Skocz do zawartości
mechl!k

ATI Radeon 9600 Pro / XT cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

@djlukas00

tylko sprawdz czy ma rzeczywiste taktowania pro ;) jesli nie to bierz 9550, i oczywiscie wersje ze 128MB lepiej sie kreci. a poza tym karty tej klasy i tak nie skorzystaja z dobrodziejstw 256MB ;)

rzeczywiście XT też pasuje :) a co do taktowania to : 9600 PRO ma rdzeń @ 400 MHz, pamięć @ 200 MHz (400 MHz DDR ), a 9600 XT rdzeń @ 500 MHz, pamięć @ 300 MHz (600 MHz DDR) ... czyli z tego wynika że lepiej jednak wziąć tą XT ... jak myślicie?

 

dzięki za odp, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście XT też pasuje :) a co do taktowania to : 9600 PRO ma rdzeń @ 400 MHz, pamięć @ 200 MHz (400 MHz DDR ), a 9600 XT rdzeń @ 500 MHz, pamięć @ 300 MHz (600 MHz DDR) ... czyli z tego wynika że lepiej jednak wziąć tą XT ... jak myślicie?

Radeon 9600 pro 400/400 to dla tych co nie wiedzą co kupują

Normalny r9600pro ma 400/600

 

Natomiast 9600xt były różne od 450/600 do 500/700 (zależy od producenta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troche odgrzebuje temat:

Mam taki problemik z tym radkiem. Grajac sobie w Most Wanted sie wiesza czasem po chwili a czasem po godzinie. Jest to bardzo irytujace.

 

Komp jak w sigu plus grafa krecona na 506/702 za pomoca biosu (zmienione timingi bios od jednego z kolesi z forum). Stery to omega najnowsze ze stronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troche odgrzebuje temat:

Mam taki problemik z tym radkiem. Grajac sobie w Most Wanted sie wiesza czasem po chwili a czasem po godzinie. Jest to bardzo irytujace.

 

Komp jak w sigu plus grafa krecona na 506/702 za pomoca biosu (zmienione timingi bios od jednego z kolesi z forum). Stery to omega najnowsze ze stronki.

 

zainstaluj patche do MW, proponuje "odkręcić" kartę i zobaczyć jak jest na defaultach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj patche do MW, proponuje "odkręcić" kartę i zobaczyć jak jest na defaultach

Tak zrobie. Grafa wiesza sie niezaleznie od zegarow. Sciagam patcha i zobacze jak jest. THX za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_1401

Witam, mam Radeona 9600 128/128 i mam problem bo po zainstalowaniu omegi 38231 nie moge podkrecic karty graficzne w ati tool, poprostu ta opcja jest niedostepna :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Radeona 9600 128/128 i mam problem bo po zainstalowaniu omegi 38231 nie moge podkrecic karty graficzne w ati tool, poprostu ta opcja jest niedostepna :blink:

To zmien stery na takie na ktorych dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_1401

To zmien stery na takie na ktorych dzialalo.

tylko ze ja nie pamietam jakie to byly :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla znajomego siadla karta Gigabyte 9550 - musi szybko kupic cos w tym stylu gdyz mocniejszej mu nie trzeba .Co wybrac :

- Gigabyte 9550 128MB (400MHz/250MHz)- cena 201zl

- Gigabyte 9600 Pro 128 MB (400MHz/400MHz) - cena 230zl

 

 

Ta wersja 9600 Pro jest z koncowka "DE" czyli to nie pelne Pro - czy ktos pamieta lub wie do ilu Mhz da sie podkrecic rdzen i apmieci w tej 9600Pro ? (bez robienia Vmoda)

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla znajomego siadla karta Gigabyte 9550 - musi szybko kupic cos w tym stylu gdyz mocniejszej mu nie trzeba .Co wybrac :

- Gigabyte 9550 128MB (400MHz/250MHz)- cena 201zl

- Gigabyte 9600 Pro 128 MB (400MHz/400MHz) - cena 230zl

Ta wersja 9600 Pro jest z koncowka "DE" czyli to nie pelne Pro - czy ktos pamieta lub wie do ilu Mhz da sie podkrecic rdzen i apmieci w tej 9600Pro ? (bez robienia Vmoda)

 

A nie lepeij ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> np 6200 moze sie na modowalna trafi.

żadna z wyżej wymienionych, chyba że ma mieć gware, jeśli wystarczy mu 2-3 miesięczna to lepiej coś z allegro. Modowalna 6200 kosztuje najczęściej wiecej niż 6600

. Jeśli ma być ze sklepu to niech bierze którą chce, chociaż nowe gb 9550 nie kręcą się tak jak kiedyś więc może 9600 być lepszym wyborem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zjajomemu wlasnie zalezy na gwarancji - razem kupowalismy swoje 9550 , gwarancje sie skonczyly , moja nadal dziala a u niego nieszczesliwy traf i karta padla wczoraj.

A ze cena miedzy 9550 a 9600pro jest bardzo mala wiec chyba doradze mu aby w poniedzialek kupil sobie 9600pro

 

Moze ktos z Was pamieta lub wie do ilu da sie podrecic ta karte Gigabyte 9600Pro (400/400Mhz) bez robienia vmoda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co sie z moim radkiem dzieje niedobrego :( Wlasnie mi sypnal artami tak po prostu podczas siedzenia w necie. Chodzi na taktach 507/700 (bios od jednego kolesia z forum nicka nie pamietam).

Wlasnie zaladowalem bios z obnizonymi taktami 501/675 i robie max mem test i juz mam bez artow 710. Nie kumam tego tego.

Co moglo byc przyczyna tych artow?? Grafa ma radiatorki na pamieciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wlasnie przez te radiatorki? moze one zamiast chlodzic nagrzewaly te pamieci :?

Ehhhhhhh nie wiem sam. Radiatorki sa Pentagrama z tasma termo.

Dzisiaj radek sie zupelnie skopal arty na cala strone timingi pamieci deafault rdzen cos kolo 500mhz. Zaladuje originalny bios jak bede mial grafe na PCI i oddam radka do serwisu.

Zauwazylem tez ze czasem grafa sie poprostu wylaczala gdy komp byl wlaczony. Ginal obraz tak jakby grafa sie wylaczala. ial Ktos z was cos podobnego??

 

Edit Po flashu na stary bios grafa sypie artami jak glupia. Oddaje grafe do serwisu zobaczymy co mi oddadza.

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z moją X600 ( X600 = 9600 na PCIE, więc nie narzekać ) no i w grze np. Call Of Duty 2 jak rdzeń jest ustawiony na 500 są artefakty ( pamięć jest na 500@600 ). Co się da z tym zrobić ? Jak jest 400@470/500@600 jest dobrze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest bezpieczna granica dla pamięci ?

To zalezy dopuki atami nie sypia to spoko. Moja dobra rada nie baw sie w zmiane (drastyczn) timingow na pamieciach bo mozesz je uszkodzic. Tak sie stalo z moim 9600pro :( i siedzi teraz w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogóle nie ma takiego czegoś jak "bezpieczna granica" wszystko zależy z jakiej partii i skąd jest gpu/mem więc to jest loteria i ciężko stwierdzić jak się czegoś nie widzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...