Skocz do zawartości
lewy

Udostępnianie Neo Na Pc (lan) I Laptopa (wlan)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 3 komputery - 2 stacjonarne i laptopa . Pierwszy stacjonarny udostępnia neostrade na laptopa (przez wlan) i na drugi stacjonarny (lan) .

 

................................................................................

.................................................................................

..

.............................................Modem USB od neostrady.............................................................................

.................................................................II.............

.................................................................................

.

.................................................................II.............

.................................................................................

..

Laptop====[połączenie wlan]===Komputer1===[połączenie lan]===Komputer2

................................................................................

.................................................................................

...

................................................................................

.................................................................................

...

Jak dotąd udało mi sie tylko udostępnić neo na stacjonarny , laptop jest jedynie w sieci . Jeżeli wyłącze połączenie lokalne z drugim stacjonarnym , to wtedy internet zaczyna mi działać na laptopie - ale oczywiście przestaje działać na drugim stacjonarnym więc mnie to nie urządza. Obecne ustawienia kart sieciowych :

 

Komputer udostępniający Neostrade.

Połączenie lokalne (karta sieciowa lan)

Adres Ip: 192.168.0.1

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna:

Dns1:

Dns2:

Połączenie sieci bezprzewodowej (karta Wi-Fi-)

Adres Ip: 192.168.1.1

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna:

Dns1:

Dns2:

 

Komputer odbierający Neostrade.

Połączenie lokalne (karta sieciowa lan)

Adres Ip: 192.168.0.2

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.0.1

Dns1: 192.168.0.1

Dns2:

Laptop odbierający Neostrade.

Połączenie sieci bezprzewodowej (karta Wi-Fi-)

Adres Ip: 192.168.1.2

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.1.1

Dns1: 192.168.1.1

Dns2:

Próbowałem sie bawić z mostkowaniem, nawet przez 20 minut wszystko ładnie chodziło, ale potem padła sieć i teraz gdy tylko mostkuje to wtedy wszystko przestaje działać. Łącznie walcze z tym chyba 15-16 godzin (szukanie w necie wszystkiego o udostępnianiu łącza + ustawianie właściwości połączeń) .

Edytowane przez lewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywal wszystkie mostki

wylacz udostepnianie

ustawienia na kartach sieciowych ustaw na automatyczne

 

i jedziesz od poczatku

 

na karcie wifi tworzysz jakas siec typu ad-hoc

mostkujesz radio i kabel (calyczas ustawienia automatyczne wszedzie zostaw )

wlaczasz udostepnianie polaczenia NEO

 

na kompach ktore beda sie laczyc z netem ustawiasz IP na otrzymywanie z automatu

 

lba se nie dam uciac ale musi dzialac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywal wszystkie mostki

wylacz udostepnianie

ustawienia na kartach sieciowych ustaw na automatyczne

 

i jedziesz od poczatku

 

na karcie wifi tworzysz jakas siec typu ad-hoc

mostkujesz radio i kabel (calyczas ustawienia automatyczne wszedzie zostaw )

wlaczasz udostepnianie polaczenia NEO

 

na kompach ktore beda sie laczyc z netem ustawiasz IP na otrzymywanie z automatu

 

lba se nie dam uciac ale musi dzialac :)

Nie działa. Powinno, ale nie działa. Chyba jednak sie wykosztuje 300zł na tego routera :/ . Dałem to samo pytanie na 6 innych forum, przeczytałem chyba megabajty tekstów a nadal sieć mi nie chodzi. tak chyba musi być :mur:

Edytowane przez lewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...