Skocz do zawartości
Jooseeph

Chłodzenie I Wyciszanie Hdd

Rekomendowane odpowiedzi

też mam taką skrzyneczkę i mam kuźwa aż 47*C przy 30* w pokoju ;/

edit

mam spin pointa tyle że 200Gb

:blink: 47'C to sporo.

Ja mam za dyskiem went. więc jest ciągły ruch powietrza nad skrzynką.

Ale przed montażem mat miałem ok 42'C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to pod? , na zdjęciu widać, że nad zasilaczem.

hehe, faktycznie :D

 

wentylator może za dużo nie pomóc bo poprostu powietrze i tak nie będzie miało miejsca żeby swobodnie przepływać obok skrzynki.

hmm jak miałem na froncie pomiędzy panelem a DVD z nawiewem @5v miał 42*c

zresztą zaraz sprawdzimy tylko nie chce mi sie znów otwierać kompa może jak przyjdzie do mnie jutro grafa to to zrobie :)

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, faktycznie :D

hmm jak miałem na froncie pomiędzy panelem a DVD z nawiewem @5v miał 42*c

zresztą zaraz sprawdzimy tylko nie chce mi sie znów otwierać kompa może jak przyjdzie do mnie jutro grafa to to zrobie :)

42'C Tak, tylko że dvd go dodatkowo nie grzało jak to robi zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item207139339_asus_c...ichszy_5db.html

 

prawda ze to bojda? :P wierzyc sie nie chce, chyba znow bede musial kupic arctici ;)

tytuł tematu "Chłodzenie I Wyciszanie Hdd"

 

pojechałeś ostro

 

swoją droga 5db to on ma jak sie nie kreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez obecnie morduję się ze swoją skrzynią

 

sry za syf, ale dopiero co wróciłem do kraju - zresztą i tak wersja jest bardzo robocza

 

dysk z podpisu - chłodzenie noiseblockerem black silent x1 skręcony na około 7V

 

jak na razie nie przeskoczył 35C i mamy ciszę

 

problem miałem z montażem - na zdjęciu widać, gdzie musiałem przyciąć skrzynię - dodatkowo ułożony na gąbce

 

post-131237-1182622717_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obudowe Chiefteca z koszykiem na HD. W koszyku jest wentylator co owiewa 2 dyski - temp dyskow ok 30 stopni. Ale niestety slychac chrobotanie.

Kupilem sobie Scythe Hard Disk Stabilizer II i umiescilem dyski w zatokach 5,25. teraz dyski chodza cicho ale sie grzeja do 44 stopni w idle a w stresie pewnie wiecej.

 

Segate sata 320 7200.10 mi padła. Moze przez ta temperature? Czy temp 40-48 stopni moze zabic dysk?

 

Zamowilem sobie takie chlodzenie na dysk http://www.allegro.pl/item213435221__therm...an_nowosc_.html.

Ma ktos doswaidczenie z podobnym chlodzeniem ( z wentylatorami )? Czy to cos daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś silencera, po to żeby zaraz zamontować chłodzenie. LOL.

Temperatury jakie podałeś nie zabiją dysku. Jak masz 55 stopni, to już możesz się zacząć obawiać.

Ile wydałeś na tego silencera? Ja za 40zł zrobiłem sobie 2 skrzyneczki bitumiczne. Cisza, a max temperaturę jaką zanotowałem to 48 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Silencera zaplacilem ok 20 zl. Ale dysk po dotknieciu jest goracy.

Wiec postanowilem go schlodzic.

Hmm, szkoda że nie kupiłeś sobie czegoś takiego:

http://www.allegro.pl/item211613613_pentag...tor_drgan_.html

pasywne chłodzenie i redukcja drgań za przyzwoitą cenę.

Nie ma potrzeby mocnego schładzania dysku, z badań firmy google nad awaryjnością dysków wynika że zarówno za wysoka temperatura jak i za niska źle wpływają na jego żywotność, optymalna wydaje się w przedziale około 35-40*C, więc jak puścisz tego swojego coolera na 5V to powinno być idealnie i niesłszalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, szkoda że nie kupiłeś sobie czegoś takiego:

http://www.allegro.pl/item211613613_pentag...tor_drgan_.html

pasywne chłodzenie i redukcja drgań za przyzwoitą cenę.

