Skocz do zawartości
Lisek

Teraz ja :) T-Bred "B0/51" 1700+ @ 2200MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw miałem Athlona XP 1700+ z serii AGUIA, czyli Palomino. Szło toto niestety tylko na 1833MHz przy moim chłodzeniu (2x 172Pelts @ 17V, Danger Den maze 2-2). Potem sprzedałem go i kupiłem XP 1700+ "A0" ale szedł on na 1900MHz i nic więcej :/ W jednym i w drugim przypadku na przeszkodzie stał zasilacz, niestety Chieftec 250W już nie trzymał napięć jak trzeba. MKa11 wymienił mi proca na "B0" a ja sobie zamówiłem Chiefteca DA-01-WD (ma zasiłek 360W), dzisiaj wszystko to przyszło do mnie.

Moj EPoX 8K3A z XP 1700+ A0 @ 1900 chyba coś dużo prundu ciągnął bo stało się coś dziwnego :) Płyta i zasilacz działa nadal, piny raczej dobrze się stykały a mimo wszystko stała się dziwna rzecz:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Mimo to sprzęt nie okazywał żadnych oznak niestabilności. A jak próbowałem wyczyścić wtyczke zasilacza (konkretnie metalowe piny) to plastik się tam skruszył :/

 

Tak czy siak mam już nowy CPU, nowy zasilacz i nową budę. Napięcia trzymają się idealnie. Złożyłem kompa i probowalem odpalać :) napierw 2000MHz, poszło ładnie. W koncu skonczylem na 2200MHz, 1,9V i temperaturze 7'C na coldplate w Maze2-2 w idle. Super_PI przechodzi bezproblemowo, 3DMark'a też przeszedł :)

 

Dołączona grafika

 

Musze blok wymienić, bo niestety ten Maze nie wyrabia :/ w końcu to tylko frez, zadnego sensownego radiatora wewnątrz nie ma. Teraz góre bloku mam gorącą, a wode w chłodnicy mam zimną... Musze jakiś radiator przerobić na blok i będe sie dalej bawił :P

 

Aktualnie moj komputerek wygląda tak, musze w końcu zrobić zamkniety pojemnik na wodę. Aha, ta rokla srajtasmy na rurce zapobiega jej zaginaniu sie :) Wiem wiem, technika :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zrobiłem też dwa teściki, oto one:

http://www.dzikie.net/ccr/wyniki.php - miejsce 13-te

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5654922 - jeszcze spróbuje z Catalystami 3.0, ale to później :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Płyta i zasilacz działa nadal, piny raczej dobrze się stykały a mimo wszystko stała się dziwna rzecz:

...

Mimo to sprzęt nie okazywał żadnych oznak niestabilności. A jak próbowałem wyczyścić wtyczke zasilacza (konkretnie metalowe piny) to plastik się tam skruszył :/

...

czy dobrze widze czy te nadpalone to wszystkie cztery koncowki +5V jakie sa we wtyczce ATX :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś sprawdzić na ile na samym WC sie kręci.

PLEASE

Chociaż to dużo roboty bo trzeba by było chyba cały układ chłodzenia rozmontować.

To chociaż na jakimś coolerku bo jestem ciekaw jaka jest różnica w wynikach OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś sprawdzić  na ile na samym WC sie  kręci.

PLEASE

Chociaż to dużo roboty bo trzeba by było chyba cały układ chłodzenia rozmontować.

To chociaż na jakimś coolerku bo jestem ciekaw jaka jest różnica w wynikach OC.

