Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

A po co chcesz od razu zmieniać chłodzenie. Czytałem ,że to nie jest wcale takie złe.Pierwsze wydania tej karty faktycznie były strasznie głośne (inne chłodzenie), prawdziwe suszarki. Wiem bo mam taką, ale zmieniłem na chłodzenie od Atlona 64 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta to PowerColor ATI Radeon X800GTO 128MB DDR/256bit (http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&id_prod=14265&u=11070). Trochę się zawiodlem po kupnie, nazwa jądra : r430, domyślne taktowania : 400/700, maksymalnie udalo mi sie wyjsc na 413/800 - wynik w tescie AtiTrayTool - 3014. Według "f'ek" nie da się jej zmodyfikować na 16 potokow. Czy znacie jakis dobry sposob na podkręenie tej karty ? Wymiana chlodzenia albo cos moze pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta to PowerColor ATI Radeon X800GTO 128MB DDR/256bit (http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&id_prod=14265&u=11070). Trochę się zawiodlem po kupnie, nazwa jądra : r430, domyślne taktowania : 400/700, maksymalnie udalo mi sie wyjsc na 413/800 - wynik w tescie AtiTrayTool - 3014. Według "f'ek" nie da się jej zmodyfikować na 16 potokow. Czy znacie jakis dobry sposob na podkręenie tej karty ? Wymiana chlodzenia albo cos moze pomoc ?

Niestety ten rdzeń i pamięci są bardzo mało podatne na podkręcanie i nawet lepsze chłodzenie niewiele tu pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jesteś dziwny tylko ja jestem leniwy :P

 

bo na przyszłość nie trzeba by było już ati toola ;))

 

no ale widze, że nikt nie jest w stanie mi coś poradzić na te problemy z flashowaniem :(

 

Pewnie zagladales do FAQ?

Tam jest opis problemu z Error 0FL01, ktory sam mialem i rowniez probowalem z wgrywaniem roznych biosow,

modowaniem samemu biosu etc, zaden nie chcial nawet wejsc w karte.

Pomogl mi koles z zagranicznego forum.

 

Link do niego dziala, a jesli chcesz to wysle Ci na maila bootowalne CD z tym biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zagladales do FAQ?

Tam jest opis problemu z Error 0FL01, ktory sam mialem i rowniez probowalem z wgrywaniem roznych biosow,

modowaniem samemu biosu etc, zaden nie chcial nawet wejsc w karte.

Pomogl mi koles z zagranicznego forum.

 

Link do niego dziala, a jesli chcesz to wysle Ci na maila bootowalne CD z tym biosem.

 

no do tej pory się z tym nie uporałem...

jak możesz mi to wysłać to byłoby pięknie.

 

szitek@gmail.com

 

dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2 godzin czytam te posty i nie moge sie polapac!

 

moze mnie ktos wytlumaczyc jak zmodowac (odblokowac 16 pipleines) karte X800GTO Palit, 256 mb, w atitool pisze tez: chipset r420, AGP, 12 active pipelines, CONFIG_DIE FUSES 0xFFFFEFFF, CONFIG_SUBSTRATE_FUSES 0xFFFFFF9E, CONFIG_ROM_FUSES 0x61

 

licze na szybkie odpowiedzi.

 

pozdro.

 

P.S. nie dysponuje stacja dyskietek.:(

Edytowane przez lamborghini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2 godzin czytam te posty i nie moge sie polapac!

 

moze mnie ktos wytlumaczyc jak zmodowac (odblokowac 16 pipleines) karte X800GTO Palit, 256 mb, w atitool pisze tez: chipset r420, AGP, 12 active pipelines, CONFIG_DIE FUSES 0xFFFFEFFF, CONFIG_SUBSTRATE_FUSES 0xFFFFFF9E, CONFIG_ROM_FUSES 0x61

 

licze na szybkie odpowiedzi.

 

pozdro.

 

P.S. nie dysponuje stacja dyskietek.:(

z tego co przeczytalem w FAQ w 1 poscie to Twoj nei jest modowalny (chodzi o te E w CONFIG_DIE FUSES 0xFFFFEFFF, CONFIG_SUBSTRATE_FUSES 0xFFFFFF9E)

 

Powiedzcie mi prosze jak chodzi na tej grafie TDU?? bo jestem bardzo ciekaw z gory THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi prosze jak chodzi na tej grafie TDU?? bo jestem bardzo ciekaw z gory THX

