Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Marki marakmi, wynik tylko pogladowy bez zylowania. Zreszta zdaje sie byc dobry, na czym opierasz poglad ze

jest za niski? Tylko na "wydaje mi sie" porownujac do Twojej? To troche za malo.

Zreszta masz 12p ale takty rdzenia o ~20% wieksze, a pamiec specjalnie nie daje przy kreceniu tej karty, a wynik o ~10% mniejszy.

Wydaje mi sie ze norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kardas za bios, niestety mój r430 sie nie moduje:(, nie wiem dlaczego, jedyna różnica to taka ze pokazywał prawdziwą nazwę kodową rdzenia no i grafika sie dużo bardziej grzała :?, ale może to wina tego że wersja biosu była dużo starsza od mojej.

No cóż pozostaje mi tylko OC

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, po to jest forum.

 

Szkoda że Ci się nie moduje, tak to bywa w życiu ;)

 

PS: A ten wzrost temperatury nie jest przypadkiem spowodowany odblokowaniem 16p?

Jesteś pewny że nie udało Ci się zmodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sie sugerować informacjami z atitool'a i everesta to nadal mam 12p, wydajności nie sprawdzałem gdyż nie miałem czasu. Już od czwartku bede miał mnustwo czasu na naukę wiec przy okazji pobawie sie jeszcze.

P.S. a tak wogóle to dobrze że sie nie moduje bo musze pożucić granie na rzecz pracy w CAD'zie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj "mnóstwo" przez "ó".

 

Coż, jeśli nie sprawdzisz wydajności to się nie dowiesz. Zwłaszcza że jest to najprostszy etap.

Programy mają to do siebie że lubią pokazywać głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam coprawda Asusa X800 PRO AGP ale to jedna wielka rodzina wiec swoje pytanie zadam tutaj (chyba nikomu nie przyszkadza? ;) ) Mianowicie Kupilem go na Allegro podlaczylem go do swojego Chiefteca 420W i wyskoczyl blad niepodlaczonego kabla . W tym problem ze on tkwil w zlaczu na karcie . No nic pomyslalem ze Chieftec nie daje rady i zamowilem z allgro Delte 400W i znowu mam to samo . Dodam ze z moim starym Gf6600 wszystko smiga . Sam nie iwem co o tym myslec .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Pamięta może ktoś z Was, które z kart X800GTO AGP dawały się modować na 16 potoków:

 

krótka niebieska:

http://www.allegro.pl/item231231404__sapph...3_wroclaw_.html

 

czy długa czerwona:

http://www.allegro.pl/item230554981_sapphi...00_gto_agp.html

 

Czy może można obie dawały się modować..?

 

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia. ja mam krotka, niebieska i z odblokowanymi potokami

Dziękuje za informacje! :)

Proszę o informacje od kolejnych osób, który typ karty mają i czy się odblokowała na 16 potoków!

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie troszke z innej beczki.kupilem karte gto2 w esc computers w 2006,02,10 .

po okolo 2 tygodni od zakupu padlo mi chlodzenie a dokladniej zasilanie niejest podawane do wtyku,zbytnio sie tym nieprzejolem bo mialem pentagrama ktorego zalozylem i dziala powiedzmy do dzis.teraz mam klopot chce karte sprzedac ale niewiem czy nielepiej bedzie odeslac ja na gware bo obecnmie niema jej w ofercie a wtedy kosztowala 879zl i teraz pytanie bo jesli tego nie naprawia to co moge sie spodziewac rownowartosci karty czy raczej jakiejs padaczki za 200-300zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie naprawia to zgodnie z prawem nalezy Ci sie cos w tej cenie, ale na to bym nie liczyl.

Bo wystarczy troche pokombinowac i zamiast wymieniac Ci na cos za okolo 800pln dadza Ci inna x800 gto sprawna.

Wiec Twoje kombinacje na nic sie nie zdadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem V-moda na swoim X800GT sapphire 8 potokowym niemodowalnym. Czy ktoś ma doświadczenie z pracowaniem na codzień z wyższymi napięciami na gpu i mem?

Chłodze go wodą - widziałem max bezpieczne napięcia na codzień na techpowerup... ale za suchą teorie dziękuje :)

Ile, jak długo wytrzymała i czym była cłodzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Palit Radeon x800GTO XpertVision........ zna kots może bos do tej karty odblokowujacy dodatkowe potoki ?? czy wgra zwykły bios od Saphere czy innej firmy ?? Moja karta spełnia wymagania stawione w 1 poscie..... mam 5 literke f i ostatnia f :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Radka z podpisu Palit R420, pamieci Hynix , (nie moge odczytac ile ns maja) plytka czerwona. "F" ma w odpowiednich miejscach wg ATITool, ale ze wzgledu na rdzen i krecenie pewnie sie nie moduje. Kreci sie bardzo dobrze 560/1120 wg 3DMarkow idzie stabilnie. Ale w grach takich jak Alpha Prime, NBA08 czy SoF Payback po podkreceniu nawet minimalnym karta defaultuje zegary do 400/980, nie wiem czemu, Ustawiam podkrecanie Riva Tunerem, ATITool nic nie pomaga, stery tez zmienialem na Omegi 7.04, 7.10 i nic. Moze zna ktos przczyczyne, Jak zmniejszam timingi pamieci to one sie nie defaultuja i grafa jest troche podkrecona ale to ne to samo co podbijanie zegarow pamieci i rdzenia (8400 timingi max do 9900 rdzen/pamieci 3DMark 03). Mam jeszcze pytanko na jaki ewnetualnie bios (X850) moglbym zmodowac moja karte na 16 potokow, nigdzie nie znalazlem biosu z pamieciami Hynix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam X800GTO od Palita pod AGP.

