Skocz do zawartości
Linoge

ATI Radeon 9800 / Pro / XT cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.driverheaven.net/reviews/abit9800XT/7NFSU.htm

Nie ma co kręcić Radka? Ciekawy test :huh:

Nie zrozumiales mnie. Zawsze warto wycisnac ze sprzetu wszystkie soki, ale mi chodzilo o to ze w dzisiejszych grach bardzo duzy wplyw na ilosc FPS ma ilosc zastosowanych pixel i vertex shaderow ;) kiedys nie bylo takich wynalazkow i samo podniesienie taktowan rdzenia i pamieci dawalo duzego kopa, znacznie wiekszego niz dzisiaj. Ciezko teraz znalezc gre ktora nie korzysta z shaderow, a coraz wiecej gier sie w ogole nie wlacza na kartach graficznych ktore tego nie obsluguja (a korzysta ktos jeszcze z takowych :) ?? ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bartol to jest twoj Herc http://www.digit-life.com/articles2/radeon/r9800xt-2.html ? wyglada kozacko :) Jezeli masz XT to podaj konkretnie jakie masz temp a nie piescisz grafe palcami :) przeciez masz wbudowany czujnik temp. Jezeli masz identyczne chlodzenie jak na tym linku co podalem to ono raczej powinno dawac sobie rade bezporblemu z chlodzeniem rdzenia. Fakt ze Radki te gruboooo sie grzeja ale ono wyglada dosc pokaznie

 

 

Co do podkrecania to u mnie po zwiekszeniu zegarow na 425/780 w grze FEAR w benchmarku, srednia ilosc fps-ow wzrosla mi o 8 przy max detalach, rozdz. 1280, AAx2 , bez cieni, wiec chyba warto krecic i zawsze podwyzszenie zegarow cos da, FEAR jest wymagajaca gra i rowniez potrzebuje zdeczko potokow i shaderow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe sry za blad :)

 

No to zdeczko duzo masz tych celcjuszy, wiem ze przy pasywnych kanapkach typu zalman bez zadnego owiewu temp siega ok 80 i zdarzaly sie zgony kart. Nawet nie chem wiedziec ile masz w stresie, wez przesmaruj dobra pasta rdzen np Ceramique, silver 5, OCZ badz tym plynnym metalem http://allegro.pl/item122961185_najlepsza_...ro_cooling.html :lol: i sprawdz wtedy, moze faktycznie pasta ci sie wysuszyla :) Jak ne pomoze to proponuj zmiane chlodzenia np zalman vf700-900 albo jego odpowiednik pentagram, no chyba ze walniesz sobie WC :lol:

 

...aha, no jk sprzedajesz to chyba masz problem z glowy :)

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszczep zakonczony sukcesem :-P arty zniknely z defaultowych zegarow Jesli ktos potrzebuje elementow niech sie zglosi do mnie badz do Linoge mamy naprawde dobrego dawce z pieknym rdzeniem r360 :lol: hehe 2 karty juz uratowane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Od paru miesiecy mam radka 9800 pro firmy ati ze standardowym chlodzeniem i ostatnio pojawil sie problem... otóż:

 

podczas normalnej pracy w windowsie ( bez zadnych gier czy tym podobnych ) monitor "wygasza sie" i nie chce sie uaktywnic przy ruchach myszka czy nacisnieciu czegokolwiek na klawiaturze przy czym komputer da sie wylacxzyc tylko przyciskiem power (twardy reset tez nie dziala)... nastepuje to po jakich 15 minutach od wlaczenia kompa a karta jakos dziwnie mocno sie grzeje...

Czy moze to byc jakas awaria chlodzenia i skutek przegrzewania sie karty??

Edytowane przez chabrosm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chabrosm zobacz jak masz ustawione w :

panel sterowania>wydajność i konserwacja>Opcje zasilania.

Jak nie pomoże spróbuj przeinstalować stery np. na najnowsze.

a jak mam miec tam ustawione??

karte mam juz jakis czas i czy mozliwe jest w ogole zeby te ustawienia same sie zmienily??

