Skocz do zawartości
Linoge

ATI Radeon 9800 / Pro / XT cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

To na pewno nie jest pcb od XT. A jak ono wygląda, to poszukaj na sieci. Ogólnie układ kondensatorów jest inny w pobliżu wejścia do monitora.

Edit..Tak wygląda PCB od Radeona 9800XT:

Po tym jak zamiściłem tu pytanie znalazłem juz odpowiedź ale dzieki za zainteresowanie dodam jeszcze że pcb od xt ma na wyjściu agp jedno wyciecie a od pro ma dwa po tym tez można poznać. Pzdr. Dla wyjAśnienia zamiesczam zdjęcie jak wyglada PCB (czyli laminat z elektroniką) od XT

Dołączona grafika

Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piszę aby się pożegnać z tematem o starym poczciwym r9800. Będe tu oczywiście jeszcze zaglądał, a teraz czekam na kuriera z moim gf7600 gt od xfx-a.

Pozdrawiam

 

edit:

a mój r9800se@pro powędruje do kompa mojego ojca ;) miał do tej pory r9600pro

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie: Mam Sapphire Radeon 9800 Pro R360 : dawno temu zalozylem radiatory na pamieci lecz nie sprawdzilem wczesniej jakie mam pamieci i teraz mam problem bo chcialbym przerobic go na XT i nie wiem jaki bios wybrac. (w ogole duzo linkow z biosami nie dziala, a jak dzialaja to przewaznie nie ma tego co trzeba) Jaki bios polecacie? Pod windowsem mozna bez prblemu podmienic bios?

 

 

 

Aha czy takie informacje moga pomoc w identyfikacji pamieci?

post-144495-1168197992_thumb.jpg

Edytowane przez domek222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie: Mam Sapphire Radeon 9800 Pro R360 : dawno temu zalozylem radiatory na pamieci lecz nie sprawdzilem wczesniej jakie mam pamieci i teraz mam problem bo chcialbym przerobic go na XT i nie wiem jaki bios wybrac. (w ogole duzo linkow z biosami nie dziala, a jak dzialaja to przewaznie nie ma tego co trzeba) Jaki bios polecacie? Pod windowsem mozna bez prblemu podmienic bios?

Aha czy takie informacje moga pomoc w identyfikacji pamieci?

a masz PCB od xt bo jesli nie to nie ma sensu wgrywac biosu od xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz PCB od xt bo jesli nie to nie ma sensu wgrywac biosu od xt.

Niby dlaczego nie ma sensu wgrywać biosu od xt? PCB od xt daje tylko mozliwosc odczytania temperatur, nic więcej. Bios od xt to wyzsze zegary, lepsze timingi pamięci i co za tym idzie większą wydajność. No i fajnie jest popatrzeć, że ma się Radka 9800 XT a nie Pro :) Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios od xt to wyzsze zegary, lepsze timingi pamięci i co za tym idzie większą wydajność. No i fajnie jest popatrzeć, że ma się Radka 9800 XT a nie Pro :)

bios od xt to takze wyzsza temperatura, szybsze zużycie elementów na zwykłym PCB itp :D zegary i timingio możesz sobie zaostrzyc takze bez wgrywania biosu od xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, że wyższe takty i polepszone timingi pamięci to i wyższa temperatura. Dlatego należy zaopatrzyć w dobre chłodzenie karty. To standardowe jest cienkie nawet dla Radka 9800 Pro. Ja mam PCB od 9800 Pro, chłodzenie Pentagrama XC-80 AlCu i pomimo wgrania biosu od XT temperatura elementów karty jest niższa niż przedtem, gdy był bios od 9800 Pro i ten badziewny standardowy wiatrak. Przez ok. 1,5 roku karta działa bez najmniejszych problemów, nie mówiąc już o tym, że jej nie oszczędzam i przetaktowuje jeszcze wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dałoby się to zrobić jakimś programem do zrzutu biosu. Potem otworzyć ten bios programem RABIT. Tam są podane wszystkie parametry pamięci, w tym i producent pamięci. Najpierw jednak musisz mieć plik oryginalnego biosu Twojej karty, aby go RABIT'em otworzyć.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem nowy na tym forum więc jak miał to być nowy post to poprosze admin. o przeniesienie.