 

Dane techniczne:

taktowanie rdzenia: 400 Mhz

taktowanie pamięci: 350 Mhz

pamięć: 256MB GDDR3 256 bit

 

 

ATT pokazuje, że jest to rdzeń R420

ATITool pokazuje następujące dane:

CONFIG_DIE_FUSES 0xFFFFEFFF

CONFIG_SUBSTRATE_FUSES 0xFFFFFF9E

 

Karta kręci się bezproblemowo na 545/420

 

Po zdjęciu radiatora...

 

X850

215RAGCGA11F

GG5397.1

0615AAP

 

Widziałem już podobny przypadek na tym forum. LINK. Karty różnią się tylko typem pamięci(u mnie GDDR3) i oznaczeniami na rdzeniu.

Próbowałem dowiedzieć się coś na temat tych oznaczeń z Google, ale nie znalazłem podobnych.

 

Dlatego mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników. Czy rzeczywiście jest to x850 tylko jakiś okrojony do niższej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam X800GTO od Palita pod AGP.

 

Dane techniczne:

taktowanie rdzenia: 400 Mhz

taktowanie pamięci: 350 Mhz

pamięć: 256MB GDDR3 256 bit

ATT pokazuje, że jest to rdzeń R420

ATITool pokazuje następujące dane:

CONFIG_DIE_FUSES 0xFFFFEFFF

CONFIG_SUBSTRATE_FUSES 0xFFFFFF9E

 

Karta kręci się bezproblemowo na 545/420

 

Po zdjęciu radiatora...

 

X850

215RAGCGA11F

GG5397.1

0615AAP

 

Widziałem już podobny przypadek na tym forum. LINK. Karty różnią się tylko typem pamięci(u mnie GDDR3) i oznaczeniami na rdzeniu.

Próbowałem dowiedzieć się coś na temat tych oznaczeń z Google, ale nie znalazłem podobnych.

 

Dlatego mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników. Czy rzeczywiście jest to x850 tylko jakiś okrojony do niższej wersji?

Mam identyczna kartę jak kolega,dołączam się do pytania....

 

I mam jeszcze jedno pytanie:

 

Próbowałem odblokować w niej 4 potoki...

Nie mam napędu dyskietek, więc "flashrom" odpada,

Próbowałem "ATIFLASH" Ale jak go odpaliłem,to czego bym nie wcisnął,to się wyłączał, a teraz,to się nawet włączyć nie chce...

Botowalne CD z 1 postu (link nie działa <_< )

Więc ściągłem "ATIWinflash"

Zgrałem oryginalny bios, zmodyfikowałem go,według instrukcji,wgrałem go "ATIWinflash",i podczas wgrywania wyskoczył błąd :mur: Nie mogłem z powrotem odpalić "ATIWinflash" wiec uruchomiłem ponownie kompa,i ZONK. Karta przestała działać :mur: Teraz jest w serwisie,mam nadzieję,że się nie skapną :razz:

 

Mógł by mi ktoś powiedzieć czy zrobiłem coś źle,i czy tą kartę w ogóle da sie zmodować na 16 potoków,a może da się w ogóle przerobić x850 ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiegoś radeona X800 series na PCIE (na karcie nigdzie nie pisze jaki to model :mur: ), włożyłem do kompa i się odpala niestety mocno sypie artami - poziome i pionowe paseczki / przecięcia. Wygląda mi to na uwaloną pamięć. Zainstalowałem sterowniki do karty i zaniżyłem taktowania gpu/mem niestety to nic nie dało. Wg info Everesta ta karta to X800 GTO 128MB / 256 bit - 400/700 - DDR1.

 

Było w ogóle takie coś :?:

 

EDIT:

A jednak było X800 GTO 128 MB / 256 BIT

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ra...=Szukaj&lr=

/EDIT.

 

 

Pamiętam że X800 GTO jak były wersje na DDR1 128 MB to i 128 bit z pamięć mi po 1 stronie PCB a moja karta ma pamięci po 2 stronach PCB i możliwe że pamięco to nie DDR1 tylko jakieś GDDR3...

