Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.Interesuje mnie Palit X800GTO AGP.O wydajność sie nie martwie,5k w 05 napewno na nim zrobie.Interesuje mnie tylko jakość obrazu zarówno na D-sub jak i na tv-out.Miałem kiedyś 3 Ti Palita i na tv-out to był koszmar.Czy są na forum posiadacze tej karty którzy mogliby rozwiać moje wątpliwości?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Interesuje mnie Palit X800GTO AGP.O wydajność sie nie martwie,5k w 05 napewno na nim zrobie.Interesuje mnie tylko jakość obrazu zarówno na D-sub jak i na tv-out.Miałem kiedyś 3 Ti Palita i na tv-out to był koszmar.Czy są na forum posiadacze tej karty którzy mogliby rozwiać moje wątpliwości?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

co prawda mam innego x800gto i jakos na nim jest bardzo dobra a mysle ze roznicy miedzy poszczegolnymi firmami nie ma wiec powinno byc bardzo dobrze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sens kupowac jeszcze tak karte ???. Planuje zamienic mojego radzia 9600 Pro na x800 Gto albo 6600 i niewiem co wybrac

jasne ze jest sens , a z tych dwoch kart co podałes to x800gto jest 2x szybszy od gf 6600 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić kartę za 400 zetek na AGP i zastanawiam się nad 2 opcjami. Pierwszy to GeForce 7300GT Galaxy z chłodzeniem Zalmana i pamięciami 1.4 ns, no a drugi to jakiś konkurencyjny Ati - pewnie x800GTO w tej cenie będzie. No i się właśnie zastanawiam nad kartami Ati, co myślicie chociażby o tym modelu: http://www.allegro.pl/item147829908_palit_...silaj_fvat.html ? A może jakiś inny, lepszy w tej cenie znajdziecie?

Będę bardzo wdzięczny za rady, prosiłbym abyście porównywali karty Ati do tego GFa.

 

 

PS. GF ma pixel shader 3.0, a to Ati tylko 2.0 - czy to będzie miało wpływ na jakość wyświetlanej grafiki? :huh:

 

 

PPS. Przepraszam jeśli piszę coś głupiego - ja się nie znam na tym :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić kartę za 400 zetek na AGP i zastanawiam się nad 2 opcjami. Pierwszy to GeForce 7300GT Galaxy z chłodzeniem Zalmana i pamięciami 1.4 ns, no a drugi to jakiś konkurencyjny Ati - pewnie x800GTO w tej cenie będzie. No i się właśnie zastanawiam nad kartami Ati, co myślicie chociażby o tym modelu: http://www.allegro.pl/item147829908_palit_...silaj_fvat.html ? A może jakiś inny, lepszy w tej cenie znajdziecie?

Będę bardzo wdzięczny za rady, prosiłbym abyście porównywali karty Ati do tego GFa.

PS. GF ma pixel shader 3.0, a to Ati tylko 2.0 - czy to będzie miało wpływ na jakość wyświetlanej grafiki? :huh:

PPS. Przepraszam jeśli piszę coś głupiego - ja się nie znam na tym :-|

przede wszystkim barzo ważna sprawą jest reszta twojego komputera (procesor, ram , zasilacz) poniewaz gsłaby procesor moze znacznie obnizac wydajnosc karty graficznej. Druga sprawa to zalezy w jakich trybach i grach lubisz grac , radek bedzie dobry tylko jak go podkrecisz na ok. 550/900 (a na tyle ida) i bedzie sobie dobrze radził w 1024 i 1280 nawet z AA i AF ale bez dodatkowych efekto jakie oferuje pixel shader 3.0 . GF zas bedzie raczaej dawał rade tylko w 1024 i to bez AA ale z wszystkimi efektami pixel shader 3.0 . Wybor nalezy do ciebie . Ja osobiscie brałbym radka , ma wiecej pamieci i 256bit oraz 12 potokow , ale warunkiem jego zakupu jest pokdrecenie bo jak nie chcesz krecic to gf bedzie lepszy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:huh:

przede wszystkim barzo ważna sprawą jest reszta twojego komputera (procesor, ram , zasilacz) poniewaz gsłaby procesor moze znacznie obnizac wydajnosc karty graficznej.

