Skocz do zawartości
Jooseeph

Chłodzenie I Wyciszanie Hdd

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś już nabył Scythe Himuro, jest w cooling.pl po 69zł czyli sporo taniej od SQD? ciekawe jak to chłodziwo się sprawuje? są gdzieś jakieś testy tego?

Edytowane przez Witto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do pytania. Niedługo będę cos brał bo mam dysk na gąbkach tapicerskich na spodzie budy , a le wciąż słychać szum talerzy. Mam nadzieję że to coś chłodzi dysk bo zamierzam to obłożyć i tak gąbkami lub jakimiś matami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach może będę brał Himuro to się zobaczy. Mnie chodzi głownie o chłodzenie dysku i wyciszenie szumu talerzy bo i tak będzie ten wynalzek obłożony gąbkami tapiecerskimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do fachowcow w tej dziedzinie:

 

Kupilem na 2xSQD na HDD 3.5" i ta skrzynka montuje sie do zatoczek 5.25 z tego co wyczytalem to HDD sie wyciszaja ale nadal wibruja i chcialem zamontowac je w tych SQD na gumkach. Dodatkowo mam Antec'a P182 i tam w 5.25 sie ich nie przykreca do blachy tylko do sanek a czytalem ze to jest porazka. Ktos ma jakis patent jak te skrzynki na gumkach zamontowac w 5.25 czy to sie raczej nie zmiesci i czeka mnie podloga i gabka?

 

z gory dzieki za jakies propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boxer, napisz cos na temat Himuro, bo ja bym swojego Samsunga F1 zamknal w nim, dysk jest cichy ale szum talerzy mnie dobija, mam strasznie ciche mieszkanie, wiec nie zeby F1 byly glosne ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do fachowcow w tej dziedzinie:

 

Kupilem na 2xSQD na HDD 3.5" i ta skrzynka montuje sie do zatoczek 5.25 z tego co wyczytalem to HDD sie wyciszaja ale nadal wibruja i chcialem zamontowac je w tych SQD na gumkach. Dodatkowo mam Antec'a P182 i tam w 5.25 sie ich nie przykreca do blachy tylko do sanek a czytalem ze to jest porazka. Ktos ma jakis patent jak te skrzynki na gumkach zamontowac w 5.25 czy to sie raczej nie zmiesci i czeka mnie podloga i gabka?

 

z gory dzieki za jakies propozycje.

ja swojego sqd musialem polozyc na podloge, w zatoce byl "slyszalny"

podkleilem kauczukowe nózki i problem z wibracjami rozwiazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy takie male pytanko. mam dwa BB a w nich dwa dyski i polozne sa na sobie. problem w tym ze jak dwa dyski sa na sobie to slychac jak nastepuje interferencja fali obu dyskow. o tyle jest to denerwujace ze nastepuje wzmocnienie a pozniej wyciszenie co w sumie jest drazniace. Efekt jest taki sam kiedy sa w zatokach 5,25" nad soba. obydwa BB wykonane tak samo. Czy ktos moze zaobserwowal podobny efekt, tudziez jest to wina dyskow ( spinpoint i baracuda ), i czy efekt ten moze powstac w sqd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie, czy SQD przenosi wibracje na bude? Ja w swoim chieftecku mam te nieszczęsne sanki na hdd ktore koszmarnie przenoszą wibracje z hdd na bude, aktualnie dysk lezy na dnie budy na dwoch gąbkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wibracje przenosi, ale w moim przypadku (dyski z siga) + 2xSQD i obudowa Antec 300 są to dźwięki o niskiej częstotliwości. Praktycznie ich nie słychać - w nocy przy wyłączonych wentylatorach są słyszalne może z 20cm. Ogólnie z SQD jestem bardziej niż zadowolony bo zniknął całkowicie donośny hałas obracających się talerzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma od gaci w obudowie Lancool... :unsure: jestem zdruzgotany :wacko:

... ej, no co, guma jest, ale do kompletu są też spinacze do bielizny rodem z PRL-u :D A poważnie to patent srawdza się świetnie, SQD nie ma wogóle styczności z obudową, guma doskonale absorbuje drgania i wibracje, a patent ze spinaczami sprawia, że w 10s możemy wyjąć dysk z budy i w 1min spowrotem go zamontować (aż minuta dlatego, że trzeba wypoziomować SQD naciągając każdą z 4 gumek, a następnie spiąć ją spinaczem). W dodatku zatoka 5,25 jest niemal tak szeroka jak SQD z wkręconymi śrubkami, co oznacza, że przy przestawianiu budy itp skrzynka nie buja się jak szalona i dysk specjalnie nie obija się nam o ścianki, bo ma tylko z 1mm luzu z każdej strony. Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem Samsunga F1 320Gb. Wcześniej miałem baracudę 4 i muszę przyznać, że głowice w Samsungu są cichsze.

 

Niestety sami ma bardzo silne wibracje, które przenoszą się na całą obudowę.

Rozwiązałem ten problem w bardzo prosty sposób. Kupiłem:

- 4 gumowe oringi 75mm(średnica)x2mm(grubość)

- patyczki do uszu z łazienki:)

 

W dysk wkręcamy 4 standardowe śrubki, ale nie do końca. Trzeba zostawić 2mm luzu, żeby zmieścił się oring.

Oringi należy przełożyć przez otwory na śruby w zatoce 5.25,zabezpieczyć patyczkiem od zewnątrz, wsadzić dysk i zaczepić gumki o wkręcone wcześniej śruby. Z tą uwagą, że oringi wychodzące z prawej strony zaczepiamy o śruby z lewej strony dysku.

Efekt - zero wibracji na obudowie.

Koszt : 6zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem parę dni temu nowy dysk, Seagate B11 32MB 500GB i mam mały problemik. Szum talerzy jest sporo cichszy niż moja stara B7 120GB, ale wibracje podczas zapisywania/odczytywania to jakaś masakra. Mam niestety skrzynkę Chiefteca LCX, która pięknie przenosi wszystkie drgania z dysku i robi z nich dudnienie nie do zniesienia, szczególnie w wyciszonym PC.

 

Kiedyś czytałem w necie test gotowych chłodziarko-wyciszarek do dysków, ale za nic nie pamiętam gdzie to było. Ma ktoś może link, lub mógłby polecić któreś z tych rozwiązań, żeby dyskowi było chłodno i zarazem wibracje nie były przenoszone na budę w takim stopniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytac ten temat ... 3 strony starczą ;)

Przeczytałem, pada jakiś AeroCool, którego nie mogę znaleźć w żadnym sklepie...

 

Nie zależy mi na wyciszeniu pracy talerzy, tylko na wyeliminowaniu wibracji. :) A samemu nie chcę się bawić ze zwykłego braku czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem cos takiego.Dołączona grafika

 

Dysk Samsung F1 640 jest w sankach od fujitsu siemens. Wentylator Arctic 120 zamontowany od góry na silikonowych kołkach wyciąga powietrze z dysku.

Efekt jest taki: zero wibracji , szumów prawie jak SSD :)

Gąbka przyklejona jest na taśmę dwustronna siatkowa do obudowy i do sanek także przy położeniu obudowy dysk nie upadnie.

Temperatura w zakresie 28-30 C

 

Ps. kurz sie nie liczy:) , stare zdjecie

Edytowane przez wilk100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...