Skocz do zawartości
mechl!k

ATI Radeon 9600 Pro / XT cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

GV-R96P128DE czyli http://sklep.benchmark.pl/pelny_15635.html to tak naprawde podkrecony fabrycznie R9550. To samo PCB, pamieci itd. Ilosc pamieci 128MB taktowanie 400/400.

Twoja poprzednia czyli GV-R96P128DH http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA/Pr...me=GV-R96P128DH to pelny radeon 9600PRO czyli taktowanie 400/600MHz PCB od 9600PRO, pamieci BGA itd.

Serwis chce cie naciagnac. Proponuja ci gorsza grafe. Nie zgadzaj sie na to. Musza zaoferowac ci niegorsza karte niz poprzednia a jako ze proponuja gorsza to pogroz im ze zlomu nie przyjmujesz i niech sobie tego podkreconego radeona 9550 wsadza a ty chcesz swoja grafe naprawiona albo taka sama nowa z takowaniemi 400/600MHz.

Wiecej na temat oznaczen mozna znalezc na google.

 

No to mam kolejny punkt aby z nimi "walczyc". THX

Prawdopodobnie w niedlugim czasie opisze dokladnie moja sysuacje z serwisem firmy GRAL!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam r96p128dh i chciałbym w końcu wgrać wyedytowany w rabicie bios do tego gigabyte. Próbowałem atiwinflashem ale jest error że nie może wyczyścić starego biosu. Później próbowałem pod dosem atiflashererm i też error: nie skasowany stary bios choć id starego i nowego się zgadza. Jak poprawnie w gb r9600pro wgrać wyedytowany bios? Jest jakieś zabezpieczenie w tym radku czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z 9600xt... mam zalozone na pamieciach radiatorki.. niestety czasem jak gram w call of duty to caly ekran sie zawala artami. nic nie widac... :/ nie wiem czym to moze byc spowodowane... :| a moze te radiatorki zamiast chlodzic to dodatkowo grzeja te pamieci? :|

czy moze oddac grafe na serwis ?

 

*grafa lata na defaultowych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alu... :|

 

ale juz chyba wiem o co moze chodzic... kiedys wgralem bios z bardziej agresywnymi timmingami ;) moze to byc od tego? (zaznaczam ze to dzieje sie tylko przy call of duty) ...

 

aha i mam problem.. nie zarchiwizowalem sobie starego biosu, i nie wiem jakie sa timmingi normalne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze, jaki timiting polecacie na radka 9600 pro od sapphire? :D bo nie wiem jakie ustawić, dorwałem pentagrama 70 cu na radka i alu...na pamieci :D walcze o 600/900 przy stanardowym timiting i moze 600/800 przy jakims ostrym timiting :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie nabyłem kartę Gigabyte Radeon 9600 PRO (model GV-R96P128DH) czyli model z pamięciami BGA 3,3ns i zegarami 400/600

Moja karta wyposażona jest w nieoryginalny wiatraczek Titan (okragły, złoty, podświetlony na niebiesko) o napięciu 12 V (nie podano poboru prądu). Niestety wiatrak ów nie jest podłączony bezpośrednio do karty, lecz ma zwisający przewód w wtyczką umożliwiająca wpięcie się w płytę główną. Ponieważ razi to moje poczucie estetyki ;) więc chciałbym podłączyć go bezpośrednio do karty. Stąd pytanie do posiadaczy owej karty z oryginalnym wiatrakiem Gigabyte'a - jakie są parametry prądowo-napięciowe oryginalnego wicherka. Niechciałbym podpiąć wiatraka bezpośrednio i spalić karty.

