Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

2006 - 2681pkt

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=487802

 

2005 - 7523pkt

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2206969

 

2003 - 15196pkt

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4954308

 

Ogólnie takty i procka i grafy wysokie (3,06ghz oraz 650/625) a wyniczki takie se, jedna wina to chyba niestety wyłączenie dual core optymizera przez moją głupote, nastepne to nieświerza winda...

 

Ps, może ktoś chetny na grafe? :wink:

Edytowane przez banti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście mogłoby być lepiej :wink:

Porównując z moimi wynikami to np w 3DM03 w teście gt1 i gt5 mamy identyczne wyniki , a reszta to różnica rzędu 2 fps.

Natomiast w 3DM05 w gt1 masz 0,5 fps więcej , w gt2 0,1 fps a w gt3 1 fps więcej.

Spodziewałem się większych różnic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie very kompetentni :wink: - jakie znaczenie ma brak obsługi directX 9.0c przez serię X800 GTO (bo jest to chyba jedyny minus względem nvidii) - chodzi o grę dziś i jutro :wink: (tym bardziej, że dx 10 już za pasem).

 

Bardzo proszę o informacje; z góry dziękuje i pozdrawiam.

A jakie znaczenie ma DX10 skoro po pierwsze nie jeszcze tego DX'a, po drugie zanim stanie sie standardem wyjdzie juz pewnie DX11 oraz minie gdzies tak z rok lub wiecej(popatrz ile czasu wchodzi DX9.0/9.0c a jeszcze producenci w calosci nei wykorzsytali tego standardu).

 

Jezeli grasz w csa to bedziesz żałować tego.

Nie wiem jak w CS'ie ale gralem u znajomego w HL2:E1 na Galaxy GF7300GT w 1280x1024 z wszystkim na max'a z HDR anisox8 bez fsaa i gra chodzila bardzo ladnie wiec podejrzewam ze w CS'ie bedzie rownie dobrze albo i lepiej(nie biorac pod uwage ze ten efekt w CS jest raczej niepotrzebny bo moze przeszkadzac w dobrym celowaniu, zauwazeniem przeciwnika itd. :)).

Wracajac do HDR w HL2:E1 to akutat w tej grze karty sobie radza z tym efektem gorzej w innych tytulach.

 

Jednak ja jezeli dzisiaj mialbym kupowac nowa grafe to kupilbym GF7600GS od Galaxy zamiast x800GTO. Jednak brak obslugi DX9.0c dzisiaj staje sie coraz bardziej widoczny. Coraz czesciej grafy z obsluga DX9.0 maja przewage nie tylko w jakosci wyswietlanego obrazu ale rowniez w szybkosci, nie mozna zapominac ze PS3.0 powstalo glownie aby przyspieszyc obliczenia na shaderach a nie polepszenie obrazu bo w zasadzie poza HDR'em to na PS2.0 mozna uzyskac prawie identyczny obraz jak przy pomocy PS3.0, z reszta HDR mozna tez zrobic za pomoca PS2.0 ale jest bardziej zasobozerny i jednak jakosc nie jest identyczna.

 

Oczywiscie to moje zdanie i ktos moze myslec inaczej :)

Nie wspominajac ze ~400zl. za niemodowalnego GTO 256MB to za duzo a 550-600zl. za modowalnego to rowniez przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)brak obslugi DX9.0c dzisiaj staje sie coraz bardziej widoczny. Coraz czesciej grafy z obsluga DX9.0 maja przewage nie tylko w jakosci wyswietlanego obrazu ale rowniez w szybkosci (...)

Nie jestem przekonany co do co do owej wyższości (szybkość,jakości...) ps 3.0 nad 2.0 w praktyce. W teorii i owszem- jest jak mówisz. Co do opłacalności to nie czuje się bardzo kompetentny w tej materii, bo nie śledzę ostatnio cen grafik. Ale za 520zł można mieć nówkę x850xt pe (patrz Allegro). Wydaje się oczywiste, że gto na r430 modowany do xl będzie jeszcze tańszy (a mamy już 16 potoków). Polecam też zapoznać się tym, jak radzą sobie różne karty w grze, która przynajmniej do chwili obecnej jest najbardziej zaawansowana graficznie- Oblivionie. http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2746&p=5 Jak widać na nawet 7800GTX spadki (minimalne FPS- wydaje mi się, parametr kluczowy, jeśli chodzi o komfort gry) są większe niż na strym x800xl !!

 

Ps.: Oczywiście ten x850pe z Allegro, to zmodowany gto http://allegro.pl/item127384084_sapphire_r...it_box_agp.html

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany co do co do owej wyższości (szybkość,jakości...) ps 3.0 nad 2.0 w praktyce. W teorii i owszem- jest jak mówisz. Co do opłacalności to nie czuje się bardzo kompetentny w tej materii, bo nie śledzę ostatnio cen grafik. Ale za 520zł można mieć nówkę x850xt pe (patrz Allegro). Wydaje się oczywiste, że gto na r430 modowany do xl będzie jeszcze tańszy (a mamy już 16 potoków). Polecam też zapoznać się tym, jak radzą sobie różne karty w grze, która przynajmniej do chwili obecnej jest najbardziej zaawansowana graficznie- Oblivionie. http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2746&p=5 Jak widać na nawet 7800GTX spadki (minimalne FPS- wydaje mi się, parametr kluczowy, jeśli chodzi o komfort gry) są większe niż na strym x800xl !!

