Skocz do zawartości
M79

please doradzcie czy taka nagrzewnica bedzie ok

Rekomendowane odpowiedzi

a chlodnica nie styknie??

styknie 2 x .....

 

tzn to jest na pewno chlodnica, sorry za zmylke...

zadna tam zmyłka ... zna sie te języki :P

waterkuler i ja zrozumiem .....

 

miejsca mam full, tylko nie wiem czy wielkosc nie ograniczy za mocno przeplywu

hmmm, ilość / przekrój rurek wewnatrz na pewno wększy niż w nagrzewnicy -> mniejsze opory -> masz miejsce - bierz ! (IMHO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...item=3107315284

 

Jak dopasowujecie wloty z nagrzwnic samochodowych do reszty obiegu? Czy w samochodowych nie ma przypadkiem wiecej niz 2 wloty? Zatyka sie je czy jak?...

Wyglada to na chlodnice miedziana (chyba ze to tylko zludzenie) (mailnij do cyca z zapytaniem)

Za 10 ojro to lykaj ja spox (jak miedz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę jest to samochodowa chłodnica od opla omegi , i jest to jak każda chlodnica samochodowa (wiekszośc0 jest ona aluminiowa.. Pozatym jest SPORYCH rozmiarów!!!!

 

taka się nadaje jak masz spora pomkę !! i full miejsca w domu, albo na balkon jakbyś ja wystawił..

może lepiej po prostu nagrzenwice od auta, np omegi róznież? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...item=3107315284

 

Jak dopasowujecie wloty z nagrzwnic samochodowych do reszty obiegu? Czy w samochodowych nie ma przypadkiem wiecej niz 2 wloty? Zatyka sie je czy jak?...

jak w każdej innej chłodnicy samochodowej masz wlot i wylot .. i rurke do zbiornika wyrównawczego.. , wkręcony czujnik (włacznik) od wentyaltora chłodnicy itd..

 

Ael IMHo ona zaduża jest.. nie wiem czy tak duzo bys zsyakał montując taką zamiast tardycyjnej nagrzewnicy np. od lublina..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jest to jak każda chlodnica samochodowa (wiekszośc0 jest ona aluminiowa..

... niestety .... więc raczej zapomnij o tym, M79, chyba że masz Alu blok ....

 

Ael IMHo ona zaduża jest.. nie wiem czy tak duzo bys zsyakał montując taką zamiast tardycyjnej nagrzewnicy np. od lublina..

ale tego akurat NIE rozumiem ... ZA duża :?:

tzn. ma ZA DUŻĄ powierzchnię oddawania ciepła ? :P

na pewno ma więcej rurek większego przekroju niż nagrzewnica -> mniejsze opory .... tylko oczywiście miejsce potrzebne, ale M79 zapewnia że ma ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jest to jak każda chlodnica samochodowa (wiekszośc iona jest aluminiowa..

... niestety .... więc raczej zapomnij o tym, M79, chyba że masz Alu blok ....

 

miedziany blok + alu chłodnica nie może być???:)

Ael IMHo ona zaduża jest.. nie wiem czy tak duzo bys zsyakał montując taką zamiast tardycyjnej nagrzewnicy np. od lublina..

ale tego akurat NIE rozumiem ... ZA duża :?:

tzn. ma ZA DUŻĄ powierzchnię oddawania ciepła ? :P

na pewno ma więcej rurek większego przekroju niż nagrzewnica -> mniejsze opory .... tylko oczywiście miejsce potrzebne, ale M79 zapewnia że ma ...

za dużych rozmiarów jest , masz BMW, vektre, chocby dużego fiata to zoabzc jakie taka chłodnica ma rzomiary zenwetrzne.. o to własnie mi chodzi o rozmiary zewnętrzne..

 

Nie wiem czy M79 patrzy na zdjęcie tylko czy orientuje sia jak ona jest duża.. (jeśli ktośmieszka w bloku to raczej niepolecamtakiej chłodnicy.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze przeciez ze wyglada jak 1/4 machy od omegi. ze szrotu takiej bym na plecach raczej nie targal ;) .