 

a sterow nie moge przeinstalowac bo nie zdaze przed zawieszeniem sie systemu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam kiepski zasilacz mgb-350s atx i czy jak kupie radeona 9800 pro to bedzie mi dzialac wszystko czy raczej nie ? Jesli nie to co byscie mi radzili tak zeby bylo tanio

dzieki z góry z pomoc ;)

opis reszty :

amd athlon 2,5

asus a7v8x-x

512 ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fortron 350W z 20 A na linii 12 V za ok 50 zł uzywany lub modecom 350 w za 110 nówka , jak nie bedzie oc to pewnie fortron 300 starczy

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam kiepski zasilacz mgb-350s atx i czy jak kupie radeona 9800 pro to bedzie mi dzialac wszystko czy raczej nie ? Jesli nie to co byscie mi radzili tak zeby bylo tanio

dzieki z góry z pomoc icon_wink2.gif

opis reszty :

amd athlon 2,5

asus a7v8x-x

512 ramu

imo Twój zasilacz pociągnie radka 9800 pro / jeżeli chcesz kręcić kup zasilacz

 

Witam!!

 

Od paru miesiecy mam radka 9800 pro firmy ati ze standardowym chlodzeniem i ostatnio pojawil sie problem... otóż:

 

podczas normalnej pracy w windowsie ( bez zadnych gier czy tym podobnych ) monitor "wygasza sie" i nie chce sie uaktywnic przy ruchach myszka czy nacisnieciu czegokolwiek na klawiaturze przy czym komputer da sie wylacxzyc tylko przyciskiem power (twardy reset tez nie dziala)... nastepuje to po jakich 15 minutach od wlaczenia kompa a karta jakos dziwnie mocno sie grzeje...

Czy moze to byc jakas awaria chlodzenia i skutek przegrzewania sie karty??

otwórz bude i sprawdź czy się grzeje (mocno mocno) jeżeli tak to odpowiedź jest prosta

 

ja miałem uszkodzenie chłodzenia i objaw był właśnie taki że wygaszał się monitor po jakimś czasie więc sprawdź organoleptycznie co jest z radkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem ze stabilnością w Ati Tray Tools. Jak daję opcję bench (w zakładce overclocking) to po kilkunastu/kilkudziesięciu sekundach komp się resetuje. Kilkugodzinna pętla 3d marka w 1280x1024 z AA i AF, lub z pół godziny grania nie stanowi problemu, i wszystko jest stabilnie. Ta niestabilność w ATT może być powodowana jakimś problemem z grafą? Dodam że radziu chodzi na standardowych taktowaniach i jest pasywnie chłodzony przez bequiet polar freezer'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy Radeon 9800 Pro bedzie wspołpracował ze sprzetem : Pentium 3 Tualatin 1266 , 512 ramu, płyta na chipsecie 815ep

agp max x4

 

obecnie mam gf 3 ti

 

 

prosilbym o odpowiedz ze juz ktos mial podobny konfig i to mu wspołpracowało , a nie ze moze dzialac albo nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy Radeon 9800 Pro bedzie wspołpracował ze sprzetem : Pentium 3 Tualatin 1266 , 512 ramu, płyta na chipsecie 815ep

agp max x4

 

obecnie mam gf 3 ti

 

 

prosilbym o odpowiedz ze juz ktos mial podobny konfig i to mu wspołpracowało , a nie ze moze dzialac albo nie :)

Nie powinno byc problemu tylko podaj jeszcze zsilacz.

Oraz pozostaje pytanie czy procek nie bedzie hamowal grafy? Uwazam ze bedzie i w praktyce mozesz nie zauwazyc roznicy miedzy obecna grafa a 9800PRO, chociaz jakis wzrost powinien byc no i wsparcie dla SM2.0 to tez cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz 400 W ale chyba lepsza to popozycja niz gf 6200 czu starsza juz karta gf 4200 ?

 

a pytalem sie dlatego ze dawno juz temu wlozylem do siebie radeona 9200 SE najstanszy jaki byl i plyta piszczala i nie chcial odpalic stad moje obawy czy ten dzialac bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czterysetka czterysetce nie równa... nie każdy zasilacz na którym pisze 400W ma te 400W, jak to jest jakiś NO NAME to może mieć tylko 150-200W (do tego napięcia mogą skakać) i jak go przeciążysz to możesz uszkodzić nie tylko zasilacz ale i całego kompa.