Mam pytanie mój (sapphire)radek 9800 pro 128mb/256bit chyba choruje wgrałem niedawno nowy stery oficjalne 6.12 i od tego momentu nie moge uruchomić żednej gry bo wywala do pulpitu .

Na dodatek mam cały czas jakieś paski i kratki na ekranie .

Próbowałem wgrać jakieś starsze stery ale to nic nie dało i omegi i oficial robiłem format i też nic jak testuje karte w dxdiag to też są te kratki ale nie stwierdza błędów w karcie . Mam athlona 2500+barton 1gb ramu 120gb hdd płyta abit kv7 350 watt zasiłke >Karta świruje również na innym kompie ale tam był dużo słabszy zasilacz. Prosze o pomoc karta bez gwarancji i czy opłaca sie to naprawić.Z góry dziękuje za pomoc. Aha karte nie podkręcałem, ani nie mieszałem w niej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raflik sprawdź chłodzenie karty. Przy okazji polecam rdzeń przesmarować dobrą pastą termoprzewodzącą np. Arctic Silver 5.

Dodatkowo dociśnij wszystkie kabele oraz samą kartę w slocie. Rób to na wyłączonym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Wtrące nie co inny temat, jeśli łaska

 

Mam zamiar kupić 9800 PRO. Nie wiem jednak, czy będzie kompatybylny z moim kompem:

 

Płyta główna SOLTEK SL-75DRV-5

Typ procesora AMD Athlon XP, 1400 MHz (5.25 x 267) 1600+

Zasilacz Deer DR-C350ATX - 350 W

Pamięć 512RAM

 

Cz zasilacz pociągnie Radka?

Czy zasilacz FORTRON 400-60PFN 400W będzie pasował do mojej płyty głównej?

 

Co polecacie zrobić aby było ok, przy nie dużym wkładzie pieniążków?

 

Dziękuję z góry za fachowe odpowedzi!

Pozdrawiam

 

Aha, jeszcze jedno jeśli łaska :]

Jak mam dobrać pamięć RAM? Jak mam sprawdzić, która pamięć będzie ok? A może potraficie określić po płycie głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dleczego ma nie byc kompatybilny? zasilka powinna dac rade

a cos jest nie tak ze mamy ci doradzac zeby bylo ok? masz starego kompa i nie oplaca sie juz za bardzo w niego inwestowac... a plyta obsluguje ramy 266 i 333 (google nie gryzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ domek222

też mam radiatory (fabrycznie założone, nie chciałem ich zrywać by nie uszkodzić kości) na pamięciach mojego 9800 PRO i nie wiedziałem jakie ma pamięci, wiec aby wgrać mu BIOS od XT przerobiłem Rabitem oryginalny BIOS karty (takty i ID Radka 9800 XT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze bo chce wam polecić najnowsze sterowniki >>>Omega<< mój radek 9800 pro dostał po ich instalacji ogromnego kopa. Wynik w 3dmark03 na defaultowych ustawieniach karty wzrósł mi o 1000pkt :razz: a w 3dmark05 o ponad 300 pkt.

Moje obecne wyniki na standardowym taktowaniu karty to:

3dmark03 - 7011 pkt

3dmark05 - 3120 pkt

 

W grach również jest lepiej.

