Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

...

Wgrałem omegi najnowsze dostępne.

...

A odinstalowałeś poprzednie sterowniki? Bo jeżeli nie, to może to być przyczyną tych zwiech. Najlepszym, ale troche bolesnym sposobem sprawdzenia czy to stery jest format i czysty system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nieaktualne ;) Mam 16pipes i nawet chodza :) Tutaj link dla zainteresowanych :

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=9289

 

i odpowiedni bios ,ktory trzeba wgrac ati flashem :)

 

http://forums.techpowerup.com/attachment.p...24&d=1141173528

Czy ten bios jest do AGP??? bo u mnie na PCIEx dziala a dopiero teraz zauwazylem ze pisales o biosie do AGP <_<

Czy jest mozliwe ze bios do AGP odblokowal te potoki i dziala prawidlowo na PCIex???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zakupiłem x800 gto 256/256 saphire i mam kilka pytań B) ,

1. czy muszę zmieniać sterowniki (obecnie mam radka 9550 i nie wydaje mi się aby było konieczne),

2. ile powinienem wyciągnąć na moim sprzęcie (3dmark 03) - (barton 2500@2Ghz, 1gb,)- , w pracy nudziłem się i na duronie 800 768mb ddr wyszło 6300 (po małym podkręceniu core 450 mem 540 wyszło 6850 punktów (pamięci niestety już grzały się mocno),

3. wg. ati tool niestety nie jest to modowalny egzemplarz (brak w settings F i F), , czyli tylko podkręcanie da jakieś efekty (jakie ??)

 

to chyba tyle na początek

 

jest to saphire x800 gto 256mb 256bit agp z czerwonym laminatem wersja bulk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Raczej i tak pędziesz musiał zainstalować nowy system po zmianie grafiki, bo może Ci mulić.

 

Ad2. Ja na swoejej lekko podkręconiej (413/536) w 3Dmarku03 miałem ok 9000 pktów. Ale to wersja na PCI-E, nie wiem ile na AGP usyskują.

 

Ad3. Jeżeli jest niemodowalna, to najprawdopodobniej masz R480 (ale to nie jest pewne jeżeli nie zajrzysz pod radiator :-P ), a one niemodowalność nadrabiały dobrymi możliwościami OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin prawdobodobnie masz rdzen R480. Moj kolega kupil ostatnio bulka i mial wlasnie r480 i mozesz spokojnie z rdzeniem leciec ponad 500.

 

A co do biosu to niby jest od karty na AGP, ale jak widac dziala tez na PCIE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do FAQ instrukcje od Kupos'a zmiany timingów, oraz dział download z najcześciej poszukiwanymi plikami. Karas dałem też link do tego biosu od Ciebie jako na AGP, jak Ci to przeszkadza, to napisz na priva i usune :-P

 

Jak uważacie, że jeszczeo coś powinno znaleźć się w FAQ to napiszcie to, a ja to dokleje do FAQ'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do FAQ instrukcje od Kupos'a zmiany timingów, oraz dział download z najcześciej poszukiwanymi plikami. Karas dałem też link do tego biosu od Ciebie jako na AGP, jak Ci to przeszkadza, to napisz na priva i usune :-P

 

Jak uważacie, że jeszczeo coś powinno znaleźć się w FAQ to napiszcie to, a ja to dokleje do FAQ'a

No wreszcie znalazla sie osoba chcaca poswiecic swoj czas i checi na zebranie tego wszystkiego do kupy i to w sposob bardzo przejzysty. Mam nadzieje ze juz nie bedzie dwudziestu pytan dziennie typu 'Kupilem wlasnie X800gto, jak zrobic bym mial 16 potokow?' ;). Wielkie dzieki Efyr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

A z czasem to raczej bedzie u mnie krucho, bo w końcu muszę się zabrać do pisania inżynierki (jeszcze nic nie mam :-| ) a zostało 1,5 miecha <_<

 

Więc jak coś macie, co nadaje się do FAQ to dawajcie, a ja to wkleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odinstalowałeś poprzednie sterowniki? Bo jeżeli nie, to może to być przyczyną tych zwiech. Najlepszym, ale troche bolesnym sposobem sprawdzenia czy to stery jest format i czysty system.

Ale ja pisałem o nowym dopiero co złożonym komputerze. Wszystko nówka. Winda nówka drivery też nówka.