 

Za konstruktywne odpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie nabyłem kartę Gigabyte Radeon 9600 PRO (model GV-R96P128DH) czyli model z pamięciami BGA 3,3ns i zegarami 400/600

Moja karta wyposażona jest w nieoryginalny wiatraczek Titan (okragły, złoty, podświetlony na niebiesko) o napięciu 12 V (nie podano poboru prądu). Niestety wiatrak ów nie jest podłączony bezpośrednio do karty, lecz ma zwisający przewód w wtyczką umożliwiająca wpięcie się w płytę główną. Ponieważ razi to moje poczucie estetyki ;) więc chciałbym podłączyć go bezpośrednio do karty. Stąd pytanie do posiadaczy owej karty z oryginalnym wiatrakiem Gigabyte'a - jakie są parametry prądowo-napięciowe oryginalnego wicherka. Niechciałbym podpiąć wiatraka bezpośrednio i spalić karty.

 

Za konstruktywne odpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam.

Witam

 

Nie jestem pewny, ale raczej bym nie radził podpinać tego wiatraczka do karty. Watpie by miał podobne parametry do Twojego wiatraczka.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rbtck1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie nabyłem kartę Gigabyte Radeon 9600 PRO (model GV-R96P128DH) czyli model z pamięciami BGA 3,3ns i zegarami 400/600

Moja karta wyposażona jest w nieoryginalny wiatraczek Titan (okragły, złoty, podświetlony na niebiesko) o napięciu 12 V (nie podano poboru prądu). Niestety wiatrak ów nie jest podłączony bezpośrednio do karty, lecz ma zwisający przewód w wtyczką umożliwiająca wpięcie się w płytę główną. Ponieważ razi to moje poczucie estetyki ;) więc chciałbym podłączyć go bezpośrednio do karty. Stąd pytanie do posiadaczy owej karty z oryginalnym wiatrakiem Gigabyte'a - jakie są parametry prądowo-napięciowe oryginalnego wicherka. Niechciałbym podpiąć wiatraka bezpośrednio i spalić karty.

 

Za konstruktywne odpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam.

Późno, ale jest odpowiedź. Mam identyko kartę z własnym chłodzeniem, a na oryginalnym wiatraku jest: 12V 0,10A. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko, moj standartowy wiatraczek na karcie zaczal z siebie wydawac bardzo denerwujacy zmieniajacy ton pisk. Jakie polecacie zastepcze chlodzenie? Cos w miare taniego i cichego, nie chodzi mi juz o wydajnosc bo gram rzadko.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie zalezy Ci na ostrym oc itp to mozesz zalozyc np. popularnie zwanego "niebieskiego" Zalmana i do tego jakis delikatny nawiew, np. wentyl 80x80 na 5 v ;)

 

700 dla rdzenia? ja tam max robie 560 ratuja mnie pamieci bo az 820 ale posprawdzam.

moj max co robil to 600/800 ale niezawsze przechodizl marki ;) na codzien lecial 560/780 i starczalo..teskie za nim :cry: :lol:

pzdr

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moźliwość włączenia efektu rozmycia na tej karcie( Radeon 9600Pro) w grze Carbon, ponieważ mam tę opcje zaciemnioną, a bardzo mi się ona podoba. Wiecie może jak to włączyć? Czy jest to może kwestia sterownikó?

Edytowane przez pawciooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moźliwość włączenia efektu rozmycia na tej karcie( Radeon 9600Pro) w grze Carbon, ponieważ mam tę opcje zaciemnioną, a bardzo mi się ona podoba. Wiecie może jak to włączyć? Czy jest to może kwestia sterownikó?

motion blura w carbonie raczej na 9600 nie odpalisz Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Wtrące nie co inny temat, jeśli łaska ;)

 

Mam zamiar kupić 9800 PRO. Nie wiem jednak, czy będzie kompatybylny z moim kompem:

 

Płyta główna SOLTEK SL-75DRV-5

Typ procesora AMD Athlon XP, 1400 MHz (5.25 x 267) 1600+

Zasilacz Deer DR-C350ATX - 350 W

Pamięć 512RAM

 

Cz zasilacz pociągnie Radka?

Czy zasilacz FORTRON 400-60PFN 400W będzie pasował do mojej płyty głównej?

 

Co polecacie zrobić aby było ok, przy nie dużym wkładzie pieniążków?

