Skocz do zawartości
mechl!k

ATI Radeon 9600 Pro / XT cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni temat osiagnął już ponad setke ;]- dlatego też otwieram jego kolejną czesc.

Cz. I zostaje zamknieta i staje sie pewnego rodzaju archiwum Waszej wiedzy - link do niej -> ATI Radeon 9600 Pro / XT cz. I

 

Osoby chetne do "przejecia" tematu i stworzenia FAQa w pierszym poscie zapraszam do mnie na PW - wdziecznosc i znizka % przewidywana.. ;]

 

Zapraszam do postowania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy jak mam ustawione np na 720MHz pamięci i ja nie widzę artów, a program mi wykrywa 1 na jakiś czas to mogę grać w gry na takich ustawieniach? A no i pamięci są bez radiatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz, jak grasz i nie widzi artów w grach, ale po co katować karte zalecane jest nie korzystać z MAX taktowań karty w grach, ja bym jednak odpuścił te 20 MHz i grał na 700MHz w zależnośći od gierki nie wiem czy poczujesz róznice 1 FPSa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na 700 i tak wywala mi program 1 art na jakiś czas... w sumie od dłuższego czasu 700 ustawiałem tylko dla 3dmarka... I grałem na 600 no ale 100 MHz to spora różnica.

 

EDITED:

Chyba faktycznie ustawię 400/600@515/700... Bo w sumie to i tak dużo więcej niż do tej pory... a 20mhz zostawię sobie na granicę bezpieczeństwa...

 

EDITED2:

Widzę, że nieźle wyżyłowałeś swojego. Jakie masz chłodzenie na pamięciach?

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jkabym mial szafirka to bym go nie sprzedawal. ... ale niestety mam gb i nie kreci sie tak jak szafirki :P ps. moj max na rdzeniu mial 620, przy czym pamiec 600 , max pamiec 810, rdzen przy tym na 530, a ogolnie max (tj.najwiecej pkt.w markach) to na 575/792 .... ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

towarzysze moze pamietacie jaki kolor ma oryginalna pasta w r9600XT VIVO saphir poniewaz karta mi padla i musze oddac ja na gwarancje tylko ze chlodzenie zmienilem na ati silencera2 i paste na asilver 5.:) pomozcie

Edytowane przez mich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

mam pytanko: ile jeszcze wycisne z tej karty i jak to zrobic??

mam tera rdzen:540 pamieci:780. obojetni co zwieksze wywala arty :(.

na pamieciach mam aluminiowe radiatorki. pamieci podkrecone grzeja sie do 50*, czy to duzo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie (właściwie problem) dotyczy grafiki sapphire 9600xt. Dokładniej chodzi o AGP. Karta współpracuje z wersją 8x natomiast u mnie działa tylko na 2x chociaż powinna na 4x. Ustawienia kart są standardowe, bez żadnych modów, oc itp. W biosie płyty też nie było nic zmieniane. Wcześniej miałem GF 4 mx-440 też pod agp 8x i ta karta działała z maksymalną obsługiwałą przez płytę główną prędkościa (4x). W opcji Smartgart występują ustawienia off, 1x, 2x; wyższych brak. Czym to może być spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Moje pytanie (właściwie problem) dotyczy grafiki sapphire 9600xt. Dokładniej chodzi o AGP. Karta współpracuje z wersją 8x natomiast u mnie działa tylko na 2x chociaż powinna na 4x. Ustawienia kart są standardowe, bez żadnych modów, oc itp. W biosie płyty też nie było nic zmieniane. Wcześniej miałem GF 4 mx-440 też pod agp 8x i ta karta działała z maksymalną obsługiwałą przez płytę główną prędkościa (4x). W opcji Smartgart występują ustawienia off, 1x, 2x; wyższych brak. Czym to może być spowodowane?

brak sterowników do płyty głownej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyo wes zobacz w biosie jak jest :?

Na standardowych przy których działał dobrze NV - nie;

przy różnych innych ustawieniach też nie

 

brak sterowników do płyty głownej ??

