Skocz do zawartości
Linoge

ATI Radeon 9800 / Pro / XT cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie Krótka piłka mam pytanie potrzebuje udzielenie jak najszybszej odpowiedzi. Mam 120zł i chce wymienić mojego radka na radeona 9800XT takowania Rdzeń 400 pamięci 700Mhz warto za te pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RV350 to "wykastrowana" wersja R350 (na co zresztą wskazuje literka "V" - od "Value"). ATI obcięła mu cztery z ośmiu potoków renderujących i zwężyła magistralę pamięci z 256 do 128 bitów. Coś Wam to przypomina? Tak, układ RADEON 9500. Ten również ma tylko cztery potoki renderujące i 128-bitową magistralę pamięci. To jednak nie wszystkie cięcia. RADEON 9600 ma tylko dwie jednostki Vertex Shader, podczas gdy RADEON 9800, 9700 i 9500 mają ich cztery.

Ja powiem tak... na moim PRO crysisa 'odpalilem'. Przed chwila wywalilem z dysku Assasin's Creed, bo nie obsluguje juz pixel shadera 2.0 (chyba). Roznica miedzy 4 a 8 potokami bedzie dosc znaczna, nie mowiac o szynie danych. Jak masz szanse sprzedac swoja grafike za dobre pieniadze a ten 9800XT jest w 100% sprawny to ja bym bral. Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Mojego Radka 9600 mam już kupca za 70zł.

Tan twój Radek 9800Pro tej firmy Club3D jak się kręci?

Słyszałem ze karty tej firmy słabo się kręcą.

Ja się dziwie bo mój kolega ma identycznego Radka 9600 jak ja i mu idze max 410/430 a u mnie 440/470

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 9800PRO (R360) idzie bez problemu na 425/760 MHz (oryginalne 380/680), po podaniu 1,8V na rdzeń robi nawet 440 MHz.

Na co dzień pracuje z BIOSem od 9800XT (412/730)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma radeona tej samej firmy co ty Chemik4 i idzie mu na co dzień 433/790 ma standardowe chłodzenie +radiatorki pentagrama na pamieciach i nawiew duzego wiatraka z boku obudowy na karte.

Dobra Panowie ale musze wam opisać troche model kart sprzedawanych przez medion czyli poczciwych radeonów 9800XL oraz XXL.

Otóż przyjęliście ze bardzo krytyczne zdanie o tych kartach, dlaczego?

Ponieważ miałem styczność z 5 tymi Kartami 4 modele XL oraz 1 XXL.

Model XL posiada gorsze chłodzenie oraz R350 ma wolniejsze pamięci oraz mniej Mhz.

Model XXL to taka jak by radeon 9800ProXt :P Ponieważ takty ma szybsze od Pro ale mniejsze od XT :)

Negatywne zdanie jedynie mam do Wersji sprzedawanej pod oznaczeniem XL. Słabe chlodzenie i glosce w tym mało efektywne.

Model XL słabo się kręci i ogólnie nie mozna podłączyć do niego płaskiego monitora.

Za do Model XXL to juz naprawde godny polecienia za tą cenę to chodzą Radeony 9550.

A karta idze ładnie na 440/780 i można tak jechać na co dzień potwierdzone przez kolege ktory ma tak podkreconą i gra prawie ze 24/7 w World of Warcraft i karta juz 2 lata chodzi na takich taktach i jedzie dalej.

Więc nie ma co krytykowac :)

Karty sa naprawde ok (Model XXL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że Mediony nie są takie złe. Co prawda nie miałem przyjemności dłuższego obcowania z tymi kartami :) bo kupiłem tanio Shappira. Sądzę jednak, że osoby które piszą, że to shit nie miały z nimi do czynienia.

 

Większość monitorów LCD (jeśli nie wszystkie) w dalszym ciągu można podłączyć przez interfejs D-Sub.

 

Borut89 -mój radek idzie na zegarach 430/750. Da się grać, Nie widać śmieci. To nie znaczy, że karta działa stabilnie. Sprawdź lepiej w ATI Tray Tool, czy nie ma artefaktów. Dla mnie nawet 1 błąd na godzinę jest nie do przyjęcia.

