Skocz do zawartości
X800

Firma Spedycyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dotąd prakatycznie wszystkie paczki wysyłałem pocztą i nie miałem z nimi problemów :]

 

Niestety muszę odesłać na gwarę głośniki - Genius 5000 gdzie cały zestaw waży ~21 kG i specjalnie niechce mi sie męczyć z takim ciężkim i nie małym pudłem 65x45x40 cm którą firma najtaniej mi przetransportuje paczkę :?:

 

Przesyłkę otrzymałem od "BPS" (ponoć kurier przyjechał autkiem DHL) ten BPS to jakiś oddział DHLu czy jak :?:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siódemka

 

Po raz drugi się naciąłem na tą firmę. Raz paczka nadana w środę doszła w piątek o 16, na dodatek kurier nie dzwonił ani przed ani po tym jak nie zastał nikogo w domu, pojechał i tyle. Drugi raz - paczka nadana we wtorek, w środę na stronie pojawiła się informacja "9:05 - paczka wydana kurierowi" a nikt nie przyjechał, musiałem czekać do piątku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sprzedałem dość drogi(1600 zł.) sprzęt. Kupujący przelał mi kasę na konto i teraz to muszę wysłać kurierem. Przesyłka oczywiście będzie ubezpieczona. Może się zdarzyć że np kurier zwinie ten sprzęt i wrzuci do pudła przysłowiowe "cegły"? Co w takim wypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o firmę UPS, a raczej o dokładność ich systemu śledzenia paczek ponieważ od grubo ponad 24h wg tego systemu moja paczka znajduje się nadal w mieście, w którym została nadana :/ W przypadku DHL i GLS następnego dnia rano po nadaniu paczka znajdowała się już w moim oddziale ze statusem, że została wydana do doręczenia i teraz mam pytanie jak dokładny jest system śledzenia UPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE SYF !!

nie mogę jako osoba prywatna zamówić kuriera bo te buce z poczty strajkują i firmy kurierskie mają wzmożony ruch, co za zasrany kraj i co ja mam sobie teraz palnąć w łeb...? dziewczyna wraca z Poznania ze studiów we czwartek na jutro potrzebuje kuriera by odebrał z akademika kompa i różne takie [ciach!]ły i ni buca nie mam możliwości zamówienia kuriera ani w GLS ani w DHL ani w UPS ani w Siódemce wszędzie słyszę tą samą gadke, przez wzmożony ruch nie obsługujemy osób bez umów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi dzisiaj/wczoraj podpadł UPS.

 

paczka wysłana w pn była by na wt ale - po 10 próbach dodzwoniłem się do ups lublin z prośbą o telefon do kuriera i pani powiedziała mi że paczka jest chyba na magazynie podkreślam "chyba", okazało się że chyba siępomyliła bo kurier do mnie zadzwonił ~17 zapytać gdzie jestem,, no q nie w domu chyba jak dzwoni będąc na miejscu zamiast z rana to niech się goni.. potem dzwonił jeszcze raz się upewnić a zaraz za nim jakaś kontrola jakości pokatować pytniami. teraz mam godzinę 10. z kurierem umówiłem się na telefon jak najwcześniej rano on nie dzwoni a ja staram się dodzwonić do ups lublin po numer do kuriera i alb nikt nie odbiera alb jest zajęte.

dodam ze sprawa pilna jedzie oświetlenie domieszkania które ma być dzisiaj najpóźniej zamontowane

tracking też na jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skorzystałem z usługi DPD pierwszy i ostatni raz, kurier miał do mnie zadzwonić, fakt zadzwonił ale z wyrzutami czemu mnie nie ma w domu, jak powiedziałem że będę za 5 min to powiedział że on odjeżdża i że zadzwonił jedynie z własnej grzeczności, po wymianie uwag umówiłem się z nim nie daleko domu. Nie dość że kierowca hamski i z mordą do mnie to jeszcze wielkie pretensje oto że mnie w domu nie ma, jak się go zapytałem czy według niego mam cały dzień siedzieć i łaskawie czekać na paczkę? on powiedział że tak. Przykro mi ale skoro płacę więcej za kuriera to wymagam, już wolę żeby pocztą mi przychodziło, jak mnie nie będzie to odbiorę na poczcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba sie rejestrowac w ups zeby sprawdzic tracking pprzesylki?