Mam zainstalowane. Szukałem nowszych ale nie ma (a przynajmniej nie znalazłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Moja Karta to ATi Radeon 9600 Pro

 

ale dlaczego ona ma 200/400 ? poszperalem troche na google i wszystkie ATi Radeony maja 300/600 - co jest z moja karta? na karcie mam nalepke 9600Pro 128MB w kompie wykrywa ja jako 9600Series

 

Testy mojej karty: link1 link2 link3 wszedzie jest 300/600 nawet gdyby moja karta nie okazala sie PRO to by miala 325/600 bo tyle ma zwykly Radeon 9600

 

Ludzie HELP wcesniej nie przywiazywalem do tego uwagi ale teraz kolega z innego tematu dal mi do myslenia

 

Moze trzeba cos w biosie przestawic? poradzcie co robic

 

Karte kupilem Rok temu za 320zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez rdzen masz 400Mhz a nie 200Mhz <_< , pamiec 200Mhz (ddr 400Mhz).

 

niestety zostales troszke oszukany, to ze na pudelku pisze ze jest to wersja PRO swiadczy tylko zle o producencie tej karty!

wersja PRO ma zegary 400/300(ddr 600)

 

zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, a konkretnie te 2 zasilacze w sigu :blink: <_<

chyba nie powiesz ze zasilasz kompa z dwoch zasilaczy :blink:

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez rdzen masz 400Mhz a nie 200Mhz <_< , pamiec 200Mhz (ddr 400Mhz).

 

niestety zostales troszke oszukany, to ze na pudelku pisze ze jest to wersja PRO swiadczy tylko zle o producencie tej karty!

wersja PRO ma zegary 400/300(ddr 600)

 

zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, a konkretnie te 2 zasilacze w sigu :blink: <_<

chyba nie powiesz ze zasilasz kompa z dwoch zasilaczy :blink:

 

Juz zgupialem :/

Czyli rdzen mam dobry tylko zostalem oszukany na pamieciach bo mam 200 a powinno byc 300 - moge zglosic reklamacje ze nie dostale to za co zaplacilem, jeszcze mam rok gwarancji wiec moze by wyminili na prawdziwe PRO ??

 

A co do zasilaczy to juz tlumacze :)

 

zasilacz 350Watt'owy zasila MOBA (4pin&20pin) naped cd i napend combo natomiast zasilacz 235Watt'owy zasila tylko HDD i wentylator ktrory go chlodzi (12v) nie jest on urachamiany przez kompa tylko odrazu po przez wlacznik na listwie

Edytowane przez conver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam skromne pytanie... posiadam płyte Epoxa 8RDAEI i zamierzam kupic nowa grafe... zastanawiam się nad Radeonem 9600 PRO 256 od Gigabyte'a. Slyszalem ze jednak te z pamiecia 128 lepiej sie kręcą... I wogole pytanie czy ta karta będzie pasować do mojej płyty bo z tego co sprawdzalem w konfiguratorze na komputronik.pl to inne nowsze karty (XT) nie pasują ...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam skromne pytanie... posiadam płyte Epoxa 8RDAEI i zamierzam kupic nowa grafe... zastanawiam się nad Radeonem 9600 PRO 256 od Gigabyte'a. Slyszalem ze jednak te z pamiecia 128 lepiej sie kręcą... I wogole pytanie czy ta karta będzie pasować do mojej płyty bo z tego co sprawdzalem w konfiguratorze na komputronik.pl to inne nowsze karty (XT) nie pasują ...

 

Pozdrawiam

Czemu miała by nie pasować?? Agp ma mobo masz?? Pewnie, że masz :P Więc nie widze problemu... Nie ma różnicy miedzy zwykłym 9600, pro i xt jak tylko taktowania gpu i mem. Edytowane przez jacusix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djlukas00

tylko sprawdz czy ma rzeczywiste taktowania pro ;) jesli nie to bierz 9550, i oczywiscie wersje ze 128MB lepiej sie kreci. a poza tym karty tej klasy i tak nie skorzystaja z dobrodziejstw 256MB ;)

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...