Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzis troche potestowalem sobie sztuke na ewentualna wymiane, poniewaz jak widac z podpisu mam 16 potokow ,ale r430 i max z rdzenia to 430 ;) Wzialem do domku x800gto na agp na r480 niemodowalnym. Podkrecilem na 560/560 i ku mojemu zdumieniu karta nie jest wcale szybsza ,a czasami nawet wolniejsza :? ? W ogole 3dmark03 pokazal mi tylko 11300pktow, a marek 05 5500. W Fearze 60FPS a na 16 potokach mam 63. Mialem wczesniej radka 9800pro na tym systemie ,ale przeciez wszystko chodzi ok. Sterow nie przeinstalowywalem gruntownie ,bo wsadzilem karte i sie same przeinstalowaly. Troszke to dziwne przy tym ,ze kolega z bardzo podobnym configiem ma 12.4k w marku03. Testy robione na CAT6.4 . Kurcze postawilbym testowego czystego systema ;) ale mi sie nie chce. Jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karas

Nic w tym dziwnego

430x16=6880

560x12=6720

Poza tym nawet przy takiej samej teoretycznie wydajności GPU, te z większą liczbą potoków zachowują się minimalnie lepiej w grach.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem zaistalowalem ati tool i pokazuje mi ze memorki chodza na 490 a rdzen na 400 czemu tak ? i gdzie moge sprawdiz temperaturke ? i jescze jedno jaki radzicie wgrac bios do SAPPHIRE RADEON X800GTO AGP 256MB BOX i czy orginalny bios wystarczy zgrac ati tool?

Edytowane przez Thorn123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o temperaturke to np EVEREST.. tam w jednej zakladce znajdziesz nei tylko grafe ale i procka..

Taktowania nominalne czemu wydaja Ci sie dziwne... pozdrB)

Edytowane przez hntr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem zaistalowalem ati tool i pokazuje mi ze memorki chodza na 490 a rdzen na 400 czemu tak ? i gdzie moge sprawdiz temperaturke ? i jescze jedno jaki radzicie wgrac bios do SAPPHIRE RADEON X800GTO AGP 256MB BOX i czy orginalny bios wystarczy zgrac ati tool?

A co dziwnego w tych wartosciach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem zaistalowalem ati tool i pokazuje mi ze memorki chodza na 490 a rdzen na 400 czemu tak ? i gdzie moge sprawdiz temperaturke ? i jescze jedno jaki radzicie wgrac bios do SAPPHIRE RADEON X800GTO AGP 256MB BOX i czy orginalny bios wystarczy zgrac ati tool?

Taktowania są normalne. To że masz pamięci 490 to w przeliczniku DDR mnożysz razy 2, czyli 980

 

A dlaczego chcesz zmieniać bios? Masz litery F? Bo jeżeli nie, to nie ma najmniejszego sensu zmieniać.

 

Temperatury oprócz everesta możesz sprawdzić programikiem dołączonym do grafiki - jest na cd, albo Ati Tool lub Ati Tray Tool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@karas dzieki za info u mnie podobnie wiec chyba w normie

 

@thorn123 proponuje ci program hex editor i w nim zmien sobie jedna wartos (z 12 na 16 potokow) i nie musisz wgrywac biosu od innej karty sam tak zrobilem i jest to bardzo latwe ,Ati Tray Tools do dobry program do szukania artefaktow,bo w ati tools czasem komp sie zawiesza zwlaszcza jak robisz find max core i mem

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki zmienilem ale przy zmianie biosu wyskakue mi error :

Error: data not erased		ERROR 0fl01 : press '1' to continu
i mam jeszcze jedno pytanie :) bo ATI Tray tools ma mozliwosc ustawienia obrotow wetylatora zaleznie od temperatury ale jak to ustawiac zeby za kazdym razem nie kasowal ? nawet jak zaznaczyam include in profile to po restarcie sa znowu stare ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiane w Hexie masz opisaną w FAQu, zbiory biosu też.

