Skocz do zawartości
ent

2006 Gfx Oc Competition ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

wchodze w kategorie AGP :D

teraz kilka pytan:

- mobo moze byc zmodowana? jesli tak to od razu sie biore :D

- chlodzenie cpu? dowolne?

- mody i chlodzenie grafy tez mam rozumiec, ze dowolne?

- jaka jest roznica miedzy TI a GTS? bo za chiny nie pamietam

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodze w kategorie AGP :D

teraz kilka pytan:

- mobo moze byc zmodowana? jesli tak to od razu sie biore :D

- chlodzenie cpu? dowolne?

- mody i chlodzenie grafy tez mam rozumiec, ze dowolne?

- jaka jest roznica miedzy TI a GTS? bo za chiny nie pamietam

no jak bez modow i przy okreslonym chlodzeniu to byloby nudno. mobo mysle ze zmodowana jak najbardziej, chlodzenie cpu tez dowolne.

 

rankingow mysle zeby robic kilka, najwyzszy wynik w 2001se, najwyzsze takty rdzenia, moze cos jeszcze, ciezko bedzie wylonic zwyciezce, ze wzgledu na duzo rozbierznosc cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chodzi o to ze trzeba wybrac jeden chipset na ktorym bedziemy benchowac, moimi typami dla AGP sa GF2Ti (tanie i fajne) oraz Deltachrome S8 (dostepne na allegro w sporych ilosciach, nowki z gwara i do tego wszystko tego samego producenta ale niestety troche drogawe - 130zl), grafe trzeba bedzie kupic to nie ulega watpliwosci.

Te s8 maja 8 potokow a sa wydajnosciowo na poziomie radka 9600... czy to nie dziwne ? Poza tym czytalem, ze strasznie slabo sie kreca, gpu jakies 30mhz, te wersje z allegro sa z mem 4ns, a pelny s8 powinien miec 3,3ns.

Myslelem, ze te delty sa cos warte, ale juz cena mowi i ich wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodze w kategorie AGP :D

teraz kilka pytan:

- mobo moze byc zmodowana? jesli tak to od razu sie biore :D

- chlodzenie cpu? dowolne?

- mody i chlodzenie grafy tez mam rozumiec, ze dowolne?

- jaka jest roznica miedzy TI a GTS? bo za chiny nie pamietam

ta wogole free style, to zaraz ln2 pojdzie w ruch, ograniczenie mysle ze do fc bedzie dobre, kaskady only na cpu, na gpu nie wolno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodze w kategorie AGP :D

teraz kilka pytan:

- mobo moze byc zmodowana? jesli tak to od razu sie biore :D

- chlodzenie cpu? dowolne?

- mody i chlodzenie grafy tez mam rozumiec, ze dowolne?

- jaka jest roznica miedzy TI a GTS? bo za chiny nie pamietam

hmm to jakoś tak było z Geforce 2 series...

 

mx100 - biurowa generalnie straszny złom

mx200-to co mx 400 tylko 64 bit SDR (175/143)

mx-175/166 SDR

mx400-

175/166 MHz

200/166 MHz

200/200 MHz

jak SDR to 128bit lub 64 bit to DDR w tym przypadku spotykało się jeszcze ustawienie 200/143(x2)

GTS - 200/333 DDR

PRO - 200/400 czasami jeszcze 240/400 DDR

Ti - 250/400* DDR

Ultra- 250/460 DDR

 

*Ti jest najnowsz i to 0,15 um mxy/GTS/PRO/ULTRA to 0,18

"non mx to 4x2 mx 2x2"

 

Jak gdzieś się pomyliłem to mnie poprawcie :P

 

Do GF2mx bez niczego są w miare proste mody... bez moda na rdzeniu qumpel coś miał ledwo 190-200 a po modze jakieś 250 do GF2PRO coś nie bardzo moge znaleźć moda... w 3D smarku 2k1 po lekkim o/c troche ponad 5500 pkt miałem.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wogole free style, to zaraz ln2 pojdzie w ruch, ograniczenie mysle ze do fc bedzie dobre, kaskady only na cpu, na gpu nie wolno ;)

 

no racja, ale dlaczego nie kaskada? mysle ze mozna fc, DI, kaskada....... ale to ent powie, bo on tu glowny dowodzacy ;] zreszta pomysl wyszedl od lukexe, wiec mysle ze on bedzie za kaskada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no racja, ale dlaczego nie kaskada? mysle ze mozna fc, DI, kaskada....... ale to ent powie, bo on tu glowny dowodzacy ;] zreszta pomysl wyszedl od lukexe, wiec mysle ze on bedzie za kaskada :D

dlatego mowilem ze kaskada tylko na cpu, wiesz w naszym kraju o fc/chillera latwiej jak o di/ln2 albo kaskade, rownie dobrze moge za 2 tygodnie dowalic taki wynik na karcie pcie, ze nawet nie zblizy sie do niego zadna inna karta w tej bitwie, wtedy dopiero bedziecie na mnie psioczyc, dlatego imho fc/chiller to jest max co mozna zastosowac dla gpu/mem