Nie, wystarczy numer paczki. Ale chyba jak nie masz konta, to nadawca albo odbiorca ma ukryte dane personalne albo tylko ich czesc, nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cos mnie strzeli zaraz, od wtorku probuje wyslac laptopa do klienta i sie nie da, wszyscy razem wala w takiego **** ze glowa mala, ups raz nie przyjechal, za drugim razem wyslali jakiegos ciecia bez papierow, rownie dobrze moglbym laptopa wystawic za drzwi, GLS raz przywalil w czlona, jeszcze mi ostal DHL ale to pewnie poniedzialek, co za wies...

 

ogolnie nie polecam tych partaczy, customer service rowny ZERO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam DHL... zatrudniają tam kretynów

chciałem założyć konto w baku, nie mam czasu chodzić do oddziału, wiec wybrałem opcje rejestracji przez internet... upoważniłem brata do odebrania przesyłki i przekazania jej mi

 

z relacji brata: kurier przyjechał, brat go zaprosił do mieszkania, usiedli, kurier otworzył moją paczkę (były tam 2 kopie umowy, kody aktywacyjne, standard), wziął jedną kopie i złożoną na pół i podał bratu do podpisu jako potwierdzenie (mój brat zrozumiał, że potwierdzenie odbioru paczki, ale popełnił kardynalny błąd - nie otworzył złożonej kartki i nie przeczytał - dostało mu się za to, ale mniejsza z tym)

kurier powybierał sobie co poniektóre kartki, kompletnie olewając mojego brata (tj. bez kontroli, nie pokazał mu co zabiera) po czym wyszedł

brat się nie zna na procedurach, więc mi następnego dnia "przesyłkę" przywiózł, zadzwoniłem na infolinie, bo zaskoczyła mnie uboga zawartość i okazało się, że mój brat podpisał za mnie (nieświadomie) umowę z bankiem, kurier zabrał sobie jakiś tam kupon rabatowo-bonusowy (zniżki jakieś do końca stycznia) oraz regulamin, ja dostałem od brata 1 kopie umowy, 2 koperty i ulotkę...

 

jak się dowiedziałem, miałem mały atak furii...

BOK tej wieśniackiej firmy oczywiście działa do 17, wiec skargi na kuriera-oszusta nie moglem wnieść, zadzwonię do nich w poniedziałek

 

najśmieszniejsze w tej sytuacji jest to, że kurier do mnie dzwonił i wyraźnie mu powiedziałem, że przesyłkę odbierze dla mnie brak, pewnie cwaniaczek myślał, że jest zaj@#isty i sobie pokombinuje...

 

nie wiem czy skarga coś da, w końcu oni sobie tam nawzajem tyłki liżą...

czy może otworzyć to samo konto na mamę i poczekać na potwierdzenie brata i kulturalnie sobie ze złodziejem pogadać... :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam DHL... zatrudniają tam kretynów

chciałem założyć konto w baku, nie mam czasu chodzić do oddziału, wiec wybrałem opcje rejestracji przez internet... upoważniłem brata do odebrania przesyłki i przekazania jej mi

Możesz napisać jaki to bank pozwala upoważnić osobę 3-cią do odbioru umowy od kuriera, co zazwyczaj wiąże się z jej podpisaniem?

z relacji brata: kurier przyjechał, brat go zaprosił do mieszkania, usiedli, kurier otworzył moją paczkę (były tam 2 kopie umowy, kody aktywacyjne, standard), wziął jedną kopie i złożoną na pół i podał bratu do podpisu jako potwierdzenie (mój brat zrozumiał, że potwierdzenie odbioru paczki, ale popełnił kardynalny błąd - nie otworzył złożonej kartki i nie przeczytał - dostało mu się za to, ale mniejsza z tym)

kurier powybierał sobie co poniektóre kartki, kompletnie olewając mojego brata (tj. bez kontroli, nie pokazał mu co zabiera) po czym wyszedł

brat się nie zna na procedurach, więc mi następnego dnia "przesyłkę" przywiózł, zadzwoniłem na infolinie, bo zaskoczyła mnie uboga zawartość i okazało się, że mój brat podpisał za mnie (nieświadomie) umowę z bankiem, kurier zabrał sobie jakiś tam kupon rabatowo-bonusowy (zniżki jakieś do końca stycznia) oraz regulamin, ja dostałem od brata 1 kopie umowy, 2 koperty i ulotkę...

