Skocz do zawartości
mechl!k

Geforce 6200 cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni temat osiagnął już duży rozmiar - dlatego też otwieram jego kolejną czesc.

Cz. I zostaje zamknieta i staje sie pewnego rodzaju archiwum Waszej wiedzy - link do niej -> GeForce 6200 cz. I

 

Osoby chetne do "przejecia" tematu i napisania FAQa w pierszym poscie zapraszam do mnie na PW - wdziecznosc i znizka % przewidywana.. ;]

 

Zapraszam do dalszej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ktore radiatorki beda lepsze ;)?

te http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=178

czy te http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=179

czy te http://a.gery.pl/show_item.php?item=95608521

 

generalnie to wiem ze miedz jest najlepsza ale z nawiewem i mnie interesuje czy te axa beda duzo odstawac od tych aluminowych coolermasterow ? czy moze wyprzedza ;D ? (na pierwszy rzut oka chyba nie ..) generalnie wiadomo 6200 maja tsopy czyli tylko takie radiatoryi (na "kwiatki" mnie nie stac.. :P )

i tez w sumie nie wiem co na gore bo dmuchac bedzie wentyl na pamieci ktore sa na przodzie karty a na rewersie raczej pusto .. ale moze cos da sie zrobic :) aha i nie pytajcie po co radiatorki.. zaraz jak dojdzie nowe chlodznie mam zamiar wreszcie podusic karte z przyjamniej 1.5v na core i iles tam na pamieciach :P (poki co max karty to 600/375)

 

aha i na stockowym chlodzeniu (Sparkle) temp. na rdzeniu wynosci 105*c :D przy artefact scanie w atitoolu (58*c idle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do znawcow tematu lub uzytkownikow karty palit gf 6200 256mb (128bit).

czy w tej karcie jest mozliwosc odblokowania 4 potokow ps tak jak w przypadku leadtekow?

jakie jest przecietne o/c osiagane na tej karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow to sa pality 128bit :D ? pewnie nie ma... zalezy jeszcze czy AGP czy PCI-e (to 2 wieksze szanse.. ale i tak nikle) raczej kazdy 6200 sie podkreca w miare :) jezeli cena jest dobra to napewno jest ok :) (gwarantowane ok. 5000-6000 pkt po oc bez dodatkowych potokow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiac tego moda : http://www.vr-zone.com/?i=1908&s=1 (tak tego do lutownicy nie mam przekonania) zeby dojsc do 1,6v na gpu musze miec jakies 360-380 ohmow ?

 

sa jeszcze jakies pencil mody ale dla pamiatek ??

 

inaczej powiem

 

interesuje mnie 1,6v na gpu i 2,8v na memkach ale bez uzycia lutownicy.. macie jakies pomysly ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupic sobie 6200 pod PCIE w celu tuningu jej na 6600 i ogolnie pobawienia sie tą kartą.Pomozcie mi wybrac odpowiedni model,bo nie znam sie na 6200 :P .Czy ta karta pozwoli mi na odblokowanie potoków ??? http://sklep.benchmark.pl/pelny_24298.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Gainward=syf 64bit

BTW: jest Gainward 6200 128bit ale mam memki 5ns :lol: :lol: tak samo jak zwykły 6600

 

Gigabyte mozna brać - sporo z nich sie przerabia. Tylko sprzedawca niepewny. Sam mam gigasyfa (tylko potoki uszkodzone), MaSell też miał, ale w pełni modowalnego.

Niemniej jednak zapoluj na pełnego 6600, bo można wyrwać naprawde bardzo tanio, a 8 potoków masz już pewne.

 

Black_war - jak bedzie nawiew to bierz miedziane radiatorki. Jak nie planujesz nawiewu to koniecznie aluminiowe!

poza tym dobre chłodzenie na gpu.

Vmody można zrobić bez lutowania tylko trzeba mieć cieniutkie druciki miedziane- można je ładne zawinąć na nóżkach odpowiednich mosfetów- tylko na pinach miałbyś kłopot z przymocowaniem, ale można np. za pomocą silikonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja mam asusa 6200GE pcoe. pieknie sie zmodował i po vmodzie smiga na 550/660 (pamiątki hynix 3.6ns)

hyhy

to coś strasznie cienko - mój GB działa 24/7 na 550/680

a do benchów 630/730 :-P

 

BTW: jakie masz wyniki w smarkach ?

