Skocz do zawartości
Anomandarist

Jak Podzielić Internet Między Dwoma Laptopami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szanownych forumowiczów. Miesiąc temu kupiłem sobie laptopa, założylem sobie stałe łącze 1mb/1mb które łacze z laptopem przez kabel. Dzisiaj kupiłem laptopa dla mojej mamy i chciałbym by ten drugi laptop też mógł korzystać z internetu przez wlana. Pokoje są obok siebie czyli laptopy będą oddalone od siebie o jakies 3-4 metry (tylko przez ściane). Co i jak musze zrobić by je połączyć??? (nie chce kupywać routerów ani inwestować żadnej dodatkowej gotówki). Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez inwestowania w ap-ka będzie ciężko się przebić przez sciane:( także musiałbys kupic jakis ap-ek zeby zrobic sobie wifi w domciu. Alternatywnie możesz kupić zwykłego switcha (ok 30 zł) i pociągnąć skrętkę do drugiego pokoiku, a na swoim lapciaku udostępnić połączenia do lapka mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neta masz pewnie doprowadzonego juz skretka(nie potrzebujeszz modemu)

wiec raczej obejzalbym sie za jakims tanim routerkiem wifi

i wtedy mozesz sobie isc z laptopem do kibla jesli bedziesz mial taka fantazje

a przedewszystkim nie musisz wlaczyc swojego kompa zeby na drugim byl net

 

STAC CIE NA LAPTOPA TO CHYBA ZNAJDZIESZ 100 NA ROUTER :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ten problem ze jestem w irlandii i bezprzewodoy router tutaj to minimum 100 euro... a ja w przeciagu dwoch ostatnich miesiecy wydalem juz 2500 euro na te dwa lapy i osprzet do nich i na obecna chwilke cienko u mnie z kaska:( a pozatym przed uplywem 30 dni moge zawsze tego odniesc, doplacic i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> bezprzewodowy:) (to jest pieknew tym kraju, 30 dni na oddanie albo wymiane na inny). Niewiem jaki kabel to skretka ale ogolnie neta podlaczam pod ethernet a nie pod wejscie telefoniczne w lapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ten problem ze jestem w irlandii i bezprzewodoy router tutaj to minimum 100 euro... a ja w przeciagu dwoch ostatnich miesiecy wydalem juz 2500 euro na te dwa lapy i osprzet do nich i na obecna chwilke cienko u mnie z kaska:( a pozatym przed uplywem 30 dni moge zawsze tego odniesc, doplacic i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> bezprzewodowy:) (to jest pieknew tym kraju, 30 dni na oddanie albo wymiane na inny). Niewiem jaki kabel to skretka ale ogolnie neta podlaczam pod ethernet a nie pod wejscie telefoniczne w lapie.

Skrętka to zwykły kabel sieciowy pod ethernet...:)

Poszukaj na forum o udostępnianiu łącza internetowego, kup kabel za 3 złote na polskie ;) i już masz rozwiązanie:):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dostalem od kumpla NETGEAR 5 port FAST ETHERNET SWITCH model fs 105.

 

Mam dwa kable do niego i jeden do neta co mam. No i zasilke. Podlaczylem kable do dwoch lapow. zasilke do gniazdka, kabel od neta do tego netgeara i.... kupa swiatelka zielone sie swieca a jak netu nie bylo tak nie ma:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze w twoim przypadku najlepiej by było kupic jakiegos routera bezprzewodowego. jesli bys miał jeden komputer stacjonarny a drugiego lapka to wtedy bys mógł dzielic sobie łacze tak ze stacjonarny byłby serwerem, a z laptopem mi sie wydaje ze lepiej bezprzewodowa siec i wtedy nie ma problemu mozna po całym domu chodzic z laptopami i wszedzie jest net, no i jest on niezlaezny tzn. nie trzeba miec właczonego jednego laptopa cały czas zeby na drugim mogł byc net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisales ze netgear to switch a nie router wiec niema sie co dziwic

jak zaplacisz jeszcze jeden abonament to bedzie dzialac na drugim tez (przy twojej obecnej konfiguracji sprzetowej)

 

wiec w dalszym ciagu potrzebujesz routera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja udostepnilem net za pomoca ad-hoc , bez problemu sie przebija przez sciany i to nawet nie jedna , wiec to nie poroblem , a konfiguracja jest banalnie prosta , do tego uzywam programu abalogx proxy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz to ja juz sam nie wiem co jest grane, postawilem oba lapy obok siebie, odpalilem wirelles network wizard, stworzylem siec na jednym, pendrivem przegralem ustawienia na drugi i.... dalej sie nie widzą:( a co dziwne sąsiada z domu obok tak..... co ja mam ztym zrobic??? jak skonfigurowac najpierw zwykla siec wifi miedzy dwoma lapami a potem internet miedzy nimi od podstaw???? i bez inwestowania żadnej kaski? (12 maja jestem w polsce to za 100euro to juz chyba jakis mega router kupie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...