Co ciekawe już tą karte raz wymieniłem bo za pierwszym razem po złożeniu kompa i odpaleniu na monitorze pojawiły się zielone pionowe pasy. Karte uznali za wadliwą i dali mi następną. Na tej właśnie nowej nie ma pasów ale się wiesza i wyłącza monitor.

Co za badziew. Chyba ją wymienie na X1600XT bo podobna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Raczej i tak pędziesz musiał zainstalować nowy system po zmianie grafiki, bo może Ci mulić.

 

Ad2. Ja na swoejej lekko podkręconiej (413/536) w 3Dmarku03 miałem ok 9000 pktów. Ale to wersja na PCI-E, nie wiem ile na AGP usyskują.

 

Ad3. Jeżeli jest niemodowalna, to najprawdopodobniej masz R480 (ale to nie jest pewne jeżeli nie zajrzysz pod radiator :-P ), a one niemodowalność nadrabiały dobrymi możliwościami OC

 

formatu nie chce mi się robic znowuu.... :wink: ,

wyszło mi 8300 na defaultowych ustawieniach, jeszcze nie podkręcałem ale dziś coś wymodzę :wink: ,

pod radiator jeszcze nie zaglądałem może później :wink: al ez tego co wszyscy piszą napewno 480-a, tak czy owak gry chodząnieporównywalnie lepiej niż na wymęczonym r9550 :razz:

 

ps. zmieniłem catalysty na najwnowsze i teraz przed uruchomieniem win xp mam obraz jakby "zwisowy" (coś jak artefakty ale 100 razy mocniejsze), poza tym działa

 

Marcin prawdobodobnie masz rdzen R480. Moj kolega kupil ostatnio bulka i mial wlasnie r480 i mozesz spokojnie z rdzeniem leciec ponad 500.

 

A co do biosu to niby jest od karty na AGP, ale jak widac dziala tez na PCIE ;)

 

miałem rdzeń na 450 i niewiele grzał się (w przeciwieństwie do pamięci) , popróbuje więcej :)

co do biosu to poczekam z takim radykalnym eksperymentem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do FAQ instrukcje od Kupos'a zmiany timingów, oraz dział download z najcześciej poszukiwanymi plikami. Karas dałem też link do tego biosu od Ciebie jako na AGP, jak Ci to przeszkadza, to napisz na priva i usune :-P

 

Jak uważacie, że jeszczeo coś powinno znaleźć się w FAQ to napiszcie to, a ja to dokleje do FAQ'a

 

Spoko nic przeszkadzac nie bedzie, a nawet dobrze, ze to robisz. Chociaz bedzie jasno i przejrzyscie i potem znowu szukac nie bedzie trzeba :)

 

Aha i popraw linka w FAQ, bo u mnie nie dziala ;)

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam X800gto 128mb/256bit, sempa 3000+ (s939 - na razie nie kręcony) i 1gb ramu (2x512 cl2,5 400Mhz). W 3d mark 2001 pokazał ~16200 pkt. Jak myślicie - czy to przyzwoity wynik jak na tą konfigurację.

dobry wynik ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno kupiłem sobie GTO takie jak ten : http://www.allegro.pl/item96842851__sapphi..._pci_e_box.html . Jak na te pieniądze to jestem zadowolony. Z Sempronem 2800+@2300 MHz i 512 MB DDR w 3DMarku 2001 SE - 19700 pkt, w 03 - 9000, a w 05 - 4068. Niestety dużo się go nieda podkręcić, gdyż jak można się było spodziewać pod cenie jest na rdzeniu R430. W ATI Tool mam F`ki w dobrych miejscach więc są szanse na odblokowanie potoków. Niestety długo szukałem i dużo próbowałem, ale nie udało mi się ich odblokować. I tu pojawia się moje pytanie, czy wiecie może który bios byłby najodpowiedniejszy do tego egzemplarza by odblokować te 4 dodatkowe potoki ??

 

Dodam jeszcze że próbowałem edytować bios wg wskazówek Patrol'a ale nie wyszło - dalej 12 potoków. Jednak jest pewna ciekawostka Patrol miał ciąg znaków 61 02 który zmienił na 60 02 a u mnie JEST 61 OA.

 

Proszę o radę co z tym fantem zrobić.

 

A i jeszcze jedno - czy wgrywanie biosu z poziomu windows za pomoca Ati winflash jest równie skuteczne jak spod dosa?

Edytowane przez Bazoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanko do uzytkownikow ,majacych podobna do mojej konfiguracje (patrz sygnaturka).

Zastanawia mnie fakt czy to normalne ,ze podkrecanie karty ma swoje odzwierciedlenie w benchmarkach tylko do pewnego stopnia.