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

majkel na jakich V te 630 :) ?

 

btw.

 

moj lata 580/741 do benchow tylko na bios modzie

 

1,5 czy 1,6V i Pentagram XC80Cu

a ty czym chłodzisz ?

ale memki ładnie

ja mam timingi 2,5ns w moich ale dużo to nie dało - spróbuj sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja tez mam te timingi :) wczesniej podkrecalo sie z 500 do 570 :o tera 741 wiec zysk jest naprawde.. duzy

a czym chlodze :D? niczym 105 stopni w stresie ;)

to koniecznie cos zakup - to sporo pomaga

 

choćby takie coś http://www.allegro.pl/item98187191_freezon..._ati_opole.html

ale im taniej tym lepiej- możesz też używanego Freezera za 20zł kupić ... bardzo dobrze chłodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka pytań mam.

 

1) jakie jest standardowe napięcie rdzenia w GF 6200 ?

 

wczesniej wgrałem bios z 1.5V a po wgraniu standardowego biosika chyba zostało napięcie 1.5 :/ ( w standardowym biosie nie ma wcale ustawionego napięcia)

 

2) jak zmieniać timingi. wiem ze w biosie ale nie wiem które wartosci konkretnie :/ nie chcę wgrac jakiegoś biosu nieodpowiedniego zeby problemów potem nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

kilka pytań mam.

 

1) jakie jest standardowe napięcie rdzenia w GF 6200 ?

 

wczesniej wgrałem bios z 1.5V a po wgraniu standardowego biosika chyba zostało napięcie 1.5 :/ ( w standardowym biosie nie ma wcale ustawionego napięcia)

 

2) jak zmieniać timingi. wiem ze w biosie ale nie wiem które wartosci konkretnie :/ nie chcę wgrac jakiegoś biosu nieodpowiedniego zeby problemów potem nie było

Ad 1. przeważnie 1,3V

mozesz mieć zablokowaną tablice napięć- tak jak to jest np w GB

Ad2. w Nibitorze lub innych edytorach biosów

timingi masz tu http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=94072&st=1770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmieszna sprawa w sumie.. bawiłem się biosami i wychodzi na to ze pomimo kombinowania V rdzenia sie nie zmienia. ciągle stabilnym max 560 mhz. był na vr-zone schemat vmoda ale stronka cos nie działa :/ teraz nawet nie mogę zmierzyć V rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie:

tak wygląda mój Gainward (tyle, że 1480) na AGP bez TC. Wszedzie w sklepach internetowych sa inne foto (te z taśmą). Nawet na www gainwarda jest nieaktualne zdjecie...

woytaz

 

aha i jeszcze jedno- wie ktos jaki do tego dac cooler- tani w miare

Edytowane przez woytaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 6200TC256 64DDR chyba Asus w laptopie,podkręcona 371/730MHz chciałem rdzeń jescze podkręcić tak do 400 i spróbowałem zainstalować stery 81.26 lecz pojawił sie komunikat że nie znaleziono sterowników do sprzętu i setup się wyłączył i się nie zainstalowały.Jak je zainstalować ?Czy może ja cos robię źle?Obecnie karta chodzi na sterach Extreme Graphics 84.25GS i w Marku 2001 ma 9200pkt.Chciałbym dojść do 10000pkt lub chociaż do 9500.Poradźcie jak ten core podkręcić.

 

A tu jeszcze dane z RivaTuner 64-bit NV44(A2,4x1,3vp) with 64MB DDR

Edytowane przez Tex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo.

Sprawdzalem ostatnio kompa w 3D Marku 03, noi na sprzecie

A64 3000+ @ 2ghz

GA-K8NF Ultra9 (nf 4 ultra)

TwinMos 2x512 DDR

GF 6200@6600 ASUS GE

Tagan 380W

 

wyciagnalem tylko 5400 pkt :wisielec:

 

Czy ten wynik nie jest za niski?, bo cos mi sie tak wydaje..

Windows ma duzy wplyw na 3dmarka?? Bo moj nie byl juz dosc dlugo reinstalowany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...