Nie ma potrzeby mocnego schładzania dysku, z badań firmy google nad awaryjnością dysków wynika że zarówno za wysoka temperatura jak i za niska źle wpływają na jego żywotność, optymalna wydaje się w przedziale około 35-40*C, więc jak puścisz tego swojego coolera na 5V to powinno być idealnie i niesłszalnie.

a takie cos tylko reduguje drganie,czy moze tez wycisza dysk,bo w moim samsungu jest taki problem że ciagle chrobocze i myslisz ze takie cos pomogło by na te chrobotanie no i czy taki PENTAGRAM FREEZONE HP-Silent HDD wejdzie do Chefteca bo szyny w nim sa troche waskie np skrzynka bitumiczna za chiny ludowe tam nie wlezie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie cos tylko reduguje drganie,czy moze tez wycisza dysk,bo w moim samsungu jest taki problem że ciagle chrobocze i myslisz ze takie cos pomogło by na te chrobotanie no i czy taki PENTAGRAM FREEZONE HP-Silent HDD wejdzie do Chefteca bo szyny w nim sa troche waskie np skrzynka bitumiczna za chiny ludowe tam nie wlezie

Ale wszystkie tego typu urządzenia montuje się w zatokach 5.25, a nie 3.5 jeśli to masz na myśli. Nie wiem nawet jak wyglądać by miała sprawa montażu tego pentagrama w obudowie chiefteca w zatoce 5.25 ze względu na bezśrubkowy montaż, z tego co widziałem te reduktory drgań na pentagramie trzeba przykręcić do obudowy więc trzeba będzie troche pokombinować.

 

--edit--

No i oczywiste jest że to coś redukuje tylko drgania, jednak chrobotanie jest spowodowane głównie drganiami... no chyba że masz jakiś wyjątkowo chroboczący dysk :)

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Scythe Hard Disk Stabilizer II w obudowie Chiefteca. Przykrecasz go do dysku a z drugiej strony do szyn prowadzacych. Wkładasz do zatoki 5,25 i smiga. Dodatkowo schładzam dysk THERMALTAKE Cyclo HDD i jest cicho i chłodno - cena takiego zestawu ok 35-40 zl.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie, które nie daje mi spokoju. Kupiłem 320GB samsunga i jak pracował poza obudową było pięknie- praktycznie niesłyszalny i temp też była ok. Jak zamontowałem go w kieszeni na hdd w mojej pro elo obudowie codegena dysk nagle zaczął skrobać itp podczas większego odczytu. Zamierzam kupić coś by go jakoś uciszyć i teraz właśnie zastanawiam się nad tym PENTAGRAM FREEZONE HP-Silent HDD oraz Scythe HDD Stabilizer II. Scythe tylko wycisza a pentagram i wycisza i składa w każdym razie w moim wypadku zależy mi w 90% na WYCISZENIU hdd w takim razie więc co polecicie. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo :)

 

 

kupiłem dysk Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, ATA/100, zapis prostopadły)

jakie polecicie mi chlodzenie do niego?

myslalem nad takim http://www.allegro.pl/item216735294_zbyt_g...2x_50x50mm.html

 

jako ze ma 4,8K rpm'a i tylko 29 Db co do samych odglosow dysku jak narazie mi to nie przeszkadza

 

wiec czekam na odp. czy nada te chlodzenie sie do w/w dysku jako ze sam dysk pozostawiony sobie w kieszeni osiaga tem pow 60 stopni :( przez 20 minut pracy

chyba ze znacie lepsze w cenie do 60 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale....Beton. Posiadam taką obudowę, do tego 2 Samsungi(200GB, 7200rpm, 8MB). Dyski zamontowane NIE jeden pod drugim wprowadzały obudowę w silny rezonans i ta najzwyklej w świecie hałasowała :/ Jednak gdzieś na forum przemknęło mi przed oczami, że po zamontowaniu dysków jeden pod drugim, wibracje bardzo mocno maleja...Spróbowałem, no i okazało się, że to prawda. Teraz są już tylko lekko odczuwalne.

 

Powyższe napisałem "dla potomnych", gdyby ktoś kiedyś szukał rozwiązania podbnego problemu. Zastanawia mnie tylko jedno - co powoduje taką, dośc dziwną sytuacje? Drgania nie znoszą się, lub wzmacniają w zależności od odległości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko dotyczące owego Pentagrama.

 

Posiadam obudowę mATX, a w niej tylko 2 zatoki 5,25", jedną zajmuje oczywiście DVD, druga jest wolna.

 

Pytanie brzmi: czy owy Pentagram zmieści się bez problemów w jedną zatokę? Doczytałem, że jego wysokość to 42mm więc "niby" jedna zatoka, ale chciałbym się upewnić. Liczę na szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...