Dziś dostałem paczke z allegro z kartą Powercolor x800gto vivo AGP karta bez propblemu sie zmodowała na 16 potoków. W TDU po odblokowaniu dodatkowych 4 potoków zyskałem jakies 10 klatek wiecej. Przy rozdziałce 1280x1024 gra śmiga płynnie. Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Przesiadłem się niedawno na x800GTO z odblokowanymi potokami, mod biosu z x800xl - 450/490 (gpu/mem). Karte mam na niebieskim laminacie z pamięciami 1.6ns. Moje pytanie brzmi: czy to normalne że w stresie mam 90st na gpu?? :D niezaleznie czy jest podkręcony. Pytam się, bo czytałem że gto to małe grzejniki, ale z drugiej strony miałem przedtem wersje GT i ta max 70st miała i to przy gorszym chłodzeniu. Dzieki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Niedawno przesiadłem się z AGP na PCI-E za sprawą X2 (chociaż zasilacz się w kompie ostał choć 20 pin). Mam problem z grafą. Na zintegrowanej działa, a na X800GTO niestety nie. komp się uruchamia z wyłączonym monitorem i widzę, że system się nie ładuje. O co kaman bo trochę pomysłów brak? Karta na razie pożyczona na sprawdzenie, ale była sprawna. Jeszcze jedno. Złącze PCI-E na karcie niedomaga w ten sposób, że jedna nóżka (najbliższa obudowy, z jednej strony) nie ma około 1-2mm miedzi. Zdjąłem śledzia aby głębiej ją osadzić ale efektów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ktoś nie wie, jaka jest max bezpieczna temperatura dla Sapphire (czerwony) x800 gto AGP z odblokowanymi potokami? Do tej pory miałem w stresie max 60 C a ostatnio cos się podniosła do prawie 70 i zaczynam się trochę martwic ewentualnie, jakie chłodzenie dobre możecie polecić do tej grafy. Nie musi być koniecznie ciche ważne żeby było skuteczne;)

Edytowane przez Thorn123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy tempach rzedu 65-68 w upalach jest ok, raz nawet bylo 70 i wsio ok. Tylko problem jest

jeszcze taki ze przy tych upalach nie tylko rdzen sie grzeje, ale tez wszelkiego

rodzaju uklady na grafie, ktore nie maja dobrego chlodzenia, a ktorych przegrzewanie moze prowadzic do niestabilnosci.

 

Moje chlodzenie to pentagram al-cu 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to twoim zdaniem znaczy mała wydajność?Może podaj wyniki testów 3dmark 03 i 05.I jaką masz reszte kompa bo tak to w sumie nie można nic powiedzieć,bo tyle wiadomo co nic.

Edytowane przez Adam35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witanko

Zagląda ktoś tu jeszcze ? Frapuje mnie pewna kwestia,

 

kiedyś jak jescze systematycznie przegladałem temat o x800gto (ta cz.1 to niezły kolos) to zapamiętałem jak jeden gość uslilnie ostrzegał zeby pilnować jakis elemtentów chyba zasilania na karcie własnie r430 przerobionej na 16p i jescze ostro wykrecanej, bo własnie karta mu padła przez to,

 

pamiętam ze widzialem obrazki jak koles wskazywał co i które elementy w takiej sytuacji tzreba bezwzglenie pillnować przed przegrzaniem bo w konsekwencji przegrzewania moze być kuku.

 

Czy ktoś z czytających kojarzy o czym mówie i moze mi wyjąsnic co i jak tam było, bo bede zmieniał chłodzenie i chce pocisnąc troche z niej bez ryzyka.

Pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem, posiadam sapphire radeon x800gto 256/256 pci-e na r430 (nie wiem na jakich pamieciach bo zaraz po zakupie nakleilem kostki) i nie moge zmodować karty :sad: , podmiana i edycja biosu nic nie dala poza tym ze wpisalem w swoj bios prawdziwa nazwe kodową rdzenia :mur: .

 

Czy ktos zna jakis sposob jeszcze czy poprostu karta jest nie modowalna i musze zadowolic sie samy OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam zapomnialem dopisac ze spelniam wszystkie wymogi zamieszczone na stronie pierwszej a wiec F-ki sa a modowac sie nie chce:( i tu ponawiam pytanie.

 

dodatkowo chcial bym zapytac kogos komu sie udalo zmodowac na 16p ile ma punktow w 3Dmarku 2005 i czy zauwarzyl jakis wiekszy skok wydajnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałem biosa od X800XL i nadaj nic, a te które są w faq’u nie mogę pobrać. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi podesłał lub udostępnił jakiś bios który jest sprawdzony, mój meil vaxual@o2.pl. Z góry wielkie dzięki.

 

Zastanawiam się też jakie mam pamięci, jeżeli mam przepustowość 32Gb/s czy mam pamiątki 1,6 czy 2,0ns?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...