 

Ps.: Oczywiście ten x850pe z Allegro, to zmodowany gto http://allegro.pl/item127384084_sapphire_r...it_box_agp.html

Pokazales jeden test w Oblivionie i stawiasz koncowa ocene?

GF7600GT czesto jest szybszy lub rownie szybki jak GTO@16p(test na egielda obie grafy podkrecone bo porownywac jedna krecona do drugiej nie jest troche nie teges :)).

x800GTO@16p to bardzo dobra grafa nawet na dzisiejsze czasy jednak brak SM3.0 to dzisiaj wieksza wada niz jeszcze rok(no pol roku) temu. Coraz wiecej gier wykorzystuje nie tylko PS3.0 ale rowniez VS3.0 a tutaj zmiany sa znacznei wieksze niz w przypadku PS 2.0v3.0.

Ja uwazam ze jezeli ktos musi wybrac miedzy GF7600GT(Galaxy GS) a x800GTO(nawet @16p) to naprawde warto zastanowic sie nad GF(szczegolnie jezeli ten GTO nie jest @16p). Ten GF jest szybszy od GF6800GS/GT mimo 128bit'owej szyny a x800GTO@16p bez OC(roznie bywa) to taki x800XL ktory czesto jest slabszy od GF6800GT.

Jednak i tak wszystko rozchodzi sie o kase. Jezeli GTO bedzie w dobrej cenie to dlaczego nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie.Na allegro były 4 sztuki GTO na R480 AGP 16/6 za 520 zł.Czy to możliwe żeby ktoś tak tanio chciał puścić taką karte?Czy może to jakiś wałek?Macie jakieś doświadczenia z allegro?

 

PS.Nie wklejam linka do aukcji bo już jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie posiadam karte X800GTO Sapphire mod 16 potokow :) i w czasie ostrego grania np far cry ostanio zauwazyle ze temperatura troche podskoczyla nie przekracza 70 ale mam pyttanie jaka jest gorna granica bezpiecznej temperatury ? i wrazie czego jak obnizyc ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie posiadam karte X800GTO Sapphire mod 16 potokow :) i w czasie ostrego grania np far cry ostanio zauwazyle ze temperatura troche podskoczyla nie przekracza 70 ale mam pyttanie jaka jest gorna granica bezpiecznej temperatury ? i wrazie czego jak obnizyc ja :)

70st. dla dzisiejszych graf to nic strasznego. Potrafia wytrzymac znacznie wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar w najblizych dniach wymienic swojego wyzsluzonego radeona 9100 na X800GTO takze na AGP od firmy Palit, dostepny jest na allegro: http://www.allegro.pl/item127927475_palit_...o_box_agp_.html mam pytanko do was czy ta karta jest wydajnosciowo lepsza nawet od podkreconego 7600GS na 500/900MHz od firmy Galaxy? Obie karty na AGP oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar w najblizych dniach wymienic swojego wyzsluzonego radeona 9100 na X800GTO takze na AGP od firmy Palit, dostepny jest na allegro: http://www.allegro.pl/item127927475_palit_...o_box_agp_.html mam pytanko do was czy ta karta jest wydajnosciowo lepsza nawet od podkreconego 7600GS na 500/900MHz od firmy Galaxy? Obie karty na AGP oczywiscie

To zależy , w jakiej grasz roździelczości , czy używasz wygładzania tekstur i krawędzi...

Gdyby był pewny mod na 16 potoków to wziąłbym gto , a tak to trudno powiedzieć...

Generalnie w wyższych rozdzielczościach i włączonych upiększaczach gto powinno być lepsze ze względu na 256 bitową pamięć

Ja gram głównie w counter strike'a source(inne mnie szybko nudzą i nie mam zbyt wiele czasu na granie) z włączonym wszystkim na max i gra śmiga. A na GF niestety jest bardzo duży spadek wydajności.

Niby w GF jest pełna obsługa dx9.0c ale mnie np. hdr nie specjalnie podnieca :wink:

W grach jest strasznie przerysowany i aż mdli mnie od tego :-P

 

Sam się zastanawiałem czy nie wymienić na serwisie(za dopłatą) mojej karty ,która padła na 7600 ale zrezygnowałem.Jak będę zmieniał to za ok pół roku na coś zdecydowanie mocniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie male pytanko, posiadam GTO od Sapphire czerwony laminat, nie modowalem jeszcze poniewaz nie mialem okazji, jednak NFS:U2 na full detalach nawet na 800x600 skacze :? spadki sa do 10kl/s a max do 35kl/s chyba tak nie powinno byc ?? moze znacie rozwiazanie tego problemu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie male pytanko, posiadam GTO od Sapphire czerwony laminat, nie modowalem jeszcze poniewaz nie mialem okazji, jednak NFS:U2 na full detalach nawet na 800x600 skacze spadki sa do 10kl/s a max do 35kl/s chyba tak nie powinno byc ?? moze znacie rozwiazanie tego problemu ??