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no ja się pisze połowicznie, znaczy jak kupie w cenie na jaką mnie stać to się bede bawił, zatem narazie mnie nie dopisuj ziom :D

 

Ty ent'u masz fajnie bo masz już 2ti, dlatego pewnie to wybrałeś, co?? :D

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już GeForce'a 2 Ti (jakiegoś krzaka który wygląda jak Prolink)

Wcześniej go testowałem i w 2k1 przy 2.71 GHz na procu i 150MHz 2-2-2-5 2T na memkach (innych rzecz jasna niż z siga) i na standardowych taktach było ok. 5,5k

Pisze się na tą zabawe, ale z chłodzeniem będą problemy

Aktualnie komp w rozsypce, składam WC (brakuje mi na pompkę, chłodnice i wężę, blok na CPU mam zamówiony, a Fandery już są)

BTW Widzieliście jakieś vmody do GF2Ti? Szukałem i narazie nic nie znalazłem :(

EDIT: ent, mój GF2Ti też jest mojej siostry :P

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko nie idzie w tą stronę co chciałem :| :|

 

Zależało mi na nie wynikach w markach, bo to poprostu jest niemożliwe żeby były rowne szanse, kazdy ma inny sprzęt.

 

Mi chodziło o to, zeby KAŻDYM sposobem kręcic kartę, żeby uzyskać jak najwyższe taktowania stabilnie, a 3Dmark to tylko jako sprawdzenie wydajności, wynik w ogole nie brany bylby pod uwagę.

 

Bo tutaj wszystko kręci sie zeby podkrecac proce/gpu, optymalizacje itp...a mi chodzilo raczej o zegary same, bo to pokazuje, na co overclockera stac (bo jeden ma slabszy sprzet, a drugi mocniejszy i to zawsze pare pkt mu da, nie ma mowy o rywalizacji).

 

Ja tak to widzę.

 

A co do modow na X300, to sam robiłem mody na gpu/mem (sprawdzcie sobie datasheet`y kontrolerów napiecia na tej karcie), i powiem, że na X300 Asusa na rdzeniu stabilnie mialem 615Mhz przy 1,6Vgpu ;)

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko nie idzie w tą stronę co chciałem :| :|

 

Zależało mi na nie wynikach w markach, bo to poprostu jest niemożliwe żeby były rowne szanse, kazdy ma inny sprzęt.

 

Mi chodziło o to, zeby KAŻDYM sposobem kręcic kartę, żeby uzyskać jak najwyższe taktowania stabilnie, a 3Dmark to tylko jako sprawdzenie wydajności, wynik w ogole nie brany bylby pod uwagę.

 

Bo tutaj wszystko kręci sie zeby podkrecac proce/gpu, optymalizacje itp...a mi chodzilo raczej o zegary same, bo to pokazuje, na co overclockera stac (bo jeden ma slabszy sprzet, a drugi mocniejszy i to zawsze pare pkt mu da, nie ma mowy o rywalizacji).

 

Ja tak to widzę.

 

A co do modow na X300, to sam robiłem mody na gpu/mem (sprawdzcie sobie datasheet`y kontrolerów napiecia na tej karcie), i powiem, że na X300 Asusa na rdzeniu stabilnie mialem 615Mhz przy 1,6Vgpu ;)

 

no wiem, dlatego zrobimy dwa rankingi, wyniki to druga sprawa, a taktowania najwazniejsza ;)

 

pozostaje jeszcze sprawa chlodzenia...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to chyba że tak.

W każdym razie dobry pomysł.

Ale nie mam szans na FC czy cuś podobnego, chyba że Demek by mi udostępnił :P :P

Także chłodzenie chłodzeniu nie równe i moga być rozbierzności w taktach... ;)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty ent'u masz fajnie bo masz już 2ti, dlatego pewnie to wybrałeś, co?? :D

Tia fajnie ale i tak co musze kupic bo siostra swojej grafy nie odda bez walki :wink:

 

W zwiazku z pojawiajacymi sie sugestiami wraz z kszonkiem (ktory obejmie dywizje PCIe) splodzilismy regulamin, ver. beta:

 

