Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie da sie na 16 potokow przekabacic. ;]

Jaki masz rdzen, sprawdzales ? Zobacz jak sie kreci, jak w okolicach 500mhz to masz r480 i pozostaje tylko o/c core/mem.

 

A jesli mam 540 i moze isc dalej to co jaki mam rdzen??:) czy chodzi ci o predkosc pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam program nie. Podkręcanie lub zmiana obrotów wiatraka - tak. Oczywiście chodzi tu o temperatury - jeżeli karta się przegrzeje to może paść.

Temperature GPU możesz sprawdzać programowo. Natomiast pamięci to raczej inaczej niż na dotyk nie sprawdzisz - tylko zwarcia nie zrób.

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat przy podkręcaniu temperatura w spoczynku nie jest ważna.

Ważna jest najwyższa temperatura do jakiej grafika dobija. Te programiki do sprawdzania czy nie ma artefaktów w ATI T i ATI TT nawet nieźle rozgrzewają grafike. Ale warto jeszcze monitorować w trakcie gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATT

Dla niewtajemniczonych to ten drugi :-P

FAQ...

ATI Tool - to tym programem sprawdzamy, czy mamy litery F, ma on też możliwość wykrycia automatycznie możliwości OC (było powyżej w tym poście)

ATI Tray Tools - także opcja auto OC, profile 2D/3D, opcja monitorowania temp. podczas działania aplikacji 3D

W AT też chyba jest taka opcja Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale warto jeszcze monitorować w trakcie gier.

No i tu sie zgodze, ogolnie sie zgadzam bo madrze piszesz :) bo przy samym at to procesor w zasadzie sie nie przemecza, a podczas gry i owszem co przy slabej wentylacji moze podniesc temperature samego gpu tudziesz calej reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problemik :( , a mianowicie kartę GTO2 mogę w ATT kręcić do około 570 na 615 (w czasie normalnej pracy mam standard 399 na 490 żeby karty nie męczyć) lecz tylko jeżeli daję aby sam komp sprawdził "Find Max for GPU i MEM" czyli tak to wygląda jakby karta musiała się rozgrzać ??? bo jeżeli sam próbuję załadować profil nawet nie tak mocno podkręcony czyli np 555 na 600 to raz załaduje się spoko a nieraz wywala pionowe artefakty :( i nawet jak jeszcze coś widać i dam rade zmienić taktowania na standard to już nie wraca do porządku (tylko restart pozostaje).

 

Może wiecie jak sobie z tym poradzić ??

Dodam że chłodnota karty jest spoko na GPU max 38st C (H2O) a na pamięciach miedziane radziatory 20/20/15 mm z nawiewem z boku budy 140mm

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szakalaka

A find max GPU/MEM robisz osobno, czy np. MEM sprawdzasz już na podkręconym GPU? Chodzi mi o to, że może karta pozwala z osobna pracować na GPU 570 czy MEM 600, ale razem już zasilanie nie daje rady (jakiś Vmod na VDDQ?).

Druga możliwość, to karta nie lubi dużych skoków. Stwórz sobie profil np. 450/550, 500/575, 550/600 i wczytuj je po kolei i zobacz jak się zachowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zdecydowalem sie na zakup SAPPHIRE RADEON X800 GTO 256MB 256BIT (mam nadzieje ze dobrze wybralem) i mam prosbe poniewaz to moja 1 karta z seri ati wczesniej mialem geforce ;) i nie znam sie na nich kompleteni i mam pare pytani jakie sterowniki najlepiej zainstalowac bo czytalem ze jest kilka wersji :) i jaka moze byc temperatura rdzenia (bo zamiezam sie pobawic w o/c) mam nadzieje ze mi pomorzecie i wybaczycie te pewnie blache pytania dla was :) mam jeszcze jedno pyatnie(z czystej ciekawosc) czy ten radek jest godnym konkurentem gf 6800 gs ?

Edytowane przez Thorn123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WDK sprawdzałem już na ustawionych np robię test pamięci i zostawiam na 600 ileś tam nawet 615 i na takim ustawieniu robię test GPU i jest 570 (lub odwrotnie zaczunam od GPU a potem sprawdzam pamięci) i jest spoko tak jakby karta się rozgrzewała :) , a jak od razu skok to 2 razy na 3 kiszka arty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zdecydowalem sie na zakup SAPPHIRE RADEON X800 GTO 256MB 256BIT (mam nadzieje ze dobrze wybralem) i mam prosbe poniewaz to moja 1 karta z seri ati wczesniej mialem geforce ;) i nie znam sie na nich kompleteni i mam pare pytani jakie sterowniki najlepiej zainstalowac bo czytalem ze jest kilka wersji :) i jaka moze byc temperatura rdzenia (bo zamiezam sie pobawic w o/c) mam nadzieje ze mi pomorzecie i wybaczycie te pewnie blache pytania dla was :) mam jeszcze jedno pyatnie(z czystej ciekawosc) czy ten radek jest godnym konkurentem gf 6800 gs ?

Stery to jak juz powiedzial JROX XG Warcat. A co do temperatury rdzenia to sytuacja jest mniej wiecej taka sama jak z procesorami, tzn nie ma ogolnie przyjetej temperatury bezpieczenstwa, trzeba to samemu wybadac bo kazdy egzemplarz jest inny. A wiec medota jak najbardziej empiryczna sie kieruj ;)

Edytowane przez Kupos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie tylko dodatki do sterowników, dodatkowe opcje w zakładkach. Niektórzy twierdzą też że są jakieś różnice w wydajności, ale to niezbyt pewne i raczej wątpliwe - bo wszystko praktycznie w granicach błędu pomiarowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam taki problem.