Jeżeli to jest prawda, to chyba nawet pod prokuraturę podchodzi?

jak się dowiedziałem, miałem mały atak furii...

BOK tej wieśniackiej firmy oczywiście działa do 17, wiec skargi na kuriera-oszusta nie moglem wnieść, zadzwonię do nich w poniedziałek

 

najśmieszniejsze w tej sytuacji jest to, że kurier do mnie dzwonił i wyraźnie mu powiedziałem, że przesyłkę odbierze dla mnie brak, pewnie cwaniaczek myślał, że jest zaj@#isty i sobie pokombinuje...

 

nie wiem czy skarga coś da, w końcu oni sobie tam nawzajem tyłki liżą...

czy może otworzyć to samo konto na mamę i poczekać na potwierdzenie brata i kulturalnie sobie ze złodziejem pogadać... :damage_wall:

Nie dzwoń do DHL-u, tylko do banku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jaki to bank pozwala upoważnić osobę 3-cią do odbioru umowy od kuriera, co zazwyczaj wiąże się z jej podpisaniem?

każdy? umowa jest wysyłana jak każda inna baczka polecona, co za tym idzie lokator może zostać upoważniony tylko do odbioru przesyłki...

a bank to ing

 

Nie dzwoń do DHL-u, tylko do banku!!!

zadzwoniłem, to od konsultantki dostałem informacje, co powinno znajdować się w przesyłce, to tam również dowiedziałem się, że jeśli chcę, to mogę podpisać przy kurierze umowę, ale większość osób tego nie robi na poczekaniu tylko odsyła załączoną kopertę... zasugerowano mi kontakt po weekendzie i rozwiązanie umowy i zawarcie ją w oddziale

 

wysłałem maila do znajomego prawnika, jeśli będzie można zrobić kuku temu cwaniaczkowi, bardzo chętnie się przejdę 10 minut spacerkiem do prokuratury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cos mnie strzeli zaraz, od wtorku probuje wyslac laptopa do klienta i sie nie da, wszyscy razem wala w takiego **** ze glowa mala, ups raz nie przyjechal, za drugim razem wyslali jakiegos ciecia bez papierow, rownie dobrze moglbym laptopa wystawic za drzwi, GLS raz przywalil w czlona, jeszcze mi ostal DHL ale to pewnie poniedzialek, co za wies...

 

ogolnie nie polecam tych partaczy, customer service rowny ZERO

Ostatnio dobrze mi sie uklada wspolpraca z DPD, sa swietni, niezawodni, i bardo szybcy. Koles ktory rozwozi u mnie w terenie, jest spoko, zawsze na czas, drzwoni do mnie, juz numerami sie wyminilismy, odbiera ode mnie paczki, place mu za nie, wszystko cacy ;) Jak narazie jest super, takze polecam DPD, stary Masterlink. Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zawitał u mnie kurier UPS. I tutaj lekkie zaskoczenie in plus - kurier poprosił mnie o sprawdzenie czy przesyłka jest cała i wszystko się zgadza, po tym sam ją dla pewności obejrzał (hehe, popisywał się bo pewnie zrobił to już na dole). Niby nic wielkiego prawda? Ale w porównaniu do innych "firm", gdzie kurierzy paczką ciskają w drzwiach i już ich nie ma, to naprawdę przepaść.

O siódemce to można już powieści pisać...teraz furorę robi pan, który wygląda (wiem, że po tym się nie ocenia ludzi) jak jakiś menel z pod sklepu. Kiedy kumple mi o nim opowiadali nie wierzyłem :lol: Do czasu gdy przyjechał, rzucił we mnie paczką (zmiętoloną niemiłosiernie) i uciekł nie prosząc o podpisanie odbioru :lol:

W upsie denerwuje podpisywanie się na tym ich elektronicznym wihajstrze - na tym się po prostu nie da walnąć autografu i wychodzą jakieś krzaczki, domki i drzewka ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z UPS'em mam nie za ciekawe kontakty.

