Skocz do zawartości
Linoge

ATI Radeon 9800 / Pro / XT cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

(...) zastanawiam sie czy nie wymienic kondow na jakies firmowe np, samsunga bo na medionie sa jakies shity blizej nie znanych firm.

U mnie elektrolity są Rubycon, 105stC, więc znane.

chcialem wymienic je na metalizowane bo sa lepsze, ale kondy metalizowane sa do montazu powierzchniowego i nie da rady ich przylutowac na medionie (chociaz jakby pokombinowal to by dalo rade)

to w końcu chcesz wymieniać obecne na Medionie kondensatory małych pojemności montowane SMD (tylko te mogą być "metalizowane") czy elektrolity (przewlekane, faktycznie trudno przylutować w ich miejsce metalizowane(=>SMD, mała pojemność))

musze sie zapytac fachowcow na elektrodzie.

Też nie mam pod ręką elektronika, ale chyba coś zamieszałeś. W każdym razie kombinuj, może coś dobrego wyjdzie. Szkoda że nie ma kontaku z jakimś serwisem coby ktoś z doświadczeniem mógł napisać od czego najwięcej psuje się Medionów. Tyle że to w ich interesie żeby karty były zawodne :-|

 

PS: kiedyś AK47 przymierzał się do tuningu Mediona , m.in. kondensatorów, ale nie wiem co mu z tego wyszlo.

Edytowane przez Wojtek@oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BARDZO ważne pytanie/problem.

Otoż mam takiego oto radeona 9800pro:

http://img151.imageshack.us/img151/4960/dscf15057vx.jpg

 

Pamięci hynix 2.8ns

 

Na pamięci założylem takie radiatory:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22333

 

I niestety - maksymalne taktowanie bez artefaktow to 710mhz:( Atitool i ATT powyzej tej liczby pokazuja co kilka sekund sporo artefaktow. Rdzen max 400mhz:/

 

Na rdzeniu mam standardowe chlodzenie. Mam wiec pytanie. Czy chlodzenie rdzenia ma rowniez wplyw na krecenie pamieci? Czy jest jakas mozliwosc, ze przy zakupie wentyla na rdzen pamieci/rdzen beda sie lepiej krecily? Z gory dzieki.

 

 

Mysle, ze 400/705mhz to nie jest duzo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

to było raczej pytanie:

"jaki masz zasilacz??"

 

i otwórz bude bo jak masz tam goraco... to sie nie dziwie :P

podaj konfiguracja kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek@oo -nie zamieszalem :) na medionie sa ze 4 kondy metalizowane (smd) i ich nie chce ruszac :) chce wymienic elektrolity(te zwykle, nie znam sie ale to chyba przewlekane, Ty tak to nazwales) na metalizowane(smd) bo sa lepsze. tylko boje sie zeby nie zwalic karty, oczywiscie posiadam odpowiednie umiejetnosci w poslugiwaniu sie lutownica :) gdzies przeczytalem ze w plytkach pcb w otworach na "nozki" elementow sa jakies "przelotki czy tulejki" ktore lacza dany element na wszystkich warstwach pcb, jesli ja do wierzchu takiej przelotki przylutuje konda smd to nie wiem czy bedzie odpowiednie polaczenie. rozumiesz o co mi chodzi? pewnie tak ;) faktycznie gdyby zawital tu Ktos z serwisu kto mial doczynienia z medionami to bylo by swietnie :D

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam nowy modecom 350W...

plyta glowna gigabyte nforce2ultra

512Ram

 

 

Otwieralem bude i nic... sprobuje jeszcze wieczorem i skieruje duzy domowy wentylator do srodka :D

 

Wydaje mi sie to troche dziwne :/ pamieci max 710 inaczej artefakty w atitool i atitraytools.. rdzen 405 i jak wyzej:/

 

Szkoda, myslalem ze karta wyciagnie chociaz ustawienia xt... a radiatorki na pamieci nic nie daly:/

