Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc chcialem sie dowiedziec czy oplaca sie kupic karte x800 GTO do konfigu Athlon 2600+XP 512MB,bo mam okazje kupic ja jeszcze na AGP...

 

Sam musisz sobie odpowiedziec na to pytanie.

Wydajnosc karty jest duza i ciagnie narazie wszystko w co gralem oczywiscie przy 16 potokach B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj kupilem Palit Radeon X800GTO na AGP zainstalowalem stery z plytki... Odpalilem marka 2001 i 12500 pkt Oo A tyle to ja mialem na GeCube 9550Xt :P Wiec chyba cos nie tak.. Poprosze o jakies sugestie bo nie bardzo wiem co robic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj kupilem Palit Radeon X800GTO na AGP zainstalowalem stery z plytki... Odpalilem marka 2001 i 12500 pkt Oo A tyle to ja mialem na GeCube 9550Xt :P Wiec chyba cos nie tak.. Poprosze o jakies sugestie bo nie bardzo wiem co robic :/

smark01 testuje wydajnosc pamieci i procesora, a w mniejszym stopniu wydajnosc samej karty :rolleyes:

 

zassaj sterowniki z tej strony http://www.omegadrivers.net/ati/win2k_xp.php

 

uruchom smarka05 i jak bedziesz mial kolo 5000 to znaczy ze jest dobrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobilem... Jeszcze wczesniej postawilem nowy system z SP2 + autopatcher 2007

W smarku 05 wyszlo 3950 pkt a 2001 14100

Nadal nie wiem czy to dobrze... Spodziewalem sie raczej lepszych wynikow :D

 

P.S W biosie mam ustawione bodajrze "AGB voltage" 1.5 v Czy to wlasciwe ustawienie ?

Edytowane przez Wielki.Shu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz to jest 12 potokowiec ;)

sprawdz czy dasz rade zmodowac na 16 potokow wtedy dostanie troche kopa B-)

 

tym co w biosie to sie nie przejmuj, nie wplywa na karte az w takim stopniu aby sie tym interesowac :rolleyes:

Jedynie ustaw AGP aperture size na 256MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z chłodzeniem na swoim x800 gto agp tzn shim miałem wyzej niz gpu. Dzisiaj ściągnełem sobie tego cholernego shima http://www.frazpc.pl/artykuly/168/Jak/usun...amke/z/ATI/R300 (trzymał strasznie mocno skubany) , założyłem zwykłego pentka xc 70 al i jest super. Chodzi mi na 5v a wydajnosc na zwyklym aluminiowym pentku w porównaniu do std wentyla sapphire niebo i ziemia kilka-nasie stopni mniej . Dzięki tej operacji mogłem sobie podciągnąc gpu o 30 mhz i mój radek fruwa do benchmarkow 590/560 . Chciałem się pochwalić :D

 

http://service.futuremark.com/orb/resultan...amp;UID=7797781

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam POWER COLORA x800gto 128Mb z zablokowanym czujnikiem temperatury. Czyżby skuteczne zniechęcenie do oc?

z tego co wiem podobny problem był w GF serii 6200, tylko , ze tam istniała mozliwosc odblokowania go w biosie.

 

Tutaj tak prosto nie jest . Prosze o pomysły, czy ktoś wziął sie za ten problem i go pokonal? Cholera, chyba to gto w nazwie nie jest prze przypadek, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!

 

Ludzie mam problem z flashowaniem mojego Radeona X800gto firmy Palit :/

Pewnie nie da się go zmodować na 16 potoków, ale chcę wgrać bios ze zmienionym taktowaniem rdzenia i pamięci.

 

No to zapisuje oryginalny bios komendą -s. Zmieniam w programie Rabit taktowanie, zapisuje plik na dyskietce i zabieram się do wgrywania biosu...

i na tym momencie się zatrzymuję, bo nie da się tego biosu wgrać.

 

Próbowałem Atiflash'em, flashrom'em z komendami -p -f -st 0 i zawsze ten sam błąd wyskakuje typu (chyba) 0FL01 i ROM not erased.

 

Poradzicie mi coś ? Bo ja już nie mam pomysłów jak to zrobić :/

Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale dyskietkę startową mam z win98

 

No i proszę mi powiedzieć jaki bios spróbować wgrać jakbym się zdecydował zmodować kartę na te 16 potoków ?? bo ten, który jest na 1 stronie tego tematu chyba nie pasuje..