Juz tlumacze: default - 9k -3dmark 03 , 4,5k - 3dmark05.

Karta ma duzy potencjal do podkrecania : bez artefaktow mozna z niej wycisnac 560/560 na stockowym chlodzeniu.

Ale coz z tego gdy po podkreceniu rdzenia do 470 Mhz osiaga jakby kres "mocy przerobowej" tzn. mimo wiekszego overclockingu rdzenia i pamieci wyniki pozostaja wlasciwie te same co po lekkim oc rdzenia do 470.

Po oc 3dmark 03 - 11k ,3dmark05 - 5.1k.

Proc juz sobie nie radzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki pozostaja wlasciwie te same co po lekkim oc rdzenia do 470.

Po oc 3dmark 03 - 11k ,3dmark05 - 5.1k.

Proc juz sobie nie radzi ?

W swoim poscie podales ze krecisz tylko grafe.. a pytasz sie czy proc nie wydala;) wiecej szczegółow odnosnie proca.. ustaw proca na nominala i sprobuj dopiero wtedy znalezc max czestotliwosci dla grafy.

btw 470 to nie jest lekkie O/C. u mnie juz powyzej 425 na rdzeniu i 540 na memkach zaczyna wywalac artefakty.. ale przy 16potokach.. wiec Ty mozesz miec je wyzsze.. chyba:)

sprawdz w ATItool czy nie masz juz artefaktow.. pozdr B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Dodam jeszcze że próbowałem edytować bios wg wskazówek Patrol'a ale nie wyszło - dalej 12 potoków. Jednak jest pewna ciekawostka Patrol miał ciąg znaków 61 02 który zmienił na 60 02 a u mnie JEST 61 OA.

Istotna jest w zasadzie tylko cyfra wystepujaca po 6.:

0 = zero pixel pipeline quads disabled (16 pipelines enabled)

1 = one pixel pipeline quad disabled (12 pipelines enabled)

2 = two pixel pipeline quads disabled (8 pipelines enabled)

3 = three pixel pipeline quads disabled (4 pipelines enabled)

zatem przy 16 potokach najwazniejsze bedzie 60..

 

Uzyj zmodyfikowanego flashroma. Jesli sam modyfikujesz bios musisz postepowac zgodnie z instrukcja podana wczesniej:

1. po zmianie wartosci 61 na 60 zapis biosu

2. otwarcie biosu rabitem /ewentualne ostrzezenie pomija sie i klika 'YES'/ i ponowny zapis biosu (dzieki temu zweryfikowane sa sumy kontrolne).

3. wgranie biosu przy uzyciu zmodyfikowanego flashroma > polecenie:

flashrom -p -f 0 bios.bin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotna jest w zasadzie tylko cyfra wystepujaca po 6.:

0 = zero pixel pipeline quads disabled (16 pipelines enabled)

1 = one pixel pipeline quad disabled (12 pipelines enabled)

2 = two pixel pipeline quads disabled (8 pipelines enabled)

3 = three pixel pipeline quads disabled (4 pipelines enabled)

zatem przy 16 potokach najwazniejsze bedzie 60..

Dodałem to do FAQa aby nie było więcej problemów z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie jakich uzywacie u siebie sterow?? bo wkoncu zabieram sie za format :razz: i mysle nad warcatami, a wy co polecacie??

Martinii Kiedyś zrobił tes sterów, tu masz wyniki:

A wiec panowie wszystkie testy sterow zrobione przeze mnie sa chyba ch*uja warte! Wiecej juz chyba nie bede robil, poniewaz jest tyle kombinacji w windzie ze szok. Teraz zainstalowalem SP2 co dalo + 200 punktow! Wylaczenie wszystkich (mozliwych) uslug pogarsza wyniki... Pokaze Wam wyniki testow, ktore dotad zrobilem:

 

:arrow: Omega Drivers

 

2687 - 12769 pkt

2683 - 12821 pkt

2675a - 12732 pkt

2671 - 12753 pkt

 

:arrow: Extreame

 

1.5.13 - 12715 pkt / 12805 pkt*

1.5.12 - 12748 pkt / 12738 pkt*

1.5.11 - 12521 pkt / 12580 pkt*

 

:arrow: XG WarCat

 

5.13 - 12805 pkt

5.12 - 12845 pkt / 12998 pkt**

5.11 - 12707 pkt

 

:arrow: ZerOpoint

 

0.513b - 12781 pkt

0.511 - 12822 pkt

 

:arrow: NGO Drivers

 

1.5.13 - 12766 pkt

 

* po zastosowaniu tweaków dostepnych wdodatkowej zakladce sterownikow

** po zainstalowaniu SP2

 

Do benchowania bede stosowal XG WarCat 5.12, a nacodzien najnowsze Catalysty (bez panikowania, ze jak sie pojawi nowa wersja to od razu trzeba ja zainstalowac).