 

Aby ATT zapamiętał obroty wentyla stwórz sobie profil z ustawieniami zegarów, zapisz go, przejdź do zakładki Fan zaznacz "include in profile" i zapisz. W ten sposób możesz do każdego profilu ustawiać sobie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki zmienilem ale przy zmianie biosu wyskakue mi error :

Error: data not erased		ERROR 0fl01 : press '1' to continu
sprawdz czy robisz spacje miedzy flashrom -p -f 0 bios.bin i czy na 100% wpisujesz "zero" a nie duże "o". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem i to samo ;/ wpisuje a:\>flsashrom -p -f 0 1.bin

i wypisuje mi cos takiego :

a:\>flsashrom -p -f 0 1.binSerial ROMBIOS DeviceID = 0x554FASIC DeviceID = 0x554FExisting BIOS PIN = 11x-CC6600sa-004New BIOS PIN = 11x-CC6600sa-004Flash type = STM 25p05/cError :data not erased		ERROR 0fl01 : press '1' to continue
czy ktos wie co z tym zrobic ?:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez prubowalem ale nie do konca wiem ktory mam wgrac ;/

a orginal mam zgrac przy pomocy ati tool tak?

Jesli pytasz o gotowy bios 16p to wgraj np. ten (x800gto agp r430), a oryginalny jak wolisz - moze byc zgrany atitoolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ hntr ty masz zwykle patrioty ? czy to jakies lepsze ? bo ja mam 1 kosc 512 cl 2,5 i nie cholery nie pojda na 470 :(

sprawdzilem i to samo ;/ wpisuje a:\>flsashrom -p -f 0 1.bin

i wypisuje mi cos takiego :

a:\>flsashrom -p -f 0 1.binError :data not erased		ERROR 0fl01 : press '1' to continue
No to moze sprawdz flashrom a nie flsashrom B)

a zgrac mozesz wpisujac flashrom -s 0 bios.bin

@guru tak jak w opisie KH to te z niebieskimi radiatorami

Edytowane przez hntr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Error :data not erased

ERROR 0fl01

 

taki komunikat to nie jest wina literowki tylko zabezpieczenia przed zapisem biosu...

pomyslcie troche - czy wpisujac komende 'flsashrom' uruchomilby sie wogole flashrom?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wpisał te komendy op słowie flashrom to przecież powinno przełamac zabezpieczenie, więc czemu nie działa?

 

Edit:

Thorn123 a użyłeś odpowiedniej wersji flashroma? Ściągnij tą, do której jest link w FAQ i spróbuj wtedy.

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wpisał te komendy op słowie flashrom to przecież powinno przełamac zabezpieczenie, więc czemu nie działa?

Nie wnikam juz czy ktos sie stosuje do FAQa i uzywa odpowiedniego flashroma czy nie, ale jak widac zabezpieczenie dziala. W podobnych przypadkach niektorym pomagalo dodanie komendy odpowiedniej do typu flasha (tu akurat -sst) albo inny program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dziekuje wam barrdzo za pomoc :) wgralem najnowszym atiflash tren bios co mi odpaliscie :) teraz podkrecilem go do 430/1100 i testuje :) ale mam do was male pytanie jeszcze ten bios co mi podaliscie to bios od innej karty czy poprostu przerobiony ? pytam bo przeczytalem kiedys ze bios moze nie obslugiwac w pelni memorek jak ktos nie mial tak jak standardowo 2,0 tylko 1,6 (wole sie upewnic niz puzniej szukac czemu cos nie dziala i przepraszam za ta literowke ) komputer czasmi mi sie zawiesza i po chwili na monitorze wyswietla sie komunikat no signal czy to jest objawa za mocno podkrenconej grafy ? czy zasilacza ? mam Chieftec 400 W

Edytowane przez Thorn123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...