Skocz do zawartości
Jooseeph

Chłodzenie I Wyciszanie Hdd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Luk3

post-123889-1147895668_thumb.jpg wiem że nieostre lekko :P

gumka ze starej puchowej kurtki wiatrak z proca@5V do tego celu równie dobrze nadają się gumki od majtasów a u kumpla HDD chodzi na bandażach elastycznych (zrolowanych)

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dysk schłodziłem i wyciszyłem obkładając go gumą bitumiczną od samochodu. Temperatura o 7* spadła, a że leży teraz na gąbce (nie miałem normalnej, to wziąłem taką do mycia garów :) ) to i drgań nie przewodzi. Jednak widząc, że jest to skuteczne rozwiązanie wpadłem na następujący pomysł: istnieją płynne gumy bitumiczne, które po podgrzaniu do bodajrze 60* przy stygnięciu krzepną- idea jest następująca: nagrzewamy płynną gumę, wsadzamy do niej dysk ]:->, żeby tylko możliwość włożenia kabli była i git. guma krzepnie i dysk mamy i wyciszony i chłodny. W praktyce nie wiem jak działa, ale właśnie zbieram siędo zakupu jakiegoś taniego dysku i przetestowania tej metody. Jak przetestuje to na pewno wyniki zamieszcze na forum.

Edytowane przez Reinexen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspac

 

zrobiles juz swoje radiatory na tego boxa? bo cos pisales wczesniej ze jestes w fazie robienia :)

 

hey

w ostatnim momencie zmienilem plany i wladuje tam heat pipe'y

dzis juz zdobylem te heatpipe'y i blaszki, teraz tylko poskladac zostalo, moze jutro zdaze zrobic

bo jeszcze zajmuje sie ochladzaniem mostka bo dizs mi siegnal 83*C :/

norma to 50-60...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk to samsung

 

Radiator spelnia funkcje bo nagrzewa sie jak dysk chwile popracuje ;)

Jest on nalozony na Pascie termoprzewodzacej

 

przed zabiegiem mialem 46 stopni po zabiegu 42 max

dodalem nawiew od gory i jest max 39 :D

 

 

naklejka z dysku schodzi bardzo latwo i mozna ja w razie czego ponownie nakleic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he.. taki duzy radiator a takie male rezultaty :P proponuje dac cos na bok.. ja aktualnie mam tak: http://www.daminet.pl/~joseph/+komp/Photo0006.jpg radiatorki z zasilacza megabajt podkladka do myszy dzieki ktorej otrzymuje mniejsze wibracje! bo jak byl bez niej to strasznie buczal no i wentyl nadmuciach!acy ktory sie kreci bo kreci.. jest to AC fan TC z czujnikiem temp i mialem temp idle przed ponad 44C a teraz mam 31 :) !

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

to że masz 31 w idle to żaden sukces :] zapuść na kompie defragmentacje tak 40 giga i wtedy monitoruj temeraturę :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no robilem :P programem O&O Defrag 1 raz jakos miesiac temu i defragmentacja partycji D trwala 2,5 dnia! i temp w stresie to max 42C przewaznie mialem cos kolo 38

 

 

partycja D ma 90GB

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

to zapuść jakimś normalnym progsem np Diskeeper defragmentacja 80 giga trwa ~ 3 godziny ..

 

jak to:

" no robilem icon_razz.gif programem O&O Defrag 1 raz jakos miesiac temu i defragmentacja partycji D trwala 2,5 dnia! i temp w stresie to max 42C przewaznie mialem cos kolo 38"

się ma do tego co napisałeś pod spodem ?? o_O

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ten jest nie normalny? diskeeper to lipa chowa sie pod O&O Defrag teraz defragmentacja trwa okolo godziny wszystkich dyskow po jakis 2 tygodniach odstempu i dodawaniu nowych plikow.. ma wiele mozliwosci np. defragmentacja wedlug modyfikowanych plikow, nazwy itp.. poczytaj sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też takiego Caviara- max. 45* w pasywie(nad nim samsung góra 35*) ale skombinowałem po stronie wentylator z boxowego coolera amd, puszczone na 5V i temperaturki max na caviarze 40* :)