Za pierwszym razem paczka przyszła 2 dni później niż powinna, bo Pan rozwożący paczki, mimo posiadania mojego numeru telefonu, nie miał ochoty do mnie zadzwonić, aby uprzedzić że się spóźni, czy też przyjedzie ok 19.

Za drugim razem, chciałem do klienta wysłać dosyć dużą paczkę. Kalkulator na stronie policzył koszt przesyłki (3x taniej niż w dhl) bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Dla pewności zadzwoniłem do oddziału, gdzie usłyszałem koszt wysyłki taki sam jak na stronie i że nie będzie żadnego problemu. Było to po świętach, a przed nowym rokiem, co uniemożliwiło mi złożenia zlecenia, ponieważ paczki będą odbierać od klientów dopiero po nowym roku. Dzwonie po nowym roku, chcę zamówić kuriera i pierwsza noworoczna nowość z ich strony: nie ma możliwości zapłaty przez klienta za pobraniem, jeżeli nie posiada się podpisanej umowy z UPS. Oczywiście telefon do klienta, tłumaczenie dlaczego musi przelew zrobić itd. Dzwonie jeszcze raz, chce zamówić kuriera i kolejny opór - oni nie wezmą takiej paczki, ponieważ przekracza o 5 cm ich wytyczne na temat wielkości paczki. Rozumie, takie są zasady, ale dlaczego do jasnej cholery nie powiedzieli, ani nie napisali na stronie internetowej że klienci bez umowy mają obniżone maksymalne wymiary paczki o ok 30 cm?! Skończyło się na tym, że musiałem zapakowane pudło przepakować na dwie części, jeszcze raz zapakować i dopłacić parę złociszy... Swoją drogą kurier przyjechał do nas z 3 dniowym opóźnieniem, ponieważ nie mogą wyrobić się z odbieraniem paczek. Po co pytają do której mogą przyjechać, jeżeli spóźniają się później 2 godziny ?

Zastanawiam się tylko, czy to wina osławionego już oddziału w Bielsko-Biała, czy po prostu mają takie standardy.

 

GLS - jeszcze nigdy nic nie wysyłałem tą firma, ale paczki dochodzą do mnie bardzo szybko, a obsługa bardzo w porządku.

 

DPD - zbyt dużych kontaktów z nimi nie mam, choć nie zapomnę jak przyjechali busem po paletę 2.5x1.53x0.6 m. Byli bardzo zdziwieni, choć wymiary mieli od dawna. Upierdliwy i bardzo zgryźliwy był ich kurier rozwożący umowy od teps'y.

 

Z kolei z DHL'em nigdy nie ma żadnych problemów, odkąd mamy z nimi umowę. Zawsze na czas, zawsze ten sam kurier. Polecam.

 

Jesli chodzi o sepdycyjne, to bardzo dobrze uklada sie wspolpraca z JASFSB. Na poczatku byly problemy z terminowoscia, ale teraz wszystko idzie bez najmniejszych problemow.

 

Kilkukrotnie tez korzystalismy z uslug DeltaTrans na przewozy wielkobjetosciowe i tez nie bylo zadnych klopotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam głównie z UPS, bo firma w której pracuję ma z nimi umowę podpisaną. Póki co bez żadnych zgrzytów, dodatkowo jak mam jakiś wypad, a kurier ma wpaść z paczką to dzwonię do niego na kom i zazwyczaj można się ugadać żeby obrał trasę taką by być u mnie później/wcześniej.

