Skocz do zawartości
ziomal2005

Semron 2800 Czy Athlon 64 3000+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Postanowiłem zmienic mobo , proca i grafe . Obecnie posiadam celka 2.6 radka 9550 i płytke gigabyte 8IPE1000-G :mur:

 

 

myslalem aby kupic sempa 2800 płyte gigabyte k8ns i 6600GT ( Leadtec)

 

I teraz nasuwa sie pytanie czy różnica w wydajności miedzy sempem 2800 a Athlonem 3000 s.939 bedzie w grach zauwazalna , czy moze lepiej kupic Athlona i asrock dual sata 2 i narazie zostawic radka 9550 ?

 

CO uwazacie sprzet zmieniam aby przyzwoicie pograc w TRL .

 

W góry THX za pomoc

:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

miedzy sempem 2800 a Athlonem 3000 s.939

To są dwa różne sockety :? IMO brał bym asrock dual sataII i semprona 3000+ na 939 jak znajdziesz. Napisz ile masz kasy i do czego potrzebujesz kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup semprona 3000+ pod 939 do 400zł dostaniesz, podkrecisz go troche i bedzie dobry sprzet, sempron ostatnio to unikat.

 

Ja bym proponował własnie K8NS Rev 1,1 i do tego sempa 3100+ z allegro za 279zł nowy i tez dobry sprzęt, troche podkrecisz. ,moze do 2700mhz i jest gut, athlona na s754 nie kupuj bo nie ma sensu.

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dwa różne sockety :? IMO brał bym asrock dual sataII i semprona 3000+ na 939 jak znajdziesz. Napisz ile masz kasy i do czego potrzebujesz kompa.

 

wiem ze to 2 różne sockety , wiadomo s.939 jest bardziej przyszłościowy ale czy różnica miedzy sempem 2800 a athlonem 3000 na standardowych zagarach bedzie duza ? Narazie nie bede krecił proca.

 

Sprzet głównie bedzie słuzył do rozrywki. Sprzet będe potrzebował na rok , półtora , później kupi sie cos mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie mam 2x256 w dualu aha jeszcze kwestia zasiłki , mysle ze modecom 350 PFC 2.0 spokojnie wystarczy , chciałbym sie zmiscic w 1100zł

 

aha mam jeszcze 1 pytanko w związku z pasta termoprzewodząca , jeżeli sie nie kreci proca to tez wypadało by ja nałożyc ?

Edytowane przez ziomal2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup semprona 3000+ pod 939 do 400zł dostaniesz, podkrecisz go troche i bedzie dobry sprzet, sempron ostatnio to unikat.

 

Ja bym proponował własnie K8NS Rev 1,1 i do tego sempa 3100+ z allegro za 279zł nowy i tez dobry sprzęt, troche podkrecisz. ,moze do 2700mhz i jest gut, athlona na s754 nie kupuj bo nie ma sensu.

Ten sempron 3100+ z allegro za te 280zł to nie jest Palermo, pisze wyraznie technologia wykonania - 0.13um. Więc padlinka.

 

wiem ze to 2 różne sockety , wiadomo s.939 jest bardziej przyszłościowy ale czy różnica miedzy sempem 2800 a athlonem 3000 na standardowych zagarach bedzie duza ? Narazie nie bede krecił proca.

 

Sprzet głównie bedzie słuzył do rozrywki. Sprzet będe potrzebował na rok , półtora , później kupi sie cos mocniejszego.

Nie będzie duzej róznicy, moze 5%...ja proponuje Semprona 2800+ i dobre mobo z AGP, np. EPoX 8KDA3I. Aha, i co do tego ze niby 939 jest bardziej przyszłościowy - jest na odwrót - 939 konczą produkować pod koniec 2006 roku, a 754 bedzie jeszcze w 2007. No chyba ze ktos ma zamiar włozyc w przyszłosci dual core to owszem, 939 jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sempron 3100+ z allegro za te 280zł to nie jest Palermo, pisze wyraznie technologia wykonania - 0.13um. Więc padlinka.

Nie będzie duzej róznicy, moze 5%...ja proponuje Semprona 2800+ i dobre mobo z AGP, np. EPoX 8KDA3I. Aha, i co do tego ze niby 939 jest bardziej przyszłościowy - jest na odwrót - 939 konczą produkować pod koniec 2006 roku, a 754 bedzie jeszcze w 2007. No chyba ze ktos ma zamiar włozyc w przyszłosci dual core to owszem, 939 jest lepszy.

dlaczego z AGP , przeciez karty na PCI sa sporo tansze - mysle nad MOBO gigabyte k8ns za około 220 zł i do tego 6600GT od MSI za okolo 440 zl . W sumie teraz nic nie jest przyszlosciowe , rozwoj techniki jest na tak wysokim poziomie ze o czyms ,, przyszlosciowym nie mozna mowic :mur: Niedlugo wchodzi nowy socket AM 2

Edytowane przez ziomal2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestawik

1. Płytka http://allegro.pl/item95378935_asrock_k8nf...dx_9_0_lan.html

2. Proc http://allegro.pl/item95488773_nowe_proces...m_cy_od_ss.html

3. Grafa http://allegro.pl/item97012431_super_cena_...sung_1_6ns.html

 

Z wysyłkami zmieścisz sie w 1100zł :P

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak chcesz wsadzic karte PCI-E do gigabyte k8ns chyba se mlotkiem to wbijesz :P Jesli chcesz brac msi gf6600GT( imo lepszym rozwiazaniem bedzie 6600GE- 20 zl tansze;]) to do tego wez dfi infinity nf4x albo epoxa 8npa7i ;] a procka to sempa 2800+

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...