1. BAWIMY SIE FAIR, BO TO TYLKO ZABAWA !!!

2. Powstaja 2 dywizje: AGP i PCIexpress.

3. W kazdej dywizji wylonimy 3 zwyciezcow, w kategoriach:

  • a - najwyzszy wynik w 3DMarku 01;
  • b - najwyzsze taktowanie GPU na ktorym udalo sie zaliczyc 3DMarka 01;
  • c - najwyzszy przyrost wydajnosci stock/OC (mierzone w % 3DMarkow01);
4. Chłodzenie karty i CPU dowolne - mozna nawet cieklego helu uzywac :D

5. Wszelkie Vmody sa dozwolone, a nawet porzadane (grafa, mobo i co tam jeszcze chcecie :D)

6. W dywizji AGP scigamy sie na kartach opartych na GF2 Ti do dostania we wlasnym zakresie, producent dowolny.

7. W dywizji PCIex uzywamy kart opartych na X300.

8. Zabawa trwa od 1 maja do 31 sierpnia i tylko wyniki nadeslane w tym czasie beda brane pod uwage.

9. Kazdy uczestnik bedzie zobowiazany do nadeslania zgloszenia do organizatora odpowiedniej dywizji wraz z linkiem do ORB do bencha ze stockowych ustawien zarowno grafy jak i reszty systemu :D (aby mogl zadzialac pkt. 3.c).

10. Kazdy uczestnik benciach!e na wlasnej karcie!! Chodzi o to zeby jedna karta nie latala od usera do usera.

 

To chyba wszystko, jesli cos wedlug was jest spaczone i nie do przyjecia to piszcie w topiku. Zapisy beda prowadzone pozniej wiec na razie nie bede dodawal do listy :D

 

Jeszcze sprawa kart do dywizji PCIe - padla propozycja aby zamowic wieksza ilosc kart z hurtownii i potem rozeslac je do uczestnikow, wtedy szanse beda wyrownane, jednak godzac sie na takie rozwiazanie, musielibysmy spowodowac ze tylko karty zakupione razem zostalyby dopuszczone do rywalizacji, zadne sam sobie kupie nie powinno byc dopuszczone. kszonek rozglada sie za mozliwosciami zalatwienia kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ent

Mam tylko jedno zastrzeżenie (może w ogule nie potrzebne)

 

Jeżeli w AGP każdy kupuje karte we własnym zakresie, to czemu w PCIE pewna grupa nie może kupić kart razem, a reszta (kto będzie chciał) osobno?

 

A i termin mi się bardzo podoba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w AGP każdy kupuje karte we własnym zakresie, to czemu w PCIE pewna grupa nie może kupić kart razem, a reszta (kto będzie chciał) osobno?

skoro mozna kupic razem to nie ma sensu ze ktos kupi osobno - szanse beda w ten sposob "rowniejsze'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To była tylko taka myśl :P

W końcu sam chce kupić "razem"

 

Tylko teraz niech znajdzie się ktoś kto jest w stanie załatwić w "okazyjnych" najlepiej cenach ;)

A jak nie to chyba trzeba te z allegro brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ent

Mam tylko jedno zastrzeżenie (może w ogule nie potrzebne)

 

Jeżeli w AGP każdy kupuje karte we własnym zakresie, to czemu w PCIE pewna grupa nie może kupić kart razem, a reszta (kto będzie chciał) osobno?

A sprobuj GF2 Ti kupic teraz w wiekszych ilosciach :D

 

Jesli nie uda sie X300 zalatwic w dobrej cenie grupowo to raczej kazdy na wlasna reke zalatwil :D, teraz dywizja PCIex w rekach kszonka, wiec do niego pisac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprobuj GF2 Ti kupic teraz w wiekszych ilosciach :D

No też prawda ;)

 

Na pewno grupowo nie będzie <100zł, chyba że te z allegro :/ Przynajmniej mi się tak wydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mógłbym spróbowac , aczkolwiek dopiero po swietach :),

 

najlepiej jakbysmy sie scigali na takty najwieksze, wtedy link do 3dmarka(03) i juz bo 2ti go przechodza ;-)na udokumentowanie :]

Edytowane przez RadekCzek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mógłbym spróbowac , aczkolwiek dopiero po swietach :),

 

najlepiej jakbysmy sie scigali na takty najwieksze, wtedy link do 3dmarka(03) i juz bo 2ti go przechodza ;-)na udokumentowanie :]

po swiatach jakich? bozego narodzenia czy wielkanocnych? bo w koncu termin jest do konca sierpania wiec jak wielkanocnych......

 

co do marka to juz ustalone - scigamy sie na 2001se w trzech kategoriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po swiatach jakich? bozego narodzenia czy wielkanocnych? bo w koncu termin jest do konca sierpania wiec jak wielkanocnych......

 

co do marka to juz ustalone - scigamy sie na 2001se w trzech kategoriach.

 

:| tiaaa, po bozym narodzeniu....

 

 

ps. chyba oczywiste ze po wielkiej nocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...