 

To tyle. Sam dla siebie bede jeszcze testowal troche z ustawieniami Windowsa. Jak wyjdzie cos znaczacego, to dam Wam znac.

 

Pozdrawiam

Czyli praktycznie bez różnicy jakie wybierzesz.

 

Zastanawiam się czy nie wkleic tego testu do FAQa

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej, może się przydać a przynajmniej szukać nie będzie trzeba :wink:

Pozdr

OK już dodane do FAQa

 

Jak macie coś co jeszce powinno się tam znaleźć to dawać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta pięknie się zmodowała - mam 16 potoków. Wzrost wydajności w 3dmark 2003 około 800 punktów a w 2005 - 400 punktów co daje jakieś 10% więcej. Podkręcanie które było do tej pory mierne teraz jest praktycznie niemożliwe. Przyczyną prawdopodobnie będzie zasilanie ale karta nie posiada dodatkowego gniazda.

 

Mimo to Warto!!!

 

Muszę jeszcze wymienić chłodzenie - fabryczne to porażka.

 

Dziękuje za szybką odpowiedź i udzielona pomoc.

 

Jeszcze dodam że smarki nie oddaja tego co pokaże ci gra. Przed modem NFS MW ciął sie w 1024 przy ful detalach - po modzie wszystko na full i gra się nie tnie - miód!!

 

Jeszcze raz podziękowania dla PATROL'A!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) a ja troche wczoraj popróbowałem z różnymi biosami przy takim samym taktowaniu procka (2,5ghz), ramów (230Mhz) no i standardowym taktowaniu grafy ( tylko różne biosy), narazie nie znalazlem wiecej biosów na ktorych by chodził zwykly

PCIE-X SAPPHIRE X800 GTO samsung 1,6 256/256 (z f'kami w atitool) (niebieski laminat)

 

BIOS | 3dmark 2005 | koment

 

PCI-E Sapphire X800 GTO samsung 1,6 (12 potoków) 400/900 ||| 4468 ||| my orginal

AGP Sapphire X800 GTO samsung 1,6 (16 potoków) 400/900 ||| 5098 ||| added by KARAS ;)

PCI-E Sapphire X800 XL samsung 2,0 (16 potoków) 400/900 ||| 5110 ||| techpower.com

PCI-E Sapphire X800 GTO2 samsung 1,6 (16 potoków) 400/900 ||| 5049 ||| techpower.com // faq page 1

 

jezeli chodzi o biosy XT np sapphire X800 XT samsung 1,6 400/900 sa rozne dziwne kropki/artefakty bez krecenia:/ 3dmarka nie puszczalem

biosy do x850 wogole nie wstają... takze pewnie nie mam r480;) ale moze jakis sie gdzies znajdzie..

probowalem zmienic w hex edytorze rowniez slynne 61=>60 ale czarny ekran bo wgraniu zmienionego biosu... Macie jeszcze jakies biosy na ktore ja jeszcze nie trafilem??? jesli tak to z góry dzieki ja dalej poszukuje najwydajniejszego;)

Edytowane przez hntr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS | 3dmark 2005 | koment

 

PCI-E Sapphire X800 GTO samsung 1,6 (12 potoków) 400/900 ||| 4468 ||| my orginal

AGP Sapphire X800 GTO samsung 1,6 (16 potoków) 400/900 ||| 5098 ||| added by KARAS ;)

PCI-E Sapphire X800 XL samsung 2,0 (16 potoków) 400/900 ||| 5110 ||| techpower.com

PCI-E Sapphire X800 GTO2 samsung 1,6 (16 potoków) 400/900 ||| 5049 ||| techpower.com // faq page 1

Jak narazie to wychodzi tylko granica bledu w wynikach 3dmarka. Wedlug mnie bios nie ma wplywu na wydajnosc, a tylko na ewentualna zmiane mozliwosci oc karty. Wydaje mi sie, ze przy tych samych taktach na kazdym biosie wyniki beda podobne, co zreszta potwierdzaja wyniki przez Ciebie podane.

Pozdro

Edytowane przez Kupos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...