Skocz do zawartości
Linoge

ATI Radeon 9800 / Pro / XT cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

dalibyscie linka do jakis dobrych sterownikow do radeona 9800 pro

 

a tak pozatym to kurde instaluje jakies tam sterowniki z neta i po zakonczeniu instalacji nie wyskakuje mi ta ikonka ATI kolo zegara i w ogole w grach to slabiutko chodzi nie wiem co jest grane

 

i jeszcze jak podepne ta karte to wyskakuje mi to okienko zeby zainstalowac cos tam monitor plug and play i cos video to daje zeby automatycznie zz neta sciaglo dobrze czy to powiino po przy instalowaniu sterownikow poznikac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Próbował może ktoś z Was odpalac Viste na R9800..? Ja próbowałem i na wszystkich sterach pod D3D nie ma problemów ale nie mogę odpalic żadnej gry pod OGL. (tzn. chodzi o starsze tytuły Q2, Q3, UT - on pod D3D chodzi a pod OGL tez nie...) Jeżeli ktoś z Was miał taki problem i sobie poradził to proszę o napisanie tutaj rozwiązania.

Pozdrawiam!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomilem S.T.A.L.K.E.R. i widze, ze na moim sprzecie raczej slabo dziala, pomyslalem o lepszej karcie graficznej. Fundusze mam mocno ograniczone wiec wybor padl na taniego 9800PRO:

http://www.allegro.pl/item227031135_radeon...zja_od_ss_.html

 

 

Ale wlasnie dlaczego prawie 2x taniej niz inne 9800PRO?

Jak sadzicie ta karta ma troszke nizsze zegary niz prawdziwy, jest szansa podkrecic ja do nominalnych 9800PRO? Czy odczuje duza zmiane predkosci w porownaniu z 9550 z sygnaturki?

 

PS. Oczywiscie ramu dodam.

PS2. Czytam, wlasnie temat, prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medion z tego co czytalem to ponoc padaja czesciej prawda?

I tylko z tego powodu rezygnowac z niego?

 

A jesli chodzi o potoki i te sprawy to wszystko w porzadku?

Wazna jest tez jakosc TV-OUT.

 

 

Szukam normalnego 9800PRO ale ceny niemal 2x wieksze, do tego dochodzi jeszcze przesylka, wiec jak mialbym dac 200zl za 9800PRO to moze lepiej poczekac i kupic x800GTO.

Karty ze stajni nVidii staram sie unikac, no chyba, ze trafilaby sie jakas okazyjna 6600 to tak, ale uzywam ATI TRAY Tools do sterowania wieloma czynnosciami grafiki/kompa i trudno byloby mi z niego zrezygnowac, dlatego wole pozostac wierny ATI.

 

 

PS. Po przesiadce na 9800PRO moge liczyc na duzy zysk fps w Stalker? (zobaczcie moj konfig, dodatkowe 512 RAM juz w drodze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp dostanie kopa jak zmienisz karte, podobnie było u mnie jak zmieniłem GF4 MX (64MB, 64bit) na 9800PRO.

Dla przykładu, na GF mogłem pograć w HALO w 800x600 i min detali (czasami przycinało) a teraz gram w 1024x768 i max detali (wszystko płynnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyna pamieci to 256bit, taki sam jak na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item227031135_radeon...zja_od_ss_.html

 

 

Wiesz jednak Radeon 9550(128MB, 128bit) podkrecony niezle jest chyba spooro szybszy od Gf4MX.

 

Jak sadzicie co bedzie z glosnoscia tego Radeona?

Radiator wydaje sie maly, do tego ma nizsze zegary niz pelny 9800PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez boje sie tego...

Moj komputer jest cichy, ten wentylatorek na Medionie wydaje sie byc bardzo glosny, slyszalem tez, ze wymiana chlodzenia na 9800PRO jest klopotliwa i karta moze pasc gdy sie nie rowno docisnie radiator... Mozna tez rdzen ukruszyc...

 

Tez obawiam sie, czy nie jest obciety jakos ten Radek - szyna/potoki itp... nie znam sie na tym bardzo, ale cena zachecajaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ta cena jest zachecajaca ale daje duzo do myslenia...

mysle ze warto dolozyc do uzywanego te 30-50 zl i miec pewnosc..

to i tak nic jak za taka karte, wq mnie to najbardziej udana karta w histori jesli chodzi o cene i mozliwosci... sam mam to co w podpisie a ten radek w niektorych grach leje o glowe tego 7600gs np w Half life 2... przynajmniej ja tak mialem ze w 1024 i wlaczonym wsystko na full czasmi schodzilo na 20 k/s a przeciez radek 9800pro to karta reklamowana razem z hl2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli GPU nie było tykane i ma shima (metalową blaszkę wokół rdzenia) to nic nie da się ukruszyć.

2. Wentylek w tym medionie jest zapewne głośny- nadrabia RPM z powodu małej powierzchni radiatora- tak se strzelę- z 4000 obr/min (?). Do tego "nie pierwszej świeżości".

3. Wymiana chłodzenia kłopotliwa nie jest- penseta i np mały śrubokręcik.

4. Jeśli chodzi o parametry to radek ten obcięty jest tylko na taktach. Potoki i magistrala są takie jak w "pełnej" PRO czy też XT, gpu jak w pro/np (r350).

