Skocz do zawartości
mechl!k

ATI Radeon 9600 Pro / XT cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Piszę na prośbę znajomego, który ma problem z Sapphire 9600 non-pro 128/128. Otóż karta działa normalnie po świeżej instalce windowsa, jednak gdy tylko wgrane zostają nowe stery(testowane 4.8, 5.9, 5.12, 5.12 omega) w windowsie nie da się nic zrobić bo obraz to jeden wielki kolorowy śnieg. Nie widać dosłownie nic. Jednak podczas ładowania XPka gdy leci pasek wszystko jest ok. W windowsie natomiast nic nie widać. Reszta jego conifgu to Palomino 1700+, Shuttle AK31, 384 ramu, w tej chwili jedzie na gf2mx100 64mb - właśnie z niego przesiadał się na radzia. Karta niekręcona, pasywne chłodzenie, przed sterownikami - wszystko ok, tylko wgrane zostają catalysty - obraz się sypie. Mam nadzieję, że ktoś będzie wiedział jak to naprawić.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: Problem (nie)rozwiązany. Karta jest uszkodzona.

Edytowane przez Cebix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem jakiś czas temu Radka 9600 XT no i zacząłem go kręcić ... i dzieje się dziwna rzecz. Mianowicie im wieksze daje taktowania tym mniej pkt. w 3DMARKU 2001 uzyskuje... dopiero w wyższych taktowaniach grafa nieznacznie czyli ok. 100 3DM sie podnosi...

 

Oto wyniki:

11088 - wynik od razu po kupnie, czyli bez podrecania

10568 - wynik bez podkrecania, ale dziś (500/300)

10951 - 525/300

10851 - 536/315

10925 - 560/327 (to max bez artefaktów)

 

kompletnie tego nie kapuje... calkiem różne wyniki... od czego to zależy??? Dodam że posiadam standardowe chłodzenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat.

Moj radek wyladowal w serwisie praiwe miesiac temu padly pamieci.

Wczoraj odebralem "nowa" dostalem Radeonka tez 9600 pro -ultra (gigabyte). Nie mialem czasu na OC jak bede mial go wiecej to moze cos pokombinuje, nie bede jej meczyl bo zmieniam platforme.

Karta na pierwszy rzut oka jest taka sama jak 9600pro. Ma podniesione takty 500/600 i do tego 2 czujniki temperatury (wykrywane sa tylko w Everesicie, czujnik temperatury GPU i czujnik umieszczony na PCB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio spotkał mnie bardzo przykry problem po zainstalowaniu tej karty w komputerze.

Wygląda ona na dobrą (ale), działa ok ze sterownikami zaraz po zainstalowaniu systemu, natomiast nie działa ze sterownikami dostarczonymi inna drogą.

Kiedy instaluje stery Catalyst albo OMEGI pojawiają się kłopoty.Po restarcie komputera, w momencie włączenia się pulpitu systemowego dochodzi do ponownego restartu i tak w kółko.

Po ich usunięciu wszystko przebiega nadzwyczaj prawidłowo.

 

 

 

//

Ok.Dzieki juz sobie poradzilem.

Edytowane przez pole123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

gigabyta nie bierz bo to jest tzw pro na tsopach szafirek wydaje sie znośny :]

a tu masz to samo 2 razy taniej http://www.allegro.pl/item111447622_radeon...bit_tv_agp.html tylko trzeba poczekać ale w sumie przy natłoku pełnych 9600 i 9600 pro ten może pujść dokładnie za tyle ile stoi teraz :]

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

nie jest wcale zwykły bez zadnego problemu poleci na 500Mhz rdzeń i na 600-650 pamięci :P to jest mobil tylko trzeba wymienić ten debilny radiatorek ewentualnie zdiac blaszke z cpu i pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze już nie wyrabiam! Na starym sprzęcie na asrocku k7vt2 z thoroughbredem 2000+@ na 1.85 i ramach chodzących na 148mhz razem z szyną procka i radeonem 9600 pro na agp 4x miałem w 3d smarku 03 3900pkt co i tak było wiocha.

 

A teraz po zmianie płyty na Asrocka K7NF2 i pamieciach puszczonych na dualu na 160mhz razem z szyną tegoż samego xp 2000+@ na 2600+ [2.0ghz] i radeonku 9600 pro na agp 8x mam w tymże samym 3d smarku 03 3400pkt ?!!?!?!??! ?! Co jest grane? Wydajność nie wzrosła tylko klapła.

 

Po instalacji nowych komponentów przeinstalowałem system i na dodatek żeby tego było mało, po wgraniu wszystkich sterowników chciałem sobie odpalić 3d smarka 05 i co widze? 'your hardware does not support the features required to run 3d smark 05 Pixel shader 2.0' ?!!?!? Przecież już go kiedyś odpalałem. Taki kolo pogina balono łódką nad jeziorem i wogle przecież ta karta pa pixela i vertexa 2.1 ???!! Co do kur...? Prosze o pomoc bo mi za chwile serducho wyskoczy...