 

Podkręcając karte Radeon X800GTO Sapphire FireBlade 256MB DVI (PCI-E) standardowe zegary rdzeń 400Mhz pamięci 980Mhz, rdzeń idzie tylko na 420Mhz pamięci kręcą sie lepiej 1100Mhz. (chłodzenie ma rewelacyjne jak suszarka)

 

Moja konfiguracja to:

 

procesor: Athlon 64 3000+ Venice (939)

płyta główna: Gigabyte GA-K8NF-9 nVidia nForce4 4x

pamięci: 2x 512Mb kingston dual chanel.

dysk: Seagate 80 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II)

grafika: Radeon X800GTO Sapphire FireBlade 256MB DVI (PCI-E)

muzyka: Creative Audigy

napędy: 3x napęd CD/CDRW/DVD

zasilacz: Modecom 350W PFC

 

Na różnych forach czytałem, że karta rewelacyjnie się kręci rdzeń około 600Mhz pamięci 1200Mhz.

Co może być przyczyną, że u mnie tak słabo (przynajmniej rdzeń)Może zasilacz?

Za podpowiedzi z góry dziekuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na różnych forach czytałem, że karta rewelacyjnie się kręci rdzeń około 600Mhz pamięci 1200Mhz.

Co może być przyczyną, że u mnie tak słabo (...)

Hehe sprobuj pozyczyc od kogos cos mocniejszego min 430... z tego co wiem to znajomy zmienil zasilke na Tagana i zegary poszly w gore o kilkanascie Hz'ów. Jesli problem sie rozwiaze bedziesz znal odpowiedz... ale na 99% to slaba zasilka;)

Edytowane przez hntr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być zasiłka, tak jak napisał hntr

Ale jest też możliwość, że trafiłeś na rdzeń r430 - one się słąbiej kręcą, ale zazwyczaj są modowalne na 16 potoków, czym nadrabiają niższe zegary.

Sprawdź czy masz litery F w AT - opis masz na pierwszej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam ostanie pytanie ;)(przynajmniej narazie zanim zaczne sie bawic w o/c) czy uwazacie ze x800 gto 256 sa wydajniejsze od 6600 gt i 6800 gs ? i czy moja zasliacz cheewtec 400w przy p4 3,0e da rade ?

Edytowane przez Thorn123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 6600GT z całą pewnością. Jeżeli chodzi o 6800GS to wydajność jest dość podobna. Raz wygrywa jedna, raz druga, ale częściej 6800GS. 6800GS ma też shadery 3.0 bajer do kilku efektów. Ale różnica cenowa jest za duża jak na tak niewielki skok wydajności. Gdyby cena była identyczna lub do 30zł to GS jest lepszym rozwiązaniem. Przynajmniej takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 6600GT z całą pewnością. Jeżeli chodzi o 6800GS to wydajność jest dość podobna. Raz wygrywa jedna, raz druga, ale częściej 6800GS. 6800GS ma też shadery 3.0 bajer do kilku efektów. Ale różnica cenowa jest za duża jak na tak niewielki skok wydajności. Gdyby cena była identyczna lub do 30zł to GS jest lepszym rozwiązaniem. Przynajmniej takie moje zdanie.

i tu mogę ja cos od siebie:

miałem gto2@x850xt i zmieniłem na 6800gs MSI kręcił się przyzwoicie bo rdzen na 515 a ram 1260 wyniki w 3dmarkach na korzysc oczywiscie(róznice 200-300pkt.) ati z wyjątkiem 06. ale jak juz na przyklad zaczynałem giercowac w colina05 full detale itd. to 6800gs po kilku minutach dostawał czkawki a temperatura nawet 85* do tego potworny ryk wiatraka i wtedy zaczełem żałować zmiany! ale teraz juz nowu jest GTO2!!! i colin i cała reszta chodzi bez czkawki.mimo tego ze gto2 nima tych bajerów typu ps3 itd. to uwazam ze Ati jest wydajniejsza w grach,przynajmiej w tych w ktore ja ciapię!!!

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hehe

Ten Colin05 to chyba na wszystkich kartach NV tak nierówno działa. Miałem GF6600 i w ciągu pół roku próbowałem wszystkiego, żeby ten Colin jakoś bez przymułek działał i dopiero zmiana karty pomogła (a jeszcze wcześniej grałem w Colina05 na R9550 i się grało bardziej komfortowo, niż na GF6600, taka gra i tyle).

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-138968-1145862378_thumb.jpg

Może być zasiłka, tak jak napisał hntr

Ale jest też możliwość, że trafiłeś na rdzeń r430 - one się słąbiej kręcą, ale zazwyczaj są modowalne na 16 potoków, czym nadrabiają niższe zegary.

Sprawdź czy masz litery F w AT - opis masz na pierwszej stronie.

Tylko w kwestii upewnienia się. Czy obrazek powyżej oznacza ,że moja karta zmoduje sie na 16 potoków?

Czytałem wcześniej że X800 GTO Sapphire Fireblade nie jest modowalny.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj swój scren z moim z FAQa - tym pierwszym. Widzisz jakieś różnice?

To był scren z GTO zwykłego. Jak widzisz też wykrywa rdzeń r480, był r430. Podobne osiągi podkręcalności do twojej.

Po wgraniu biosu od XL śmiga na 16 potokach.

 

Czyli praktycznie pewne jest, że masz modowalnego r430.

A że miało się nie modować masz napisane też w FAQu, że teraz burdel z GPU jest na tych grafikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...