Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dziekuje wam barrdzo za pomoc :) wgralem najnowszym atiflash tren bios co mi odpaliscie :) teraz podkrecilem go do 430/1100 i testuje :) ale mam do was jedno male pytanie jeszcze ten bios co mi podaliscie to bios od innej karty czy poprostu przerobiony ? pytam bo przeczytalem kiedys ze bios moze nie obslugiwac w pelni memorek jak ktos nie mial tak jak standardowo 2,0 tylko 1,6 (wole sie upewnic niz puzniej szukac czemu cos nie dziala i przepraszam za ta literowke )

tam jest chyba ID szafira, ale to tez mozesz sobie latwo zmienic rabitem.

co do czasu dostepu pamieci to biosy moga sie roznic jedynie timingami, ale o braku 'kompatybilnosci' nie slyszalem (zmiany na pewno beda w o/c).

mozesz edytowac swoj oryginalny bios i porownac timingi z tym, ktory podalem wczesniej. jednak najszybciej i najpewniej bedzie jak odpalisz hexeditora i przerobisz swoj bios.

Edytowane przez Patrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thorn123 jakie masz pamięci 1,6ns czy 2ns

 

Najprawdopodobniej orginalnie miałeś zwykły bios do GTO czyli do pamięci 2,0ns

 

Bo małe szanse, aby producent mający taki bałagan na taśmie produkcyjniej z GPU i pamięciami do nich robił do każdego osobno bios.

Zwłaszcza, że bios do 2ns będzie działał z 1,6ns, więc dla nich to strata czasu i forsy.

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy moge odblokowac dodatkowe 4 potoki radkowi x800GTO szafirka na AGP????? bo to wszytko co pisze powyżej to jest na PCIe. :mur: :mur:

jak masz R430 to wgraj bios od XL, jezeli R420 to niestety w przypadku sapphire....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze znalezieniem programu do flash`owania biosu z pod windy nie mam stacji dyskietek :mur:

i uzywam windowsa serwera 2003 i jak probuje ati winflashem to mi wyskakuje: " critical file missing. Please download and run video bios file again" a i nie wiem czy to ma znaczenie ale sterowniki do mam warcat a nie wiem czy to ma znaczenie ? mkoze ktos mial podobny problem albo wie jak sobie z nim poradzic? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja troche z innej beczki... czy jest jakis programik do monitorowania temperatur w tray'u? Znaczy sie znalazlem w ati tray tool taka opcje ale chodzi mi np o ustawienie alarmow... na maxymalna temperaturke.. czy spotkal sie ktos z czyms takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niższe zegary pamięci, bo zastosowano tam pamięci starszego typu.

Podobno znajdują się egzemplarze modowalne, ale z biosem może być spory problem, ewentualnie zmienić wartości samemu w Hexie wg porad Patrola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhmmm wiec mozna sprobowac wziac a czy to mozliwe ze po krecewniu zrobi 11k w 2003? bo na allegro jeden gosciu sprzedaje i twiedzi ze kreci sie na 565/810 i tyle zrobi w 2003 czy po prostu gosc ma duza fantazje...

Edytowane przez Gucio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta jest wydajna i spisuje sie dobrze, za ta cene chyba nic lepszego nie mozna kupic, chodzi mi oczywscie o nowke a nie uzywana, co do potokow to ponoc na dzien dzisiejszy nie da rady tego zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2003 na sterownikach warcats 6.3 mam ok 9000 punktow, gram rowniez w splinter cell cht i gra chodzi calkiem przyzwoicie, w sumie to jestem bardzo zadowolony z tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo czy ktos moze zakladal na naszego GTO .. AC ATI silencer 5 rev 2 ??? pasuje bez problemu na sapphire czy trzeba cos przypilowac:) moze ktos z was zmienial chlodzenie/??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo czy ktos moze zakladal na naszego GTO .. AC ATI silencer 5 rev 2 ??? pasuje bez problemu na sapphire czy trzeba cos przypilowac:) moze ktos z was zmienial chlodzenie/??

ja na EVC Turbo2 :P

sajlencery palą karty :P

 

 

heh mój biedny x800GTO :(

tylko 540GPU i ~570MEM przy 12potokach :/

czemu tak mało :/

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak się sprawuje?

jak w podpisie :)

po O/C wzrasta o jakieś 3 stopnie :)

 

na pasywie też sie da grać :) ~50-60stopni :)

 

hehe tak wogule to to chłodzenie miałem 2 zaraz po mirampie :P (oczywiście na forum) kupiłem zaraz po ukazaniu sie w sklepach :P

więc już chodzi tak od kilku miechów :) na standardowym wentlu i jest cicho :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientujecie się czy Arctic ma zamiar wypuścić jakąś wersję Accelero na serie X800 ? :(

raczej nie poniewarz x800 sie już kończy :)

wystarczy ze jest EVC turbo :P

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś robił Vmod-a na swoim x800GTO2 ? Narazie na biosie od x850XT chodzi 520 / 1080 zamówiłem juz miernik i spróbuje coś ołówkiem wymazać. Mógł by ktoś na faq-u dokładniej opisać i zrobić zdięciówki swoich wyczynów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już troche bawiłem się ołówkiem 2b i jak na razie 560/1280 stabilne bez artów, będę próbował niedługo z wc i 4b, zobaczymy czy sie uda 600/1300;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...