Skocz do zawartości
X800

Firma Spedycyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Jak by ktos miał jakies wątpliwości:

 

Najgorszą firma jest UPS/stolica.

 

Czemu? sam mam wlansie niedostarczona przesyłkę - bez telefonu, bez avwizo ale rownie w pracy - dział firmy w której pracuje wysyła kilkadziesiąt przesyłek dziennie i mozna powiedziec że ... w tej firmie naprawde pracują idioci!!!! Tylku kretynów to ja w zyciu nie widziałem, czasami dla śmiechu (i leż też chyba) ogladamy powody reklamacji, niedostraczeń itp i jest to straszne - nie skłamne jak powiem że koło 20-30% ma jakies problemy!

 

Kolesie maja wszystko gdzieś, nie zostawiaja awizo, a nawet wyzywaja kogos jak nie było go wcześniej w domu!

 

agito, apollo - te sklepy korzystaja z ich usług ... czemu? to chyba zagadka ... od dłuzszego czasu nie zamawiam w apollo, od dziś w agito. bo po co???

 

ps zamawiałem paczke w pracy i nawet sie tym kolegom pochwaliełm i zastanawialismy sie co sie stanie, czy 'tym razem bedzie ok' ?? oczywiście bedą ucieszeni jak im powiem.

 

KATASTROFA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat ze Stolicą nie mam problemów. Dzwonię po kuriera, jest za max 2h. Paczka dochodzi na drugi, w ostateczności na trzeci dzień. Mam nr kuriera, on też dzwoni zanim dostarczy paczkę i pyta czy jestem w domu.

 

DHL > zamówiłem kuriera.... czekałem 4 dni zanim raczył ktoś przyjechać po paczkę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odgrzebać temat.

 

Jak najtaniej wysłać zestaw 4x opony z felgami. Waga całkowita 65kg. Wszystko mam wsadzone w wielkie pudło.tylko jak(raczej czym) to cholerstwo wysłać, żeby nie zapłacić majątku?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gls. Chyba felg nie zniszczą.

Hmm...czy ja wiem...oni mają paczki do 30 kg, czyli wyjdą z tego 3 paczki. Cena paczki 30 kg to 48netto, razem zapłace 200zł, a komplet jest za 150zł...trochę się nie opłaca. Chyba że się mylę.

 

http://www.gls-poland.com/pl/home/index.html

 

słyszał ktoś o tym: http://www.bps-paczka.pl/index1.php

 

???

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Siódemka albo Stolica. W przypadku Siódemki koszt wysyłki to 34zł za 30kg + 1,40zł za każdy kilogram powyżej 30. Na przesyłce o takich gabarytach można sobie zaoszczędzić bo i tak nikt nie będzie nią rzucał, a nawet jeśli to co się stanie z kompletem opon i felg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Siódemka albo Stolica. W przypadku Siódemki koszt wysyłki to 34zł za 30kg + 1,40zł za każdy kilogram powyżej 30. Na przesyłce o takich gabarytach można sobie zaoszczędzić bo i tak nikt nie będzie nią rzucał, a nawet jeśli to co się stanie z kompletem opon i felg...

Hmm.....34pln+(35kgx1,4)=83pln.........a podałem cenę przesyłki 80zł...będe raczej 3 zł w plecy niż coś zaoszczędzę. Ale może UPS....z wyliczeń tego ich kalkulatora wychodzi mi za poczkę 65kg 75,50 pln i chyba tam się zdecyduję.

 

pozdrawiam i dzięki za propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odgrzebać temat.

 

Jak najtaniej wysłać zestaw 4x opony z felgami. Waga całkowita 65kg. Wszystko mam wsadzone w wielkie pudło.tylko jak(raczej czym) to cholerstwo wysłać, żeby nie zapłacić majątku?

Zamawiałem kilka razy opony ze sklepów internetowych i zawsze dostarczali Masterlinkiem więc wnioskuje, że mogą mieć jakąś specjalną ofertę na tego typu towar. (nikt w pudła ich nie wkładał - opony zawsze docierały po prostu związane sznurami.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zestaw komp. w apollo.pl, składają go na moje życzenie i wysyłają UPS'em. Kiedy kurier do mnie przyjedzie to czy mogę najpierw sprawdzić zawartość przesyłki tj. czy apollo wysłało mi wszystkie części które zamawiałem. Czy tylko jesli paczka będzie w nienaruszonym stanie to odbieram a później jeśli czegoś by brakowało to składam reklamację w sklepie? Tylko jak wtedy udowodnię, że danej cześci nie było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zestaw komp. w apollo.pl, składają go na moje życzenie i wysyłają UPS'em. Kiedy kurier do mnie przyjedzie to czy mogę najpierw sprawdzić zawartość przesyłki tj. czy apollo wysłało mi wszystkie części które zamawiałem. Czy tylko jesli paczka będzie w nienaruszonym stanie to odbieram a później jeśli czegoś by brakowało to składam reklamację w sklepie? Tylko jak wtedy udowodnię, że danej cześci nie było?

