Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na stocku i patrz podpis @16p i 440mhz w stresie mam maxymalnie 55 stopnia. Oczywiscie nie jest to juz taki stock bo go przerobilem po swojemu i nie potrzebuje wydawac kasy na inne chłodziwa bo poprostu 5 stopni w ta czy w ta nie zrobi mi wielkiej różnicy. Acha Gpu puszczone jest na 440 mhz przy 1,4234 V - przed chwilką mierzyłem. Coś mój ołówek kiepsko przewodzi bo robilem B . Kupie jakis 2b i podjade do 1,45V zobaczymy czy 460 mhz na gpu bedzie.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na stocku i patrz podpis @16p i 440mhz w stresie mam maxymalnie 55 stopnia. Oczywiscie nie jest to juz taki stock bo go przerobilem po swojemu i nie potrzebuje wydawac kasy na inne chłodziwa bo poprostu 5 stopni w ta czy w ta nie zrobi mi wielkiej różnicy. Acha Gpu puszczone jest na 440 mhz przy 1,4234 V - przed chwilką mierzyłem. Coś mój ołówek kiepsko przewodzi bo robilem B . Kupie jakis 2b i podjade do 1,45V zobaczymy czy 460 mhz na gpu bedzie.

a mozna jak przerobiles tego stocka po swojemu? ja na poczatku tez mialem max 60* w stresie, ateraz masakra nie wiem co sie stalo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zdejmij radiator bo nie wiadomo co tam masz za pastę i czy wogóle jest

2. Papier scierny wodny tysiączka i jedziemy tak aż sie możesz przejrzeć

3. Radiator jest tak skonstruowany ze masz srodek z miedzi i ona nie za dobrze styka z aluminium ją otaczającą - wiec w szparki powciskaj trochę pasty przewodzącej

4. Z boku pusc nawiew wiatrak taki jak w zasilaczach nadaje sie do tego bardzo dobrze

5. Z tyłu pcb przyklej wentylek aby rdzen chłodził z drugiej mańki

6. Pod karta graficzną u mnie mam audigy i akurat wciskam jeszcze jeden wentyl tak pod kontem idealnie pasuje i dodatkowo wdmuciach!e chłodne powietrze na całą kartę.

7. Oryginalna suszara na 100%

Całość nie jest zbyt cicha ale najbardziej słychac właśnie suszarę chodzącą na 100% i jakos mi to nie przeszkadza bo komp chodzi non stop i normalnie spie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na stock chłodzeniu @16 potoków bez kręcenia było ponad 70*C

Polecam znależć stary radiator(jakiś box lub coś podobnego) z amd lub pentiawki, troszkę go przyciąć ,przewierecić i będzie git :) Trochę własnej inwencji :D U mnie temp. spadły do ok 55*C przy zegarze 560MHz na gpu w stresie przy założonym wiatraku 80mm na radiator.

Efyr(jeśli dobrze pamiętam ) ma Whisperocka ,czy coś podobnego(

nie pamętam nazwy- na allegro za grosze) założonego i też chwalił

 

@gregor1230

Gratuluję twardego snu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WormBoy

a jakbys mi powiedzial gdzie mam ten radiator po starym jakims procu jak rozumiem z jakims coolerkiem przykleic to by bylo juz miodzio;) ale i tak wielie dzieki for help:)

 

@gregor1230

dzieki za szczegolowy opis;) ale troche nieczaje 2 pkt, co mam tak tym papierem jechac radiator? bo chyba nie GPU? :rolleyes: jesli chodzi o 4pkt to juz mam 2x coller ze starych zasialczy i temp spadla o prawie 10*:) a co do 5pkt to chodzi ci o strone gdzie sa pamiatki z ta blacha? bo chyba nie o strone gdzie wychodzi(a wlasciwie jest wydmuchiwane) cieple powietrze ze stockowego radiatora?