 

ps. rdzen r360

Edytowane przez dereczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, radiatorki nie odwala calej roboty, potrzebny jest jeszcze nawiew zeby wytracac cieplo z radiatorow. skieruj jakis wentyl na karte, tak z boku zeby chlodzilo i gore i dol karty i zobacz wtedy. moze zle przykleiles jakis radiator na kpamiec, wystarczy ze z jednej kosci bedzie zle odprowadzane cieplo i cale chlodzenie jest bezuzyteczne

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co jezeli mozna zapytac?

sprawa jeszcze nie jest do konca ustalona, napewno nie bedzie to jakis wielki przeskok. handluje to co mam na sA, zalatwilem juz mobo z pci-x i wezme cos na pci-x pokroju 66gt/x800gto/73gt - co wyjdzie taniej, co sie trafi - tak zeby duzo nie dokladac po uhandlowaniu radzia. poki co bedzie cos pokroju s3 virge :))

 

potrzebuje w akademiku lepszej plyty niz ecs z sA, stad zabieram swoje gb k8ns a braciakowi kupuje mobo z pci-x. przeskok na pci-x spowodowany jest glownie sprzedaza sA i niechecia do rozstania z moja k8nsPRO rev.1 :) bo grosze za nia wezme a naprawde porzadna plyta :)

 

takze chetnych zapraszam, bo graficzka przyzwoita, chlodziwo mysle ze lepsze niz silencer-zabojca noi jak ktos ryzykant to moze jeszcze na tym zarobic, jak nie daj boze co zakatuje :lol:

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy może być tak, że AtiTool i AtiTraytools przeklamują. Bo albo ja jestem ślepy, albo po o/c w 3dmark 05 nie widze artefaktow oO

 

Czy jest to mozliwe? I czy nie jest to niebezpieczne? Samemu w 3dmarku nie widze artow, a jednak Atitool i ATT sie burza i to co 2-3 sekundy:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy może być tak, że AtiTool i AtiTraytools przeklamują. Bo albo ja jestem ślepy, albo po o/c w 3dmark 05 nie widze artefaktow oO

 

Czy jest to mozliwe? I czy nie jest to niebezpieczne? Samemu w 3dmarku nie widze artow, a jednak Atitool i ATT sie burza i to co 2-3 sekundy:/

AT i ATT sprawdzaja artefakty poprzez porownywanie koloru pixela wyswietlanego z zapisana wartoscia. Jezeli te wartosci sa rozne to program uwaza to za artefakt. Zobaczenie roznicy na monitorze jest praktycznie niemozliwe. Dlatego nie widzisz tch artefaktow ale program je rejestruje.

 

@Mazzi

Siedzialem pewien okres czasu na S3 Virge jak karte stara sprzedawalem i nie chcialbym tego potorzyc :). To bylo okropne, nawet przegladanie stron www bylo koszmarem :)

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem. chcialem wgrac bios od gecube 9800xt i zjebalem grafe. karta nie wlacza monitora po tej operacji. zrobilem wszystko co bylo napisane w dziale biosy w temacie o przywracaniu biosu na padnietej grafie. nie mam karty na pci wiec chcialem uzyc specjalnie przygotowanej dyskietki z biosem. zrobilem wszystko jak nalezy ale nie dziala. ustawione jest bootowanie z fdd ale jak wsadze mojego r9800 to i odpalam kompa z dyskietka to nie startuje. wlacza sie ale nie uruchamia kompa z dyskietki zeby sflashowac. pomozcie, czekam. prosze o szybka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. zrobilem dyskietke startowa z biosem, flasherem i z plikiem autoexec.bat z odpowiednim wpisem. dyskietka jest dobra. glupi nie jestem i czytac potrafie. w biosie ustawione jest bootowanie z A. teraz mam podpietego starego radka 9550. wkladam dyskietke i uruchamiam kompa zeby sprawdzic czy dziala i dziala. wiec odlaczam karte, wkladam mediona i dyskietke i wlaczam kompa i ..... i nic, wszystko sie uruchamia ale nie czyta dyskietki i tak wszystko stoi w miejscu. co jest najlepsze, wylaczam kompa, wyjmuje karte (mediona) i wlaczam kompa bez grafy i zaczyna czytac z dyskietki :) nie wiem co tu jest grane. czy dyskietka nie wystarczy? musze cos na slepo powybierac zeby zaczal z niej czytac i flashowac karte??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, dzieki chlopaki. karta juz naprawiona. pozyczylem od kumpla karte na pci i wgralem bios. wszystko dziala. przynajmniej bede mial nauczke na przyszlosc :D moze mi ktos podac timinigi (albo bios) pamieci od 9800XT dla pamieci 128mb 2,8ns Wyedytuje sobie poprostu oryginalny bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może najpierw zobacz czy te timingi będą na niej chodzić np. w ATT a dopiero później flashuj :):):) chyba że ci się spodobało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze mi sie spodobalo wskrzeszanie karty :D