Najpierw odbierasz później sprawdzasz czy wszystko ok jeśli czegoś brakuje lub coś jest uszkodzone spisujesz z kurierem protokół...

 

Tak BTW wczoraj był u mnie kurier GLS z paczką i się zdziwiłem jak oprócz podpisu normalnego (długopisem na potwierdzeniu odbioru) poprosił mnie abym podpisał mu się na tym jego palmtopie :blink:

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie miałem doczynienia z UPS/Stolica, GLS, Masterlink/DPD, DHL, z żadną z tych firm nie miałem problemu, a najbardziej zaskoczył mnie UPS, oczywiście pozytywnie bo w wciągu niecałych 24h dowieźli do mnie przesyłkę z Gdańska, z którego jest do mnie około 500 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DHL Bydgoszcz, czy ktoś tam [ciach!]a w końcu odbierze telefon ?

dzwonię od 8.00 z częstotliwością 10 minut... Z ciekawości próbowałem dodzwonić się do innych oddziałów i również bez odbioru :mad:

ja dzwonię zawsze pod 801 345 345 i max czekałem jakeis 7-8 minut w poniedziałek*, zwykle ktoś odbierze po 1,5-2 minutach

 

*w poniedziałki i piątki trudniej sie dodzwonić niz w środku tygodnia

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzwonię zawsze pod 801 345 345 i max czekałem jakeis 7-8 minut w poniedziałek*, zwykle ktoś odbierze po 1,5-2 minutach

 

*w poniedziałki i piątki trudniej sie dodzwonić niz w środku tygodnia

Ja mam telefon bezpośrednio do kuriera ze swojego rejonu, polecam uwziąć takowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam firmę opek, czekałem na paczkę 5 dni... przecież to kurier z dnia na dzień ma podobno być :|

x100

 

sprawa podobna.... PP uwinęła się w mniej niż 24h ... Opek nie dość ze paczka dotarła po 72h to była od spodu cała zamoczona i chyba spadła z 5 piętra bo zasilacz mimo iż dość masywnie zabezpieczony miał wgięcie (od uderzenia) zauważyłem to dopiero na drugi dzień jak w przez niego "buczała" obudowa - nie miałem już sił i chęci sie wykłócać , usterkę naprawiłem, gwarancje straciłem i PRZESTRZEGAM przed korzystaniem z firmy spedycyjnej srOpek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie UPS.

Zamówiłem grafikę, kasę przelałem 2 dni temu, a dopiero dziś otrzymałem od sklepu informację, że dzisiaj ją otrzymali i dzisiaj wysyłają.

 

Myślałem, że dostanę ją już dzisiaj, ale zapewne będzie to dopiero poniedziałek. Moje pytanie, czy UPS rozwozi też paczki w soboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy w niedziele można samemu odebrać paczkę w GLS lub UPS?

oczywiście, że tak - tylko musisz pamiętać o zabraniu ze sobą nożyc do cięcia kłudek i łoma do wyważania drzwi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie czekam na paczkę [GLS] jeden dzień dłużej niż czekać powinienem. Więc mam kilka pytań [zamawiam pierwszy przez kuriera]:

- czy możliwe jest dostarczenie paczki także w soboty oraz niedziele? …a jeżeli:

za oplata dostarczaja nawet w niedziele i w nocy ;]

to za jaką opłatą?

- w jakich godzinach [mniej-więcej] jest dostarczana paczka [bez ewentualności podanej w cytacie]?

 

Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam, wyyzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz w cenniku napisane :/

 

//

 

Saturday -Service 22,13

Saturday 10.00 -Service 40,16

 

netto, dla gls.

 

Kurier dostarcza w soboty tylko za doplata.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie czekam na paczkę [GLS] jeden dzień dłużej niż czekać powinienem. Więc mam kilka pytań [zamawiam pierwszy przez kuriera]:

- czy możliwe jest dostarczenie paczki także w soboty oraz niedziele? …a jeżeli:

 

to za jaką opłatą?

- w jakich godzinach [mniej-więcej] jest dostarczana paczka [bez ewentualności podanej w cytacie]?

 

Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam, wyyzy.

W sobotę z tego co wiem dostarczają tylko priorytety, tzn. poczta polska, więc kurier napewno też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz w cenniku napisane :/

Do cennika zaglądałem - ale nie mogłem się zorientować co-do-czego :) [zielony jestem w tych sprawach].

 

Zresztą... kurier przed chwilą zadzwonił do mych drzwi :D ...więc problem rozwiązany [paczka doszła cała i zdrowa :P]. Dziękuję za pomoc i udzielone informacje - zapewne przydadzą się w niedalekiej przyszłości :)

 

Pozdrawiam, wyyzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...