 

w ogole co za masakra, tak jak mialem wczesniej ustawione w ATT ze do powiedzmy tam 60* cooler chodzi na 54% tak teraz zrobilem zeby non stop chodzil na maxa i co panowie i szlachta sie okazuje? temp spada o jeden stopien ale nawet nie na stale bo czasem i tak wraca do poprzedneij wartosi:/ o wlasnie zaobserwowalem ze tak jak mialem 44* tak juz teraz mam przy caly czas dzialajacym coolerze na full juz 45* moze mi ktos to wytlumaczyc, jak czterolatkowi, bo doslownie masakra na calej linii:[:[:[:[

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WormBoy

a jakbys mi powiedzial gdzie mam ten radiator po starym jakims procu jak rozumiem z jakims coolerkiem przykleic to by bylo juz miodzio;) ale i tak wielie dzieki for help:)

Jak to gdzie :? ?Miałem na myśli cooler.Ściągsz stare chłodzenie,przykładasz swoje przyszłe :) mierzysz gdzie wypadają dziury ,wiercisz, wkładasz śrubki, przykręcasz i cieszysz się ciszą i wydajnością.Jak w reklamie :D

a co do temperatur to u mnie na np na cpu skacze +/- 3*C ,różnie bywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały updejt FAQa w dziale "Alternatywne coolery na grafike".

 

Dodałem tanie rozwiązanie z wentylatorem na grzbiecie grafiki, oraz linka do galerii z rozwiązaniami w stylu polecanego przez WormBoy'a (zajrzyj Magus).

 

 

A co do szlifowania papierem spodu radiatora, to gra raczej nie warta świeczki. Jeżeli spód nie jest naprawde tragiczy, to szlifowanie niewiele da, a jest ryzyko zrobienia jajka z płaskiej spodniej powierzchni i będzie gorzej niż było orginalnie.

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały updejt FAQa w dziale "Alternatywne coolery na grafike".

 

Dodałem tanie rozwiązanie z wentylatorem na grzbiecie grafiki, oraz linka do galerii z rozwiązaniami w stylu polecanego przez WormBoy'a (zajrzyj Magus).

A co do szlifowania papierem spodu radiatora, to gra raczej nie warta świeczki. Jeżeli spód nie jest naprawde tragiczy, to szlifowanie niewiele da, a jest ryzyko zrobienia jajka z płaskiej spodniej powierzchni i będzie gorzej niż było orginalnie.

nie wiem ale albo jestem slepy, albo cos dziwnego, bo nie moge znalezs tego dzialu o ktorym wspominasz:( "Alternatywne coolery na grafike"

 

a juz widze w pierwszym poscie - stupid me;P

 

zastanawia mnie jedno dlaczego jak daje z tych 54% na 100% to temp idzie do gory o 2* a jak powiedzmy zmniejszam do 30% coolera to temp wcale nie rosnie tak jak bylo 45* na 54% tyak przy tych 30% tez jest 45* wie ktos o co chodzi? czy ten stockowy wiatrak juz totalnie nic nei daje? ale cyrk, przy 30% juz nawet momentami tem jeszcze spada do 44* no doslownie szok lol zaraz w ogole wylacze tego stoskowego coolera i ciekawe co wtedy bedzie;)

 

jednak postanowilem wybebeszyc grafike i wziac do lapki odkurzacz:) okazalo sie ze jednak bylo troche kurzu ktory czesciowo zalepil wlot powietrza do radiatara:/ przerobilem swoja konstrukcje 2xstare coolery pozasilaczowe na pomysl @Efyra, ktory dodatkowo chlodzi jeszcze pamiec z drugiej strony a u mnie chlodzilo tylko sam radiator;) no i okazuje sie ze na 54% ctockowego chlodzenia mam juz tylko 39* a jak dam na ful to temp spada na 38* takze nie jest zle z 54* to az 16* roznicy:) nie sprawdzalem jeszcze w stresie ale zaraz odpale herosow i sie zobaczy;)

jak bede mial troszke kasski to zainwestuje chyba w jakiegos Evercoola + jakies raditorki miedziane na pamiatki, ewentualnie nakleje na ta blache;)