---------------------------------------------

czy ktos robil juz vmody do mediona? szukalem gdzies opisow ale nic nie moge znalezc.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zalozyłem nowego Radko 9800Pro (PCB) strasznie mi sie grzeje w normlanej pracy bez grania i testow w 3d marku ma 60 st. na najwyzysz obrotach w Arcticu, drażnią mnie też wyniki w 3d markach.

3d mark01: 15436pkt :mur:

3d mark03: 3910pkt :mur:

3d mark05: 1536pkt :mur:

sterwoniki mam Omegi 2.5.97a

 

Moze jestem troche zawiedziony, a moze faktycznie te wyniki sa słabe, w porownaniu z moimi wynikami z 9800SE

Edytowane przez Gumis88Krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zalozyłem nowego Radko 9800Pro (PCB) strasznie mi sie grzeje w normlanej pracy bez grania i testow w 3d marku ma 60 st. na najwyzysz obrotach w Arcticu, drażnią mnie też wyniki w 3d markach.

3d mark01: 15436pkt :mur:

3d mark03: 3910pkt :mur:

3d mark05: 1536pkt :mur:

sterwoniki mam Omegi 2.5.97a

 

Moze jestem troche zawiedziony, a moze faktycznie te wyniki sa słabe, w porownaniu z moimi wynikami z 9800SE

Wyniki slabe jak na 9800PRO.

W 3DMarku03 powinienes miec cos okolo ~6k a w 3DMarku05 2,5-27k(+/- pare markow).

Czy po zmianie grafy robiles reinstal windowsa? Z tego co czytam miales wczesniej 9800SE wiec teoretycznie reinstal niepotrzebny. Sprawdz w sterownikach czy nie masz wlaczone FSAA/AF. Sprawdz jakims programem np. Aida/everest/powerstrip itd. jakie masz taktowanie karty, czy nie masz karty z 128bit'owa szyna do pamieci bo ostatnio na allegro pelno takich kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte mam 100% Pro, a gzie sie sprawdza FSAA/AF?? dobre wyniki mam dopiero jak go podkrece, a wyniki po podkreceniu mam w info o profilu. Takei wyniki mialem takz eprzed formatem, wiec nie ma opcji zeby sie cos zle zainstalowalo po formacie.

Edytowane przez Gumis88Krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no takie wyniki sa okej cos mi si nie chce wierzyc zebys po ocowaniu w 3d2k3 zyskal 3k cos tutaj jest nie halo ;]

może dla ciebie nie jest halo... a tu masz screena z3d2k1 jakbys nie wierzył....

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f363f77781da0789

 

a tu z 3d2k3:

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c28e54bf238d7577

Edytowane przez Gumis88Krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumis88Krk

takie wyniki jak piszesz to ja mam na 4 potokach :o

a takie jak masz w sigu to nawet po oc nie wykręcam

EDIT: ustawienia FSAA/FA w zaawansowanych ustawieniach pulpitu / ekranu albo jak masz att w zakładkach direct3D/openGL

 

potwierdzam kolegę Linoge

"coś tu jest nie halo"

;P

 

GLen

Jeżeli satysfakcjonuje Cię jakakolwiek odp to odpowiadam: nie spotkałem / nie widziałem / nie wiem jaka jest różnica

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...