Edytowane przez drake87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam radka 9600 mobility i rdzen na standardowym radiatorze idzie 400 mhz, ale za to z pamieciami jest o wiele gorzej...podjade 10 mhz w gore i zaraz znajduje arty. Mowicie zeby zdjac blaszke z radiatorem i zalozyc cos bardziej wydajnego. Jakie chlodzenie polecacie za bardzo niewielka cene? Slyszalem, ze ta blaszka ciezko schodzi, probowal ktos to prawda? Ew. jak ja zdjac zeby nic nie uszkodzic i czy po zdjeciu blaszki i zmienieniu chlodzenia gwarancja przepada? Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

co z gwarancja nie wiem blache i "chłodzenie" zdejmij a po zdięciu zastanów się co tam będzie pasować bo na coś takiego :

http://darek.pccentre.pl/publikacje/mobilne/2.jpg

raczej niewiele standardowych rozwiązań na gpu raczej jakiś box z proca jakiś z p4 albo coś takiego a może się okazać, że pamieci i gpu sa ułożone nierówno ( nie w jednej płaszczyźnie) i trzeba bedzie zrobić osobno chłodzenie dla gpu i mem

na tej stronie piszą że domyślnie ta karta moze chodzic 450/(300)600 http://www.frazpc.pl/b/134694

http://pccentre.pl/modules.php?op=modload&...order=0&thold=0 albo coś w tym stylu ja bym sie nie przejmował gwarą w karcie za 100zł tylko zrobił jej ładne kuku jedynie trzeba zachować ostrożność i rozwagę i nie spieszyć się za bardzo :]

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

witam.

 

chce w koncu troche pokatowac swojego 9600xt od szafirka ;]

 

na standardowym chlodzeniu wyciaga gpu:500@545 mem:600@780.

 

zaznaczam ze jest na ts-topach ;] ' czy jakos tak :P

 

pomyslalem ze zrobie v-moda, ale chcialbym ta karte opchnac na allegro za jakies 3 - 4 miesiace.

 

czy po tym v modzie o wiele mniej dostane za nia na allegro? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

@rafifeo pewnie ja spalisz przy tych upałach wiec nie ma się co przejmować ewentulanością sprzedaży bo nie bedzie co sprzedawać xD po kiego grzyba chcesz robic v-moda ?

http://www.allegro.pl/item112541759_ati_ra...gwara_fvat.html za tyle mozna

albo za tyle :]

http://www.allegro.pl/item111447622_radeon...bit_tv_agp.html

 

edit (do tego co on u dołu napisał): rób se v- modaco mnie to pytanie ile dostane podpada pod raport - wystaw se ją na allegro i sie dowiesz ile ludzie chcą za to dać , ja bym wogóle tej karty nie kupił bo byłaby zbyt droga - chciałbyś ok 200zł a za 230 masz juz 9700 xD, jezeli juz to właśnie coś jak ja dałem w linku dwa razy tańsze a tak samo wydajne 64 Mb w niczym nie wadzi believe me :] :]

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i radek znowu padl.................

Znowu dzieje sie to samo co poprzednio. Artami wali jak glupi. Nie mam pojecia dlaczego. Wogole odebralem karte 21czerwca karta jakby uzywana. Jakos dziwnie chodzila potrafila sie wiszac raz po 10 minutach a raz po 30 nie kumamdlaczego z reszta sprzetu wszystko ok. Pojade rano do serwisu powalczyc. A tak na marginesie czekalem na karte ponad miesiac, a sklep gdzie kupilem to GRAL nie polecam.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje temat.

 

Mam takie pytanko czy po numerze seryjnym karty mozna odczytac dokladny model karty np taki i taki numer to byla karta GV-R96P128DE itp.

Mam dosc duzy problem bo serwis probuje mi wcisnac karte wlasnie Gigabyte'a 9600pro 256MB (takty 400/400) twierdzac ze jest lepsza od mojego starego GV-R96P128DH (400/600).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje temat.

 

Mam takie pytanko czy po numerze seryjnym karty mozna odczytac dokladny model karty np taki i taki numer to byla karta GV-R96P128DE itp.

Mam dosc duzy problem bo serwis probuje mi wcisnac karte wlasnie Gigabyte'a 9600pro 256MB (takty 400/400) twierdzac ze jest lepsza od mojego starego GV-R96P128DH (400/600).

GV-R96P128DE czyli http://sklep.benchmark.pl/pelny_15635.html to tak naprawde podkrecony fabrycznie R9550. To samo PCB, pamieci itd. Ilosc pamieci 128MB taktowanie 400/400.

Twoja poprzednia czyli GV-R96P128DH http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA/Pr...me=GV-R96P128DH to pelny radeon 9600PRO czyli taktowanie 400/600MHz PCB od 9600PRO, pamieci BGA itd.

Serwis chce cie naciagnac. Proponuja ci gorsza grafe. Nie zgadzaj sie na to. Musza zaoferowac ci niegorsza karte niz poprzednia a jako ze proponuja gorsza to pogroz im ze zlomu nie przyjmujesz i niech sobie tego podkreconego radeona 9550 wsadza a ty chcesz swoja grafe naprawiona albo taka sama nowa z takowaniemi 400/600MHz.

Wiecej na temat oznaczen mozna znalezc na google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...