Cena niska bo radki te robione były dla mediona który pakował te karty do swoich kompów- nie trafiły one na rynek "ogólny"- nie było pudełek z kabelkami, sterownikami, itp jak to ma miejsce u innych producentów. Z tego też powodu (maxymalne cięcie kosztów na każdym elemencie kompa) zastosowano niereferencyjne PCB i elementy gorszej jakości (np kondensatory elektrolityczne które "lubią" wylać).

 

IMO- jeśli nie będziesz katował karty O/C jest duża szansa że "pożyje" :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie uzywany 9800PRO(nie Medion) kosztuje okolo 180-200zl przynajmniej na Allegro obecnie.

 

 

 

Mam troche ograniczony budzet jeszcze w niedlugim czasie chcialbym wymienic modul pamieci na 1GB bo 2x512 na mojej plycie za nic nie chce dzialac niestety...

 

 

 

@pc_max

Znaczy lepiej nie podkrecac nic?

Nawet pamieci nie dotykac?

 

No raczej katowac nie zamierzam, wiele przeciez na podkreceniu sie nie zyskuje, moze 10%?

R9800 nie krecily sie zbyt dobrze z tego co sie orientuje...

A przez zlej jakosci podzespoly nie bedzie fatalnej jakosci obrazu na monitorze i TV-OUT?

 

Mam obecnie Gigabyte 9550 i jakosc jest doskonala...

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400/350(700) pewnie lightowo poleci- jak każdy 9800. Bywają nawet ponadprzeciętne (jeśli chodzi o o/c) medionki- gdzieś o tym czytałem. Zasada jest taka- podkręcanie=skrócenie żywotności podkręcanych elementów. A jeśli elementy już na starcie były kiepskie + założoną żywotność już przepracowały to można spodziewać się najgorszego (tym bardziej w extremalnych dla nich [o/c] warunkach pracy).

 

O ile się nie mylę za tv-out odpowiedzialne są takie same układy jak w firmowych 9800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec nie ma co sie zastanawiac, nawet na niekreconym chyba odczuje duzy wzrost wydajnosci w grach w porownaniu do mojego podkreconego 9550?

 

Boje sie tylko, ze karta umrze nie krecona po kilku dniach, a raczej na zakup innej nie bede mial pieniedzy, ale moze nie krakac :P

 

 

PS. Sadzisz, ze Stalker dostanie kopa w porownaniu z moim 9550?

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zdecydowalem sie, krecic nie bede moze kiedys po zmianie chlodzenia.

Z obrazem na monitorze nie powinno byc zle?

 

Jakis czas temu musialem na chwile zmienic mojego 9550 na GF4 TI4200 firmy PixelView(chyba tez tanie elementy) i obraz byl wyraznie gorszy, rozmyte czcionki i w ogole nie moglem sie przyzwyczaic...

Przepraszam, ze tak mecze :)

 

 

 

No i kupilem:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=227917432

 

Wiec opuszczam braci z ATI chyba, z wielkim zalem to robie ale chyba okazyjna cena fajnej grafiki, ktora da rade w Doomie 3 i innych grach typu tego, co ja poczne bez ATT :(

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam!

Mam Radeona 9800 pro, jakiegoś noname'a. Założyłem na niego VGA Silencer'a III i czasem używałem na trochę podkręconych parametrach. Aktualnie praktycznie przestałem grać, więc karta chodziła na standardowych ustawieniach, na w miarę aktualnych omega drivers.

Do rzeczy:

Pojawiły mi się artefakty - przy ładowaniu systemu, przy system check'u, w windowsie. Nie ma ich natomiast w Biosie i w windowsowym MS-DOSie jeżeli przełączę na pełny ekran. W tej chwili cała lewa strona ekranu w windzie jest pokryta różowymi punktami (sweet :]), a druga jest normalna, tylko wokół kursora mam 3 kwadraty. Jak odpaliłem jakąś grę 3d to miałem szary ekran. Zauważyłem, że jak ruszam kartę w slocie agp to artefakty zmieniają kształt. Komp chodził cały czas z otwartą obudową, więc miałem na karcie dużo kurzu - mogło się z tego powodu jakieś spięcie zrobić? :|. VGA silencer był założony na paście arctic ceramique, która jak ściągnąłem radiator nadal była, więc karta się raczej nie przegrzała. Rdzeń jest cały - ogólnie nie mam pojęcia skąd wziął się ten problem. Przeczytałem gdzieś, że można spróbować poblokować osobno potoki w Riva Tunerze i sprawdzić czy któryś z nich nie psuje obrazu. Tyle, że za cholerę nie mogę znaleźć jak to zrobić. Zainstalowałem nowe sterowniki do karty, ale oczywiście nic to nie dało. Próbowałem też wyłączyć w biosie FastWrites, zmieniać prędkość AGP i częstotliwość AGP - to samo. Ogólnie jestem załamany - karta nie jest już na gwarancji, a mi nie bardzo sie uśmiecha zakup nowej. HELP PLS!

Edytowane przez Adrian_4G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...