Jak w moim kompie zamontowałem Radka 9800 PRO to w zasilaczu (NO NAME 420W) wybuchły kondensatory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar w (bliżej nieokreślonej jeszcze) przyszłości zamienić poczciwego Radęcina 9800Pro na coś nowszego. Może zaglądają tu jeszcze ex-posiadacze tej cudownej karty i by coś doradzili, bo sami przez etap selekcji już przechodzili. Pytałem w dziale "co kupić?" i nadal mam mieszane uczucia...

 

Ograniczeniem są fundusze - całość tak do powiedzmy 500 zł (zależy jeszcze za ile uda mi się sprzedać tą kartę). Wymogiem jest posiadanie tego cholernego SM 3.0 no i AGP x8. Najpierw zwróciłem uwagę na konkurencję - 7600GS, później wzrok zatrzymałem na X1650Pro a teraz porównuje 6800GS z nimi wszystkimi. Może jakieś rady od Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar w (bliżej nieokreślonej jeszcze) przyszłości zamienić poczciwego Radęcina 9800Pro na coś nowszego. Może zaglądają tu jeszcze ex-posiadacze tej cudownej karty i by coś doradzili, bo sami przez etap selekcji już przechodzili. Pytałem w dziale "co kupić?" i nadal mam mieszane uczucia...

 

Ograniczeniem są fundusze - całość tak do powiedzmy 500 zł (zależy jeszcze za ile uda mi się sprzedać tą kartę). Wymogiem jest posiadanie tego cholernego SM 3.0 no i AGP x8. Najpierw zwróciłem uwagę na konkurencję - 7600GS, później wzrok zatrzymałem na X1650Pro a teraz porównuje 6800GS z nimi wszystkimi. Może jakieś rady od Was?

Ja myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie 7600Gs Ja ma takiego tylko że na pcie i nie żałuje że kupiłem właśnie ta grafę. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam zamiaru wymieniać całej platformy (zostaję na AGP) a za grafą zaczynam się pomału rozglądać.

Chyba jednak zostanę przy ATI- karty nvidii mają mostek HSI a jako że chłodzę grafę wodą przysporzyło by to dodatkowych problemów- ponoć grzeje toto się niemiłosiernie i być może nawet pasywny radiator nie dał by rady a i większy coldplate pod blok nie będzie rozwiązaniem idealnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam zamiaru wymieniać całej platformy (zostaję na AGP) a za grafą zaczynam się pomału rozglądać.

Chyba jednak zostanę przy ATI- karty nvidii mają mostek HSI a jako że chłodzę grafę wodą przysporzyło by to dodatkowych problemów- ponoć grzeje toto się niemiłosiernie i być może nawet pasywny radiator nie dał by rady a i większy coldplate pod blok nie będzie rozwiązaniem idealnym.

u mnie bylo podobnie :) ale mala przerobka bloku i hsi tez sie przykrylo a przyrost wydajnosc i jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem czy bylo takie pytanie ale nie chce mi sie przegladac okolo 130 stron o radku wiec zapytam sie jeszcze raz

czy radeon 9800pro ma termometr na rdzeniu ??

Tylko karty na rdzeniu R9800XT(czyli na R360) posiadaja czujnik temp. w GPU, karty ma R350 nie posiadaja go. Edytowane przez Loolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko karty na rdzeniu R9800XT(czyli na R360) posiadaja czujnik temp. w GPU, karty ma R350 nie posiadaja go.

Mała poprawka B-)

1000 razy wałkowane :blink:

Temperature zobaczysz tylko na radku z pcb od XT , czyli to taki XT tylko ma 128mb ram i zaniżony rdzeń na 380mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam i znaleźc na forum nie moge nic konkretnego jak wyglada pcb w 9800 xt. Ja posiadam radeona 9800 pro firmy sapphire prawdopodobnie jest na rdzeniu r360 tylko nie wiem czy pcb mam od xt. Moja karta wyglada tak:

Dołączona grafika

 

Prosze o odpowiez czy moja karta posiada pcb od xt i jak to w łatwy sposób poznać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie jest pcb od XT. A jak ono wygląda, to poszukaj na sieci. Ogólnie układ kondensatorów jest inny w pobliżu wejścia do monitora.

Edit..Tak wygląda PCB od Radeona 9800XT:

post-114267-1165869592_thumb.jpg

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...