Edytowane przez slawex1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma kolega nie bede mu tam chodził i testował ale w tym tygodniu bede miał 2 Radeonki 9800 na własność Jeden Shappira 9800Pro a druga to właśnie Medion 9800XXL i je pomęcze :)

No i Pamiętajcie ze Medion to karty firmy MSI która sypie bardzo ładne karty tylko szkoda ze dla Nividia ;p

Zdrajcy :)

Ale jestem bardzo ciekawy jak wypadnie Radeon 9800 w porównaniu z moją obecną kartą Radeonem 9600 :)

W mojej budzie jeszcze nie było lepszej karty poza Radeonem 9600 :P

Szkoda ze nie moge kupic nowego kompa brak kasy... (zbieram na auto)

Więc chociaż Radkiem 9800 zadowolic się chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno będzie szybsza od obecnej :) Jakie masz teraz wyniki w 3D Markach?

 

P.S.

Też zbieram i zbieram i zbieram na gablotę. Gdy już prawie mam zebrane okazuje się, że trzeba zapłacić za to, za tamto i jeszcze inne.

Edytowane przez slawex1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból... Juz prawie a to Urodziny od dziewczyny ;P

A to siostra "pożycz na to na tamto..."

Wkur... się to kupie kompa nowego i bede sobie w Test Driver Unlimited jezdził czym chce :P

No ale co do tematu to mam pytanie.

Jakie są obecnie najlepsze sterowniki do Radeona 9800? Chodzi o gry nie 3dmarki itp.

No i jaki najlepszy program do diagnostyki karty tzn dokladne jej dane i parametry itp...

 

Co do 3dMarków do w 3dMark 03 mam 3672punkty.

Nie wiem czy to dobrze czy źle :P

Edytowane przez Borut89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gierki chodzą mi na sterach NGO Optimized driver. Nie wiem teraz jaka wersja bo właśnie wcięło mi partycje z softem i sterami (w każdym razie bazują na Catalyst 7.3). TDU chodzi w miarę ok. ale jakiś niedorobiony jest. Jeśli idzie o parametry karty to polecam everest lub GPU-Z.

Edytowane przez slawex1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 3dMarków do w 3dMark 03 mam 3672punkty.

Nie wiem czy to dobrze czy źle :P

Ja tez nie wiem. Mam jakos tak, caly sprzet tak jak w sigu.

Grafiki nie przekrecalem, nie bylo nigdy potrzeby. Nie chce jej przegrzac, zwlaszcza ze jesli kupie nowa, ta moze posluzyc mojej dziewczynie.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Radeona 9800 Pro, o takiej konfiguracji:

złącze: AGP 8x

wielkość pamięci: 128 mb

szyna: 256bit

taktowanie rdzenia: 380 Mhz

taktowanie pamieci: 680 Mhz

obsługuje pixel shader i vertex shader w wersji 2.0, OpenGL 1.4, DirectX 9.0

RAMDAC 400Mhz (podwójny)

maks. taktowanie rdzenia 450 Mhz

 

Karta posiada bardzo ładne chłodzienie to jest duży radiator+wiatraczek

 

Co o niej myslicie? Chodzi mi glownie o to by ladnie chodzil Lineage2 i inne gry typu Far Cry czy Half-life 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HL2 gram na max detalach +AA i anizo w 1024x768 gra się komfortowo (25-45 FPS). Episode Two tak samo tylko, że włączam HDR, a AA i anizo ustawiam na nieco niższe poziomy. FarCry detale na maxa i nie chrupie. Lineage2 nie grałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec konfiguracja to jest:

Intel Celeron 2.2Ghz

DDR 768 mb RAM

płyta głowna Intel D845PESVL

zasilacz firmy FEEL 300W

 

I zastanawaiam sie czy zasilacz da rade bo taki marnawy troche jest ;/

 

Cena tego radka to bedzie gdzies w okolicach ~170zł

 