Ja wyciągam tak jak w podpisie - chłodzone Volcano9 na 3200Obr/min - temperaturki na full load ok 55-58st.C proc chodzi na 1.85V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raptor ,to raczej nie wina samego procka,pewno cos z biosem, bo ja dzisiaj dzialalem stabilnie na 195mhz FSB (tyle ze trochu obnizone timingi pamieci) potem dalem 200mhz fsb i tesh odpalil ale sie windoza posypala :lol: , 2h reisntalki :evil:

 

ps.Lisek ,cu jest grane? Procek mi biegal prawie 200mhz nizej a wyskoczyl mi wiekshy wynik:

Compare URL: http://service.futuremark.com/compare?2k1=5651145

--

Radek na 307/307 biegal lajtowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam epoxa o te wyniki... to dziwna plyta, no i rev 1.0 :/ Kiedys tak juz mialem ze niekiedy ten 8k3a mial o jakies 20% nizsze wyniki niz dzien wczesniej, a nic nie zmienialem :) PITer mial podobnie ze swoim... A do tego masz FSB 183 i pewnie lepsze timingi pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam epoxa o te wyniki... to dziwna plyta, no i rev 1.0 :/ Kiedys tak juz mialem ze niekiedy ten 8k3a mial o jakies 20% nizsze wyniki niz dzien wczesniej, a nic nie zmienialem :) PITer mial podobnie ze swoim... A do tego masz FSB 183 i pewnie lepsze timingi pamieci.

Czepiasz sie tego EPoXa. To wszystko wina BIOSow. Pamietasz zapewne ze ja tez na marna wydajnosc powyzej 166MHz nazekalem. Potem jednak jak wyszly nowe BIOSiki to plyta byla juz super git. Wydajnoscia co prawda byla ciut gorsza od Abita KX7 ale to niebo a ziemia w porownaniu z tym co bylo na poczatku. Mialem lacznie 4 EPoXy-2 8K3A+, potem ENMICa 8TTX2+ a na koniec przed przesiadka na Intela mialem 8K3A. Plyta spokojnie biagala na 190MHz FSB. Na wiecej juz chipset nie wyrabial. ENMICa mojego ma teraz Rapra i plyta jest naprawde fajowa bo wydajnosc 1klasa a chodzi na FSB 205MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie forum Epoxa i AAO, spokojnie mozna wycisnac wieksze fsb przy odpowiednich chlodzeniu NB.

 

Biosy do 8K3A to temat rzeka, chocby zawyzanie temperatury o 20C(u mnie) na prockach 0,13. Jak chcecie odczyt z diody na plycie to biosik 2626, z tym ze w porownaniu do najlepszego imho 2b01 ma wydajnosc pamieci gorsza o ok 200mb i 3dmark wynik gorszy o 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze widze czy te nadpalone to wszystkie cztery koncowki +5V jakie sa we wtyczce ATX :?:

Tak, wszystkie piny od 5V sie sfajczyly ;)

Teraz chyba juz niema watpliwosci ze procek czerpie napiecie z 5V :P

Lisek lepiej zaloz kable o srednicy 2mm bo te niedlugo ci sie przetopia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol...no comment:P oc niezly nawet bardzo :D (btw ja tesz za niedlugo poloze lapki na b0 :) ) tylko te wasze wyniki z 3d marka.l..szok bo tyle to ja mam na tym co nizej:P na enimicu tcx2+ zanim go zjaralem mialem tez 10 000 :P nie wiem wescie moze reinstall windy albo cus...chyba ze te radki...no nic :P btw nie kce nowego topica zakladac to sie spytam:) co wg was kupic : Saphire radka 9500 128 DDR (800 zl) i przerobic na 9700 PRO , czy zasilke enermax 350 pfc lub 460 pfc (ceny odpowiednio 70 i 100 Euro)?? pliz o porade bo mam resztki kasy a jade do niemiec i mam mozliwosc:)

ps : wyniki z 3d mara : http://service.futuremark.com/compare?2k1=5497226

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=4804585

 

