Skocz do zawartości
tc86

Restart Komputera Przy Początkowym Odpalaniu !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pewien problem z ktorym napewno ktos zdarzyl juz sie spotkac... oto u mojego znajomego przy korzystaniu z komputera nagle wystapil chwilowy skok napiecia lub bylo jakies spiecie ktore spowodowalo wylaczenie sie komputera... fakt jest taki ze napewno nic sie nie spalilo poniewaz komputer mozna normalnie odpalic wejsc do biosu i nawet poczatkowo zalacza sie system windows XP... ALE po kilku chwilach ladowania nastepuje samoczynny restart komputera i nie ma mozliwosci zalogowania sie ani zobaczenia cokolwiek tak jak przy normalnej pracy z windowsem... czy ktos wie co sie stalo i jak mozna ta usterke zlikwidowac bez ponownego formatowania i instalacji na nowo windowsa?? z gory bardzo dziekuje za konkretne odp. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to wyglada ze sprzet jest caly co najwyzej zasilacz moze byc uszkodzony ale to po ostatecznej mozliwosci formatowania moze sie okazac bo tak jezeli sprobuje naprawic system z plyty instalacyjnej lub zrestartuje bios sie uda nie bede kombinowal chociaz nie wiem czy to cos da ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i w moim komputerze była to wina wiatraczka który mi szfankował a system samoczynnie się wyłączł poniewaz system chłodzienia nie działał (taka forma zabezpieczenia) wystarczy kupic nowy witraczek i wszystko powinno byc ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego. Założone miałem dwie kości RAMU i komp potrafi się restartwoać 10 do 20 razy zanim sie normalnie uruchomił. Wymieniłem zasilasz i nic nie dało. Jak wywaliłem jedną kość RAMu pomogło ale dalej czasem nie da się go odpalić. Proponuje pobawić ci się z RAMem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pesymistycznej wersji RAM lub zasilacz oberwał. Test GoldMemory i wymiana zasilacza (na pożyczony).

 

W optymistycznej wersji posypał się Windows lub masz niepoprawne ustawienia bios. Zresetuj ustawienia, użyj opcji naprawy z płytki instalacyjnej.

 

Poza tym przeczyść całego kompa z kurzu - sprężone powietrze lub miękki pędzel (taki malarski - szerokość 2 cm lub więcej, aby się nie męczyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek, czy restart wystepuje w tym samym momencie.

Warto bootowac system z wierszem polecen i zobaczyc na ktorym dll'u system sie wykrzacza. Tak samo tryb awaryjny odpal.

 

POtem mozesz podmienic kostke ramu, zasilacz.

I to chyba takie najbardziej pewne usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...