/770 (rdzeń R360; chłodzenie Pentagram AlCu), a do gier ustawiam bezpiecznie 445/760 MHz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator scisnalem imadlem i potraktowalem go brzeszczotem ;] Jednak nie polecam stosowac, tak jak ja to zrobilem, jednego laczonego radiatora dla dwie kosci. Pcb bylo delkatnie wygiete w ksztalt łuku :blink:, wiec mogl dobrze niestykac z pamiatkami. Nie byla to wina mocnego skrecenia zalmana do pcb, poniewaz po zdjeciu dalej byl widoczny lekki łuk. Ta grafa poprostu tak miala :) Do zamocowania uzylem tasmy 3M, ktora bardzo dobrze spelnila swoje zadanie. Aktualnie mozna kupic na allegro owa tasme za 4zl wymiary 40x200mm, grubosc 0.05mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dawiduss zrób screena z jednocześnie podkręconym rdzeniem i pamięciami.

Napisz też jaką masz kartę? (bo albo jest to Radeon 9800Pro z rdzeniem R360 albo jakaś inna karta).

Edytowane przez Adyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...