Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

hehe niewiem :) u mnie nic takiego nie występuje :)

ale ześ zrobił korekteeee :wink:

Korekte robiłem na szybko w Paint'cie. <_<

 

MatroX13 ja bym obstawiał jako winowajce monitor. Ile już lat go masz i jeżeli możesz to sprawdź na innej karcie. To się dzieje po włączeniu monitora przez kilka minut, dobrze zrozumiałem? Jeżeli tak, to by wyglądało na długie rozgrzewanie się monitora, może już się Ci wysłużył swoje.

MatroX13 podobnie jak zauwazyl Efyr to najprawdopodobnie problem monitora. Tez mialem kiedys podobny problem. Zaraz po wlaczeniu monitora u mnie obraz byl bardzo znieksztalcony. Po chwili pracy obraz stawal sie normalny. Miesiac-dwa od tego jak pierwszy raz to wystapilo monitor trafil do serwisu bo juz nie chialo sie naprawiac samemu :)

Monitor musi sie nagrzac. Po kilkunastu sekundach (max min) obraz dojdzie do siebie.

Monitor ma nie całe 5 lat. @Efyr dobrze zrozumiałeś po włączeniu monitora obraz mam pomniejszony. Sprawdzić monitor na innej karcie graficznej nie mam możliwości. Gwarancja na monitor dawno się skończyła. Mi tak samo się wydawało, że to pomniejszanie obrazu jest spowodowane przez monitor a nie przez karte graficzną lub sterowniki ale chciałem się upewnić.

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qurde a ja mam artefakty ... w Q3 bez O/C

czasami wyskakują takie czarne tekstury ....

moze przez to ze mam wszystko na maxa w try tollu ... niewiem ..

 

znacie jakies lepsze skanery artefaktów ?? bo na tym z toola nic nie widać

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszymi skanerami są gry w które się gra :-P

Jak gdzieś wali artami to zmniejszasz, bo co Ci po tym, że w jakimś programie nie będzie artów a w grze będziesz miał. Albo że program już wali artami a do gry można jeszcze takty podciągnać. Dlatego najlepszymi testerami są gry w które się grywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszymi skanerami są gry w które się gra :-P

Jak gdzieś wali artami to zmniejszasz, bo co Ci po tym, że w jakimś programie nie będzie artów a w grze będziesz miał. Albo że program już wali artami a do gry można jeszcze takty podciągnać. Dlatego najlepszymi testerami są gry w które się grywa.

hyhym tylko ze ja je mam na 1,41V GPU taktowania 400/480 ... po O/C tak samo ..

przed Vmodami też to występowało więc moge to wykluczyć :)

Ma ktos GTA:SA ?? wam też te bardzo dalekie tekstury tak dziwnie sie tworzą .. np bilbordy faluja itp ..

 

Chemik ale ty katujesz ta biedna karte

ale i tak respect

i zakatuje ja na śmierć .... DA RADE NA 2V :blurp: :blurp: :blurp: :blurp: :blurp: :blurp: :blurp: :blurp: :blurp:

te 700Mhz musi być ... :blurp: :blurp: :blurp: :blurp:

 

 

hehh tak to jest że Overclocker dostaje jakiś szit a taki Przeciętny Kowalski grafe która idzie 700Mhz na stocku ... i sie marnuje ... xD

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i taki overkloker żeby sobie jakoś radzić robi VMODY :blurp: ;)

 

Pamięci podciągnij do 600mhz ;)

tylko ze gdyby mi na stocku ten rdzeń leciał na 600 powiedzmy to po modach miałbym grubo ponad 700 :blurp: :blurp: :blurp:

a dyby na stocku na 700 leciał ... :lol:

 

do testów miałem .. zobacz w rankingu :)

ale za duzo artów wtedy :) na 575 mam bez :) 585 są znośne :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się pamięci wygrzały :mrgreen:

Najpierw przy 1180 były arty, to zapodałem drugi raz 3dm i nie było, no to ustawiłem na 1190 i to samo, aż na 1200 wogule za pierwszym razem nie było :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - w jaki sposób szukacie artów? Bo "tak na oko" w smarkach, to nie miałem artów przy 450/550 (r430). Jednak w Ati Tray Tool pojawiały się prawie do razu (tzn ja nawet ich nie zauważyłem, ale ATT wykrył jakieś). Dlatego mam teraz 440/536 bez artów nawet ATT. Wogóle to bezpieczna sytuacja, gdy karta jest wykręcona tak, że czasami potrafi wywalić arta, ale system stabilny i tempy są w normie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Shit, ale ta karta to szrot :angry:

Kuva z FAQ wynika, ze ja na niej nawet potokow nie odblokuje :angry: .

 

Pytanie czysto techniczne:

Dlaczego 3dmark 03 nie chce sie odpalic i wywala komunikat o bledzie z aplikacja, a 3d mark 01 chodzi wiec czego to moze byc wina??

 

 

ps. po co jest w faq porada aby trzymac wcisniety klawisz shift?? Przeciez bez tego tez wyswietla efki.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Shit, ale ta karta to szrot :angry:

Kuva z FAQ wynika, ze ja na niej nawet potokow nie odblokuje :angry: .

 

Pytanie czysto techniczne:

Dlaczego 3dmark 03 nie chce sie odpalic i wywala komunikat o bledzie z aplikacja, a 3d mark 01 chodzi wiec czego to moze byc wina??

ps. po co jest w faq porada aby trzymac wcisniety klawisz shift?? Przeciez bez tego tez wyswietla efki.

bład systemowy nie karty :wink:

 

a nie martw sie - rdzeń może masz r480 :wink:

 

w starszych wersjach ati toola trzeba było mieć wciśnięty ten klawisz - w tych nowych już nie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bład systemowy nie karty :wink:

 

a nie martw sie - rdzeń może masz r480 :wink:

 

w starszych wersjach ati toola trzeba było mieć wciśnięty ten klawisz - w tych nowych już nie :wink:

 

Tam gdzie pownno byc F czyli po 9 jest E wiec jest dupnie.

Rdzen jest w takim razie na 100% R430 tylko po cholere dawali zasilanie??

Narazie za bardzo nie krecilem karty, dalem na rdzen 500 i na pamieci 1070, a wynik w smarku 03(wystraczylo wgrac nakladke 3.0.6 i juz smiga) to 11300pkt.

 

Czy mozna jakos bez podmiany biosu sprobowac odblokowac potoki??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie pownno byc F jest E czyli dupnie.

Rdzen jest w takim razie na 100% R430 tylko po cholere dwwali zasilanie??

Z jakiej racji?

Mam D i E w miejscu, gdzie chciałbym zobaczyć F i mam R480.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czy jest mozliwosc odblokowania potokow jakos z pod windowsa??

HEX EDIT to pelna nazwa programu??

 

ps. te wyniki na pierwszej stronie FAQ w smarku 03 robione byly na x800 podkreconych do ilu, bo rozumiem, ze z odblokowanymi potokami??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie pownno byc F czyli po 9 jest E wiec jest dupnie.

Rdzen jest w takim razie na 100% R430 tylko po cholere dawali zasilanie??

Narazie za bardzo nie krecilem karty, dalem na rdzen 500 i na pamieci 1070, a wynik w smarku 03(wystraczylo wgrac nakladke 3.0.6 i juz smiga) to 11300pkt.

 

Czy mozna jakos bez podmiany biosu sprobowac odblokowac potoki??

to r480 - r430 nie przekroczyłbyś 450 na stocku :)

wiec i tak lepsza karta od mojej :) złacze zasilania ci sie przyda :)

kup więc lepsze chłodzenie :) może to bie po vmodach poleci na 700Mhz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to r480 - r430 nie przekroczyłbyś 450 na stocku :)

wiec i tak lepsza karta od mojej :) złacze zasilania ci sie przyda :)

kup więc lepsze chłodzenie :) może to bie po vmodach poleci na 700Mhz :D

ATITool po porstu wyswietla R430.