No właśnie tego się obawiam :? Bo sprzęt jest raczej słaby i chciałem, żeby go karta chociaż trochę wyciągnęła :wink: P3 1400 (planuję go trochę podkręcić jak tylko kupię kartę graficzną, bo stara mi padła :angry: ), do tego mam 512 MB Ram PC 133 (mam jeszcze dwie kości 128 MB PC 100 - wiecie może jaki będzie efekt dodania ich do tamtej 512? Przyspieszy komp, czy zwolni? No i czy nie pozostanie to bez wpływu na możliwości kręcenia procesora? Wszystkie kości to Kingstony). Czytałem na tym forum, że ktoś miał do tego procka GF 6600GT i kręcenie karty dawało mu duży przyrost osiągów i procek bynajmniej nie hamował mu tamtej karty i dlatego wydaje mi się, że 7300 też chyba nie byłoby hamowane. Karty te są całkiem podobne - zarówno taktowania jak i cena są zbliżone - stąd to wnioskuję :) Naturalnie mogę się mylić :unsure:

 

Druga sprawa to zalezy w jakich trybach i grach lubisz grac , radek bedzie dobry tylko jak go podkrecisz na ok. 550/900 (a na tyle ida) i bedzie sobie dobrze radził w 1024 i 1280 nawet z AA i AF ale bez dodatkowych efekto jakie oferuje pixel shader 3.0 . GF zas bedzie raczaej dawał rade tylko w 1024 i to bez AA ale z wszystkimi efektami pixel shader 3.0 . Wybor nalezy do ciebie . Ja osobiscie brałbym radka , ma wiecej pamieci i 256bit oraz 12 potokow , ale warunkiem jego zakupu jest pokdrecenie bo jak nie chcesz krecic to gf bedzie lepszy :wink:

Gdyby mój komp pociągnął 1024 byłoby super :razz: Jak widzisz - mój komp nie jest raczej demonem szybkości, więc w sumie bardziej liczy się dla mnie to, która karta da mi ładniejszy obraz i efekty graficzne, bo osiągi szybkościowe tych kart chyba powinny być u mnie zbliżone. To czy będę grafikę kręcił jest raczej oczywiste - jeśli komp dzięki temu przyspieszy, zrobię to bez wahania :)

 

 

To tak ogólnie, to ten Radeon lepiej się sprawuje w większych rozdzielczościach, tak? Czyli jak dla mnie chyba lepsza byłaby jednak ta GF'ka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:huh:

No właśnie tego się obawiam :? Bo sprzęt jest raczej słaby i chciałem, żeby go karta chociaż trochę wyciągnęła :wink: P3 1400 (planuję go trochę podkręcić jak tylko kupię kartę graficzną, bo stara mi padła :angry: ), do tego mam 512 MB Ram PC 133 (mam jeszcze dwie kości 128 MB PC 100 - wiecie może jaki będzie efekt dodania ich do tamtej 512? Przyspieszy komp, czy zwolni? No i czy nie pozostanie to bez wpływu na możliwości kręcenia procesora? Wszystkie kości to Kingstony). Czytałem na tym forum, że ktoś miał do tego procka GF 6600GT i kręcenie karty dawało mu duży przyrost osiągów i procek bynajmniej nie hamował mu tamtej karty i dlatego wydaje mi się, że 7300 też chyba nie byłoby hamowane. Karty te są całkiem podobne - zarówno taktowania jak i cena są zbliżone - stąd to wnioskuję :) Naturalnie mogę się mylić :unsure:

Gdyby mój komp pociągnął 1024 byłoby super :razz: Jak widzisz - mój komp nie jest raczej demonem szybkości, więc w sumie bardziej liczy się dla mnie to, która karta da mi ładniejszy obraz i efekty graficzne, bo osiągi szybkościowe tych kart chyba powinny być u mnie zbliżone. To czy będę grafikę kręcił jest raczej oczywiste - jeśli komp dzięki temu przyspieszy, zrobię to bez wahania :)

To tak ogólnie, to ten Radeon lepiej się sprawuje w większych rozdzielczościach, tak? Czyli jak dla mnie chyba lepsza byłaby jednak ta GF'ka?

do niski rozdziałek Gf tak , jeszcze jak go podkrecisz to bedzie spoko , ale tak jak mowie pentium na 1,4Ghz bedzie strasznym hamulcem , lepiej juz by było kupic sprzet na s754 i kreci , nie jest to wielki wydatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał GeForce'a ponieważ w niskich rozdzielczościach będzie lepszy a z takim procesorem i pamięciami raczej będziesz pogrywał w niskich czyli 800x600 1024x768, jeżeli chodzi o pamięć 128Mb 100Mhz to jak ją dołożysz to tamta kość 512 może zaniżyć taktowania do 100Mhz albo wcale to nie zadziała więc raczej się nie opłaca dokładać te 128Mb ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi co polecacie:

sprzedac X800gto 128mb ddr1 (w ogole sie nie chce krecic ale mam za to odblokowane 16 potokow) i kupic tego geforce 7300GT od galaxy czy zostawic jak jest (procesor mam amd wykrecony na 2.4GHz i to jeszcze nie koniec jego mozliwosci)

w 3d marku z odblokowanymi potokami robi mi 9000pkt. w 2003, natomiast 4500pkt. w 2005

ktora bedzie wydajniejsza bo widzialem ze ludzie ponad 13tys maja na tych galaxy ale ciezko mi w to troche uwierzyc :blink:

 

edit:

zazwyczaj gram w rozdzielczosciach 1024x768 z wlaczonym aa x2 (oczywiscie jezeli karta daje rade w konkretnej grze)

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi co polecacie:

sprzedac X800gto 128mb ddr1 (w ogole sie nie chce krecic ale mam za to odblokowane 16 potokow) i kupic tego geforce 7300GT od galaxy czy zostawic jak jest (procesor mam amd wykrecony na 2.4GHz i to jeszcze nie koniec jego mozliwosci)

w 3d marku z odblokowanymi potokami robi mi 9000pkt. w 2003, natomiast 4500pkt. w 2005

ktora bedzie wydajniejsza bo widzialem ze ludzie ponad 13tys maja na tych galaxy ale ciezko mi w to troche uwierzyc :blink:

 

edit:

zazwyczaj gram w rozdzielczosciach 1024x768 z wlaczonym aa x2 (oczywiscie jezeli karta daje rade w konkretnej grze)

hm słabe wyniki jak na 16potokowca... takty 400/700 rozumiem ? Gf 7300gt nie jest zły , w sumie mozna byłoby zamianiec. Osobiscie wolałbym sie przesiaść na pci-e :wink:

 

Ps. to ja na x800gto z podpisu mam 12,5k w 03 i 6k w 05 3dmarku....

Edytowane przez Dickson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zmienić swojego 6600GT (limited edition) na X800GTO (AGP).

Za pewne nie mam co marzyć o odblokowaniu 16 potoków, a chociaż się jakoś kręci karta tej firmy? A może coś innego jest dobre w tej cenie. Aha i jeszcze jedno, bedzie duża różnica w wydajności? W końcu X800GTO ma 12 potoków a mój 6600GT 8 potoków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zmienić swojego 6600GT (limited edition) na X800GTO (AGP).