 

 

Ps. Pisałem o tym równiez w dziale "STEROWNIKI I BIOS"

Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, na moim wysluzonym juz Radku 9800Pro od Sapphire najwyrazniej padlo 'boxowe' chlodzenie ;/

Przy uruchamianiu kompa wentyl buczy niemilosiernie.. Co ciekawe, po paru restartach kompa (ja resetuje, nie komputer samoczynnie) wszystko ucicha ;0

Dwa dni temu wystarczyl jeden reset, dzis rano musialem go resetowac z 5 razy i dopiero jest cicho. Spotkaliscie sie kiedys z czyms takim ?

 

Czy jest inne rozwiazanie tego problemu niz wymiana coolera?

Jezeli nie ma innego wyjscia to jakie w miare tanie chlodzenie bedzie dobre dla tego 9800? Moze byc to:

http://www.allegro.pl/item159385666__everc...dzenie_vga.html ??

Edytowane przez pasztecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy na karcie Radeon 9800 Pro da się zamontować chłodzenie od Radeona 9800 XT?

pewnie sie da tylko po co? wydajnoscia ono nie grzeszy a karta lubi wysokie temperatury...

 

Czesc, na moim wysluzonym juz Radku 9800Pro od Sapphire najwyrazniej padlo 'boxowe' chlodzenie ;/

Przy uruchamianiu kompa wentyl buczy niemilosiernie.. Co ciekawe, po paru restartach kompa (ja resetuje, nie komputer samoczynnie) wszystko ucicha ;0

Dwa dni temu wystarczyl jeden reset, dzis rano musialem go resetowac z 5 razy i dopiero jest cicho. Spotkaliscie sie kiedys z czyms takim ?

 

Czy jest inne rozwiazanie tego problemu niz wymiana coolera?

Jezeli nie ma innego wyjscia to jakie w miare tanie chlodzenie bedzie dobre dla tego 9800? Moze byc to:

http://www.allegro.pl/item159385666__everc...dzenie_vga.html ??

zwyczjnie pada wiatrak, normalka - obawiam sie ze ten evercool moze sie okazac za slaby (wygladem bardziej przypomina chlodzenie na czipset), zainwestuj w jakiegos pentagrama al/alcu/cu (wersja alu bedzie w tej samej cenie a powinna byc wydajniejsza), jesli masz wiecej kasy to mozna jakiegos zalmana zamontowac ale imo troche bedzie to bez sensu kupowac chlodzenie wartosci polowy karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to chodzi, że nie chcę 'inwestowac' - mam teraz inne wydatki. Poza tym, jak słusznie zauważyłeś, nie ma co dokładać pieniędzy do tej karty. Chcę po prostu kupić taki cooler, żeby nie buczało i żeby gry nie wywalały z powodu przegrzania grafy, czy whatever.

 

Oryginalny cooler od 9800 Pro też nie porywa ;) Normalny aluminiowy.. z małym, głośnym wiatraczkiem ;) Te coolery za 30 zł z Allegro wyglądają, imo, solidniej.

 

ARCTIC COOLING VGA Silencer rev.3 za 31 zł:

http://www.allegro.pl/item163111989_arctic...ilent_rev3.html

Dobre to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pasztecik

krazy opinia ze te silencery zabijaja radeony, jest gdzies temat o tym, mi tez sie to zdazylo, jesli chcesz tanie chlodzenie i w miare dobre to wez aluminowego pentagrama http://www.allegro.pl/item162719701_radiat...xc_70al_fv.html

cena prawie ta sama a wydajnosc napewno wieksza

@Chemik4

Ty masz wersje IceQ czyli chlodzenie montowane fabrycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, właśnie sobie przeglądałem tematy i znalazłem info o tych 'zabójczych' silencerach. Jednak chyba się szarpnę na tego Pentagrama. To 10 zł mi różnicy nie zrobi, a może mojej karcie uratować życie ;)

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może mi ktoś podać schemat przejściówki TV-Out (S-Video --->czincz) do karty radeon 9800 oczywiście, bo zakupiłem ją bez tego kabelka(niestety), przejściówki od innych kart nie dają żadnego efektu

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...