Zarty sobie stroicie a ja kurna teraz musze szukac czy miedziany blok z alu radiatorem moze byc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze przeciez ze wyglada jak 1/4 machy od omegi. ze szrotu takiej bym na plecach raczej nie targal ;) .

Zarty sobie stroicie a ja kurna teraz musze szukac czy miedziany blok z alu radiatorem moze byc...

Poważnie o takiej chłodnicy myślisz aby zamontować?? 8O 8O

 

Musiałbyś przejścia zrobić bo wyloty z takiej chłodnicy to ok 50 mm srednica

 

całkiem nieźłe się prezentuja nagrzewnice od cięzarowych aut i busów. długie dośc cienkie itp..

 

Jak dobrze poszukasz to pamietam że ktoś pokazywal swoja chlodnice przymocowaną do sciany w bloku na tym forum... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarty sobie stroicie ...

ze niby my :?: ja :?:

" ... ja tylko niose pomoc ...."

 

... a ja kurna teraz musze szukac czy miedziany blok z alu radiatorem moze byc...

no teraz to Ty jaja sobie robisz ..... :P

 

Alu + Cu w układzie chłodzonym wodą wchodzą w reakcję korozji galwanicznej ... można to ograniczyć stosując wodę ZDEmineralizowaną i wymieniając ją często ... ale polecam raczej Cu + Cu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK...

powiedz to wszytskim którzy mają WC , bo większośc znich ma CU blok + alu chłodniczkę.. (chyabb Lisek ma CU chlodnice bo z tego co pamietam kupił od Reeda ale nie wiem czy jest ona cala z CU) ..

 

Ludzie mają i na razie z tego co wiem nikt nie narzeka.. Reakcja reakcją, ale ciekaw jestem ile hektolitrów wody musi przepłynąc przepłynąc przez taki bloczek aby wynik byl taki jak na linku "CthulpiSS"....

Wszyscyz tego co wiem stosują wode demineralizowana, wode do chłodnic itp, dodatek alkoholu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To , ze inni sie poddali , nie znaczy , ze TY masz.

Nie wszyscy - wiekszosc osob , ktore ma okazje dostac miedziana , bieze miedziana

 

Wlasnie, tylko ile osob ma taka okazja ? i kasa na nia ?

Mi sie raz trafila zajebiaszcza i qrde sprzedac musialem :cry:

A takie ze szrotu zo sa pozarastane inside to do doopy se mozna wsadzic :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, tylko ile osob ma taka okazja ?

żadna okazja - leżą u mnie po ok. 40 - 50 PLN na szrocie mosiężno-miedziane (skład / wygląd / konstrukcja bardzo podobne do tych z DDen-u, zapytajcie ŁowcęCzarownic ( -> http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=18932 ) )

 

... i kasa na nia ?

j.w. - bardzo drogie NIE są

 

A takie ze szrotu zo sa pozarastane inside to do doopy se mozna wsadzic  :x

1.

Odradzam :!: Skończy się interwencją chirurgiczną :!:

2.

Bez przesady. Czyściłem długo ale jest OK. Na potrójny cykl kret / ocet (na zmianę!!) + płuuuukanie nie ma mocnych ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wlasnie, tylko ile osob ma taka okazja ?

żadna okazja - leżą u mnie po ok. 40 - 50 PLN na szrocie mosiężno-miedziane (skład / wygląd / konstrukcja bardzo podobne do tych z DDen-u, zapytajcie ŁowcęCzarownic ( -> http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=18932 ) )

....

Możesz mi powiedzieć od czego jest to nagrzewnica??? Bo w ZG na szrotach takie nagrzewnice to żadkość !!!

 

Za to jesli ktoś sobie zyczy i nie przeszkadza mu rozmiar i ma odpowiednią pompkę to mogę załatwić chłodnice o wymiarach ok 100x150 cm :lol:

 

Proponuję zrobić ankiete , kto jaki blok i jaka nagrzewnice ma..(wówczas przekonalibyśmy się czy to prawei każdy, większośc itd..) W kązdym razie stawiam że ok 85% osób ma CU blok + Alu chłodnica...

Nawet "4 max i cpc" łaczy alu z CU.. (patrząc na ofertę..)

