Skocz do zawartości
X800

Firma Spedycyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Muszę przesłać rower na drugi koniec kraju i zastanawiam się jakim sposobem? Chyba najlepszy będzie tzw. 'kurier'. Jakie firmy polecacie i które mają najniższe ceny?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie stolicy nie polece prawie dwa tygodnie karte graficzna wiezli i jeszcze 50 zl skasowali :(

 

EDIT: za pobraniem nie bralem zwykla wysylka zeby byla jasnosc.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie DHL lub GLS (dawna "szybka taczka") - pelen profesjonalizm i terminowosc.

W zadnym wypadku Schenker!!! - calkowite przeciwienstwo w/w.

 

Co do cen - mozesz popytac wsrod znajomych ktorzy pracuja w jakies firmie i maja podpisane umowy z jakas spedycja. Na pewno bedzie taniej niz jak sam mialbys wysylac przesylke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kontakt z wszystkimi z wymienionych wyżej firm...

 

w sumie kłopotów z żadną nie było - ale mimo to zdecydowanie polecam DHL - imo najszybsi i najpewniejsi...

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat spadł mi z nieba ; ]

musze wysłać fwc, chyba wezmę dhl, ew gls

jeszcze pytanie, czy ja musze płacić za to ze oni przyjadą mi po przesyłke, jeśli tak, to jak sie to oblicza?

i czy jest możliwość ze do nadawcy go przywiozą na konkretna godzine np 16.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat spadł mi z nieba ; ]

musze wysłać fwc, chyba wezmę dhl, ew gls

jeszcze pytanie, czy ja musze płacić za to ze oni przyjadą mi po przesyłke, jeśli tak, to jak sie to oblicza?

i czy jest możliwość ze do nadawcy go przywiozą na konkretna godzine np 16.. ?

zadzwon do nich i sie wszystkiego dowiedz ;p Przyjazd wliczony w cene, na konkretna godzine chyba mozna sie umowic, jak ma byc przed 8 albo 10 rano to jakies dodatkowe oplaty (chyba ze 2x tyle :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DHL'u rozwoza paczki od 8 do 17. Jesli chcesz pozniej to doplata.

Nie wiem jak po stronie nadawcy, ale odbiorca moze zadzwonic w dniu w ktorym paczka ma przyjsc i umowic sie z kurierem na odpowiednia godzine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie coś o firmie Masterlink?? Po wspęnym przeglądaniu cenników wydaje mi się, że jest najtańsza.

raz kozystalem z masterlinka. umowilem sie ze przyjade po paczke. przyjezdzam do nich a paczki niema. okazalo sie ze kurier ja wziol pomimo ze bylo napisane na liscie przewozowym ze przyjade po nia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DHL chyba najlepszy jest.

Raz miałem do czynienia ze Stolicą to kurier do mnie dzwonił żeby umówić się na daną godzine :)

 

Edit: Nie wiedziałem że Stolicy już nie ma...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam DHL ;)

Dostawałem dużo rzeczy z Komputronika i nigdy nie było problemów

Natomiast Stolicy nie polecam, ponieważ gdy raz przyjechali i mnie nie było w domu, nie zostawili żadnego awiza, a potem dzwoniłem pare dni, aby mi przesyłke przywieźli (jakie szczęście, że miałem numer listu przewozowego czy jakoś tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sam pracuje w jednej z firm kurierskich, ale której to może zostawie dla siebie :wink:

Powiem tylko tyle

Liczą się 3 firmy:

DHL

Masterlink

UPS

(kolejność wg alfabetu :D )

 

Jeśli korzystacie sporadycznie z usług firm spedycyjnych, myślę że nie zauważycie większej różnicy. Wiadomo jak w każdej firmie wszystko zależy na jaką osobę traficie. A raczej nie ma sensu skreślać danej firmy tylko dlatego że raz trafiło się na osobę, która niestety nie sprostała naszym oczekiwaniom. Myślę, że śmiało mogę polecić te 3 firmy (oprócz tego, że pracuje w jednej z nich, sam robie dużo zakupów poprzez internet i mam styczność z różnymi kurierami). A co tyczy się samych kurierów to powiem tylko tyle, że jest tu duża rotacja między tymi firmami. Kurier z DHL czy UPS przechodzi do Masterlinka i odwrotnie - więc na pewno nie można stwierdzić że właśnie ta dana firma spedycyjna ma najlepszych kurierów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, czy DHL można wysłać paczkę za pobraniem? Nie mogę znaleźć na ich stronie informacji o tym, a potrzebuje na gwałt!

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie;)! Jeszcze jedno pytanie. Wszystkie dane odnośnie odbiorcy, kwoty pobrania itp. ustalam dopiero z kurierem? Pytam, bo zawsze wystarczała mi poczta, a trafiła się sytuacja, że muszę przesłać dość wartościową przesyłkę, więc wolę powierzyć to komuś zaufanemu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Pobranie jest traktowane jako usługa dodatkowa i z tego co wyczytałem na ich stronie, to różne usługi zamawia się już u kuriera. Z DHL nigdy nie korzystałem, więc opieram się jedynie na tym, co udało mi sie wyczytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...