Skocz do zawartości
Linoge

ATI Radeon 9800 / Pro / XT cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

9800 xl zdaje się że siłe ciągnie tylko z AGP. Ograniczoene do chyba się 80W. Sporo zależy od płyty. Zobacz zresztą sam.

http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

9800XT (gpu470 ddr 840) masz 111W .

 

:wink: Myślę że to powinno wyjaśnić sprawę.

Edytowane przez Dawiduss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wtyczka jest tylko pytanie czy robiles co z napieciami odniesienia czy jak sie tam definiuje vddq itd z tego co pamietam maja one takze znaczenie a objawy pasuja do braku w/w modow ;] powodzenia

 

nie przesadzacie troche ? 110W pobierane przez ta grafe ? przeciez zwykle ona bierze okolo 60W a pro 70W ...

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ogromna prosbe, przy wyjmowaniu, zakladaniu karty uszkodzilem jednego scalaka znajdujacego sie na pcb i teraz nie moge odczytac numerkow z niego jesli bylby ktos tak mily i mogl mi podac jaki posiada on numerek, bylbym bardzo wdzieczny ozaczenie na pcb to RP9

Dołączona grafika

 

Edit

RP9 to drabinka rezystorowa (poczworna) 56ohm ....

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od dzisiaj jestem posiadaczem radeona 9800 pro sapphire. Zamowilem go ze sklepu inetrnetowego i niestety mam z nim problem. Otuz pokazuja mi sie artefakty i pionowe pasy po uruchomieniu komputerra i w windowsie CZego moze to by wina?

Moj komputer to

epox 8khal+ agp niestety tylko 4X

zasilacz megabajt 350W

i chyba tye z rzeczy ktore moga miec na to wplyw

 

mam jeszcze miesiac gwarancji co zrobic??????????

 

POMOZCIE

 

Linoge

u mnie ma nr 095

Edytowane przez ..::EriSS::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc co do tego vmoda do medionaXL,

podnieść napięcia to nie sztuka, producent układów sterujących napięciem zamieścił w nocie aplikacyjnej wzór na napięcie wyjściowe i z niego skorzystałem, ponadto napięcia na 99.9% dobrze pomierzyłem, między masą a wyjściem układu zasilającego(dławik od strony kondensatorów). Zresztą vmoda robiłem w oparciu o działającego vmoda do sapphire 9800pro, gdzie jeden z układów zasialających wykorzystuje dokładnie ten sam scalak do sterowania napięciem. Dziwna sprawa, dołączyłem dodatakowe zasilanie przez molex, a tu gpu już nie 410 tylko 405mhz,co jest grane???

Zasilacz modecom 350 GTF, płyta epox 8rda+ pro, raczej więc daje rade, ponadto zbyt wysoko napięć nie podniosłem/taktów też, więc pobór mocy nie powinien zbytnio wzrosnąć.

Coś tak czuje że to jednak ten medionek jakaś padlina jest, przed zmianą chłodzenia szedl max 370/700 :(.

Jakby ktoś mogl pomierzyć i podać oryginalne napięcia na swoim medionie, to byłbym bardzo wdzięczny.

Edytowane przez 3dmaniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od dzisiaj jestem posiadaczem radeona 9800 pro sapphire. Zamowilem go ze sklepu inetrnetowego i niestety mam z nim problem. Otuz pokazuja mi sie artefakty i pionowe pasy po uruchomieniu komputerra i w windowsie CZego moze to by wina?

Moj komputer to

epox 8khal+ agp niestety tylko 4X

zasilacz megabajt 350W

i chyba tye z rzeczy ktore moga miec na to wplyw

 

mam jeszcze miesiac gwarancji co zrobic??????????

 

POMOZCIE

 

Linoge

u mnie ma nr 095

095 bo czytasz do gory nogami ;) albo ja zle czytam :P mierzylem miernikiem i nienaruszone 2 odnogi maja po 56 Ohm, zajrzyl pod chlodzenie moze pasty nie ma albo radiator nie dolega, problem moze lezec w megabajcie, pozyc od kogos cos lepszego i przetestuj , wina napewno lezy po stronie sprzetu win nic nie ma do pasow w biosie i dosie, chyba bedziesz musial odeslac karte ale przed jeszcze dla pewnosci uruchom na innym kompie i zobacz czy takie same sa objawy, czasami nawet zmiana biosu na nawszy moze pomoc

powodzenia :)

btw mala prosba zobacz czy masz ukruszony rdzen jesli mozesz bo widzialem kilka tych kart i kazda miala od nowosci jakies uszczerbki nie wiem z czego to moze wynikac ;]

od zasilacza i agpx4 chyba to nie jest...