 

Poszedłem o krok dalej i ściągałem chłodzenie i okazało się że to niby X800 PRO (już się spotkałem z czymś takim iż po zdjęciu oryginalnego chłodzenia karta sprzedawana np. jako X550 na rdzeniu miała napisane X300 - karta od nowości tak miała...)

przepisane oznaczenia z GPU:

 

~ATi Radeon X800PRO

R430

215RBCAKA11F

N17012.00

0510AAP

TAIWAN

 

Pamięci:

 

Kostki kwadratowe w obudowaie BGA z obu stron PCB - łącznie 8 sztuk.

oznaczenia:

 

SAMSUNG 507

K4D26323QG-GC2A

*ABL15288S

 

2ns - to by wskazywało na GDDR3 2ns :?:

 

Real foto karty: (robione na szybko; potem może dodam coś lepszego jak mi się "aku" naładują do cyfraka :P)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

:blink: Ktoś "bawił" sie biosami przy tej karcie :?:

 

Jak myślicie co to w końcu jest :?: - chciałbym karte doprowadzić do stanu używalności jak się da... (może tylko sama zmiana biosu pomoże tylko sie zastanawiam który wgrać :P)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,mam pytanko-mam x800gto palit PCI EXPRESS-chciałbym go podkręcić.Czy po podkręceniu będe musiał zaopatrzyć się w nowe mocniejsze chłodzenie? I jeszcze chciałbym się zapytać jak sprawdzić karte czy mozna zmienic z 12 protokołów na 16 no i jak to zrobic.

Bardzo proszę o odpowiedz

GG 12863068

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,mam pytanko-mam x800gto palit PCI EXPRESS-chciałbym go podkręcić.Czy po podkręceniu będe musiał zaopatrzyć się w nowe mocniejsze chłodzenie? I jeszcze chciałbym się zapytać jak sprawdzić karte czy mozna zmienic z 12 protokołów na 16 no i jak to zrobic.

Bardzo proszę o odpowiedz

GG 12863068

 

:arrow: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=196276# :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomosc do KVAZ!

 

AMD ATHLON 64 3000+(AM2),MSI K9NU Neo-V,GOODRAM DDR2 1024MB PC667,HDD SEAGATE 250GB SATA II 16MB cache,DVD-REC LITEON,PALIT radeon X800GTO 256MB/256b TV/DV PCI-E

 

Szcegółowa specyfikacja mojej grafy:X800GTO Palit PCI-E 256mb/256b

 

R480

215rbpaga11f

gh3344.1

0543aap

taiwan

 

moje pytanie czy mozna jej odblokowac 4 potoki zeby hasała na 16 no i jak do tego sie zabrac. Trzeba moda wgrac???????????

 

 

AMD ATHLON 64 3000+(AM2),MSI K9NU Neo-V,GOODRAM DDR2 1024MB PC667,HDD SEAGATE 250GB SATA II 16MB cache,DVD-REC LITEON,PALIT radeon X800GTO 256MB/256b TV/DV PCI-E

Edytowane przez kobratator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam maly problem...

 

Stalem sie posiadaczem karty:

ATI X800 GTO 1,6ns VIVO PCIE...

 

I wszystko ladnie smiga karta kreci sie przyzwoicie 560/610 spoko smiga... ale...

 

no i wlasnie... pomyslalem o odblokowaniu potokow... i poczytalem caly FAQ i...

 

NIestety moj bios pokazuje R430 i nie mam tych "f"ek w ATI Toolu...

 

Wiec sie troszke zrazilem.. ale podczas zmiany chlodzenia zauwazylem ze na rdzeniu jak BYK JEST NAPISANE R480 !!!

 

Wiec TOTALNA zalamka... bios inny a rdzen tez inny :P...

 

Wiec pomyslalem ze moze wgram ten zmodowany bios od Sapphire X800 GTO 1.6ns PCIE i moze zatrybi...

 

JAk Sadzicie Moi Guru :).

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec pomyslalem ze moze wgram ten zmodowany bios od Sapphire X800 GTO 1.6ns PCIE i moze zatrybi...

Jak masz jakąs zapasową grafe na PCI to OK ;]

 

Wiec sie troszke zrazilem.. ale podczas zmiany chlodzenia zauwazylem ze na rdzeniu jak BYK JEST NAPISANE R480 !!!

Moze ci sie pomyliło ;] 3 do 8 podobne ;]

Jak nie to prog sie myli ;] te ostatnie partie GPU to juz pewnie z recyklingu brali :lol:

 

ps- uuu wypadłem z rankingów .. :( chyba bede musiał dać na swoją karte jeszcze wiecej voltow ;] to juz bedzie ~3V :lol: robi sie niebezpiecznie ;] ) ale tak to jest jak sie ma takiego zdechlaka ;]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Czy komus z was przytafil sie taki problem jak mi z ta karta PowerColor ATI Radeon X800GTO 256MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E.Karta potrafi sie wylaczyc w trakcie grania ale nie tylko ,wylacza sie monitor system w tle pracuje ,czasami wyjdzie z gry i powroci a czasami sie zawiesi i musze fizycznie wylaczyc.Prosze o porade.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...