 

Dziękuję z góry za fachowe odpowedzi!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o 9600 pro a nie 9800pro.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Żeby jako tako toto łaziło - zmień zasilacz i dokup ramu (do giga).

A tak w ogóle to sie nie opłaa bo stare bebechy przedstawiają małą wartość - trzeba by złożyć coś na 754/939 z pci-ex i wtedy taką karcieoszkę http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...986&katid=5 i lekkie OC do 500/1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o 9600 pro a nie 9800pro.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Żeby jako tako toto łaziło - zmień zasilacz i dokup ramu (do giga).

A tak w ogóle to sie nie opłaa bo stare bebechy przedstawiają małą wartość - trzeba by złożyć coś na 754/939 z pci-ex i wtedy taką karcieoszkę http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...986&katid=5 i lekkie OC do 500/1500.

Przepraszam za moje nie dopatrzenie co do tematu. Czeski błąd ;)

Dziękuje również za odp mimo wszystko! Jest to jednak txt dla mnie nie zrozumiały. Jeśli nie sprawi Tobie to problemu, to rozwiń mi Twoje myśli skrótowe i wytłumacz jak kompletnemu amatoroi jakim jestem :]

 

 

Wrócę jeszcze tylko do tematu tefo Fortrona 400. Nie zapowiada się narazie, żebym zmieniał płytę główną itp. Chcę się skupić ewentualnie na zasilaczu i RAMie.

Czy ten Forton będzię pasował do płyty gł., chodzi o złącza itp?

Aha, jak mam sprawdzić jaką pamięć mam kupić?

 

PS.

Przepraszam raz jeszcze za umieszczenie posta nie w tym miejscu co należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche drogawo ;) ja sprzedalem mojego xt @ 550 / 780 za 140 ;)

 

jesli utargujesz do 100zl to sie oplaca, choc jak by nie patrzec za 120zl tez dobra oferta. teraz zostaje tylko pytanie do jakiego sprzetu chcesz to wladowac ;)

 

 

///btw. to moj post nr 1000 :D

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam prosbe z racji ze nie korzystam z radkow, prosze o pomoc, moj brat uzywa 9600pro jakie najlepiej zainstalowac sterowniki do tej karty, jak mozna to zapodajcie linka z gory dziekuje, wybaczcie moje lenistwo, ale zalezy mi na czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko na które potrzebowałbym odpowiedzi,ponieważ w kartach graficznych jestem "zielony",a znalazłem wasze foum w takcie szukania informacji na temat tej karty...

Chce zmienić kartę graficzą na jakąś lepszą-typu ATI Radeon 9600 Pro/XT

Moje dane sprzętowe:

Intel Pentium 4 /2.8 GHz

Karta graficzna ATI Radeon 9200 SE 128 MB

Pamięć:(256Mb DDR 400MHz C.L 3.0-oryginalnie) 512MB-dokupiona

Chciałbym ją też nabyć pod względem jednej gry-"S.t.a.l.k.e.r."

Wymagania tej gry to:

Wymagania sprzetowe

Minimalne:

1. System operacyjny Windows XP SP2 / 2000 SP4

2. Procesor Intel Pentium 4 2GHz lub AMD XP 2200+

3. 512MB RAM

4. 128MB Karta graficzna zgodna z DirectX 9.0 i wpierająca technologię pixel i vertex shader 2.0

(GeForce 5700 lub Radeon 9600)

5. Karta muzyczna zgodna z DirectX 9.0

6. 10GB wolnego miejsca na dysku twardym

7. Napęd DVD-ROM x8

 

Zalecane:

1. Procesor Intel Core 2 Duo E6400 lub AMD 64 X2 4200+

2. 1024MB (1GB)RAM

3. 256MB Karta graficzna zgodna z DirectX 9.0 i wpierająca technologię pixel i vertex shader 2.0

(GeForce 7900 lub Radeon X1850)

I teraz pytanko,co moglibyście mi polecić?Czy ta karta poradziła by sobie z moim sprzętem? :unsure: Będę wdzięczny za w miarę szybką odp. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...