 

Po jakim czasie robią się takie "dziury" w bloku??? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, zrobilem maly rekonans i szukaj najlepiej nagrzewnic (ogrzewanie) ze starych opli (manta ascona senator) te byly robione z mosiadzu i miedzi. Ogolnie raczej chodzi o samochody sprzed okolo 20 lat, chyba ze chcesz wydac mnostwo siana na nagrzewnice od jakis amerykanskich (ktorych pewnie na zlomach w zg i tak nie ma)

 

Ja na pewno aluminium nie bede uzywal, mam ciagle uklad otwarty i wsadzilem tam kawalek aluminium, po dwoch dniach caly pokryl sie jakimis krysztalkami soli i w ogole sie zasyfilo jakims bialym osadem. ja tam wole nie ryzykowac i bede polowal tylko na miedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, zrobilem maly rekonans i szukaj najlepiej nagrzewnic (ogrzewanie) ze starych opli (manta ascona senator) te byly robione z mosiadzu i miedzi. Ogolnie raczej chodzi o samochody sprzed okolo 20 lat, chyba ze chcesz wydac mnostwo siana na nagrzewnice od jakis amerykanskich (ktorych pewnie na zlomach w zg i tak nie ma)

 

Ja na pewno aluminium nie bede uzywal, mam ciagle uklad otwarty i wsadzilem tam kawalek aluminium, po dwoch dniach caly pokryl sie jakimis krysztalkami soli i w ogole sie zasyfilo jakims bialym osadem. ja tam wole nie ryzykowac i bede polowal tylko na miedz.

Jesli mówisz o starych oplach możliwe że z mosiądzu i miedzi będe te rwónież w starych rekordach, z tego co pamietam to np. kadet z lat 80" (kwadraciak) oraz np. golf I, miały aluminiowe nagrzewnice..

 

Manta to auto składane z kilku modeli, most od rekorda, silnik równiez. sądze że nagrzewnice równiez miałyod rekorda....

Wydaje mi się że również kadety C <80 z tym co się spotkałem (coupe ; świetny model :) ) tez miał alu, Aluminiowa nagrzewnica też jest w Fordzie escorcie >80.. Fiat 125 tez mial alu...

Nie wiem jak to wygląda w starszych autach ale w tych co się spotkałem wszystkie miały nagrzewnice z alu...

 

A tak pozatym to troszkę dziwne bo wszystkie chłodnice w autach były z alu a skoro mówisz że nagrzewnice były miedziane a jest to ten sam obieg wody więc jakim cudem to wytrzymywało tyle lat?? (może wystarczy dobry płyn chlodniczy z dodatkiem chroniącym alu i cu??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....... Wydaje mi się że również kadety C <80 z tym co się spotkałem (coupe ; świetny model :) ) tez miał alu, Aluminiowa nagrzewnica też jest w Fordzie escorcie >80.. Fiat 125 tez mial alu...

jak już to pisałem w innych topic-ach - wg. DetoX-a moja nagrzewnica, spełniająca moje wymagania, miedzano-mosiężna, jest od kadeta.

I, co ważnejsze, widziałem jeszcze pare sztuk na lokalnym szrocie.

Stan na pewno NIE idealny (wymaga czyszczenia), ale i cena (40-50) przystępna.

 

A tak pozatym to troszkę  dziwne bo wszystkie chłodnice w autach były z alu a skoro mówisz że nagrzewnice były miedziane a jest to ten sam obieg wody więc jakim cudem to wytrzymywało tyle lat?? (może wystarczy dobry płyn chlodniczy z dodatkiem chroniącym alu i cu??)

Płyn typu borygo spełnia te założenie, i w dodatku prajuje poniżej 0 C.

ALE jest DUŻO słabszym chłodziwem.

Dyskusje + dane chemiczne / fizyczne ->

http://forum.oc-forums.com/vb/forumdisplay....php?forumid=71

BARDZO dobre forum o WCooling

 

Po jakim czasie robią się takie "dziury" w bloku???

patrz : http://www.dansdata.com/burning.htm

ładnie opisany przypadek, tylko tam sytuacje była odwrotna :

blok Alu, chłodnica CU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...