Co do rdzenia to poszedl na 550mhz bez zajakniecia, a na 570 zero artow ale nastapila zwieszka :blink:

Mozna takim zwiechom jakos zapobiec?? Z gory zaznaczam, ze nie chodzi tu napewno o zasilacz itp.

Jade na sterach Omegi.

Co do wyniku w smarku 03 to osiaglem 11777 na procku Venice@2350(narazie:)), 2x256 ram, karta krecona na 550mhz rdzen i pamieci na 1100mhz. Czy wynik jest ok??

 

Czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia modowalnosci karty metoda najmniej inwazyjna??

 

Czy R480 nie powinien sie czasem zawsze modowac??

Chemik16 twoja karta sie tez nie moduje tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATITool po porstu wyswietla R430.

Co do rdzenia to poszedl na 550mhz bez zajakniecia, a na 570 zero artow ale nastapila zwieszka :blink:

Mozna takim zwiechom jakos zapobiec?? Z gory zaznaczam, ze nie chodzi tu napewno o zasilacz itp.

Jade na sterach Omegi.

Co do wyniku w smarku 03 to osiaglem 11777 na procku Venice@2350(narazie:)), 2x256 ram, karta krecona na 550mhz rdzen i pamieci na 1100mhz. Czy wynik jest ok??

 

Czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia modowalnosci karty metoda najmniej inwazyjna??

 

Czy R480 nie powinien sie czasem zawsze modowac??

Chemik16 twoja karta sie tez nie moduje tak??

ati tool, shift + settings?

 

czytales faq?

 

r480 nie zawsze sie moduje, np moj tez niestety na 16p na idzie, nie mam f'ek

tak karta chemika tez sie nie moduje, a ostatnie 15 postow czytales? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ati tool, shift + settings?

 

czytales faq?

 

r480 nie zawsze sie moduje, np moj tez niestety na 16p na idzie, nie mam f'ek

tak karta chemika tez sie nie moduje, a ostatnie 15 postow czytales? : )

FAQ czytalem, ale zawsze warto sporbowac jakos zmodowac. Ot tak dla samej ideii :wink:

O jakich 15-tu postach wstecz piszesz :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nastały "gorączki" i w obudowie zrobiło się także duszno :-) . jaki najniższy profi dla 2D macie ustawiony w ATIToolu ? i czy korzystacie z takich profili do 2d i 3d . U mnie na nie kręconej karcie ,ale @16p temp. podskoczyła nawet do 61 stopni/ oczywiście w aplikacjach 3d / i czy takie poobniżane zegary rdzenia/pamięci nie wpłyną na żywoyność karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nastały "gorączki" i w obudowie zrobiło się także duszno :-) . jaki najniższy profi dla 2D macie ustawiony w ATIToolu ? i czy korzystacie z takich profili do 2d i 3d . U mnie na nie kręconej karcie ,ale @16p temp. podskoczyła nawet do 61 stopni/ oczywiście w aplikacjach 3d / i czy takie poobniżane zegary rdzenia/pamięci nie wpłyną na żywoyność karty?

U mnie karta chodzi minimum na stockowych ustawieniach.Na dobrym ac w idlu temp. w okolicach 30-kilka stopni.Więc nie sądze aby w znaczący sposób udawało się zbić temeraturę,chyba że komuś 2-3 * robią różnicę.Po mocnym OC (570/540- gram na takich zegarach) ale dalej na AC homemade miałem ok 55-57*. Na boxie dochodziło u mnie do 70* :-| Raz karta była w kompie ze stockowym chłodzeniem i wywaliłem tą suszarkę :wink:

Undercklocking pewnie jeśli będzie miał wpływ na żywotność karty to raczej na "+" ze względu na niższe temp.

Ale komu robi różnicę czy karta pożyje 6 ,czy 5 lat?(w pesymistycznym wariancie :) )

Najniższych zegarów musisz sam poszukać bo jak z OC każdy może mieć inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...