Skocz do zawartości
hrb

Zasilacz Do 200 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przepraszam za pytanie powracające jak bumerang, ale poczytałem, pogmerałem i zgupłem :?

Potrzebuję porady w temacie doboru zasilacza do A64 3000+ na płycie MSI K8NEO-4 F, PDP Patriot 2x512MB, graf. Galaxy GF6800XT 126MB Zalman, DVD-RW LG, HDD Seagate Barracuda.

Myślałem nad Modecom MC-400ATX 2.0 PFC, ale doczytałem, że ma słabe 12V. Wiem że nie trzeba mi aż 400W, ale chciałbym mieć zapas, gdyż nie wykluczam w przyszłości OC, dołożenia 2 HDD, Wi-Fi, modemu, może jeszcze coś zasilane z USB (skaner???).

Może mi podpowiecie coś niezbyt głośnego do 200 zł (wiem, że takie rzeczy to tylko w Erze, a świstak siedzi i zawija...)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kupiłem Tagana 380W za 239zł i jestem bardzo zadowolony. Na moim sprzęcie jest zupełnie niesłyszalny.

 

Pozdro

Patrząc na Twój sig nie dziwię się :wink: Ale może jeszcze sprawdzisz napięcia miernikiem ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Do 200 PLN ... Modecom 400 mówisz że za słaby ... więc 200 PLN to taka "niekomfortowa" bariera, jeśli chcesz coś extra to raczej do 300 PLN :wink:

 

ps. testował ktoś Modecom 500 W ? ( ~269 PLN )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 200 PLN ... Modecom 400 mówisz że za słaby ... więc 200 PLN to taka "niekomfortowa" bariera, jeśli chcesz coś extra to raczej do 300 PLN :wink:

 

niekoniecznie np.

http://allegro.pl/item94782830_super_amacr...wwa_sklep_.html

 

http://allegro.pl/item96439990__pewny_cich...gw_fv_wwa_.html

 

 

i na koniec najlepszy stosunek cena do jakośći:

 

http://allegro.pl/item97688783_rewelacyjny...ar_wwa_ss_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 200 PLN ... Modecom 400 mówisz że za słaby ... więc 200 PLN to taka "niekomfortowa" bariera, jeśli chcesz coś extra to raczej do 300 PLN :wink:

 

niekoniecznie np.

http://allegro.pl/item94782830_super_amacr...wwa_sklep_.html

 

http://allegro.pl/item96439990__pewny_cich...gw_fv_wwa_.html

i na koniec najlepszy stosunek cena do jakośći:

 

http://allegro.pl/item97688783_rewelacyjny...ar_wwa_ss_.html

Modecom 400 potrafi tyle co ten amacrox 450 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom 400 potrafi tyle co ten amacrox 450 ...

 

Deko przesadziłeś!

A może zabiorą głos witrynowi spece tzn. Benito, Zenfist i....(wpisz swoją ksywkę)

 

 

DO JAKIEJ PŁYTY GŁÓWNEJ!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deko przesadziłeś!

A może zabiorą głos witrynowi spece tzn. Benito, Zenfist i....(wpisz swoją ksywkę)

DO JAKIEJ PŁYTY GŁÓWNEJ!?

nie przesadził - to wszystko to fortron 400 tylko że z inną naklejką czyli fortron 400 = modecom 400 = amacrox 450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadził - to wszystko to fortron 400 tylko że z inną naklejką czyli fortron 400 = modecom 400 = amacrox 450

no to pięknie!....a może ktoś zna podobne "równanka" w tym segmencie zasilaczy, będę wdzięczny

ponieważ czeka mnie zakup kilku zasilaczy(max. do 250zł+-parę złotych)........ z góry wielkie dzięki!

 

remek@

wszystkie pasują, ale......Chifteki nie są zbyt ciche(ale solidne), a Aeropower jest cichutki(poza max obciażeniem), ale jeśli żle trafisz to padaka- niepoprawna kalibracja zabezpieczeń i jak to napisał "Benito" ...puszczają iskry.(gwarancja 2 lata wystarczy do eliminacji "padalców")

Edytowane przez imalas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pięknie!....a może ktoś zna podobne "równanka" w tym segmencie zasilaczy, będę wdzięczny

ponieważ czeka mnie zakup kilku zasilaczy(max. do 250zł+-parę złotych)........ z góry wielkie dzięki!

HK350AP=HK400AP=NeoTec Maximus 380W=NeoTec Maximus 440W Może tak nie do końca, ale różnice są subtelne. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta zasila procka z +12v to w tej chwili nie ma lepszego zasilacza do 200 zł niż Huntkey HK350AP i jego klony w postaci NeoTECa maximusa.