Za pewne nie mam co marzyć o odblokowaniu 16 potoków, a chociaż się jakoś kręci karta tej firmy? A może coś innego jest dobre w tej cenie. Aha i jeszcze jedno, bedzie duża różnica w wydajności? W końcu X800GTO ma 12 potoków a mój 6600GT 8 potoków

te x800gto palita mają słabe pamięci i rdzeń ponoć słabo się kręci

ja chyba bym brał 7300GT tyle samo potoków co 6600GT ale o 1 VS więcej i lepsze pamiątki, w sumie trudny wybór. PS widział ktoś testy 7300GT vs Palit x800gto agp ? Myśle że po dobrym oc geforce będzie lepszy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te x800gto palita mają słabe pamięci i rdzeń ponoć słabo się kręci

ja chyba bym brał 7300GT tyle samo potoków co 6600GT ale o 1 VS więcej i lepsze pamiątki, w sumie trudny wybór. PS widział ktoś testy 7300GT vs Palit x800gto agp ? Myśle że po dobrym oc geforce będzie lepszy :rolleyes:

Palit to Palit. Rozenie z tymi kartami bywa, nie naleza do czolowki i czesto produktowane sa z wykorzystanem tanszych elementow co widac np. po PCB, ilosci elmntow itd.

Ci do 7300GT i GF6600GT to nie maja tyle samo potoko. Maja tyle samo PS. Do tego 7300GT ma 8ROP a 6600GT 4 jednostki ROP. Poprawiony GPU, dzieki czemu 7300GT przy takich samych zegrach jest szybsza oraz poprawiono jednostke PS wzgledem GF6600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam palita x850 i nie narzekam

sluszne sa uwagi ze jeden egzemplarz jest dobry inny nie bardzo

minusem jest to ze nie ma czujnika temperatury

no i chlodzenie fabryczne od razu do zdjecia !!!!!!

troche dziwne jak na karte tej klasy ( kosztowala 800 zl )

poza tym dobrze sie kreci no i za te pieniadze

dobry stosunek ceny do wydajnosci

np NFS Carbon 1280x1024 wszystkie opcje graficzne na maksa i ok 50 kl/sek

Edytowane przez buła81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze poradzicie cos, padla mi moja kochana 9500pro na AGP po modach, lecz milo ja wspominam przez te 2,5 roku :(

Teraz stoje przed wyborem nowej grafy, mam ok 360 zl nie wiecej, tak sobie popatrzylem i znalazlem z x800gto tylko to w sklepie:

http://sklep....256MBDDRTV_i_DVIAGPx8_27.php

Nie wyglada dla mnie najgorzej choc firma palit mnie przeraza osobiscie... Marny wybor kart na AGP w tej cenie :(

Zastanawiam sie tez ewentualnie nad jakims 7300GT na agp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tę kartę http://allegro.pl/item150940458_ati_radeon...e_box_2n_x.html da radę zmodować i czy to w ogóle opłacalny wybór w porónaniu do 7300GTT Zalman od Galaxy?

raczej nie da sie zmodowac i kiepsko sie podkreca , lepiej waziac ta : http://allegro.pl/item151126814_ati_radeon...gwarancja_.html

bardzo prawdopodobne ze sie zmoduje na 16p po zastosowaniu biosu radeona x800xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

chcialem zmodowac swojego R X800GTO (AGP) do 16 potokow, zrobilem dyskietke startowa wgralem wszystkie programy oraz nowy bios, zrobilem resa kompa po czym zgralem stary bios na dyskietke a nastepnie na dysk twardy, lecz niestety komp juz nie wstal tzn komp sie wlaczyl ale monitor cos nie chce. Poszedlem do sklepu i kupilem karte na PCI (za 3 zl :P ale dziala) i podalczylem ja do kompa - normalnie odpalil do pulpitu itp. Chcialbym wgrac teraz stary bios do swojej karty graficznej lecz gdy wloze ja do AGP monitor sie nie odpala - to jak moge wgra stary bios?

plz o pomoc :((

 

Jesli chodzi o bios to raczej (w 99%) przestawilem Input Display First na PCI

 

