Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie moi mili w tejże pięknej piłkarskiej chwili. Kupiłem sobie gto sapphire na gp z ddr 3 i mam taki problem . Zakładam pentka 70 alu i mam wyzsze tempy niz na std wentylu , shima mam chyba wyzszego od gpu bo im więcej pasty tym lepiej , ale i tak padaka. Radek jest na 480 kreci sie okolo 570/570 i temperatura dochodzi do 80 na gpu i 50+ na board temp na std wentylu na pentku tak samo . Czy taka temp jest akceptowalna? Nie wiem co mam zrobić shima zdjąć (ściągał ktoś?) , myśle równiez o podkładce zelowej - termoprzewodzącej (sprawdza się to?) a moze kupic tasme termo 3 m i walnąc na gpu (sprawdza się?) Wzięłem 5 groszy na gpu , ale coś kiepsko z przewodnictwem bo tempy nie hallo , co mi polecacie? Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez radiatorków też jest lipa zresztą nic mi nie wadzi , widać , że gpu jest minimalnie niżej niż shim i teraz mam dylemat kiedyś w discotechu były takie podkładki żelowe-termoprzewodzące , nie wiem czy to się sprawdza tak samo jak taśma termo 3 m jakbym walnął jej z 2 warstwy na gpu to by się wyrównało tylko nie wiem jak to się sprawdza w praktyce a co myślicie o tej temp 80 gpu , 50 board wiem , że to dużo za dużo , ale czy jeszcze akceptowalnie? 120 wiejąca z boku na 5v duzo nie zmienia i mam dylemat kurcze co tu zrobić by było dobrze? ściągał ktoś shima z gto mocno siedzi skubany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperetura wysoka, zwłaszcza, że zazwyczaj r480 grzały się mniej.

Możesz spróbować wyszlifować pentka, tak aby zeszlifować wokoło aby shim nie przeszkadzał, czyli zostawić w środku kwadrat, który się będzie mieścił wewnątrz shima, a boki zebrać papierem ściernym na tyle ile shim jest wyżej od GPU. Wtedy radiator by ci doszedł do GPU, bo by już się nie opierał na shimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperetura wysoka fakt , ale czy to już jest graniczną temperatura dla tego gpu przy której może paść? szlifowanie pentka to tez jest myśł , lecz jednak te podkładki czy też taśmy termoprzewodzące to dośc łatwiejsze w zastosowaniu opcje, chodź nie wykluczam szlifowania , tylko ostro będe musiał go zeszlifować , żeby zostawic akceptowalny obszar, czy te taśmy termo 3m czy jak im tam nadają sie by je zastosować na gpu? jak również te podkładki żelowe? , a tak poza tematem 5 groszy polskich to chyba czysta miedź? nieprawdaż? a ja ją zastosowałem i niestety efektów nie miałem , ściągał ktoś shima?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grosze to mosiądz.

Na tych taśmach i podkładkach stracisz sporo na temp. Sądze, że będą nawet wyższe niż na dobrze dolegającym seryjnym radiatorze, więc kasa wpakowana w pentka była by wtedy stracona.

Jedyne optymalne rozwiązania, jeżeli rzeczywiście shim przeszkadza, to albo ściągnięcie go, zeszlifowanie takiej jego warstwy aby nie przeszkadzał, albo dopasowanie szlifowaniem pentka. To Ci da najlepsze efekty pod względem temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi...mam pytanko ! posiadam saphhire x800gto 256ram Agp.Potoki odblokowane...Pomyslalem ze sprawdze Oc i hmm...rdzen na 480 freez na 460 idzie bez artów....pamieciami sie nie bawiłem :) Czy to dobry wynik ? czy lipa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem jakim cudem to możliwe ale kiedyś na sterach 6.2 rdzeń (R480) chodził mi bez problemu na 580Mhz, a o jakiegoś czasu po ustawieniu na rdzeniu nawet 530Mhz to po kilku minutach monitor mi się po prostu wyłącza. Dzieje się tak od sterów 6.7. Czy takie coś w ogóle jest możliwe? Formata robiłem, nadal to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam x800 gto od Sapphirea na rdzeniu r 420, rdzen wykrywa od x800pro ale karta to gto na AGP. Mam pytanie czy w tym modelu da sie odblokowac potoki?? Karta kreci sie na poziomie 550/1100 pamieci samsunga 2 ns, no i nie ma liter F. Prosze o rade pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wlaczylem dzisiaj po raz pierwszy Nfs:carbon pierwszy wyscig robi sie blad windowsa.. zamyka sie gierka, otwiera sie pulpit i co widze.. obraz jest poszarpany na wszystkie strony. Krzak na krzaku... grafiak bylo podkrecona chodzila tak przez 5 miesiecy wsyzstko bylo ok temperatury. ciagle gralem.

teraz te krzaczki nie schodza wogle. Co robic??icon_sad2.gif

X800GTO ULTIMATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzieki za odpowedz a jak myslice da sie czy nie bo cena jest atrakcyjna?? A o tym gf co myclicie?

A jak nawet nie odblokuje to sie opaca czy nie jest ta karta wydajna co o niej mylicie??