 

pozdr

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pokusilem sie o zrobienie Vmoda na GPU przez potencjometr i oto wyniki :rolleyes:

 

wszystko na wodzie :P

 

460 idle 38* stres 40* przy 1.40v tyle poszedl bez podnoszenia B-)

480 idle 40* stres 47* przy 1.63v :blink: :angry: :mur:

 

jak myslicie dac jeszcze papu i probowac dalej czy wygrzewac grafe :unsure:

 

chcialbym taka ladna 500-tke osiagnac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystki,

wlasnie przesiadłem sie z gf66GT na x800GTO i mam kilka pytań odrazu sie przyznaje ze nie czytałem całego obszernego topiku :) pierwsze pytanie jak/czym sprawdzic temperaturke, znaczy prawdopodobnie mam zablokowane czujke i pytanie jak jak odblokowac czy da sie to zrobic za pomoca RT? reszta pytan wyjdze w praniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperature pokaże Ci AT, ATT, everest, Trixx, czy podobne programy. Zależnie od sterowników jakich użyłeś będzie je pokazywał któryś z programów, inne niekoniecznie. Ale spróbuj AT albo to samo prawie, czyli ATT gdyż one zazwyczaj działają, a jak te nie będą pokazywać to np Everest.

Tu nie ma blokady czujników jak w 6600GT

 

Polecam przejrzenie pierwszego topicu, jest on niejako streszczeniem pierwszej i drugiej części tematu.

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam kupić Powercolor X800GTO 128MB PCIE. Problem polega na tym, że jest podejrzanie tania (325zł). Zastanawiam się czy faktycznie jest taka jak w opisie (400/700, 256bit, 12p/6v). Ktoś miał okazję poznąć bliżej?

Może ma 128bit lub 8 potoków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma te 12p/6v 400/700 i te 256bit tylko panowie w gralu sie pomylili i napisali ze ona jest na ddr3 co jest całkowita bzdura bo karta mam pamieci ddr1 :< ale i tak nie jest zle :)

 

 

aaa i ciezko dojsc do ladu z temperatura bo nie umiem czujki znalesc :P

Edytowane przez Kvaz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ATT kliknij prawym na ikonke na pasku zadań, w Hardware>Overclocking settings tam będziesz miał temp

Jak chcesz aby wyświetlało na pasku start, obok zegara Hardware>System Tray Hardware Monitoring... i tam ustawiasz

 

iq85 wresja 128MB ma mniej pamięci, to raz, a drugie, to to, że pamięci są wolniejsze, starszy standard i kiepsko się kręcą. Jest różnica wydajnoości między 256MB a 128MB, czy warta dopłacania, musisz sobie sam przeliczyć. Poza tym wydaje mi się, że w temacie o x800xl ktoś narzekał na Powelcolora, że znacznie gorszy od Sapphire, ale poszukaj coś w tamtym topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bede potrzebował zmodowanego biosu bo chyba czujki temperatury sa zablokowane :)

 

2228587[/snapback]

iq85 wresja 128MB ma mniej pamięci, to raz

A to ciekawe i odkrywcze stwierdzenie :P :)

Edytowane przez Kvaz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bede potrzebował zmodowanego biosu bo chyba czujki temperatury sa zablokowane :)

 

KLIK i KLIK :) ma ktos moze bios mod wyzej wymienionego powercolora 128mb z oblokowanymi czujakami?:>

 

 

A to ciekawe i odkrywcze stwierdzenie :P :)

stary przeciez masz tam enable hardware monitoring :mur: tak trudno dojsc do tego ze to wlasnei trzeba odhaczyc :?: :?: :?:

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały updejt FAQa w dziale "Alternatywne coolery na grafike".

 

Dodałem tanie rozwiązanie z wentylatorem na grzbiecie grafiki, oraz linka do galerii z rozwiązaniami w stylu polecanego przez WormBoy'a (zajrzyj Magus).