ja mam rowneiz takiego caviara, tj. wd120jb i w stresie max 33, a tak 28-30st. grunt to dobry obieg powietrza w budzie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie właśnie skrzynkę bitumiczną na dysk 30gb. Dokupiłem adapter ide->usb , aby dysk służył do przenoszenia filmów itp , jak tylko dowiem się gdzie można kupić gąbkę bitumiczną w moim mieście to będą fotki. Skrzynka ma być taka jak na dzikie.net , w obudowie po cd-romie. Ztarłem już farbę i w sumie podoba mi się to co wyjdzie , ale chyba jednak pomaluję na czarno ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos jeszzce wytlumaczy takie cos:

http://forum.dzikie.net/index.php?action=show_temat&id=17759

"dysk jest w skrzynce chłodniejszy niż był w czasach gdy siedział goły"

podczas gdy:

http://www.allegro.pl/item104124806_app_pr...ce_gratisy.html

"Zastosowanie mat wygłuszających: Jako izolacja termiczna"

 

gdzie tu logika?:> jakim prawem cos zawiniete w mate moze byc zimniejsze?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos jeszzce wytlumaczy takie cos:

http://forum.dzikie.net/index.php?action=show_temat&id=17759

"dysk jest w skrzynce chłodniejszy niż był w czasach gdy siedział goły"

podczas gdy:

http://www.allegro.pl/item104124806_app_pr...ce_gratisy.html

"Zastosowanie mat wygłuszających: Jako izolacja termiczna"

 

gdzie tu logika?:> jakim prawem cos zawiniete w mate moze byc zimniejsze?:>

otoz gdybys wylozyl np obudowe cdromu matami, ale tak tylko jedna dwiema warstwami i tam polozyl dysk ktory by sie stykal tylko poprzez podloze to by sie zagrzal niemilosiernie, ale gdy maty dotykaja dysku korzystaja ze swojej slabej ale jakiejs mozliwosci przenoszenia ciepla, ich opor termiczny jest dosc duzy ale potrafia cos tam przetransportowac, maja za to duzy wspolczynnik ciepla wlasciwego przez co dlugo sie nagrzewaja jak i dlugo oddaja cieplo...

dobrze jest miec maty aluminiowe, te z linku, ja zastosowalem te najtansze zwykle twarde i tez jakos to jest dysk srednio ma teraz 38*C przy normalnej pracy, przy defragmentacji czy kopiowaniu nie przekroczyl mi jeszcze 44*C wiec luzik... :)

a zapanowala bloga cisza.... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

tia pogadamy jak sie na dworze zrobi 35*C

 

@JejoX - nie ma to jak konstruktywna wymiana argumentów

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoz gdybys wylozyl np obudowe cdromu matami, ale tak tylko jedna dwiema warstwami i tam polozyl dysk ktory by sie stykal tylko poprzez podloze to by sie zagrzal niemilosiernie, ale gdy maty dotykaja dysku korzystaja ze swojej slabej ale jakiejs mozliwosci przenoszenia ciepla, ich opor termiczny jest dosc duzy ale potrafia cos tam przetransportowac, maja za to duzy wspolczynnik ciepla wlasciwego przez co dlugo sie nagrzewaja jak i dlugo oddaja cieplo...

dobrze jest miec maty aluminiowe, te z linku, ja zastosowalem te najtansze zwykle twarde i tez jakos to jest dysk srednio ma teraz 38*C przy normalnej pracy, przy defragmentacji czy kopiowaniu nie przekroczyl mi jeszcze 44*C wiec luzik... :)

a zapanowala bloga cisza.... :]

czyli do d. 1 slowem :D boo po paru(nastu) godzinach uzywania kompa to sie zagrzeje i juz nie ostudzi... w idle jest ok, ale jak cos sie bedzie robic dluzej to po prostu sie ugotuje... ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli do d. 1 slowem :D boo po paru(nastu) godzinach uzywania kompa to sie zagrzeje i juz nie ostudzi... w idle jest ok, ale jak cos sie bedzie robic dluzej to po prostu sie ugotuje... ?:)

no nie

ja zauwazylem ze cala obudowa tego silent box'a jest ciepla, wiec jakos te maty potrochu oddaja cieplo dalej...

nie ma co sie bac o dysk, ale jak juz mowilem, dysk musi siedziec ciasno w takiej obudowe, i maty fajnie jak by byly z zawartoscia alu :]

 

ps.

zawsze mozna jeszcze jakos dolozyc radiatorow czy czegos, zeby odprowadzic troche ciepla na zewnatrz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...