Pozdrawiam

Edytowane przez pawlosso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Niedawno stalem sie szczesliwym posiadaczem radka Palit X800 GTO

Chcialem sprawdzic jaki mam rdzen no i po sciagnieciu wiatraka na GPU znalazlem takie cos:

 

ATI

RADEON X800

215RAACGA12F

GG7578.1

0613SS

 

tu jest zdjecie: http://img485.imageshack.us/img485/2256/1nb4.jpg

Nie mam pojecia gdzie mam odczytac typ rdzenia, spodziewalem sie napisu R430 albo R480, moze ktos mi pomoze rozszyfrowac to oznaczenie?

 

ati tray tool pokazuje:

Display adapter RADEON X800 PRO AGP (0x4A49)

Core Name R420

 

W ustawieniach ekranu: X800 PRO/GTO

Dodam ze udalo mi sie go stabilnie podkrecic na 501/401 (pewnie mozna bylo wiecej ale niewiele, a nie chcialo mi sie na razie bawic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam do kolegów fachowców pytanko odnosnie wyboru grafiki ta http://www.allegro.pl/item138890147_hit_x8..._vivo_r430.html czy moze ta http://www.allegro.pl/item139656908_ledtek..._1rok_bcm_.html.

Chodzi mi czy da sie tego radeona modowac?

Pozdrawiam i czekam na odpoweidz

Mam tego radeona z Allegro za 399pln na r430. 16 potoków bez problemu robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzisiaj przyszla do mnie karta graficzna Ati Radeon x800 GTO 256mb na agp. Wlozylem ja do kompa, ten odpalil sie. w windzie wykryl karte vga, jednak nie moze znalezc do niej sterownikow. to nic, sciagnalem sobie ze stronki ati. niestety, ciagle przy starcie wywala mi jakis blad. sprobowalem inna wersje i jest to samo. I teraz pytanie, o co chodzi?

sprzet to e6300, ECS P4M800, 250GB dysk, zasilacz Fortron 350W -60MDN. Na 1szym miejscu obstawiam plyte, a pozniej zasilacz. Plyta ma zintegrowana grafe S3. W biosie nie ma typowo opcji do jej wylaczenia,ale gdy wlozylem, to znikla opcja ile jest dla niej przeznaczone ramu. Ta plyta miala byc opcja przejsciowa. Moge ew. kupic narazie alesrake dual, tylko czy to pomoze? nie chce wydac 200stowek na darmo. aha, sprobowalem zainstalowac na nowo winde xp i dalej to samo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh kupiłem x800gto connect 3d tutaj : http://www.allegro.pl/item142520532_ati_ro...56bit_vivo.html

miałem nadzieje ze sie zmoduje bo one czesto sie modowały ale jak na razie mi to nie wychodzi :cry: ATItoll pokazuje ze jest na rdzeniu r423 , niestety nie ma jednej F-ki tam gdzie byc powinna :sad: Karte kreci sie na razie na 570/1060 lekko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem przyczyne artefaktow. obnizylem defaultowe taktowanie o 1/4 i zniknely! czyli karta sie przegrzewa,co mnie troche dziwi, poniewaz jest fabrycznie nowa, orginalna ATI. I tera mam dylemat co zrobic. mam okazje kupic od znajomego podobna karte - x800 GTO Sapphire po okazyjnej cenie, ale wiem ze jest b. glosna. myslalem, zeby kupic do mojej obecnej nowe chlodzenie, np. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12285 badz http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18367 Przynajmniej bedzie ciszej, ale czy artefakty znikna? bez sensu, zebym pakowal kolejna kase bez skutku. co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem przyczyne artefaktow. obnizylem defaultowe taktowanie o 1/4 i zniknely! czyli karta sie przegrzewa,co mnie troche dziwi, poniewaz jest fabrycznie nowa, orginalna ATI. I tera mam dylemat co zrobic. mam okazje kupic od znajomego podobna karte - x800 GTO Sapphire po okazyjnej cenie, ale wiem ze jest b. glosna. myslalem, zeby kupic do mojej obecnej nowe chlodzenie, np. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12285 badz http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18367 Przynajmniej bedzie ciszej, ale czy artefakty znikna? bez sensu, zebym pakowal kolejna kase bez skutku. co myslicie?

 

to znaczy ze defaultowe zegary jeszcze obnizyles :blink:

 

zdejmij chlodzenie i popraw bo cos mi sie wydaje ze krzywo lezy na rdzeniu :unsure: aaalbo zasilacz nie daje papu.

Dodam ze kumpel mial 250W i gt6600 i cigele mu arty sypalo na defaulcie, zmienil zasilke na 350 Modecom i po problemie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

A co sadzicie o tej karcie:

http://www.allegro.pl/item145445007_powerc...ddr_256bit.html

 

cena chyba okazyjna? Ze screena wyglada, ze normalnie 16 potokow, taktowanie tez w miare fajne + tuner Tv.

ale na r430 wiec marne o/c

 

za 360zł masz x800pro od Ruska ktore zmoduja sie na 16p :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie chyba juz bardziej cenie ten tuner Tv niz dobry OC + odblokowywanie potokow :)

 

i co to znaczy marne oc? wogole sie nie kreci?

tak , maxymalnie ok. 430-440Mhz przez co karta jest mnie jwydajna od x800gto podkreconego na 550Mhz na rdzeniu...

 

Remek : Mysle ze 300zł to uczciwa cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...