No raczej powinno byc lepiej. Ja na prawie maksymalnych ustawieniach gralem komfortowo na r9800pro lekko podkreconym. Chyba, ze cos zamieszales w ustawieniach sterownikow i masz teraz wlaczone z ich poziomu aax6 adaptive lub cos w tym stylu. Ile masz pkt. w 3dmarku03?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie male pytanko, posiadam GTO od Sapphire czerwony laminat, nie modowalem jeszcze poniewaz nie mialem okazji, jednak NFS:U2 na full detalach nawet na 800x600 skacze :? spadki sa do 10kl/s a max do 35kl/s chyba tak nie powinno byc ?? moze znacie rozwiazanie tego problemu ??

Pewnie procek ciut za słaby daje znać o sobie

Może spróbujesz podnieść takty karty?

Wydaje mi się ,że 1024x768 i trochę niższe detale powinno ładniej wyglądać niż twoje ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 tys wychodzi

 

To zdecydowanie niezły wynik. Ja na takim sprzecie jak twoj, tylko z prockiem podkręconym @3200+ i odblokowanymi potokami z taktowaniem 441:536 mam 10200. Moze rzeczywiscie procek nie wyrabia (xp-ki nie sa demonami predkosci). Jesli 800x600 masz zblizone FPS jak w 1024x768 to znaczy, ze proc nie daje rady. Bez wgledu na wszystko nie zaszkodzi podkrecenie procka i uruchomienie dodakowych potokow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem tu nowy i mam malutki problemik.Posiadam karte sapphire radeon x800 gto pod AGP.Karta jest z czerwonym laminatem i ma osobne zasilanie( to chyba dobrze).Rdzeń w programie ati tool wykrywany jest jako R 430 pamięci samsunga 1,6ns(takie pamięci podali mi jak kupowałem w sklepie) i ma te upragnione przez niektórych "F"(karta w wyglądzie jest identyczna jak x800 gto2).Chcialbym zmodowaĆ ją na 16 potoków ale problem polega na tym że nie zabardzo wiem jak mam się za to zabrać.Jak skopiować stary bios i jak stworzyć dyskietke (lub płyte) startową tak żeby odpalił sie program FLASHROM.Problem też leży w samym biosie bo nie wiem dokładnie jaki ściągnąć.Ściągnąłem sobie bios od radeona x 800XL z takimi samymi zegarami i pamięciami pod AGP.jEŻELI KTOŚ MOŻE MI TO WYTŁUMACZYĆ TO BARDZO PROSZE O KONTAKT POD NR GG 7480515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł mój PowerColor z gwary.

Nie pokazuje temperatury gpu i mb :mur:

Nie ma regulacji obrotów wentla i zasuwa wciąż na maxa :mur:

Te typy tak mają?

Wygląda Tak

niestety pcolor dal ciala w tych kartach... brak sensora :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Fortrona 350W i miałem problemy z wyjsciem DVI i stabilnościa w niektórych grach, także twój zasilacz może nie starczyć tym bardziej że sporo rzeczy masz w kompie. Zmieniłem na TAGAN 380W i wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pojawily sie GTO16.

http://allegro.pl/item130714875_powercolor...ddr3_16p6v.html

Chcialbym sie dowiedziec czy te karty sa takze okrojone z czujnikow temperatury i czy ktos sie orientuje jakie pamiatki sa na tej karcie, no i najwazniejsze czy polecacie w tej cenie :D

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pojawily sie GTO16.

Chcialbym sie dowiedziec czy te karty sa takze okrojone z czujnikow temperatury i czy ktos sie orientuje jakie pamiatki sa na tej karcie, no i najwazniejsze czy polecacie w tej cenie :D

jest chip LM63. poza potokami niczym szczegolnym karta sie nie wyroznia - pamieci samsunga 2.0ns, rdzen R430.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy ktoś jeszcze ma takiego pecha jak ja <_< Mam Asusa x800 gto

 

http://www.asus.com/products4.aspx?l1=2&am...amp;modelmenu=1

 

Rdzeń niby 430, ale nie zdejmowałem kaloryfera, zresztą nie widzę sensu bo to solidny kawał miedzi i w stresie mam max 54/51. Otóż ani nie ma F'ek, a kręci się beznadziejnie, nawet kilkanaście mhz więcej i już śmieci, nie ma sensu kręcić nawet :angry: Zostają mi chyba tylko timingi? :sad:

Edytowane przez lhorror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...