 

Proszę o odpowiedź!

 

pozdrawiam

Edytowane przez William

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

William użyj atitoola , dowiesz się czy karta jest modowalna .Na 99,9% nie da się zmodować .

 

No tych F nie ma ... tzn jdnej tylko, zamiast F jest E :) ale pobawić się można :)

 

Głównie chodzi mi o to jak wgrać oryginalny bios tylko ze zmienionym taktowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej podkrecic w ati tools :roll:

 

podkręciłem, ale teraz chciałem sobie zrobić tak jak w mojej poprzedniej karcie 9550, czyli zmienić taktowania w biosie i mieć spokój :) no ale tu za chiny nie moge wgrać tego biosu!

 

nie wiem co jest grane :/ może to wina płyty głównej ? już nie mam pojęcia, próbowałem wszystkich sposobów jakie tu w tym temacie są opisane i zawsze ten same błąd (0FL01) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jesteś dziwny tylko ja jestem leniwy :P

 

bo na przyszłość nie trzeba by było już ati toola ;))

 

no ale widze, że nikt nie jest w stanie mi coś poradzić na te problemy z flashowaniem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zagadka... Atitool 0.24 i 0.25 pokazuja ze mam 12 potokow, ale Fki sa tam gdzie trzeba wiec mozna modowac... dlugo sie zbieralem ale w koncu postanowilem to zrobic... i co? i nic.. wielkie nic.

1. Najpierw zgralem oryginalny bios, zmodowalem, zmienilem zegary nawet w rabbicie - update poszedl - a w atitool pokazuje dalej 12 potokow... wydajnosc dalej ta sama

2. Stwierdzilem ze moze cos spsulem sam, sciagnalem wiec bios z techpowerupa... fleszowanie ok - atitool znow pokazuje 12

3. Sprobowalem biosa od X800XL i X850 - dalej to samo - wszystko sie zmienia, zegary, nazwy - ale potokow wciaz 12...

 

I o co tu chodzi? :/

Moja karta to Sapphire X800 GTO Fireblade Edition na Samsungach 1.6; nominalnie chodzi na 400/490...

 

Ma ktos jakis pomysl? :)

 

Pozdrawiam niedzielnie

Wojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge ci dac moj biosik bo mam ta sama karte i sam sobie zmienialem bios

 

http://s000.wyslijto.pl/?file_id=07412313104019615402

 

pozdrawiam

 

ps. flaszowalem flashromem wg instrukcji z 1 str faq

Dzieki, wrzucilem ten biosik, uzywalem tez flashromu, ale dalej to samo :(

 

Dołączona grafika

 

nie mam juz pomyslu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty masz rdzen R480, a one sie nie moduja.

 

Musisz miec R430

Nie :) odsylam na pierwsza strone tematu, gdzie nawet przykladowe screeny z slawnymi F-kami maja oznaczenie R480 :)

 

moze masz niemodowalne gto , a jak z podkrecaniem ? jak dobrze sie podkreca to go raczej nie zmodujesz inny cip przypuszczam .... tak sobie mysle

Jezeli sugerowac sie F-kami, to wersja jest jak najbardziej modowalna. Karta nominalnie chodzi na 400@490, kreci sie do 430@560, pamiatki to Samsungi 1.6 - nie wiem juz o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :) odsylam na pierwsza strone tematu, gdzie nawet przykladowe screeny z slawnymi F-kami maja oznaczenie R480 :)

Jezeli sugerowac sie F-kami, to wersja jest jak najbardziej modowalna. Karta nominalnie chodzi na 400@490, kreci sie do 430@560, pamiatki to Samsungi 1.6 - nie wiem juz o co chodzi :)

aaa to cos mi sie pomyrdalo :wink:

 

tak to jest jak sie w pracy robi kilka rzeczy naraz :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadaczy x800

male pytanko na start, czy na taki wynalazek http://www.allegro.pl/item147779050_palit_..._box_kabel.html bede mogl bez problemow zamontowac jakiegos pentagrama?

i jesli mozna to co polecacie, jesli chodzi o oc to najwzyej +100mhz na GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...