 

Raz się wnerwiłem na UPS jak czekałem na paczkę wysłaną w piątek. Okazało się że z magazynu paczka wyszła dopiero w poniedziałek a do magazynu w moim mieście trafiła we wtorek kiedy już kurier dawno pojechał rozwozić przesyłki. Pojechałem odebrać paczkę osobiście ale jakby nie to, to były by dwa dni spóźnienia.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujecie o firmach kurierskich. To dobre rozwiązanie dla ładunków typowych i niezbyt wielkich. Dla tych pozostałych myślę, że lepiej skorzystać z którejś z giełd ładunków. Jest tego zatrzęsienie! Nie wszystkie tylko przyjmują ładunki od osób prywatnych. Opłaci się to zwłaszcza jak się uda dołączyć swój przewóz "na doczepkę" lub jako ładunek powrotny - przewoźnik już za kurs wziął, ładunek powrotny to dla niego czysty zysk. W ten sposób można utargować niezła cenę B-) . Ja korzystałem z espedytora ale nic łatwiejszego jak znaleźć jeszcze inne giełdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wysłanie (w sumie nie ja tylko sprzedawca od którego kupiłem) komplet foteli i kanapę do samochodu postanowiłem skorzystać z "siódemkki" bo nigdy nie miałem z nią problemów i była chyba najtańsza do dużych przesyłek. Na stronie sprawdziłem, że jeśli rozbije wszystko na trzy paczki to za każdą nie zapłacę więcej niż 50zł. Przyjechał Pan z 7 do sprzedawcy i zdziwienie bo zawołał sobie ponad 300zł :damage_wall: Na jakiej podstawie oni obliczają koszt tej przesyłki? Jutro kolejna próba z DHL wg cennika jeśli suma wymiarów paczki nie przekroczy 3m i 31,5 kg to w przypadku trzech paczek w przesyłce zapłacić powinienem 45,50zł za jedną paczkę. Wysyłał może ktoś coś o takich gabarytach jakimś kurierem?

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dużych rzeczy polecam firmę OPEK. A tak btw to mam do odebrania paczkę w USA 15 kg. Firma TNT zażądała za dostarczenie tego do Polski (transport lotniczy - około 2 tygodnie) ponad 4 k pln :? DHL wcale nie mniej. Chyba spróbuję jakiś POLAMER czy coś tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drogo chcą za takie przesyłki międzykontynentalne. Z Chin zamawiając programator do DS, 4GB karte pamięci kingstona i ładowarkę na USB nie zapłaciłem ani grosza za wysyłkę lotniczą. Co najdziwniejsze, rzeczy które zamówiłem były warte grosze, a Chińczycy i tak to do Polski wysłali.

 

Odnośnie samego tematu, UPS, GLS i Pocztex moge polecić z całą pewnością. Ten ostatni co prawda należy do PP i przesyłki idą nim dłużej, ale kurierów Pocztexu mam w mieście wspaniałych, kiedyś nie miałem przy sobię kasy to dał mi paczkę i przyjechał po 18 jak już byłem w domu. DHL za to ma u mnie dużego minusa, jakiś facet potrafił na mnie wyjechać z mordą i wykrzykiwać, że on nie ma czasu, aż sprawdzę przesyłkę (przesyłka na grubo ponad 1500zł), ja kulturalnie mu powiedziałem o tym, że mam prawo sprawdzić przesyłkę, ale ten nie dawał za wygraną i w sumie więcej się kłócił niż ja sprawdzałem czy wszystko w paczce jest ok. Kurierzy GLS i UPS nawet nalegają żebym sprawdził przesyłkę przy nich! Tak więc jeśli trafi się dobrego kuriera z jakiejkolwiek firmy to jest w miarę fajnie, ale jak trafi się na patafiana, któremu nie chce się przywieść przesyłki na czas (gościu od DHL robił mi na złość po awanturze i nawet nie raczył zadzwonić, że zaraz przesyłka będzie u mnie w domu więc odebrałem paczkę dopiero na drugi dzień, jak by zadzwonił bym był pod domem za 10min) to od razu zmnienia się podejście do całej firmy. Z DHL miałem już sporo przebojów i dziękuje bardzo za ich profesjonalną obsługę!

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak 3 lata temu kurier dhl dostarczyl mi czesci do komputera (hdd, mobo, proc, sama drobnica) to jak wyciagnalem nozyczki zeby przy nim otworzyc to tak uciekal jakby w paczce byla bomba... od tamtej pory nie korzystam z uslug tej firmy, ktorej nie stac na normalnych pracownikow... za to tego samego dnia kurier gls-u przywiozl mi obodowe i monitor (duza paczka) to nawet pomogl rozpakowac... wiadomo rzecz normalna urasta do swietosci, gdy ma sie wczesniej do czynienia z patologia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...