Tylko napisz mi panie złoty gdzie teraz można dostać huntkeya do 200zl?? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HK350AP=HK400AP=NeoTec Maximus 380W=NeoTec Maximus 440W Może tak nie do końca, ale różnice są subtelne.

i tu sie zgodze ;]

Tylko napisz mi panie złoty gdzie teraz można dostać huntkeya do 200zl?? :sad:

jak ktos da mi 200pln za mojego HK to chetnie go sprzedam [; do dorzuce 20pln i bede mial TC550 od anteca :)

 

modecom MC ma jedna wade => malo zlaczy :(

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolicz przesylke to bedzie 220 ponad, a jeszcze w polowie lutego kosztowal 169zl...

 

Zreszta u zenfist to ja nie mam zamiaru wiecej zakupow robić, no chyba że zapomne o poprzednich zakupach :]

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko napisz mi panie złoty gdzie teraz można dostać huntkeya do 200zl?? :sad:

Sprawdzaj kontrolnie tutaj co jakiś czas http://www.proline.pl/shop.php?prodid=HUNTKEY+HK350+AP

Ewentualnie dogadaj się z którymś z oddziałów Proline które jeszcze go mają na stanie, może wyślą ci go pocztą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj kontrolnie tutaj co jakiś czas http://www.proline.pl/shop.php?prodid=HUNTKEY+HK350+AP

Ewentualnie dogadaj się z którymś z oddziałów Proline które jeszcze go mają na stanie, może wyślą ci go pocztą ?

Ja juz nie chce go kupic, jak chcialem to nigdzie nie bylo wiec aerocola wzielem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE PRAWDA SA TO 2 ROZNE ZASILACZE AMACROX MOCNIEJSZY...

Ja sie nie znam ... ale o którym konkretnie zasilatorze mowa?

MC-400ATX 2.0 PFC jest najblizszym odpowiednikiem Amacrox AX400-PN/AX400-PNF

Nie zgadzam się z Wami. Oto parametry Amacrox 400 W ( z aukcji ) :

 

cyt "

Napięcie wyjściowe Obciążenie MIN. Obciążenie NORM. Regulacja Tętnienia i zakłucenia

+3,3V --0.5A --22.0A +/- 5% 50mV

+5V ----1.0A --21.0A +/- 5% 50mV

+12V1- 1.0A --18.0A +/- 5% 120mV

+12V2- 1.0A-- 16.0A +/- 5% 120mV

-12V--- 0.0A ----0.3A +/- 10% 120mV

+5Vsb -0.0A ----2.0A +/- 5% 50mV

"

 

A parametry Modecom MC 350 są identyczne .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomylili sie moze ... sluchaj pokazal ci tabliczke znamionowa fortrona wiec o nie am o czym mowic sa ta rozne modele czlowieku... amcrox mocniejszy i ma wiecej molexow...

Tylko co ma do rzeczy ta tabliczka z fortrona 400 ? ( na niej widać zresztą że ten Fortron 400 jest mocniejszy od amacrox 400 )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amcrox mocniejszy i ma wiecej molexow...

To znaczy że jakie ma parametry?

Co do molexów ... MC350 ma 4xmolex + 2xSATA -> Amacrox nie podaje takich informacji.

Ja rozumiem że TY wiesz co to za zasilacz, ale przeciez nie będę go kupował żeby sprawdzić jak wygląda w rzeczywistości. Jakieś fotki? czy tylko "uwierz mi na słowo"?

W necie informacji n/t zasilaczy Amacrox praktycznie nie ma, strona producenta to jedna wielka ściema (bo to nie producent). Może to dobry zasilacz, ale na razie nic o tym nie świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że jakie ma parametry?

Co do molexów ... MC350 ma 4xmolex + 2xSATA -> Amacrox nie podaje takich informacji.

Ja rozumiem że TY wiesz co to za zasilacz, ale przeciez nie będę go kupował żeby sprawdzić jak wygląda w rzeczywistości. Jakieś fotki? czy tylko "uwierz mi na słowo"?

W necie informacji n/t zasilaczy Amacrox praktycznie nie ma, strona producenta to jedna wielka ściema (bo to nie producent). Może to dobry zasilacz, ale na razie nic o tym nie świadczy.

Kupiłem MC 350 i ma jedną wtyczkę SATA, 2x2=4 molexy i 2x1=2 małe zasilanie do FDD i Radeonów (2x2 oznacza na 2 liniach po 2), rozłączaną wtyczkę 20+4 dla kompatybilności wstecz, zasilanie 6 pin do PCIE i wtyczkę 4 pin 12V. napięcia mam 12.11 i 5.08 ( po mocnym podkręceniu 9700 5.08 spada do 5.03 ). Gwarancja jest 3 letnia i kosztuje 100 PLN .

 

Napięci mierzone miernikiem podczas zabawy w BattleField2, starałem się max obciążyć i po OC mieszczą się w przedziale +1<% od ideału czyli są wzorowe.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...