A i tym radkiem chce zastapić wysłuzona GeForce 3 Titanum 64mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170 zł to dość dużo wg mnie. Co do sprzętu to powinno być ok. chociaż z tego co pamiętam to były różne celerony o taktowaniu 1,5-2,2 GHz. Jedne lepsze, drugie słabsze. Kumpel ma słabszego Celeronka 1.8 i nawet Radek 9000 PRO skrzydeł nie rozwija w każdej grze. Rdzenie Wilamette, Northwood szału nie robią. Najlepiej jak byś miał na Prescocie, a przepustowość pamięci powyżej 2500 MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje waszej pomocy bo juz mnie ch... strzela powoli. Mam wkońcu radeona 9800Pro ale nie moge go podłączyć ponieważ bez dodatkowego zasilania nie rusza a jest tak. Te zasilanie jest na takim wejściu jak to od stacji dyskietek no a mam tylko jedno takie coś i to jest podłączone do stacji dyskietek a z karta dostałem przejściówke z takim wejsciem no to podłacze to do karty i gdzie potem? Na drugim kablu który chyba trzeba do plyty głównej trzeba zamontować jest takie dziwne ze nie ma gdzie tego podłączyc te gniazdko wygląda tak ze na górze jest 5 małych wejsc a na dole 4 i nie wiem gdzie to podłaczyć kompletnie bez tego Radek 9800 nie ruszy... ;( Prosze juz o pomoc bo mnie krew zaleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@midget:

Roznice poczujesz i to znaczna przy przesiadce na tego radka. Za ta cene nie wiem czy rozpatrywalbym AIW.

 

A co do zasilacza to powiem ci tak. Mialem marnawa imitacje zasilki i byly problemy. Komp sie czasem wieszal, grafika nie zawsze sie bootowala i dosc czesto przy odpalaniu kompa sluchalem piszczenia pc speakera. Kup Modecom MC350W, starczy z zapasem. Grafika Ci bedzie wsysac troche z 5V a troche z 12V (o ile sie nie myle), nie interesowalem sie jak jest zasilany proc. Jesli z 5V to pasuje inna zasilke, jesli z 12V to ten ktory podalem bedzie ok. Cena ok. 100zl. Zreszta zajrzyj tu do dzialu z zasilatorami i sam poczytaj :)

 

@Borut89:

Olej flopa, wywal go z budy i podepnij grafike normalnie. Ja juz zapomnialem co to flop :)

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak się składa że ja również już od paru ładnych jestem szczęśliwym posiadaczem Radka 9800PRO i to oryginalnego ATI tyle radości nie dała mi żadna karta - ale teraz coś mojej super maszynce nawaliło a mianowicie pewnego pięknego dnia komp się poprostu z nią nie odpalił. No i teraz nie wiem co mam z nią zrobić a m mianowicie jak ją wskrzesić.

 

Dodam tylko że radiator normalnie się kręci na samej karcie nie ma żadnych widocznych (gołym okiem) zmian. Jedynie nienormalne jest to że na ekranie nie wyświetla się nic.

 

Doradźcie coś, od siebie dodam że monitor i cała reszta jest sprawna - przetestowałem na innej karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że radiator normalnie się kręci...

A to ci ciekawe ;D radiator się kręci powiadzasz? :>

 

A co do samej karty, to powinieneś zobaczyć czy tak samo sie dzieje po wlozeniu innej karty, bądź włożeniu tego Radka do innego komputera. Wtedy możesz jakieś wnioski wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ci ciekawe ;D radiator się kręci powiadasz? :>

 

A co do samej karty, to powinieneś zobaczyć czy tak samo sie dzieje po wlozeniu innej karty, bądź włożeniu tego Radka do innego komputera. Wtedy możesz jakieś wnioski wyciągnąć.

 

w innym kompie tez sprawdzałem - efekt ten sam czyli żadnego. "wiatraczek się obraca a na ekranie nic nie widać zarówno na wyjściu DVI jak i RGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli karta chyba odeszła na dobre...

 

Czytałem o zamrażaniu zepsutych kart - do woreczka antystatycznego ją i na kilka dni do zamrażalki - niektóre potem działały. Ile w tym prawdy, nie wiem...

 

Sam miałem 9800 PRO (był u mnie jakieś 4 lata), teraz pracuje w kompie mojego dobrego kumpla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...