A co do szlifowania papierem spodu radiatora, to gra raczej nie warta świeczki. Jeżeli spód nie jest naprawde tragiczy, to szlifowanie niewiele da, a jest ryzyko zrobienia jajka z płaskiej spodniej powierzchni i będzie gorzej niż było orginalnie.

Ja tam to chropowate aluminium przeszlifowałem co memek dotykają. Jednakże przydało by się więcej radiatora żeby odprowadzało ciepełko lepiej. Chyba zmienie suszarę :). Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mib

 

Oj nie, nie, nie. Sklep odpowiada za sprzet rowne dwa lata z tytulu niezgodnosci towaru z umowa i nie wazne czy gwrancja jest zewnetrzna np. jakies firmy elektronicznej.

Dlatego tez nie musisz korzystac z gwarancji, ktora daje ci sklep, a jak sprzedawca twierdzi inaczej to jest po prostu chory.

W ogole gdzie wy kupujecie sprzet, ze tak was w uja robia??

 

co masz na mysli pisząc "odpowiada" ?

 

 

Co do gwarancji i przyjecia warunkowego to wg mnie to jest normalna sprawa, poprostu dzis za duzo ludzie kombinują, kreca, gdyby nie przyjecia warunkowe serwis juz dawno by sie powinol, ludzie kombinuja ze sprzęem, kreca, modyfikuja, jezeli reklamuja w przeciagu roku to jest OK dystrybutor prawie zawsze wymienia od reki w dosc szybkim czasie i nie przyglada sie elektronice.

A co jezeli padnie sprzet po roku, trzeba go odeslac do producenta, wiadomo troche to trwa, klient by wszystko chcial od reki na teraz, pojdziesz mu na reke, dasz mu nowy sprzet, jego wyslesz do producenta, wroci po miesiacu z reklamacja odrzuconą z powodu uszkodzenia mechanicznego (np wyrwany jeden rezystor) i serwis jest kilak stówek w plecy, klientowi dal nowy sprzet a przyjety od klietna moze wywalic do kosza.

Wiec nie dziwcie sie ze sa takie a nie inne procedury, sami jestescie temu winni ze krecicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do tego doszedłem juz troche wczesnij tylko ze znikomy tego efekt ;/ to nic nie daje:<

Jakby nie dawało to zalmana by nie polerowali .

 

Jeden rezystor to nawet bym nie szedł i nie reklamował ;). Chyba że przez ten rezystor szlak trafiło gpu to juz co innego :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ale mysmy sie chyba nie zrozumieli ja narazie szukam i proboje odblokowac czujke bo jej nie widze a co do temperatury to jeszcze jej nie poznałem na swojej karcie wic nie chce sie wypowiaqdac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe chyba że tak. Czujkę odblokować ??? O_o a co tam jest do odblokowywania?? Jeden ptaszek i tyle. A jesli to nie pomaga to chyba coś z tą czujką nie tak jest. Sprawdz programem trixx jesli tam bedzie działać to oki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma te 12p/6v 400/700 i te 256bit tylko panowie w gralu sie pomylili i napisali ze ona jest na ddr3 co jest całkowita bzdura bo karta mam pamieci ddr1 :< ale i tak nie jest zle :)

aaa i ciezko dojsc do ladu z temperatura bo nie umiem czujki znalesc :P

To że nie ma GDDR3 to wiem, ale czy to możliwe że to są DDR z 700MHz?! Może jednak DDR2? :huh:

Czyli nawet to nie są BGA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma GDDR3 to wiem, ale czy to możliwe że to są DDR z 700MHz?! Może jednak DDR2? :huh:

Czyli nawet to nie są BGA?

 

Odpalalem taka jedna karte soft mi pokazal DDR3, pamiedzi sa w obudwie BGA i posadaja czas dostepu 2ns, z tego co pamietam nawet z oznaczen wynikalo ze to DDR3, dlatego takie informacje sa w opisie, na 100% nie jest to DDR1 jak podaje producent...

 

Udalo sie moze komus takiego powercolorka odblokowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...