Skocz do zawartości
mechl!k

ATI Radeon 9600 Pro / XT cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka chłopaki. Jestem tu nowy, więc może nie bijcie od razu:) Mam radka 9600 PRO, kupiony dosyć dawno temu, jeszcze w latach jego świetności. Podkręcaniem zainteresowałem się w sumie niedawno, bo gry zaczęły mieć większe wymagania itd, a ja nie mam zamiaru pakować narazie kasy w kompa. Podkręciłem karte programem PowerStrip, procka (wyjściowo Celeron 3.06 GHz, teraz 3.85 bez zmiany Vcore, bo moja płyta nie posiada opcji zmiany tego parametru). Możecie mi powiedzieć, jakie Wy macie ustawione DRAM Timing? Słyszałem, że to nie daje zbyt dużo, ale zawsze coś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PENTAGRAM Freezone XC-70 Al+ - co o tym sadzicie?

Aha... ogolnie chce cos kupic co by 'wyciszylo' troche tego mocarnego radeona...

xacti: mozesz rozwinac mysl o terkotaniu?:D

I czy tylko Al 'halasuje' czy wersja Cu takze?;]] Tak czy owak, nie chce wydac na chlodzenie tyle ile ta karta jest warta ;P A Cu jest cos po 60 zl .

Bedzie pasowac, ale Al terkocze ;)

eee tam gadasz ;) ja mam drugiego al i jakoś żyje. Swego czasu miałem xc80al przez ponad rok na 3 różnych grafach (96pro, 95pro, 9550) i nic nie terkotało. Wersja xc70al jest na pewno głośniejsza od 80, przy 12V wyraźnie ją słychać, zwłaszcza jak ktoś ma wyciszonego kompa, ale na 5V jest całkiem ok i ginie wśród innego hałasu (chyba, że ktoś trzyma głowę koło wentyla). Na więcej niż 5V nie musisz go rozkręcać, bez problemu da radę.

 

imho najlepszym i najtańszym rozwiązaniem byłba dla Ciebie radiator z jakiegoś procka i 8cm wiatrak@5V :)

 

@Trent timingi sobie odpuść, gra nie jest warta świeczki, poluzujesz je, zyskasz kilka MHzów, a wydajność nie wzrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...