a jakby tak formacik [ciach!]lnac? :P

Co pomoze format jesli takie rzeczy sie dzieja w biosie ? wlasnie ze zasilacz ma troche do gadania podobnie mobo na ktorym odpalasz karte :)

 

no więc co do tego vmoda do medionaXL,

podnieść napięcia to nie sztuka, producent układów sterujących napięciem zamieścił w nocie aplikacyjnej wzór na napięcie wyjściowe i z niego skorzystałem, ponadto napięcia na 99.9% dobrze pomierzyłem, między masą a wyjściem układu zasilającego(dławik od strony kondensatorów). Zresztą vmoda robiłem w oparciu o działającego vmoda do sapphire 9800pro, gdzie jeden z układów zasialających wykorzystuje dokładnie ten sam scalak do sterowania napięciem. Dziwna sprawa, dołączyłem dodatakowe zasilanie przez molex, a tu gpu już nie 410 tylko 405mhz,co jest grane???

Zasilacz modecom 350 GTF, płyta epox 8rda+ pro, raczej więc daje rade, ponadto zbyt wysoko napięć nie podniosłem/taktów też, więc pobór mocy nie powinien zbytnio wzrosnąć.

Coś tak czuje że to jednak ten medionek jakaś padlina jest, przed zmianą chłodzenia szedl max 370/700 :(.

Jakby ktoś mogl pomierzyć i podać oryginalne napięcia na swoim medionie, to byłbym bardzo wdzięczny.

Chyba mnie nie rozumiesz, nie chodzilo zrobiles te dodaktowe mody ? czy tylko zmieniasz napiecie dla memek i gpu ? Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta do mnie wróciła :D Wróciła... ale nie ta sama :blink: Sirius postanowił zamienić mojego Saphirre'a 9800pro 128 (256) na radzia x1600pro 256(128) tesz od "szafirka" i teraz nie wiem czy siem mam cieszyć czy płakać czy co robić? czy ta wymiana jest korzystna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie rozumiesz, nie chodzilo zrobiles te dodaktowe mody ? czy tylko zmieniasz napiecie dla memek i gpu ?

Ale o jakie dodatkowe mody ci chodzi? Czego one dotyczą? Chętnie bym jeszcze pokombinował, ale nie mam pojęcia, co jest grane. Patrzyłem na vmoda do sapphire 9800pro i nie było zamontowane nic poza dwoma potencjometrami do regulacji napięcia. Możesz podać jakieś linki??? Może jeszcze nie wszystko stracone i jeszcze mi ten radek poleci? pozdro, cześć. Edytowane przez 3dmaniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VGPU

SC1175 - 10k pot between pin 18 (-IN1) and pin 20 (GND)

Default: 1.6v - 1.7v

Suggested maximum:

- Air-cooled: 1.8v

- Water-cooled: 1.90v

- Extreme-cooled: 2.00v

VDD

ISL6522 - 20k pot between pin 5 (FB) and pin 7 (GND)

Default: 2.9v

Suggested maximum:

- Without ramsinks: 3.2v

- With ramsinks: 3.6v

VREF

ISL6522 - 50k pot between pin 5 (FB) and pin 7 (GND)

Default: 1.45v

Set this to 1/2 your VDDQ. More than 1.5v VREF will probably kill your card.

VDDQ

ISL6522 - 50k pot between pin 5 (FB) and pin 7 (GND) measurement point is c136 on other side.

Default: 2.7v

Suggested maximum: 2.95v

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/56

post#1 <_<

 

Nie ma moze ktos uszkodzonego radka na sprzedaz ? Nie moge znalezc ww drabinki

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, moj medionek nie jest tak bogato wyposarzony w te scalaczki od sterowania napięciem isl6522, więc dodatkowych modów po prostu nie mam pod co podpiąć. A co do tej drabinki rezystorowej, to faktycznie też nie mogę nigdzie znaleść, ale jest taka również na moim medionku i w dokładnie tym samym miejscu. Myśle, że warto by poszukać takich elementów w złomie komputerowym - stare płyty, grafy, dźwiękówki, sieciówki, jak znajde coś takiego to dam ci znać. Element powinien być raczej powszechny, nie wiem czemu nie ma go w sklepach?