HEEEEEEEEEELP :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

chcialem zmodowac swojego R X800GTO (AGP) do 16 potokow, zrobilem dyskietke startowa wgralem wszystkie programy oraz nowy bios, zrobilem resa kompa po czym zgralem stary bios na dyskietke a nastepnie na dysk twardy, lecz niestety komp juz nie wstal tzn komp sie wlaczyl ale monitor cos nie chce. Poszedlem do sklepu i kupilem karte na PCI (za 3 zl :P ale dziala) i podalczylem ja do kompa - normalnie odpalil do pulpitu itp. Chcialbym wgrac teraz stary bios do swojej karty graficznej lecz gdy wloze ja do AGP monitor sie nie odpala - to jak moge wgra stary bios?

plz o pomoc :((

 

Jesli chodzi o bios to raczej (w 99%) przestawilem Input Display First na PCI

 

HEEEEEEEEEELP :(

nie rozumien troche tego co napisałes... zgrałes stary bios na dyskietkie a potem na dysk i karta przestała działac ? Jakim programem w ogole wgrywasz bios ? I jakiego Radeona posiadasz (dokładny model)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. nie wiem czego nie rozumiesz ale wyjaznie jeszcze raz

Chcial sflashowac swojego Radeona Palita X800GTO 400/700 256/256 (AGP) na radeona X800 XL po udanym sflashowaniu monitor juz sie nie wlaczyl na tej karcie wiec kupilem karte na pci (zwykla najtansza karta zeby PC dzialal)

Teraz chcialbym wgrac stary bios od mojego X800 GTO ale jak wloze ta karte do AGP to monitor sie nie wlacza tzn ja sa 2 karty podlaczone nowa na PCI i X800 GTO lub jak jest sam X800 GTO podlaczony, skoro jak mam podlaczona karte R X800GTO do kompa monitor sie nie wlacza to jak moge wgrac stary bios?

 

 

A program do biosu to atiflash & flashrom

Edytowane przez epix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. nie wiem czego nie rozumiesz ale wyjaznie jeszcze raz

Chcial sflashowac swojego Radeona Palita X800GTO 400/700 256/256 (AGP) na radeona X800 XL po udanym sflashowaniu monitor juz sie nie wlaczyl na tej karcie wiec kupilem karte na pci (zwykla najtansza karta zeby PC dzialal)

Teraz chcialbym wgrac stary bios od mojego X800 GTO ale jak wloze ta karte do AGP to monitor sie nie wlacza tzn ja sa 2 karty podlaczone nowa na PCI i X800 GTO lub jak jest sam X800 GTO podlaczony, skoro jak mam podlaczona karte R X800GTO do kompa monitor sie nie wlacza to jak moge wgrac stary bios?

A program do biosu to atiflash & flashrom

ja juz raz wgrywałem na slepo bios , moze tobie tez sie uda :) ? Wszystko robisz na czuja, mysle ze nie jest to takie trudne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze jak mam podlaczona grafe pod AGP to mi sie nawet normalnie komputer nie wlacza, nie wczytuje dyskietki itp, niby procek "mysli" ale zaraz lampka gasnie i lipa

 

Moze trzeba cos jeszcze w biosie przestawic? :(

Edytowane przez epix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam skromnie podlaczyles zasilanie do grafy ?

 

Wejdz do Bios'u na PCI i sprawdz czy napewno masz Input Display First ustawione na PCI.

 

Odlacz dysk twardy i daj tylko bootowanie z dyskietki.

 

Zrob sobie plik autoexec.bat z wpisem flashowania wtedy sama dyskietka wystaruje i zrobi flash bez twojego udzialu.

Oczywiscie musi to byc dyskietka startowa z win98 :D

 

Ja tak robilem jak biosa do plyty glownej zapodawalem kiedy jezcze nie bylo mozliwosci z windy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#1 tak, mam podlaczone i to obie wtyczki

#2 mam na 100 %

#3 ok

#4 a jak zrobic ten autoexec.bat (mam dysk z win 98) czy jest mozliwosc zebys ktos mi to zrobil i spakowal te pliki i gdzies wrzucil? :(

Edytowane przez epix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...