(zaznaczam ze RDA+ ciagnie o wiele lepij tylko wtedy ustawienia slabe bardzo byly:( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny wynik powiedz ile idzie na Stock V i na jakimś AC lepszym co masz w chaupie. Bo Straktować 0,13 peltrzakami jeszcze 2x172W to są wypas możliwości do kręcenia i wyniku sie nie dziwie.... jak zreszta kazdy z moich przedmówców. Kapo00ch wziołbym Radeona bo tańszy i za taka cene to naprawde zajebista karta! jeszcze @9700PRO. Zasilacza bym nie brał z jednego prostego powodu : większe narazenie na to ze ci padnie! A radeon nawet jak przerobisz i nawet jak to będzie ten na R300 dla 9500 to zawsze mozesz odwrócić moda i wgrać inny bios. TO CO VEGITA PISAŁ NA FRAZPC TO GŁUPOTY ON POPRPSTU NIE ZNA ANIEGLSKIEGO COS TAM ZROZUMIAL A RESZTE SOBIE WYMYŚLIŁ! zreszta zobatrzcie na komentarze do tego postu!. Mój ATX był już reanimowany 4 razy bo tyle razy padał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze widze czy te nadpalone to wszystkie cztery koncowki +5V jakie sa we wtyczce ATX :?:

Tak, wszystkie piny od 5V sie sfajczyly ;)

Teraz chyba juz niema watpliwosci ze procek czerpie napiecie z 5V :P

Lisek lepiej zaloz kable o srednicy 2mm bo te niedlugo ci sie przetopia ;)

tak tylko Lisek teraz uzywa 360W a tamte spalone to ze starej 250W (czemu sie nie dziwie, tak zylowac zasilacz) :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tu jest glowny problem w podkrecaniu:) boje sie poprostu ze w momencie kupna radka ktory ciagnie bezposrednio z zasilki nie bede mial zadnej mozliwosci overclokingu...bo juz teraz przy 1900 mhz zasilka siada...daje napiecia o 20% nizsze....(raz sie uruchomil jak odkrecilem gf3 i sprawdzilem :) ) w kazdym badz razie jesli ma sie kupic zasilacz to dobry....mialem juz 3 z czego ostatni 400 W made in taiwan za 100 zeta nie mial ochrony przed przeciazniowo zwarciowej i spalil mi mojego kochanego kha+ :( przy okazji sam dostalem 220 V od niego bo noga obudowy dotykalem:P (extra jazda jak leci przez ciebie 220:P ) w kazdym badz razie z trego co sie orientuje w posce bedzie trudno znalesc zasilke o parametrach chocby zblizonych do enermaxa nawet 350 dlatego sie troche wacham co zrobic z kasa...

a wracajac do tematu lisek nie mysl;ales o zrobieniu sobie shrouda z tym wentylem i chlodnica?? bo tak to wiesz:P wg mnie to ci troche gowno daje bo masz za male szczeliny w chlodnicy a strumien pow za mocny, no ale to moja opinia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosy do 8K3A to temat rzeka, chocby zawyzanie temperatury o 20C(u mnie) na prockach 0,13.

a mi sie to podoba - wiem co procek sobie tam w jadrze mysli.

 

Jak chcecie odczyt z diody na plycie to biosik 2626, z tym ze w porownaniu do najlepszego imho 2b01 ma wydajnosc pamieci gorsza o ok 200mb i 3dmark wynik gorszy o 500.

TIA... 2B01 to jest to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z drugim zwiazku nie ma ,nawet z trzecim :P .Bo oprocz AMD starocia 1800+ masz ultra drogiego Intela (ktory kosztuje 6x tyle co 1700+ liska).A jak tak ni z gruszki ni z pietruszki wylatujesz jak filip z konopii :wink: z takim tekstem to widac ze cos jes nie w porzasiu, najpierw myslalem zes sie pomylil ,ale teraz widac ze poprostu chciales wykazac ze jestes na swojej pentiumnie lepshy od liska ;p ,w malo znaczacym i dosc niemiarodajnym do tego benchu... ogolnie za sprawowanie pala :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...