Edytowane przez 3dmaniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym ze mam wiekszosc dookola tej wartosci kolega ma naprawde pokazny sklad i nie moze czegos takiego znalezc :| a teraz z braku liczydla #2 siedze na s3 <_<

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co Linoge z tym ze w moim radku 9800pro Saphire brakuje znacznie wiecej elementow i odziwo dziala :blink: Zakupilm grafe na allegro za 200zl, okazalo sie ze sypala artami przy defaultowych zegarach i wystarczylo zmniejszyc o 30Mhz pamiatki by obraz wrocil do normy, napisalem gosciowi jaka jest sytuacja, ze jest to objaw przegrzania itp i poszlem z nim na ugode, wplacil mi 50zl. Bylem zadowolony bo w sumie to tanio a zjechanie 30Mhz na pamiatkach jest nie odczuwalne (z tym ze nie pokrece jej sobie :sad: ) Zamowilem zalmana vf700 Cu za smieszne pieniadze, pocialem radaitorki na pamiatki i szykowalem sie wlasnie na kompletne schlodzenie grafy, przypatrzylem sie konkretnie grafie i omalo chu.. mnie strzelil :mur: . Jak narazie dopatrzylem sie braku 3 kondensatorkow i jeden rezystor jest tak przestawiony ze styka do pcb tylko jednym lutem. Poprzednia moja grafa byl takze 9800pro i niestety nie mam jej zadnych zdjec gdzie widzialbym dokaldnie elementy na pcb. Zaluje tylko ze go sprzedalem bo dobrze sie krecil szczegolnie pamiatki, spokojnie poszedl na 425/790 bez vmodowz, przy hynixach 2.5ns. Zachcialo mi sie eksperymentowac z grafami i teraz mam za swoje. Po cichu licze na to ze po uzupelnieniu elementow grafika zacznie dzialac normalnie. Mam wielka prosbe, zeby ktos zrobil foty pcb z widoczymi wszytskimi elementami i wyslal mi foty badz linki do nich. Sprawdze wtedy czy nie brakuje mi ich wieecj :mad: . Boje sie ze dlugo nie pociagnie, poniewaz te kondensatory napewno mialy jakas swoja funkcje w calym ukladzie, ale takze boje sie, ze gdybym wstawil nawet jakiees zastepcze o identycznych wartosciach to cos sie stanie z grafa i w sumie nei wiem co teraz robic :unsure: (probowac ja ratowac czy patrzec jak powoli umiera chyba?) Na ponizszych fotach ewidentnie widac ze w tych miejscach byly kondensatory widze tazke inne dziwne luty ale niejestem pewien czy cos tam powinno byc dlatego potrzebowal bym tych zdjec by sie upewnic. Jesli ktos wie jakie maja parametry zanzaczone na fotach przezemnie lementy to blybym niezmiernie wdzieczny za info albo za schemat ideowy(elektroniczny) 9800pro Saphire bo zanim cos znajde, o ile znajde, to pewnie mina wieki.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Zaznaczone elementy to: C133, C684, C685, R1 - oby nie bylo ich wiecej :sad:

 

Ogolnie sytuacja jest taka, iz przy defautlowych zegarach artami wali dopiero po jakims czasie korzystania z aplikacji 3D, zakladalem prowizoryczne radiatory na pamiatki ale nic nie dalo

przykladowe arty (polecam szczegolnie 1 i 3 link :))

http://img251.imageshack.us/my.php?image=4oc9.jpg

http://img110.imageshack.us/my.php?image=2sb9.jpg

http://img144.imageshack.us/img144/6742/6xk9.jpg

http://img312.imageshack.us/my.php?image=3ll9.jpg

http://img131.imageshack.us/my.php?image=tce1io5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich elementow SMD niestety nie dostane, a zastopienie ich wiekszymi odpowiednikami tez moze byc klopotliwe. Producent tutaj raczej nie pomoze, chodz niezxaszkodzi sprobowac. Zostaje mi i Linoge chyba tylko i wylacznie kupic jakies walniete padlo po kosztach na allegro. A moze ktos wie czy opsiane przezemnie elementy maja takie same wartosci w innych vga typu R 9500?

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje napisac do producenta, powinni udostepnic wartosci tych elementow. warto sprobowac, na elementy wydasz pewnie z 5zl a grafe mozesz uratowac/naprawic

Nie masz szans producenci czasami nawet specjalnie remarkuja lub usuwaja nazwy ukladow.

@Vinoo

Odezwij sie na gadu mam radka za 30zl z allegro :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki2 sorry ale co Ty w ogole gadasz, czyli wg Ciebie mozna powywalac z pcb grafy polowe elementow i dalej bedzie dzialac jak nalezy? dlaczego wprowadzasz kogos w blad ? moze kolesiowi sie pourywaly elementy i dlatego ja sprzedal, moim zdaniem jezeli widac ze elementy sa pourywane to ja bym sie postaral dowiedziec ich wartosci i uzupelnic braki na pcb ;)

 

no offence

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie jest takie proste jak sie moze komus wydawac kto nie mial stycznosci z elektronika, kondy zwyczaj sa nie mierzalne i nie maja oznaczen, jest wiele takich ktorej maja taki sam rozmiar a rozne parametry, nie mozna tutaj zastosowac w wielu wypadkach zwyklych ( nie smd ) elementow ze wzgledu na czestotliwosci na jakich one pracuja jesli sie gdzies myle to mnie poprawcie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje Linoge ;] jakis czas temu chcialem wymienic na swoim medionie kondensatory (zwykle elektrolityczne) na kondy sms (do mont. powierzchniowego) i troche poczytalem na ten temat.

Probuje wytlumaczyc Lukowi2 ze kazdy element na pcb jest potrzebny i brak nawet jednego z nich moze zaklucac prace urzadzenia, wiec nie nalezy lekcewazyc tego ze urwanych jest pare elementow, nie znam sie na elektronice na tyle zeby zaraz tu napisac co i jak... :) byc moze to ze Vinoo zmniejsza takty to tylko znieczulenie dla karty, moze przez brak tych paru elementow niedlugo karta padnie wiec radze cos z tym zrobic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki2 sorry ale co Ty w ogole gadasz, czyli wg Ciebie mozna powywalac z pcb grafy polowe elementow i dalej bedzie dzialac jak nalezy? dlaczego wprowadzasz kogos w blad ? moze kolesiowi sie pourywaly elementy i dlatego ja sprzedal, moim zdaniem jezeli widac ze elementy sa pourywane to ja bym sie postaral dowiedziec ich wartosci i uzupelnic braki na pcb ;)

no offence

A o co Ci teraz chodzi??

Gdzie ja wsprowadzam w blad??

Chyba nie zrozumiales intencji mojego posta.

Ja po prostu podalem przyklad z zycia wziety i nic nie sugerowalem przeciez:blink:

A oszutow na allegro trzeba tepic.

 

ps. nie denerwuj sie tak, bo Ci serducho nawali

Pzdr

 

Probuje wytlumaczyc Lukowi2 ze kazdy element na pcb jest potrzebny i brak nawet jednego z nich moze zaklucac prace urzadzenia, wiec nie nalezy lekcewazyc tego ze urwanych jest pare elementow, nie znam sie na elektronice na tyle zeby zaraz tu napisac co i jak... :)

Chlopie wiem przeciez o tym.

Nie musisz mi nic tlumaczyc.

Napisalem, ze przylutowanie moze nic nie dac i tyle.

Zreszta producenci kart z nizszej polki cenowej okrajaja je nie tylko z pixelshaderow, ale wlasnie tez z elementow elektorniczny, aby nie dalo sie np. za bardzo krecic.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykladu kiedys w ukladzie zmienilem diode na inna o takich samych parametrach tylko wieksza moc miala o kilkaset mW i juz nie chcialo dzialac ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszsystkim to nie denerwuje sie :) owszem producent czesto zostawia puste miejsca na uklady ktorych nie montuje ale miejsca lutownicze sa wtedy tylko ladnie i rowno pokryte cyna a na fotkach Vinoo widac ze sa powyrywane z cyna ;) a to jest roznica. moim zdaniem koles upierd@#!$ elementy przypadkiem pewnie i zobaczyl ze karta sypie artami i sprzedal ja :D a ze Vinoo mial szczescie w nieszczesciu to moze obnizyc takty i jest wszystko OK (teoretycznie)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Vinoo'

Miałem podobnie urwany kondensator przy pamięciach, i naturalnie waliło artami. Zanim radek poszedł do lutowania, przykieiłem go taśmą klejącą :lol2: i działało !

Jak widzę na fotce to masz tam jednego, to do roboty B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...